قیمت چیلیز پس از رسیدن دوباره به پایین ترین سطح خود در اواسط مه و به ویژه پس از افت شدید در ۲۱ ژوئن، تا کف ۲۷ اکتبر (۵ آبان) ۲۰۲۰ سقوط کرد. در ادامه با تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال چیلیز با ما همراه باشید.

تحلیل چیلیز ارائه شده در زیر جنبه اطلاعاتی دارد و نباید مبنایی برای خرید و فروش قرار گیرد. این مقاله در تاریخ ۲۶ تیر بروزرسانی شده است.

میزان افت قیمت نشان می‌دهد که ایجاد الگوی مثلث متقارن قطعی خواهد بود. در عین حال، تا زمانی که این رمز ارز توسط میانگین متحرک ۲۰۰ روزه (SMA200) بازگشت داده نشود، چشم انداز بازار آن خنثی است.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال چیلیز
نمودار روزانه چیلیز

چیلیز سرمایه گذاران بلند مدت خود را عذاب می دهد

قیمت چیلیز از ۲۳ ژوئن (۲ تیر) تا کنون در محدوده میانگین متحرک ۲۰۰ روزه (SMA200) معامله شده است و این سطح از هر افت جدیدی برای رسیدن به کف سطح ۲۲ ژوئن (۱ تیر) جلوگیری می‌کند.

نتیجه تنگ تر شدن محدوده حرکتی این رمز ارز، تشکیل یک مثلث بزرگ متقارن با یک جهت قابل پیش بینی حدود ۶۵ درصدی خواهد بود.

کاهش ۶۵ درصدی قیمت چیلیز را به ۰/۰۶۵ دلار خواهد رساند و بخش عمده ای از سود بدست آمده آن در سال ۲۰۲۱ را پاک می‌کند. نقاط حمایتی قابل اعتماد در صورت حرکت نزولی، کف قیمتی ماه می بر روی ۰/۱۶۳ دلار، میانگین متحرک ۵۰ روزه (SMA50) روی ۰.۱۶۱ دلار و سقف قیمت ماه فوریه روی ۰/۰۷۶ دلار هستند.

اگر این حمایت ها عمل کنند در این صورت، این یک افت جزئی ۱۳ درصدی را از زیر کف مثلث متقارن شاهد خواهیم بود. فرض کنید قیمت چیلیز می‌تواند مقاومت ماژور میانگین متحرک ۲۰۰ روزه (SMA200) را بر روی ۰/۲۶۸ دلار پشت سر بگذارد و از مثلث متقارن جدا شود.

در این صورت، این رمز ارز می‌تواند مقاومت موجود بر روی سطح ۱۶ ژوئن (۲۶ خرداد) یعنی ۰/۳۷۲ دلار را لمس کند. اگر این منطقه قیمتی شکسته شود، این دارایی دیجیتال می‌تواند هدف حرکت را روی ۰/۴۷۴ دلار قرار دهد.

ادامه این حرکت و شروع حرکت صعودی قدرتمند می‌تواند قیمت این رمز ارز را تا حدود بالاترین قیمت تاریخی آن بر روی رقم ۰/۹۷۵ دلار برساند. با توجه به اینکه خطوط اندیکاتور بولینگر باندز نسبتاً به هم نزدیک شده اند، انقباض قیمت قابل توجهی اتفاق افتاده است.

حرکت بعد از این فشردگی باعث می‌شود که معامله گران برای این اولین بار طی هفته های گذشته فرصت حضور در یک حرکت پایدار چیلیز را داشته باشند به امید اینکه بازدهی این حرکت تغییر در سبد سهام آن را فراهم کند.

برای خرید رمز ارز چیلیز میتوانید از طریق صرافی رمزینکس اقدام کنید. بعد از ثبت نام و احراز هویت قادر به حضور در بازار معاملاتی همتا به همتا خواهید بود که در این بازار امکان خرید و فروش چیلیز به طور مستقیم با دیگر کاربران فراهم است.

تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارز چیلیز (chiliz)؛ ۳ تیر

افزایش قیمت چیلیز به دلیل برگزاری جام ملت های اروپا و موضوع لیست شدن این رمز ارز در کوین بیس پرو (Coinbase Pro) است که متاسفانه با تراکم سطح مقاومتی همراه شد و این باعث شد که این توکن ورزشی پایین تر از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (SMA200) مهار شود. در ادامه با تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال چیلیز با ما همراه باشید.

طی دو روز گذشته، چیلیز تلاش کرده است که میانگین متحرک استراتژیک و روند ۲۳ مه (۲ خرداد) را پس بگیرد، اما شکست خورده است. در نتیجه، برخلاف سایر آلت کوین ها و علی رغم هیاهوی زیادی که پیرامون این رویداد بزرگ فوتبال وجود دارد، قیمت چیلیز در منطقه بدون حمایت مهم در حرکت نوسانی است.

فشار فروش بیش از حد در بازار رمز ارزها روی قیمت چیلیز تاثیر گذاشته است

قیمت چیلیز با بهره گیری از آغاز جام اروپا و اعلامیه غافلگیرکننده لیست شدن آن در پلتفرم کوین بیس پرو (Coinbase Pro)، ۸۰ درصد از کف ۸ ژوئن (۱۶ خرداد) تا بالاترین حد ۱۶ ژوئن (۲۴ خرداد) افزایش یافت. با این حال، مقاومت شدید ایجاد شده توسط کراس میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) و سطح مقاومتی اوایل آوریل مانع رشد بیشتر آن شده است.

مزیت دو کاتالیزور مهم افزایش قیمت به سرعت کمرنگ شد و قیمت این رمز ارز طی ۶ روز ۵۰ درصد سقوط کرد که با کاهش ۲۵ درصدی در ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد) همراه شد. کاهش قابل توجه قیمت میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (SMA200) را بر روی ۰/۲۴۰ دلار وارد بازی کرد. قیمت چیلیز در دو روز گذشته نتوانسته است دو سطح مهم خود را پس بگیرد و کندل های قابل توجهی را شکل دهد که این نشان دهنده عدم تعهد خریداران به ورود و فشار باقی مانده فروش ناشی از مقاومت قیمتی است.

هیچ شواهدی از حمایت معتبری که باعث برگشت قیمت شود هم وجود ندارد که بتواند قیمت ها را در کف اواخر می روی ۰/۱۶۴ دلار حفظ کند. افت قیمت به این سطح باعث کاهش ۳۰ درصدی قیمت فعلی و اصلاح کل قیمت تا بیش از ۸۰ درصد از بالاترین قیمت در ماه مارس خواهد شد.

عدم مشاهده حرکت قیمت به بازه اشباع فروش در شاخص مقاومت نسبی روزانه (RSI) نیز به فروش بیشتر در روزهای آینده اشاره دارد. جذابیت قیمت برای خرید در این ناحیه بیشتر نمایان خواهد شد.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال چیلیز (chiliz) امروز
نمودار روزانه چیلیز

بسته شدن کندل روزانه بالاتر از خط روند نزولی آوریل که در حال حاضر روی ۰/۲۸۹ دلار است، می‌تواند باعث بهبود پایدار این رمز ارز شود اما معامله گران چیلیز هنوز هم باید مراقب کاهش شاخص میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) روی قیمت ۰/۳۲۴ دلار تا قیمت ۰.۳۳۵ دلار باشند.

بر اساس شاخص‌های ورود و خروج سرمایه از بازار چیلیز رشد قیمت فعلی هیچ مقاومتی پیش روی ندارد. در عوض، مقاومت های مربوط به شاخص‌های دیگر در محدوده ۰/۲۵۳ تا ۰/۲۶۱ دلار تشکیل می‌شود؛ بنابراین، دامنه قیمت سقف نرخ دیروز رابطه نزدیک دارد و توضیح دهنده معکوس شدن قیمت چیلیز است.

مقاومت کمی بالاتر از سطح ۰/۲۶۱ دلار محو خواهد شد، اما هنوز هم اردرهای ​​قیمتی روی ۰/۲۶۵ دلار باقی می‌ماند که وجود آن‌ها مانعی جدی در برابر هرگونه اقدام قیمت برای بسته شدن در بالاتر از قیمت میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه است.

در طرف مقابل، یک سطح حمایتی مهم بین سطوح ۰/۱۹۸ دلار تا ۰/۲۰۵ دلار وجود دارد که نشان دهنده یک دامنه ثابت برای قیمت چیلیز برای کوتاه مدت است.

داده های مختلف حاکی از آن است که حرکت رنج کنونی چیلیز تا حمایت های مربوط به اواخر می هیچ حمایتی ندارد. با این اوصاف، سرمایه گذاران باید از ریسک های غیرضروری خرید چیلیز تا زمان وضوح در ساختار قیمت با ورود و خروج دقیق خودداری کنند. بهتر است سایر ارزهای دیجیتال را که دارای سطوح واضح تر و فرصت های به موقعی هستند برای ورود مد نظر قرار داد.

  آینده ارز دیجیتال ترون در سال 2021 چگونه خواهد بود؟ پیش بینی قیمت ترون تا سال 2025

تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارز چیلیز (chiliz)؛ ۲۲ خرداد

قیمت چیلیز در آستانه جام ملت‌های اروپا، یکی از رویدادهای برتر فوتبال در جهان، از کف قیمتی سطح ۹ ژوئن (۱۹ خرداد) امروز به بالاترین نرخ خود رسیده است. این حرکت صعودی قابل توجه، توجهات بازار ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده و دارندگان آن را هم خوشحال نموده است. با این حال وجود چند خط مقاومتی باعث بی رمق شدن روند صعودی شده و جهت گیری ادامه روند را فعلا در هاله‌ای از ابهام قرار داده است.

مسابقات یورو ۲۰۲۰ و آمادگی چیلیز برای شروعی دیگر

چیلیز یک توکن مخصوص طرفداران ورزش به ویژه فوتبال است که به آنها اجازه می‌دهد تا روی منافع مالی و تصمیم‌گیری‌های تیم مورد علاقه خود تأثیرگذار باشند. این مورد روابط هواداران و تیم را عمیق تر می‌کند، موضوعی که تا چند سال پیش امکان پذیر نبوده و اینک هوادار را از یک تماشاگر صرف به یک شرکت کننده فعال در تکامل تیم ها تبدیل می‌کند.

برای شروع، هواداران برای شرکت در فن توکن آفرینگ (FTO) باید به پلتفرم سایت Socios.com رجوع کنند. هواداران باید چیلیز را از طریق صرافی ارز دیجیتال خریداری کنند تا فن توکن مختص یک تیم را به دست آورند. البته تعداد این توکن ها محدود است.

هواداران از این توکن ها برای رای دادن در نظرسنجی های مربوط به باشگاه، مانند پیراهن های جدید، رویدادهای ویژه و دسترسی به پیشنهادات انحصاری غیرقابل دسترس برای دیگران استفاده می‌کنند. هرچه یک هوادار توکن های بیشتری داشته باشد، امتیاز بیشتر و تأثیرگذاری و فرصت نقش آفرینی بیشتری را خواهد داشت.

یوونتوس، یک باشگاه فوتبال در ایتالیا، اولین تیم ارائه دهنده پیشنهاد استفاده از این توکن‌ها بود و غول های فوتبال دیگری مانند بارسلونا، پاریسن ژرمن، اتلتیکو مادرید و رم نیز روش این تیم را دنبال کردند. از این رو، در سه روز گذشته که تیم ها برای جام ملت های اروپا آماده می‌شوند، چیلیز با افزایش قیمت همراه بوده است.

شور و شوق رخداد ورزشی در اروپا قیمت چیلیز را هم تحت تاثیر قرار داده است

قیمت چیلیز بیش از ۸۰ درصد از بالاترین سطح خود در ۱۲ مارس (۲۲ اسفند) و روی ۰/۹۷۵ دلار به پایین ترین سطح ۱۹ مه (۲۹ اردیبهشت) یعنی ۰/۱۶۳ دلار سقوط کرد. با این حال، این رمز ارز بیش از ۱۰۰ درصد از کف سطح ۱۹ مه (۲۹ اردیبهشت) خود در ۲۰ مه (۳۰ اردیبهشت) رشد کرد تا در زیر سطح مقاومت کلیدی متوقف شد. این مقاومت دره پایین تشکیل شده در ۷ آوریل (۱۸ فروردین) با ۰/۳۶۴ دلار شروع شد.

از تاریخ ۱۹ مه (۲۹ اردیبهشت) تا کنون، قیمت چیلیز نتوانسته است بالاتر از سطح ۰/۳۶۴ دلار افزایش یابد و در زیر سطح میانگین متحرک ساده ۲۰۰  (SMA200) روزه حرکت کرده است. چیلیز امروز تلاش کرده است که مقاومت جدیدی را فتح کند اما در تلاش برای این کار ناموفق بوده است. این حرکت در زیر روند نزولی آوریل یعنی محدوده ۰/۳۵۱ دلار محدود شد و تا سطح میانگین متحرک ساده  50 روزه (SMA50) در ۰/۳۷۷ دلار رسید.

قیمت چیلیز اکنون با محدوده مقاومتی تکنیکال روبرو است که دامنه قیمت ۰/۳۵۱ دلار تا ۰/۳۷۷ دلار را پوشش می‌دهد و می تواند مانع از حرکت هیجانی چیلیز ناشی از برگزاری جام ملت ها اروپا شود.برای خنثی کردن چشم انداز محتاطانه این توکن ورزشی، چیلیز باید تا بالاتر از میانگین متحرک ۵۰ روزه (SMA50) که روی با ۰/۳۷۷ دلار است ادامه حرکت دهد.

حمایت در صورت حرکت نزولی اما در تقاطع سطح ۷۸/۶ درصد فیبوناچی اصلاحی روی ۰/۲۳۳ دلار با سطح میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (SMA200) در ۰/۲۲۶ دلار قرار دارد. هرگونه افتی فراتر از این حمایت احتمال این را دارد که قیمت چیلیز پایین ترین سطح ۱۹ و ۲۳ مه را به ترتیب با ۰/۱۶۳ و ۰/۱۶۴ دلار دوباره لمس کند.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال چیلیز
نمودار روزانه چیلیز

اگر قیمت چیلیز بتواند خود را به بالای میانگین متحرک ۵۰ روزه (SMA50) برساند با مقاومت مهمی که روی ۰/۴۷۳ دلار قرار دارد مواجه خواهد شد.

تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارز چیلیز (chiliz)؛ ۱۳ خرداد

قیمت چیلیز (Chiliz) در حال حاضر زیر یک سطح مقاومتی قابل و توجه بزرگ معامله می‌شود. معامله گران می‌توانند به زودی انتظار حرکت قیمت به بالای این منطقه عرضه را داشته باشند. بسته شدن قاطع قیمت بالاتر از این سطح، روند صعودی را تحریک خواهد کرد، اما عدم توانایی در این کار نشانه ادامه روند نزولی خواهد بود.

قیمت چیلیز در یک محدوده باریک در زیر یک منطقه عرضه که از ۰/۳۰۲ دلار تا ۰/۳۳۸ دلار گسترده شده است، در حال حرکت نوسانی است. این حرکت پس از یک تلاش ناموفق برای عبور از محدوده ذکر شده در تاریخ ۲۶ مه (۷ خرداد) انجام می‌شود.

افزایش بالقوه فشار خرید که قیمت این رمز ارز را به بالاتر از ۰/۲۹۵ دلار می‌رساند، نشانگر وجود خریداران بیشتر در بازار خواهد بود. اگر قیمت چیلیز یک کندل مناسب ۶ ساعته را بالای ۰/۳۳۸ دلار ببندد، منطقه عرضه را به تقاضا تبدیل می‌کند. این حرکت همچنین روند صعودی را ایجاد می‌کند که می‌تواند قیمت این رمز ارز را با ۳۴ درصد افزایش به بالاترین قیمت در ۰/۴۵۵ دلار برساند.

اگر خریداران به اندازه کافی قوی باشند که بتوانند از این سقف قیمتی هم عبور کنند صعود ادامه خواهد داشت. در صورت ورود فروشندگان هم سطح فوق به یک مقاومت قیمتی بدل شده که قیمت را تا ۰/۴۰۲ دلار پایین می برد؛ بنابراین، سرمایه گذاران باید مراقب دو سطح ۰/۴۰۲ دلار و ۰/۴۵۵ دلار باشند.

تحلیل رمز ارز چیلیز
نمودار ۶ ساعته چیلیز

علاوه بر این، اندیکاتورهای مختلف هم از سناریوی صعودی حمایت می‌کنند و مبین این هستند که مقاومت های زیادی در برابر قیمت چیلیز وجود ندارند. همچنین، ۱۷۱۰ آدرس که نزدیک به ۱/۳ میلیارد چیلیز را با قیمت متوسط ۰/۲۶۵ دلار خریداری کرده‌اند، با افزودن به دارایی‌های خود، فشار فروش در کوتاه مدت را کاهش می‌دهند.

اگرچه سناریوی صعودی احتمالاً اتفاق می‌افتد، اما تنها پس از بسته شدن متقاعد کننده قیمت بالاتر از سطح ۰/۳۳۸ دلار تأیید آن خواهد بود. با این حال، ریجکت از این سطح یا عدم ادامه به سمت بالا احتمالاً منجر به روند نزولی خواهد شد.

  پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال یونی سواپ (Uniswap) امروز

شکست سطح ۰/۲۹۵ دلار به سمت پایین، نظریه صعودی را کلا باطل می‌کند و باعث افت ۱۵ درصدی قیمت تا ۰/۲۵۲ دلار خواهد شد.

تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارز چیلیز (chiliz)؛ ۱۶ اردیبهشت

قیمت چیلیز (Chiliz) پس از مواجهه شدن با ریجکت از یک منطقه مقاومتی، برای آغاز یک حرکت دیگر صعودی خود را آماده می‌کند.

قیمت چیلیز درگیر یک جنگ فرسایشی است

قیمت چیلیز بیش از دو ماه است که در محدوده‌ای که تقریباً از ۰/۴۷۳ دلار تا ۰/۵۹۳ دلار گسترده شده، در حال تحکیم است. آخرین تلاش این رمز ارز نیز برای فرار از این محدوده به شکست انجامید و منجر به اصلاح ۲۲ درصدی شد.

به نظر می‌رسد چیلیز اکنون برای مرحله بعدی آماده می‌شود و امیدوار است که از سد عرضه ای که بین ۰/۵۹۳ دلار تا ۰/۶۵۷ دلار شکل گرفته، عبور کند. بسته شدن قاطع کندل بالاتر از محدوده ‌این منطقه، نشانه این خواهد بود که حرکت کوتاه مدت با نزول روبرو شده است.

در چنین حالتی، قیمت چیلیز می‌تواند مدتی قبل از آغاز مرحله بعدی خود در حدود قیمت ۰/۷۹۶ دلار نوسان کند. در مجموع، این به معنای افزایش ۵۰ درصدی ارزش بازار این رمز ارز از سطح فعلی است.

نمودار ۱۲ ساعته چیلیز

سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند که سناریوی صعودی ۵۰ درصدی که در بالا توضیح داده شد، پس از شکست موفقیت آمیز سد مقاومتی امکان پذیر خواهد بود. بر اساس مدل‌های قیمتی، ۰/۵۳۹ دلار اولین هدف  خریداران است.

آمارها نشان می‌دهند که تقریباً ۶۰۰۰ آدرسی که ۶۱۰ میلیون چیلیز خریداری کرده‌اند دیگر توان خرید ندارند. از این رو، این سرمایه گذاران ممکن است دیگر سرمایه گذاری نکنند و این می‌تواند حرکت صعودی را کاهش داده و از رسیدن آن به منطقه مقاومتی بعدی در پیش رو جلوگیری کند.

علاوه بر این، تعداد آدرس‌های جدیدی که به شبکه چیلیز می‌پیوندند از ۱۱۸۰ به ۶۶۲ مورد کاهش یافته است. این کاهش ۴۳ درصدی نشان می‌دهد که سرمایه گذاران علاقه‌ای به این ارز دیجیتال در سطح قیمتی فعلی ندارند و در حال تصفیه سودهای خود هستند.

از این رو، به طور خلاصه، اگرچه قیمت چیلیز صعودی به نظر می‌رسد اما سرمایه گذاران باید احتیاط کنند، زیرا معیارهای بلاکچینی این صعود بالقوه را تأیید نمی‌کنند.

اگر قیمت چیلیز یک کندل قاطع ۱۲ ساعته را در زیر ۰/۴۳۰ دلار ایجاد کند، چشم انداز صعودی باطل خواهد شد. در چنین سناریویی، افزایش فشار فروش از سوی این سرمایه گذاران ممکن است قیمت این رمز ارز را ۱۰ درصد کاهش داده و تا سطح حمایتی ۰/۳۸۰ دلار برساند.

تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارز چیلیز (chiliz)؛ ۲۸ فروردین

روند صعودی چیلیز در دست ساخت است، اما این رمز ارز منتظر هیچ کس نمی ماند. قیمت چیلیز (Chiliz) در طی حرکت نزولی اخیر در بازار تا میانگین متحرک ساده (SMA100) در چارت دوازده ساعته پایین آمد. اگر الگوی روزانه طبق انتظار پیش برود، سطح دقیقی را برای معاملات ارائه خواهد داد. شکل گیری بالقوه شانه راست از یک الگوی سر و شانه، یک نقطه ورود به موقع را در میان نوسانات بازار بدست می‌دهد.

سطح مقاومتی در برابر قیمت چیلیز فضا را برای آغاز حرکت جدید فراهم می‌کند

داده‌های موجود نشان می‌دهند که حمایت برجسته در سطح فعلی روی میانگین متحرک ساده  50  (SMA50) در چارت ۱۲ ساعته با ۰/۵۱۰ دلار، حمایت از شانه راست و تکمیل الگوی پایین سر و شانه را نشان می‌دهد.

برعکس، داده‌های اندیکاتور آی او ام ای پی (IOMAP) تا محدوده بین ۰/۶۳۰ تا ۰/۶۴۷ دلار هیچ مقاومتی را نشان نمی‌دهند و فضای پیشرفت را برای تکمیل الگو ایجاد می‌کنند.

نمودار ۱۲ ساعته نشان دهنده بروز قدرت فروش خاموش در چند کندل گذشته را نشان می‌دهد، زیرا در میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (۱۰۰SMA) در چارت دوازده ساعته حمایتی را ساخته که نشان می‌دهد فشار فروش عمدتا از بین رفته است.

نمودار ۱۲ ساعته چیلیز

برای شناسایی الگوهای در حال ظهور که می‌توانند نقاط ورود را تسهیل کنند، حتی اگر موقتی هم باشند، با به چارت های زمانی پایین مراجعه کرد. در این حالت، بررسی نمودار ۴ ساعته شکل گیری سر و شانه‌ها را نشان می‌دهد. این الگو هنوز باید شانه راست را هم کامل کند و تکمیل آن ممکن است ۲۴ ساعت یا شش کندل دیگر طول بکشد. معامله گران در بالای خط گردن با قیمت ۰/۵۸۵ دلار وارد معامله می‌شوند.

حرکت صعودی با قله تشکیل شده در ۱۶ آوریل (۲۶ فروردین) بر روی ۰/۸۶۹ دلار و سپس بالاترین قیمت مارس با ۰/۹۷۶ دلار آغاز می‌شود. در صورت اصلاح از قیمت ۱ دلار، معامله گران می‌توانند با استفاده از خطوط فیبوناچی اصلاحی مارس تا آوریل منتظر قیمت‌های ۱/۲۰ دلار و ۱/۳۵ دلار باشند.

به دلیل عدم اطمینان حاکم شده در بازار رمز ارزها پس از سقوط آخر هفته، در نظر گرفتن سناریوی جایگزین برای فعالان بازار ارزشمند است. اولین حمایت با توجه به حرکت‌های پیشین می‌تواند ۰/۳۸۵ دلار و سپس پایین ترین سطح آوریل در ۰/۳۶۴ دلار باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارز چیلیز (chiliz)؛ ۲۸ فروردین

قیمت چیلیز (Chiliz) در حال آماده شدن برای یک دوره انفجاری دیگر است که می‌تواند آغاز یک حرکت بزرگ‌تر باشد.

قیمت چیلیز بین دو سطح مهم گیر کرده است

در نمودار ۱۲ ساعته، قیمت چیلیز روند نزولی خود را تغییر داد و پس از آن تقریباً ۶۲ درصد از بالاترین سطح خود را اصلاح کرد. روند صعودی جدید به منطقه عرضه ۴ ساعته نفوذ کرد که از ۰/۶۸ دلار تا ۰/۸۹ دلار متغیر است اما نتوانست آن را بشکند. هم اکنون بازگشت به سمت سطح تقاضا در حال انجام است.

این روند نزولی می‌تواند باز هم از روی مقاومت ۰/۶۱ دلاری باز گردد. اگرچه قیمت این ارز دیجیتال می‌تواند این سطح مقاومت را بشکند، اما می‌تواند شاهد تجدید حیات خریداران در محدوده بالای سطح حمایتی در برابر ۰/۵۲ دلار باشد.

بنابراین، جهشی در حرکت صعودی که منجر به نزدیک شدن کندل ۱۲ ساعته بالای ۰/۸۹ دلار شود، نشانه شروع یک حرکت صعودی جدید است.

تأیید ثانویه این صعود پس از غلبه قیمت چیلیز بر بالاترین قیمت خود در ۰/۹۵ دلار خواهد بود. پس از عبور متقاعد کننده از این نقطه مهم، سرمایه گذاران می‌توانند انتظار داشته باشند که چیلیز نزدیک به ۲۰۰ درصد تا ۱/۹۵ دلار از سطح قیمت فعلی افزایش یابد.

نمودار۱۲ ساعته جفت ارز چیلیز به تتر (CHZ/USDT)

صرف نظر از چشم انداز صعودی، شکست قیمت باز شدن کندل هفتگی در ۰/۴۶ دلار می‌تواند نشانگر تضعیف فشار خرید بوده و می‌تواند روند صعودی را متوقف کند یا آن را به تأخیر بیندازد. بدترین سناریویی که می‌تواند چشم انداز صعودی را باطل کند این است که قیمت این ارز دیجیتال دامنه پایین منطقه تقاضا را در ۰/۳۵ دلار بشکند. این حرکت نزولی ۱۵ درصدی می‌تواند قیمت را به ۰/۲۹ دلار برساند.

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال لونا و پیش بینی قیمت LUNA؛ امروز

پیش بینی و تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارز چیلیز (chiliz)؛ بروزرسانی

قیمت چیلیز (CHZ) یک فرصت صعودی فوق العاده را نشان می‌دهد که می‌تواند قیمت را تقریباً دو برابر کند. با این حال، یک شکست قاطع از سطح بحرانی نشان خواهد داد که آیا خریداران این رمز ارز از این فرصت استفاده می‌کنند یا خیر؟

قیمت چیلیز در آستانه دستاوردهای باورنکردنی

قیمت چیلیز در حال حاضر بالای ۰/۵ دلار در داخل یک الگوی ادامه دهنده صعودی سخت معروف به پرچم صعودی معامله می‌شود. چنین ساختار تکنیکالی دارای یک حرکت انفجاری اولیه از سطح رنج نمودار است که از آن به عنوان میله پرچم یاد می‌شود. این حرکت با یک حرکت آرام نزولی که در آن دارایی معمولاً یک کانال شیب دار رو به پایین را به شکل پرچم تشکیل می‌دهد.

بسته شدن کندل بالای مرز فوقانی الگوی پرچم روی قیمت ۰/۵۲۳ دلار نشانگر آغاز یک رالی صعودی ۹۴ درصدی است. هدف قیمت چیلیز روی ۱/۰۱ دلار است که با افزودن ارتفاع میله پرچم به نقطه شکست به دست می‌آید.

اگر فروشندگان نتوانند کنترل صعودی را محدود کنند، قیمت این ارز دیجیتال می‌تواند تا سطح ۱۲۷/۲ فیبوناچی یعنی قیمت ۱/۶۱ دلار افزایش یابد.

از نمودار اندیکاتورهای مختلف بر می‌آید، از آنجا که سرمایه گذاران در برابر خریداران مقاومت می‌کنند، روند صعودی یک حرکت ساده نخواهد بود.

آمارها نشان می‌دهند که تقریباً ۱۲۴۰۰ آدرس خرید ۹۴۶ میلیون توکن چیلیز را در محدوده ۰/۴۹ تا ۰/۵۳ دلار فروشنده باشند. از این رو، هرگونه فشار خرید کوتاه مدت در جهت مخالف سرمایه گذارانی که ممکن است بخواهند قیمت را افت دهند، با نیروی برابر روبرو خواهد بود.

بنابراین، بازگشت قیمت در هر یک از این سطوح به احتمال زیاد قیمت را به سمت مناطق حمایتی نسبتاً کوچک خواهد رساند.

اگر فروشندگان قیمت چیلیز  را به زیر سطح ۰/۳۹ دلار برسانند، روند نزولی آغاز خواهد شد، زیرا این امر نشان دهنده حرکت زیر الگوی پرچم است. در آن صورت، چیلیز در ابتدا می‌تواند ۱۳ درصد کاهش یابد و به ۰/۳۴۵ دلار، اولین خط حمایتی برسد. نقض این امر باعث می‌شود ارز دیجیتال به سمت سطح ۶۱/۸ درصد فیبوناچی روی قیمت ۰/۲۴ دلار برود.

تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارز چیلیز (chiliz)؛ ۲۰ فروردین

قیمت چیلیز  با یک جهش گسترده از سطح حمایت بحرانی خود روی قیمت  0/38 دلار روبرو شد و در سه روز گذشته ۳۰ درصد افزایش یافت. این رمز ارز قبل از شکست احتمالی به سمت سطح قیمتی ۰/۷۴ دلار با سطح مقاومت کلیدی دیگری روبرو خواهد شد.

هدف بعدی چیلیز یک نرخ جدیدی بالاتر از ۰/۵۰ دلار خواهد بود

چیلیز در نمودار ۱۲ ساعته، یک کانال موازی نزولی تشکیل داده است که می تواند با اتصال سطوح پایین به هم و سطوح بالا به هم با دو خط روند موازی ترسیم شود. نزدیکترین سطح مقاومت کنونی میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۵۰SMA) با قیمت ۰/۵۱ دلار است.

نمودار ۱۲ ساعته جفت ارز چیلیز به دلار (CHZ/USD)

خریداران باید ابتدا قیمت چیلیز را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۵۰SMA) برسانند تا قیمت ۰/۵۷ دلار را که مرز بالایی کانال موازی است، لمس کنند. شکست بالای این نقطه باید این رمز ارز را در ابتدا به سمت ۰/۶۵ دلار و در بلندمدت به ۰/۷۵ دلار برساند.

نمودار روزانه جفت ارز چیلیز به دلار (CHZ/USD)

برای افزودن اعتبار بیشتر به چشم انداز صعودی، اندیکاتور تی دی (TD Sequential) در تاریخ ۸ آوریل (۱۹ فروردین) در نمودار روزانه یک سیگنال خرید ارائه می دهد، که هنوز اعتبارسنجی نشده است. برای رد این سیگنال ، فروشندگان باید قیمت چیلیز را به قله پایینی ۰/۴۳۶ دلار برسانند.

بریک اوت (شکست قیمت) از این نقطه کلیدی می تواند این ارز دیجیتال را به سرعت به سطح ۷۸/۶ درصد فیبوناچی روی ۰/۳۹۴ دلار و میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۵۰SMA) روی ۰/۳۵۵ دلار برساند.

تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارز چیلیز (chiliz)؛ ۱۴ فروردین

قیمت چیلیز (Chiliz) همان‌طور که معیارهای بلاک چین نشان می‌دهند، ممکن است مجدداً به نقطه شروع حرکت صعودی خود بازگردد.

قیمت چیلیز رشد بنیادین قوی را نشان می‌دهد

در نمودار ۱۲ ساعته، قیمت این رمز ارز روند نزولی را تشکیل داده است که از یک حمایت روی قیمت ۰/۴۷ دلار در حال بازگشت است. با ترسیم خطوط روندی که از اتصال نقاط چرخش قیمت به دست می‌آید، به نظر می‌رسد یک الگوی مثلث صعودی در حال تکامل است.

این الگوی تکنیکال حرکت ۴۲ درصدی را پیش بینی می‌کند. هدف قیمتی چیلیز می‌تواند ۰/۷۱ دلار باشد که با افزودن این درصد به نقطه بریک اوت (شکست قیمت) روی سطح ۰/۵۰ دلار به دست می‌آید.

تأیید ثانویه برای صعود، پس از آنکه خریداران چیلیز قیمت را به بالای ۰/۶۱ دلار رساندند می‌تواند اندیکاتور ام آر آی (MRI) باشد.

افزایش معاملات از پتانسیل صعود قیمت بر روی چیلیز حمایت خواهد کرد.

یک روند نزولی مشابه را می‌توان در معاملات برداشت مشاهده کرد که نشان می‌دهد نمایندگان فعال بازار، سرمایه‌های خود را به خارج از نهادهای متمرکز منتقل می‌کنند. علاوه بر این، آخرین بار چنین معاملاتی در آغاز حرکت صعودی ۱۰۰۰ درصدی این رمز ارز مشاهده شده است.

تعداد آدرس های فعال روزانه نیز با افزایش روبرو شده است و این نشان دهنده افزایش پذیرش شبکه چیلیز از سرمایه گذاران این رمز ارز در سطح فعلی قیمت است.

در حالی که معیارهای زنجیره‌ای آمادگی افزایش را نشان می‌دهند، سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند که الگوی مثلث نزولی الگویی نزولی است که به دلیل ورود فروشندگان شکل گرفته است. از این رو، جهش ناگهانی شتاب نزولی که قیمت چیلیز را به زیر ۰/۴۷ دلار می‌رساند، روند صعودی را به خطر می‌اندازد.

با این حال، اگر قیمت این ارز دیجیتال اندیکاتور ام آی آر (MRI) را به سمت قیمت ۰/۴۲ دلار برش دهد، چشم انداز صعودی باطل شده و یک چشم انداز نزولی به وجود خواهد آمد. چیلیز در صورت بروز چنین سناریویی می‌تواند ۱۷ درصد افت کرده و تا اولین حمایت نزدیک خود یعنی ۰/۳۵ دلار برسد.

اگر ۰/۳۵ دلار نتواند مانع فروشندگان شود، کاهش ۱۶ درصدی دیگری تا ۰/۳۰ دلار نیز ممکن خواهد بود. برای خرید رمز ارز چیلیز برای اولین بار در ایران میتوانید به صرافی رمزینکس مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید