این هفته Bitfury کمپانی سازنده تجهیزات استخراج و نرم افزار بلاک چینی، یک ارزش یابی یک میلیارد دلاری را از جانب سرمایه گذار میلیاردر Mike Novogratz و سازمان Korelya Capital تضمین کرد. مبالغ چندین میلیون دلاری بعد از ورود دستگاه ASIC ماینر بیت کوین این سازمان به نام Bitfury Clarke به خزانه این سازمان سرازیر خواهد شد.

دستگاه ASIC این کمپانی در رقابت با دستگاه جدید Bitmain یعنی 7nm Antminer ساخته شده است. به گفته مدیر عامل Bitfury در 11 ماه گذشته، تقاضا از جانب شرکت ها و موسسات برای ورود به عرصه بلاک چین و ارزهای رمزپایه افزایش یافته است.

بازار قدرتمند استخراج بیت کوین جهان با ارزش حدود یک میلیارد دلار

افزایش فعالیت در استخراج و بلاک چین

در چهار ماه گذشته علی رغم اینکه بازار بیت کوین راکد بود و رمز ارز ها به نسبت ژانویه حدود 70 درصد اصلاح را تجربه کردند، میزان هش (hash rate) شبکه بلاک چین بیت کوین به مقدار قابل توجه ای افزایش یافت و از 15 میلیون به 50 میلیون TH/s رسید. این افزایش میزان هش بیت کوین موجب شد که هزینه استخراج بیت کوین افزایش یابد.

بنابر اظهارات Blockchain که یکی از محبوب ترین پلتفرم های کیف پولهای ارزهای رمزپایه می باشد، با میزان هش فعلی هزینه سر به سر شدن استخراج یک بیت کوین حتی در مناطق خنک و با برق ارزان نیز از 7500 دلار گذر کرده است. با توجه به قیمت فعلی بیت کوین، استخراج برای ماینر ها حدود 20 تا 30 درصد ضرر را به دنبال دارد.

همچنان که میزان هش رمز ارز های اصلی مانند بیت کوین و اتریوم افزایش پیدا می کند، تقاضا برای استخراج بیت کوین و دیگر رمز ارز های اصلی  از جانب موسسات و نهاد ها نیز افزایش می یابد. موسساتی مانند Bitfury، Bitmain و غیره از این جمله هستند.

مدل های تجاری سودمند شرکت های استخراج

Bitmain در حال به اتمام رساندن IPO (عرضه اولیه سهام) 15 میلیارد دلاری خود است. شرکت های استخراج و سازندگان تجهیزات استخراج مانند TSMC و سامسونگ در زمینه توسعه دراز مدت این صنعت مصمم بوده و سرمایه گذاری توسط یک سازمان برجسته یعنی Korelya گواه تایید قدرت این صنعت است. Korelya یک سازمان سرمایه گذاری است که توسط Naver (بزرگترین اپراتور موتور جستجو در کره جنوبی) تامین می شود. Bitfury اولین سرمایه گذاری غیر مستقیم از جانب Naver در بازار رمز ارز می باشد.

در حال حاضر نظری وجود ندارد.