زمان مطالعه : ۳ دقیقه

ارز دیجیتال کاردانو که با توکن آدا (ADA) در بازار شناخته می‌شود چند وقتی است که صعود قیمتی خود را آغاز کرده است. روندی که با روند کلی بازار همخوانی دارد و آدا می‌خواهد رکورد قیمتی جدید را به ثبت برساند.

شروع حرکت صعودی کاردانو

به گزاری کریپتو بریفینگ، کاردانو یا همان آدا در واقع در حال حاضر ششمین ارز دیجیتال بزرگ است که ارزش آن چیزی در حدود ۱۱ میلیارد دلار است. در حال حاضر و پس از پشت سر گذاشتن اصلاح قیمتی، فشاری زیادی نسبت به خرید این رمز ارز وجود دارد و یک از محرکه‌های اصلی افزایش قیمت کاردانو همین موضوع است.

در حال حاضر سرمایه گذارانی که در اصلاح قیمتی دارایی کاردانو خود را فروخته بودند، باز هم در حال خریدن این رمز ارز هستند. به همین دلیل توکن آدا در حال شکستن مقاومت قیمتی ۰/۳۹ دلار است.

قیمت توکن در زمان نوشتن این خبر چیزی در حدود ۰/۳۷۳ دلار بود که نسبت به قیمت‌های دو هفته گذشته یک افزایش ۱۰۰ درصدی را نشان می‌دهد.

کاردانو در ژانویه سال ۲۰۱۸ قیمت ۱/۱۸ دلاری را ثبت کرده است که بالاترین قیمت ثبت شده توسط این ارز دیجیتال نیز محسوب می‌شود و بسیاری امیدوارند که کاردانو بتواند به زودی این مقاومت را در هم بشکند.

اما کاردانو چیست؟

کاردانو یک بلاک چین مبتنی بر قرارداد‌های هوشمند است. این شبکه به مانند اتریوم می‌تواند برای ساخت برنامه‌های دیفای به کار گرفته شود. البته مقیاس‌پذیری و امنیت این شبکه نقطه‌ی قوت آن است زیرا توسط ساختاری چندلایه تأمین می‌شود.

کاردانو از لایه‌های مختلف برای اهداف متفاوت استفاده می‌کند؛ یک لایه برای انجام تراکنش‌ها و مبادله توکن آدا و لایه‌ای جداگانه برای اجرای قراردادهای هوشمند دارد. برای اطلاعات بیشتر در خصوص پروژه کاردانو و رمز ارز آدا (ADA) می‌توانید به مقاله «کاردانو (آدا) چیست؟ آینده ارز دیجیتال کاردانو چگونه است؟ ارزش سرمایه گذاری دارد؟» مراجعه کنید.

چه چیزی در انتظار کاردانو و آدا است؟

توکن آدا، پس از محکم کردن جایگاه خود در یک بازه زمانی تقریباً ۲ ساله، در حال حاضر سر از یک وضعیت سر و شانه‌ی معکوس بیرون آورده است. عبور از سطح مقاومت ۰/۲۱ دلار در ۴ ژانویه، علامتی از شروع یک چرخه گاوی جدید برای این رمز ارز بود.

با اندازه‌گیری فاصله میان الگوی سر و شانه‌، رمز ارز آدا یک روند صعودی را دنبال می‌کند. در صورتی که این تحلیل درست باشد، می‌توان بر اساس وضعیت سر و شانه‌ی معکوس گفت که قیمت این رمز ارز به ۲ دلار هم برسد.

حرکت کاردانو به سمت ثبت بالاترین قیمت تاریخی و قیمت 2 دلاری!

ارز دیجیتال کاردانو از زمانی که مقاومت قیمتی ۰/۲۱ دلاری را شکست و آن را تبدیل به سطح حمایت کرد، ۸۵ درصد رشد قیمت داشته است.

در هر صورت شواهد حاکی از این است که کاردانو سطح حمایتی ۰/۳۹ دلاری را پشت سر خواهد گذاشت که از می سال ۲۰۱۸ این اتفاق نیفتاده است.

حالا با وجود اهمیت این نقطه عطف، بسیاری از سرمایه‌گذاران به دنبال کسب سود‌های تضمین شده هستند. افزایش فشار فروش حول این مانع قیمتی، قیمت توکن آدا را تا سطح حمایت کاهش داد اما بلافاصله روند صعودی خود را از سر گرفت.

حرکت خرسی، منجر به یک اصلاح قیمتی ۴۲ درصدی به سمت سطوح فیبوناچی ۶۱/۸ درصد شد. این ناحیه معروف به سطح طلایی است زیرا در این منطقه، احتمال بازگشت بسیار بالا است. بسیاری از سرمایه‌گذارانی که کناره گرفته بودند، از این حرکت نزولی برای بازگشت به بازار استفاده کردند.

روند قیمتی کاردانو بر اساس سطوح طلایی بالا پیش رفت و اکنون حول و حوش قیمت‌های ۰/۳۷ دلاری خرید و فروش می‌شود.

بر اساس تحلیل‌های صورت گرفته، افزایش در تقاضا، قیمت توکن آدا را از سطح مقاومت ۰/۳۹ بالاتر می‌برد و این رمز ارز را در مسیر هدف الگوی سر و شانه معکوس هدایت می‌کند.

حرکت کاردانو به سمت ثبت بالاترین قیمت تاریخی و قیمت 2 دلاری!

علاوه بر این، تحلیل سطوح فیبوناچی نیز حاکی از این است که به احتمال زیاد، توکن آدا مقاومت‌های سنگینی را در صورت روند صعودی، در سطوح ۱۶۱/۸، ۲۶۱/۸ و ۳۶۱/۸ درصد، پیش رو دارد. این موضوع نشان از این دارد که سطوح مقاومت بعدی به ترتیب ۰/۶۲، ۰/۹۸ و ۱/۳۵ دلار هستند.

از طرفی هم اگر کاردانو نتواند سطح مقاومت ۰/۳۹ دلاری را پشت سر بگذارد، احتمال ایجاد صف فروش وجود خواهد داشت.

نظر شما پیست؟ آیا کاردانو می‌تواند مقاومت ۰/۳۹ را بشکند؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید