زمان مطالعه : ۲ دقیقه

به گزارش کریپتوپوتیتو، به پیش‌بینی مدیرعامل سیتی‌بانک چرخه‌های بازار بیت‌کوین در حال بزرگ‌تر شدن هستند و روند صعودی فعلی می‌توان قیمت این ارز دیجیتال را تا دسامبر ۲۰۲۱ تا ۳۱۸ هزار دلار بالا ببرند.

به گفته‌ی توماس فیتزپاتریک، از مدیرعامل‌های غول بانکی بین‌المللی سیتی‌بانک، بیت‌کوین طلای جدید است. او با تحلیل کردن چند چرخه‌ی تاریخی قیمت و تردیدهای اقتصادی ادامه‌دار یپیش‌بینی کرده است که در ۱۳ ماه پیش رو قیمت بیت‌کوین ممکن است به رقم نجومی ۳۱۸ هزار دلار برای هر کوین برسد.

بیت‌کوین، طلای قرن بیست و یکم

فیتزپاتریک ۲۲ سال به عنوان سرپرست جهانی بازوی کسب و کار فارکس جی-۱۰ سیتی‌بانک فعالیت کرده است. او علاوه بر تحلیل کردن بازار بورس خارجی، اخیراً عملکرد طلا و بیت‌کوین را بررسی کرده است.

این مدیرعامل سیتی‌بانک در گزارشش اعلام کرده است که «بیت‌کوین طلای جدید است.» او ذخیره‌ی محدود بیت‌کوین و شکل دیجیتال آن را به عنوان دو ویژگی متمایز کننده‌ی این ارز دیجیتال معرفی کرده است.

بیت‌کوین همچنین «به راحتی از مرزها عبور می‌کند و مالکیت آن شفاف است.» این نکته‌ی آخر «خیلی مرتبط» است چون «باید در آینده بهای زوال مالی عظیم دنیای امروز را چه بصورت مستقیم، چه غیرمستقیم پرداخت کنیم.»

به علاوه، فیتزپاتریک نظر خود را در رابطه با این بحث که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) چه تاثیری بر رمزارز اصلی و اقتصادهای جهان دارد اعلام کرده است:

«این یک شمشیر دولبه است. در یک سو ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یک مکانیسم بسیار کارآمدتر برای توزیع محرک (به ویژه مالی) هستند، اما در سوی دیگر این ارزها توقیف سرمایه را آسان‌تر می‌کنند (مثلاً نرخ بهره‌ی منفی). به نظر من این دو موقعیت برای بیت‌کوین مثبت است و در قرن بیست و یکم معادل دیجیتال (بیت‌کوین در مقابل ارز فیات) آنچه در قرن بیستم دیدیم، که در آن نظام مالی تغییر کرد (طلا در مقابل پول کاغذی فیات)، ایجاد می‌شود.»

صعود بیت‌کوین به ۳۱۸ هزار دلار در ۱۳ ماه آینده؟

فیتزپاتریک علاوه بر مقایسه کردن بیت‌کوین با طلا، عملکردهای تاریخی قیمت بیت‌کوین را بررسی کرد و همان‌طور که در چارت زیر می‌بینید آینده‌ی بیت‌کوین را تا حدودی خوش‌بینانه‌ پیش‌بینی‌ کرده است.

فیتزپاتریک به نوسان چشمگیر بیت‌کوین و رشد خیره‌کننده‌ی قیمت آن در طول دهه‌ی گذشته پرداخته است و بر دو انفجار قیمت بزرگ بیت‌کوین تاکید می‌کند.

این دو انفجار روندهای صعودی دو ساله‌ی قیمت بیت‌کوین از ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ که در آن قیمت بیت‌کوین ۵۵۵ برابر رشد کرد و دیگری صعود تاریخی قیمت آن به ۲۰۰۰۰ دلار در ۲۰۱۷ است.

۴ معیار اصلاح قیمت بیت کوین؛ آیا بیت کوین قبل از اصلاح به ۲۰ هزار دلار می‌رسد؟

قیمت بیت‌کوین پس از هاوینگ دو برابر شده است و تنها ۳/۴ میلیون بیت‌کوین باقی مانده است.

پیش بینی قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال با برنده شدن بایدن، صعودی یا نزولی؟

رکورد زدن قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ به دنبال پذیرش رمزارزها توسط پی پال

قیمت بیت کوین در هر صورت با انتخاب بایدن یا ترامپ صعودی خواهد بود!

دوقلوهای وینکلوس: صعود قیمت بیت‌کوین به ۵۰۰ هزار دلار حتمی است!

با این حال او یادآور می‌شود که در هر دو مورد بازار پس از یک دوره‌ی صعودی به شدت ریزش کرده و قیمت بیت‌کوین حدود ۸۵ درصد کاهش یافت.

فیتزپاتریک معتقد است که بیت‌کوین در حال حاضر یک روند صعودی دارد که از دسامبر ۲۰۱۸ شروع شده و ممکن است به سطوح بی‌سابقه‌ قیمت برسد. همان‌طور که او اشاره کرد چرخه‌های جدید از چرخه‌ی قبلی طولانی‌تر بوده‌اند و چرخه‌ی فعلی ممکن است در دسامبر ۲۰۲۱ پایان یابد. در این بازه‌ی زمانی ممکن است ارزش بیت‌کوین یک حرکت خیره‌کننده‌ی صعودی داشته باشد و «تا ۳۱۸ هزار دلار» بالا برود.

با توجه به قیمت کنونی بیت‌کوین در محدوده‌ی ۱۶۰۰۰ دلار این انفجار ۱۹۰۰ درصد قیمت حداقل در حال حاضر کمی خارج از تصور به نظر می‌رسد.

اما لازم به ذکر است که فیتزپاتریک تنها مرجعی نیست که آینده‌ی قیمت بیت‌کوین را در این محدوده‌ی بالا پیش‌بینی می‌کند. خالق مدل معروف انباشت و جریان پیش‌بینی کرده است که قیمت بیت‌کوین تا دسامبر ۲۰۲۱ به ۲۸۸۰۰۰ دلار به ازای هر کوین خواهد رسید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید