زمان مطالعه : ۳ دقیقه

قیمت بیت کوین به یک میلیون دلار می رسد! این همان چیزی است که ماکسیمالیست های بیت کوین می گویند. آیا این طرز تفکر و پیش بینی در مورد قیمت بیت کوین درست است؟ در چند پست اخیر در مورد روند قیمت بیت کوین و پیش بینی و تحلیل نمودارهای آن پرداخته شد اما در این مقاله اجازه دهید در مورد برخی از واقعیت های اساسی، فرضیات و الزامات عمومی موردنیاز کارشناسان در مورد پیش بینی بیت کوین یک میلیون دلاری صحبت کنیم.

پیش بینی بیت کوین

پیش بینی بیت کوین ۱ میلیون دلار

برای اینکه یک بیت کوین یک میلیون دلاری وجود داشته باشد، باید معیارهایی را که در حال حاضر در آن نقش دارند را در نظر بگیریم و همچنین بین قیمت بیت کوین و ارزش درک شده آن تفاوت قائل شویم. قیمت هزینه ای است که بابت چیزی پرداخت می کنیم. از طرف دیگر، ارزش از مزایا و سودمندی کلی ناشی می شود.

قیمت بیت کوین در هنگام نوشتن این مقاله ۹ هزار و ۸۸ دلار است، این نشان دهنده افزایش تقریبی ۱۱۰.۰۳٪ درصدی، بازده ۱۱۰.۰۳ درصدی است. به عبارتی این بدان معنی است که اگر شما ۱ دلار به من شخصی بدهید او در عوض ۱۱۰ دلار باید به شما برگرداند. مسلما فکر می کنید که این درصد و ارزش هیچگاه عقلانی نیست.

با این حال، هدف یک میلیون دلاری قیمت بیت کوین باید جدی تر گرفته شود. ارزهای دیجیتالی به راحتی بهترین کلاس بزرگ دارایی در طی پنج سال گذشته بوده و از این رو بسیاری معتقدند که این روند تا یک دهه یا حتی بیشتر ادامه خواهد یافت. معاون ارشد IBM، جسی لوند، در مورد پیش بینی ارزش بیت کوین ۱ میلیون دلاری می گوید:
مشخص است که منحنی پذیرش بیت کوین در مسیر درستی قرار دارد. من یک چشم انداز بلند مدت در مورد سودمندی شبکه با قیمت بالاتر دارم، روزی بیت کوین را با یک میلیون دلار می بینم. من این شماره را دوست دارم، زیرا اگر بیت کوین یک میلیون دلار باشد، ساتوشی با پنی آمریکا برابری می کند. ”

دلایل یک میلیون دلاری شدن بیت کوین

کل عرضه بیت کوین به ۲۱ میلیون عدد محدود است. از این گذشته، تا به حال بیشتر از نیمی از این سکه ها استخراج شده است. در نظر بگیرید که هر BTC یک میلیون دلار هزینه خواهد داشت، این شبکه بیت کوین را ثروتمندتر از چین، بزرگترین شرکت های جهان از جمله آمازون، اپل و فیس بوک و حتی ۵۰ میلیاردر برتر جهان می کند. علاوه بر این، BTC برابر با ۱۱.۷٪ از تولید ناخالص داخلی جهان، ۱۹.۵٪ از بورس های جهانی و ۵/۳۲٪ از کل عرضه پول را نیز خواهد داشت.

در ادامه به برخی از دلایل اصلی که تحلیلگران گمان می کنند که چرا بیت کوین ۱ میلیون دلار خواهد شد، اشاره شده است:

برای رسیدن به بیت کوین یک میلیون دلاری، لازم است دارایی های اصلی جابجایی شود. به عنوان مثال، ۱.۷ میلیارد نفر در سراسر جهان به خدمات بانکی دسترسی ندارند. در عین حال، بیش از دو سوم جمعیت دنیا دارای تلفن هوشمند و اتصال اینترنتی هستند. به نوعی، دسترسی مردم به خدمات مالی از طریق بیت کوین از یک بانک آسانتر است. این بدان معناست که حتی در گوشه و کنار دنیا می توان کالا و خدمات را با ارز دیجیتال بیت کوین مبادله کرد.

نمی توان از وضعیت برخی کشورهای ضعیف اقتصادی غافل شد. به عنوان مثال، ونزوئلا و زیمبابوه به دلیل تصمیمات سیاسی ضعیف، بدترین مرحله سیاسی و اقتصادی را تجربه می کنند. در این کشورها مردم از ارزهای ملی خود استفاده نمی کنند و به به جای آن، بسیاری از آنها دارایی های مستقل از دولت مانند BTC را انتخاب کرده اند.

از این گذشته، فناوری ارزهای دیجیتالی همچنین از سرمایه گذاری های بیشتر و محدودیت های سرمایه گذاری جلوگیری می کند. تاریخچه بیت کوین پر از چنین مواردی است. در جریان بحران بدهی یونان، دولت کنترل ارزی برای مردم در نظر گرفته بود، اما این تصمیم گیری اشتباه اقتصادی، باعث شد مردم به خرید بیت کوین پناه آورند. همچنین، در چین، تصمیم دولت مبنی بر محدود کردن گردش سرمایه منجر به افزایش تقاضا برای ارزهای دیجیتال شد.

نتیجه گیری

ممکن است در ابتدای مقاله زمانی که حرف از ۱ میلیون دلار زدیم، این پیش بینی را غیر قابل قبول می دانستید. اما باید بگوییم که در دنیای ارزهای دیجیتال و بازار موجود، هیچ چیز باور نکردنی و حیرت آور نیست. روزی ارزش بیت کوین حتی برای خرید یک پیتزا هم کافی نبود اما امروز هر یک بیت کوین چندین هزار دلار ارزش دارد.

طبق روند همیشگی لطفا در قسمت کامنت ها نظرات خود را در مورد آینده قیمت بیت کوین و ارزش ۱ میلیون دلاری آن بیان کنید تا دیگران کاربران نیز بهره مند شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید