زمان مطالعه : ۳ دقیقه

بسیاری از شرکت های بزرگ، ارزهای دیجیتال را به رسمیت شناخته اند و برخی از آن ها نیز در حال برنامه ریزی برای ارزدیجیتال مخصوص به خود می باشند، از جمله فیسبوک! شرکت بزرگ فیسبوک چندی پیش خبر داد که در حال ارائه‌ی ارز دیجیتال مخصوص به خود به نام لیبرا می‌باشد. انجمن لیبرا، تنها سازمان با عضویت سوئیس، که توسط فیسبوک به منظور حفظ ارزش پول فیسبوک تأسیس شده است، در ۲۷ آگوست اعلام کرده است که یک برنامه‌ی باگ یابی عمومی ارائه داده است، تا بتواند برای ارائه ارز دیجیتال خود تا اوایل سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی کند و ده هزار دلار پاداش برای باگ یابی ارز دیجیتال خود در نظر گرفته است. به منظور آگاهی از جزئیات خبر باگ یابی ارز دیجیتال لیبرا  با رمزینکس همراه شوید.

پاداش ده هزار دلاری فیسبوک برای باگ یابی ارز دیجیتال لیبرا

برنامه تقسیم وظایف پروژه باگ یابی ارز دیجیتال لیبرا، توسط مدیریت شبکه لیبرا انجام و رزرو شده است و در این انجمن برای کلیه ی افرادی که برای باگ یابی به تحقیق و بررسی پرداخته اند، مبلغ ۱۰۰۰۰ دلار پاداش در نظر گرفته شده است.

این افراد باید باگ های بحرانی موجود در شبکه ی لیبرا را گزارش دهند. این وجوهی که برای پرداخت به متخصصان باگ یابی، در برنامه ی باگ یابی ارز دیجیتال لیبرا در نظر گرفته شده است، توسط انجمن فیسبوک تامین خواهد شد.

باگ یابی ارز دیجیتال لیبرا

اگر قرار است مردم برای تامین نیازهای مالی روزمره خود به لیبرا تکیه کنند ، پس بسیار مهم است که زیرساخت های آن قابل اعتماد و ایمن باشند. برنامه پاداش فیسبوک به منظور تشویق اعضای جامعه امنیتی برای بررسی عمیق و موشکافانه شبکه طراحی شده است و به متخصصین کمک می کند در زمینه باگ یابی ارز دیجیتال لیبرا، حتی کوچک ترین اشکالات را پیدا کنند.

با ارائه برنامه باگ یابی ارز دیجیتال لیبرا ، با وجود نظارت امنیتی شدید، فیس بوک وارد فاز بعدی توسعه لیبرا می شود. شرکت بزرگ فیسبوک قبل از رونمایی از طرح امنیتی عمومی از طریق HackerOne ، از حدود ۵۰ محقق امنیتی را برای مطالعه شبکه و سرویس تست امنیت این شبکه، دعوت به عمل آورده بود.

 HackerOne برای انواع روش های پرداختی این امکان را فراهم می کند تا از آرایه ای از ارزهای دیجیتال جهانی و از جمله بیت کوین پشتیبانی کنند. این سرویس توسط سایر شرکتهای برجسته در دنیای ارزهای دیجیتال مانند Block.oneبا نام مستعار ES ، بنیاد Tron و Blockchain ، ارائه دهنده کیف پول رمزنگاری به کار گرفته شده است.

شرکت ها قصد دارند تا اشکالات را قبل از راه اندازی سرویس بلاک چین کشف کنند، زیرا در غیر این صورت تنظیمات آن دشوار خواهد شد. فشار آوردن به کاربران برای به روزرسانی و مجبورکردن آن ها برای توافق در مورد تغییرات می تواند یک شبکه را مختل کند و به سرعت اعتماد به آن ارز دیجیتال از بین برود و در نتیجه منجر به کاهش قیمت شود.

باگ یابی ارز دیجیتال لیبرا

اگرچه بنا به گزارش ها، تعداد معدودی از شرکا از حمایت عمومی از Libra خودداری کرده اند، اما این برنامه نشان می دهد که فیس بوک به برنامه های ارزهای دیجیتال خود متعهد است.

با این وجود هنوز برای راه اندازی حقیقی ارزهای رمزنگاری شده راه طولانی باقی مانده است. هنوز هم هیچ مشتری در این خط وجود ندارد به جز احتمالا سهامداران دلارهای فیسبوک.

ارز دیجیتال لیبرا از زمان آغازین خود تا کنون مسیر طولانی را طی نموده است. اما برنامه باگ یابی فیسبوک نشان می دهد که این شرکت بزرگ با احتیاط در حال نزدیک شدن به ارز دیجیتال می باشد و در تلاش است تا یک پشتیبانی عمومی ایجاد کند. انجمن لیبرا نیز هنوز کل بخش های برنامه ی باگ یابی را فاش نکرده است.

به این ترتیب شرکت بزرگ فیسبوک تصمی گرفته است تا با اجرای برنامه باگ یابی ارز دیجیتال لیبرا بتواند اشکالات موجود در این پلتفرم را قبل از اینکه رسما آن را ارائه دهد بر طرف کند.

در این مقاله شما عزیزان را با برنامه باگ یابی ارز دیجیتال لیبرا آشنا کردیم امید است آنچه گفته شد مورد توجه و رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.

چنانچه بعد از مطالعه ی مقالات ما با سوال یا مشکلی مواجه شدید، حتما با  ما تماس بگیرید و سوالات و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید.

از توجه و همراهیتان صمیمانه سپاسگزاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید