زمان مطالعه : ۷ دقیقه

پذیرش چین لینک (Chainlink) در حرکت صعودی اخیر خود دچار نقص شده است. به همین ترتیب پیش بینی می‌شود که قیمت چین لینک قبل از رسیدن به بالاترین قله تاریخی اصلاحی را تجربه کند.

تحلیل زیر جنبه اطلاعاتی دارد و نباید مبنایی بر پایه خرید یا فروش قرار گیرد. این تحلیل در تاریخ ۲۶ فروردین بروزرسانی شده است.

داده‌های قدیمی بازار وارد اکوسیستم ارز دیجیتال می‌شوند

با توجه به اینکه نیو چنج اف ایکس(New Change FX) که یک شرکت تجزیه و تحلیل داده است اعلام کرد که معیارهای تنظیم شده خود را برای بازارهای سنتی، فلزات گران بها و سایر موارد در زنجیره بلوک های برجسته از طریق شبکه چین لینک را  در دسترس قرار می‌دهد.

داده‌های قیمتی با کیفیت بالای بیش از ۲۳۰۰ جفت ارز به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا بتوانند برنامه‌هایی را در بخش دیفای (DeFi) که به سرعت در حال گسترش است، ایجاد کنند.

علاوه بر این پیشرفت قابل توجه، اودز (Oddz)، یک پلت فرم معاملات گزینه‌های چند زنجیره ای، یکپارچه سازی فیدهای داده‌ای ناپایدار چین لینک برای جفت ارزهای بیت کوین به دلار (BTC/USD) و جفت ارز اتریوم به دلار (ETH /USD) را در چندین بلاکچین نشان داد.

چین لینک با چنین سرعت سریع پذیرشی، به یکی از محبوب ترین بلاک چین‌های اوراکل تبدیل شده است، مخصوصاً وقتی صحبت از داده‌های دقیق و ضد دستکاری می‌شود.

قیمت چین لینک خستگی موقتی خریداران را نشان می‌دهد

قیمت چین لینک بیش از دو ماه در داخل یک روند صعودی معامله شد. این ساختار تکنیکال شامل یک جهش اولیه در ارزش بازار لینک است که به عنوان پرچم شناخته می‌شود که از یک میله و یک پرچم تشکیل می‌شود. این الگوی ادامه دهنده روند افزایش ۵۳ درصدی در صعود قیمت را تا ۴۵/۲ دلار نشان می‌دهد که با افزودن ارتفاع میله پرچم به نقطه شکست ۲۹/۴۱ دلار تعیین می‌شود. توکن اوراکل در اول آوریل خط روند بالایی این الگو را شکست و این نشانه شروع روند صعودی بود.

تاکنون ، LINK تقریباً ۴۳٪ افزایش یافته است که ۷٪ موج دیگر روی میز باقی می‌گذارد. در حالی که هدف فقط چند قدم فاصله دارد ، اما به نظر می‌رسد شاخص معکوس مومنتوم یک سیگنال بالای چرخه را به شکل شمعدان قرمز “یک” در نمودار ۱۲ ساعته روشن کرده است.

این الگو اصلاح یک چهام از کندل ها را تا حمایت ۳۹/۰۵ یا ۳۷/۱۹ دلار پیش بینی می‌کند. به دنبال این عقب نشینی، سرمایه گذاران می‌توانند انتظار افزایش صعودی حرکت صعودی را داشته باشند که قیمت این ارز دیجیتال را به سمت هدف مورد نظر در ۴۵/۲ دلار سوق می‌دهد.

در صورت محقق نشدن سناریوی فروش، این رمز ارز حتی ممکن است از سطح حمایت ۳۴/۷۵ دلار بازگردد، که یک پایه محکم برای مرحله دوم حرکت صعودی پس بریک اوت (شکست قیمت) است.

در حالی که به نظر می‌رسد همه چیز افزایش قیمت چین لینک را نشان می‌دهد، یک حرکت تا زیر سطح ۳۴/۷۵ دلار می‌تواند فاجعه‌ای برای توکن اوراکل به همراه داشته باشد. علاوه بر این، افزایش ناگهانی فشار فروش ممکن است قیمت را به ۳۱/۸ دلار کاهش یابد که ۸ درصد افت را نشان می‌دهد

تحلیل قیمت ارز دیجیتال چین لینک (Link)؛ ۲۳ اسفند

بازار بیت کوین در زمان نگارش این مقاله صعود کرده است و به دامنه ۶۰ هزار دلار وارد شده است. این افزایش ناگهانی همچنین باعث افزایش ارزش آلت کوین‌ها در بازار شده است. اگرچه لینک (LINK) ارتباط ضعیفی با بیت کوین دارد، اما افزایش اندکی داشته است. در زمان نگارش این مقاله، لینک در قیمت ۲۹/۹۶ دلار و بالاتر از مقاومت ماژور ۲۸/۹۳ دلار معامله می‌شود.

نمودار لینک نشان می‌دهد که روند قیمت باعث ایجاد یک کانال نزولی شده است. با این حال، با توجه به موجی که در بازار در حال پیشرفت است، قیمت این رمز ارز می‌تواند روند صعودی قوی در میان‌مدت داشته باشد.

بررسی نمودار چهار ساعته لینک (LINK)

تحلیل تکنیکال قیمت چین لینک

سطوح خارجی اندیکاتور بولینگر باندز (Bollinger Bands) از هم فاصله گرفته‌اند که این نشان دهنده افزایش نوسانات در بازار است. قیمت در حال حرکت صعودی است که این باعث شده که لینک از مقاومت قیمتی ۲۸/۹۳ دلار عبور کند و بالاتر برود. هم‌زمان با حرکت ناگهانی صعودی قیمت، خط سیگنال به زیر کندل ها نفوذ کرد.

میانگین متحرک ۵۰ (MA50) که به عنوان مقاومت عمل می‌کرد و در بالای کندل ها قرار داشت، در صورت ادامه روند صعودی خود به زیر کندل های قیمتی کشیده می‌شود.

در حالی که شاخص قدرت نسبی (RSI) به سمت منطقه اشباع فروش حرکت می‌کرد، نوسانات برنامه ریزی نشده باعث شده که به سمت منطقه تعادلی حرکت کند که نشان از فشار خرید برابر با فشار فروش در بازار است.

سطوح مهم

  • نقطه ورود: ۲۹/۴۷ دلار
  • حد سود: ۳۱/۱۰ دلار
  • حد ضرر: ۲۸/۵۸ دلار
  • نسبت سود به ضرر: ۱/۸۴ دلار

نتیجه گیری

بازار فعلی لینک بسیار بی ثبات بوده و ممکن است منجر به رسیدن قیمت آن به ۳۱ دلار شود. در حالی که سطح حمایت قیمتی در ۲۸ دلار قرار دارد، در صورت اصلاح قیمت، قیمت لینک ممکن است تا ۲۷/۶۵ دلار هم سقوط کند. صرف نظر از روند آن، نوسان در بازار بیت کوین می‌تواند بر جهت قیمت فعلی تأثیر بگذارد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال چین لینک (Link)؛ ۲۰ اسفند

بر اساس تحلیل تکنیکال لینک (Link) از ۳۱ دلار عبور خواهد کرد. نمودار لینک اکنون در حال عبور از ۳۱ دلار است و در مسیر خود سطوح قیمتی ۳۰/۵۷ و ۳۱/۱۲ دلار را هم شکسته است. لینک یک شبکه بزرگ بلاکچین منبع باز با طیف گسترده ای از کاربران است. جامعه لینک شامل داده پردازان، اپراتورهای بلاک، محققان، ماینرها، توسعه دهندگان قراردادهای هوشمند و غیره است.

لینک یک اکوسیستم غیرمتمرکز مبتنی بر اوراکل (Oracle) است که داده‌های ضد هک و ایمن را راجع به قیمت ارائه می‌دهد.

عملکرد رمز ارز لینک در گذشته

در ۲ مارس ۲۰۲۱ (۱۲ اسفند ۱۳۹۹)، لینک معاملات خود را با ۲۷/۶۱ دلار آغاز کرد و در ۸ مارس ۲۰۲۱ (۱۸ اسفند ۱۳۹۹)، در ۳۰/۷۵ دلار بسته شد. در هفته گذشته قیمت لینک تقریبا ۱۱ درصد افزایش یافته است. این رمز ارز در ۲۴ ساعت گذشته هم بین ۲۸/۲۶ تا ۳۲ دلار معامله شده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال چین لینک (Link)؛ 20 اسفند

تحلیل امروز و فردای قیمت لینک

امروز، قیمت باز شدن کندل روزانه لینک ۳۰/۹۵ دلار بود و در حال حاضر با قیمت ۳۱/۷۰ دلار معامله می شود؛ بنابراین، قیمت در حال افزایش است.

اندیکاتور تراکم/توزیع (A/D) به طور مداوم در حال افزایش است اما نوسانات زیادی دارد؛ بنابراین، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که قیمت لینک به صورت پله ای افزایش یابد.

خطوط اندیکاتور مک دی (MACD) هم مثبت هستند و خطوط سیگنال آن هم کراس صعودی داشته اند، بنابراین حرکت بازار صعودی است.

شاخص قدرت نسبی (RSI) هم در حال حاضر از عدد ۶۰ بازگشته و روی عدد ۵۴ قرار دارد. این بدان معنی است که فشارهای فروش به تدریج در حال افزایش است.

یک واگرایی نزولی هم روی به وجود آمده زیرا اندیکاتور و قیمت در جهت مخالف یکدیگر حرکت می‌کنند و ما می‌توانیم یک افت مختصر قیمت را انتظار داشته باشیم.

تجزیه و تحلیل لینک: این رمز ارز از ۳۱ دلار عبور می‌کند

قیمت در حال حاضر روی اولین سطح مقاومت فیبوناچی یعنی ۳۱/۷۶ دلار قرار دارد. از آنجا که حرکت کلی بازار مثبت است، در پایان روز، قیمت به ترتیب سطوح فیبوناچی ۳۲/۶۵ دلار و ۳۴/۰۸ دلار را خواهد شکست.

این نشان می‌دهد که خریداران قدرت را در دست دارند و می‌توان انتظار داشت که روند صعودی قیمت‌ها امروز و فردا ادامه یابد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال چین لینک (Link)؛ ۱۲ اسفند

قیمت چین لینک (LINK) امروز ۷ درصد رشد داشته و می رود تا سود ۱۲ درصدی دیروز را نیز پشت سر بگذارد. در ادامه به تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال چین لینک پرداخته شده است.

تحلیل فاندمنتال ارز دیجیتال لینک

برنامه مالی گوگل فایننس (Google Finance) اکنون یک تب رمز ارز اضافه کرده است. پذیرش گسترده رمز ارزها از سوی گوگل فایننس با افزودن یک تب مخصوص آن‌ها در میان پنج بازار اصلی پیش فرض از جمله ایالات متحده، اروپا، آسیا و ارزها نشان داده شده است. این موضوع  نشان می‌دهد رمز ارزها همچنان از سوی فعالان بازار سرمایه مورد استقبال قرار می‌گیرند.

به لطف افزایش ورود سرمایه گذاران نهادی در سال اخیر، بازار بزرگ‌ترین رمز ارز جهان بر اساس ارزش بازار داغ بوده و رکوردها را یکی پس از دیگری به خود اختصاص داده است.

اخیراً چندین شرکت بزرگ، سرمایه گذاری قابل توجهی روی بیت کوین انجام داده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان تسلا (Tesla)، میکرو استراتژی (Microstrategy)، بی ان وای ملون (BNY Melon) و غیره را نام برد.

به گفته برخی تحلیلگران، صعود قیمتی امسال با آنچه در سال ۲۰۱۷ اتفاق افتاده متفاوت است زیرا عمدتاً توسط سرمایه گذاران بزرگ تقویت می‌شود.

براساس گزارشات گوگل ترندز (Google Trends)، جستجوهای گوگل برای کلمه بیت کوین طی چند ماه گذشته، هنوز هم در مقایسه با تعداد جستجوی ثبت شده این کلمه در سال ۲۰۱۷ کم است.

البته باید افزود تعداد جستجوی بیت کوین در گوگل در مقایسه با شاخص‌های رقیب در بازار مانند اس اند پی ۵۰۰ (S&P 500) و  نزدک (NASDAQ)  بسیار بیشتر است.

با این همه، گوگل فایننس در حال حاضر تنها از چند رمز ارز از جمله  بیت کوین، اتریوم، لایت کوین  و بیت کوین کش پشتیبانی می‌کند. این ابزار هم داده‌های تاریخی و داده‌های زمان-حقیقی این رمز ارزها را نمایش می‌دهد.

تحلیل تکنیکال: قیمت هایی که باید زیر نظر داشت

قیمت ارز دیجیتال چین لینک (Link) در این هفته در حدود ۲۰  درصد رشد معاملاتی داشته است زیرا خریداران در هفته گذشته، هنگامی که این رمز ارز بیش از ۲۷ درصد از ارزش خود را از دست داد، در حال بازگشت هستند.

نمودار قیمت روزانه چین لینک

کمترین قیمت هفته گذشته در ۲۱ دلار فرصتی را برای خریداران جدید این رمز ارز  فراهم کرد تا وارد حرکت صعودی بازار شوند.

رکورد قیمتی ۳۶/۹۲ دلار در حال حاضر به عنوان مقاومت عمل می کند که اگر شکسته شود، می‌توان انتظار داشت یک حرکت سریع به سمت بالا انجام شود. در حالت صعودی، اهداف بعدی قیمت ۴۱/۳۰ دلار و ۴۶/۸۵ دلار خواهند بود. در صورت افت قیمت هم، ۲۰ دلار حمایت مهمی به شمار می‌رود.

جمع بندی

گوگل فایننس اکنون یک تب جدید مخصوص برای رمز ارزها اختصاص داده است که در بالای صفحه اصلی آن در میان پنج بازار پیش فرض قرار گرفته است. قیمت رمز ارز لینک (LINK) هم پس از افت هفته گذشته، دوباره به سمت بالا برگشته است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید