زمان مطالعه : ۲ دقیقه

آخرین اعلامیه رسمی توسعه دهندگان شرکت اینپوت آوتپوت هنگ کنگ در خصوص آدا (ADA) همه شک و تردیدها را برطرف می‌کند. بر اساس این اعلامیه هاردفورک مری (Mary hardfork) در تاریخ ۱ مارس ۲۰۲۱ (۱۳ اسفند ۱۳۹۹) توکن‌های بومی و پشتیبانی از چند دارایی را به بلاکچین می‌آورد.

تاریخ ۱ مارس (۱۳ اسفند) قطعی شده است

طبق آخرین توییت آی او اچ کی (IOHK)، تیم فنی آن سرانجام اولین روز بهار را به عنوان تاریخ فعال سازی شبکه اصلی هاردفورک مری تأیید کرده است. به روزرسانی هم در ساعت ۲۱:۴۴:۵۱ به وقت محلی شروع می‌شود.

از آنجا که به روزرسانی توسط هاردفورک کامبینتور (Hardfork Combinator) فعال می‌شود، هیچ تقسیم زنجیره‌ای در کاردانو (ADA) پیش بینی نمی‌شود.

پیش از این، مری روی یک شبکه آزمایشی اجرا شده بود و اکنون سه هفته است که در محیط آزمایشی فعال و در حال اجرا است. به روزرسانی مری، توکن‌های مبتنی بر کاردانو را معرفی می‌کند.

همان طور که قبلاً توسط یو تو دی (U.Today)  اعلام شده بود، برخی از اپراتورهای توکن‌های مربوط به کاردانو قبلاً آزمایش شده اند. با استفاده از تابع توکن بیلدر (Token Builder) که با نسخه به روزرسانی شده مری ارائه می‌شود، همه می‌توانند از دارایی‌های مبتنی بر کاردانوی خود استفاده کنند. بنابراین، سرانجام محبوب‌ترین قاتل اتریوم (Ethereum) به یک شبکه چند دارایی تبدیل می‌شود.

کیف پول نرم‌افزاری یورویی (Yoroi Wallet) برای پشتیبانی مری آماده است

توسعه دهندگان اکوسیستم کاردانو  بر روی آماده سازی زیرساخت‌هایی به منظور ارتقای سیستم در آینده متمرکز شده‌اند. به گزارش یو تو دی، نسخه کیف پول ددالوس فایت (Daedalus Flight)، که از تمام مشخصات مری پشتیبانی می‌کند، در ۱۳ فوریه ۲۰۲۱ (۲۵ بهمن ۱۳۹۹) منتشر شد.

اکنون افزونه یورویی برای ذخیره سازی و ارسال آدا و دارایی‌های جدید مبتنی بر کاردانو برای به روزرسانی آماده است. توسعه دهندگان آن از شرکت امورگو (Emurgo) ادعا می‌کنند که با نسخه ۴/۳، کاربران یوروی قادر به ارسال توکن‌های قدیمی و جدید از کیف پول‌های نرم افزاری و سخت افزاری هستند. بنابراین، ابزارهای نسخه ۴/۳ به محض اجرایی شدن ماری هاردفورک، شروع به کار خواهند کرد.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید