زمان مطالعه : ۳ دقیقه

به تازگی با محبوبیت ارزهای دیجیتالی خرید و مبادله آنها هم نیز بسیار راحت تر شده و بسیاری از شبکه های پرداخت جهانی نیز از خرید بیت کوین این ارز دیجیتالی محبوب پشتیبانی می کنند. پی پال غول شبکه های پرداخت جهانی با ۲۶۷ میلیون کاربر نیز یکی از این شبکه های پرداختی است که یکی از پیشتازان عرصه ارزهای دیجیتالی به شمار می رود. متاسفانه خرید بیت کوین با استفاده از پی پال بسیار چالش برانگیز است، زیرا نمی توان مستقیماً آن را خریداری کرد، اما جای هیچ نگرانی نیست در ادامه با رمزینکس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد روش های خرید بیت کوین با پی پال در سایت های معتبر کسب کنید.

مشکل پرداخت های برگشت ناپذیر

همانطور که ممکن است شنیده باشید، معاملات انجام شده در شبکه بلاک چبن قابل لغو نیست. این بدان معنی است که کلیه مبادلات مربوط به بیت کوین یا هر ارز دیجیتالی دیگر غیر قابل برگشت نمی باشند. به عبارت ساده تر، هنگامی که بیت کوین را می فروشید یا خریداری میکنید، نمی توانید نظر خود را تغییر داده و  مبادله را لغو کنید.

این موضوع با قوانین پی پال ناسازگار است، چرا که پی پال از یک اصل مشابه توسط کارت های اعتباری پیروی می کند و کاربران می توانند متناسب با مبادله، آن را لغو کنند.

بنابراین، اگر یک ارز بفروشید و از طریق پی پال هزینه ی آن را پرداخت کنید، خریدار می تواند بازپرداخت را درخواست کند. اما شما نمی توانید فروش را لغو کنید. شما هم خطر از دست دادن بیت کوین خود و هم پولی را که باید از طریق پی پال کسب کنید را دارید. این روش بیشتر در این زمینه شبیه به کلاهبرداری می شود.

شما کسی را ندارید که به این دلیل شکایت کنید ، زیرا blockchain دارای یک مقام مرکزی نیست که پشتیبانی مشتری را ارائه می دهد و معاملات را مدیریت می کند.

خرید بیت کوین با پی پال

شکی نیست که پی پال روشی مناسب برای پرداخت تقریباً همه هر چیز آنلاین، به استثنای ارزهای دیجیتالی است. با این حال، اگر گزینه دیگری در دسترس ندارید و نمی خواهید از کارت اعتباری خود استفاده کنید، در ادامه به چند وب سایت اشاره شده است.

LocalBitcoin
این سایت یکی از محبوب ترین مکان هایی است که به شما امکان می دهد بیت کوین را با حساب های پی پال خود خریداری کنید. توجه داشته باشید که هنگام استفاده از این روش پرداخت، قیمتها بالاتر است زیرا مبادله گران باید نسبت به ریسک برگشت شارژ توسط خریداران پس از دریافت بیت کوین، پشتیبانی شوند.

با استفاده از این روش، به عنوان یک خریدار، شما تا حدودی می توانید از کلاهبرداری در این زمینه مصون بمانید. هنگام شروع مبادله، وب سایت مبلغ بیت کوین را از کیف پول فروشنده می گیرد و آن را برای کل زمان معامله نگه می دارد.

eToro
eToro یکی از بزرگترین پلتفرم های مبادلاتی است که به شما امکان خرید بیت کوین با پی پال را می دهد، اما خرید با یک سری محدودیت ها همراه است.

شما نمی توانید بیت کوین خود را در eToro به سایر کاربران ارسال کنید. تنها راه برداشت سود، تغییر آنها به ارز فیات است.

PaxFul
این سایت یکی دیگر از بازارهای نقطه به نقطه است که به شما امکان می دهد بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده را با حساب پی پال (یا سایر برنامه های پرداخت) خود خریداری کنید. این روند بسیار ساده است، زیرا فقط برای ایجاد حساب خود به شناسه عکس احتیاج دارید. با این حال، نرخ مبادله بسیار زیاد است و همیشه احتمال کلاهبرداری وجود دارد.

بسیاری از بازارهای رمزنگاری دیگر پشتیبانی کاربران پی پال را ارائه می دهند. با این حال، همه پلتفرم ها برابر نیستند. بنابراین، قبل از مبادله با حساب پی پال خود، در مورد فروشندگان و خریداران تحقیقات لازم را انجام دهید.

جمع بندی

در حال حاضر، خرید بیت کوین یا هر ارز دیجیتالی دیگر با استفاده از پی پال کاری پیچیده، طولانی مدت و مستعد کلاهبرداری است. اما با نزدیک شدن سیستم های پرداخت به دنیای ارزهای دیجیتالی و بلاک چین، ممکن است همه چیز برای کاربران تغییر کند.

تا آن زمان، خریداران احتمالاً باید روش های پرداخت ایمن تر و آسان تری را جستجو کنند. اگر می خواهید خرید بیت کوین با پی پال انجام دهید، قبل از مبادله حتما در مورد طرف های مبادله تحقیقات لازم را انجام دهید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید