زمان مطالعه : ۳ دقیقه

به نظر می رسد که سال ۲۰۲۰ سالی فوق العاده برای بازارجهانی آنلاین باشد. ارزهای دیجیتال روز به روز از محبوبیت زیادی برخوردار شده اند؛ چرا که بسیاری از مردم، تکنولوژی نهان درپس این ارزهای رمزنگاری شده را پذیرفته اند. تا حئی که بسیاری از کارآفرینان فن آوری ارزهای دیجیتال را در مشاغل خود استفاده کرده اند و علاقه مند تا اهداف تجاری خود را با پذیرش رمزارزهایی نظیر بیت کوین راه اندازی کنند.جالب است بدانید ارزهای دیجیتال در صنعت فین تک نیز وارد شده اند. آیا مایلید تا با تاثیر ارزهای دیجیتال بر صنعت فین تک (Fintech) بیشتر آشنا شوید؟ پس با رمزینکس همراه شوید.

مختصری درباره یصنعت فین تک (Fintech)

صنعت فین تک (Fintech)ترکیبی ازکلمه دو کلمه ی فناوری (Technilogy) و مالی (Financial) است و به معنای “فناوریمالی” می باشد.Fintech توسط شرکت ها برای مدیریت جنبه های مختلف مشاغل خود و معمولاً از طریق یک اپلیکیشن درتلفن های همراه هوشمند و رایانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

ارزهای دیجیتال در صنعت فین تک (Fintech)

فعالیت Fintechدرقرن ۲۱ آغازشد و در بخش ها وصنایع مختلفی از جمله آموزش و پرورش، بانکداری خرد،جمع آوری سرمایه و مدیریت مالی فعالیت می کند.

آیا استفاده از ارز دیجیتال در صنعت فین تک (Fintech) ضرورتی دارد؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوئیم که صنعت فین تک (Fintech) نیز مانند دیگر صنایع، به توسعه و استفاده از ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین نیاز دارد و تأثیربسیارمثبتی در صنعت fintech به همراه دارد.

شرکت های Fintech میلیون ها دلار برای توسعه سیستم هایی که می توانند شناسایی شوند و از کلاهبرداری جلوگیری می کنند، هزینه می کنند و رمزارز می تواند برای تأمین امنیت معاملات با تأیید هویت شخص، مورد استفاده قرارگیرد زیرا ارزهای رمزپایه را می توان در یک دفترچه توزیع شده استفاده کرد و اطلاعات مفصلی درباره چگونگی وقوع معاملات در یک دوره خاص ارائه داد. این یکی از مزایایی است که ارز دیجیتال برای صنعت فین تک می تواند به همراه داشته باشد.

کدام یک از شرکت های بزرگ فین تک از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند؟

به طور کلی شرکت هایی که خدمات مالی را با فناوری و تکنولوژی جدید ادغام می کنند، یک شرکتFintech محسوب می شوند. آن ها خدمات مالی را از طریق یک بسترآنلاین ارائه می دهند.

شرکت های زیادی وجود دارندکه تحت این فناوری مالی مشغول به فعالیت هستند، مانند Paypal ،Paytm و… . ما در ادامه به چند مورد از مهم ترین شرکت هایی که از ارزهای دیجیتال در صنعت فین تک (Fintech) استفاده کرده اند، اشاره کرده ایم.

ارزهای دیجیتال در صنعت فین تک (Fintech)

شرکت Stripe

 Stripeیک درگاه پرداخت الکترونیکی است که از پرداخت های آنلاین بین المللی باکارت های اعتباری پشتیبانی می کند و برای افراد و مشاغل این امکان را فراهم می کند تا ازطریق اینترنت پرداخت های خود را انجام دهند و به نقل و انتقالات مالی بپردازند. استرایپ در بیش از ۲۵ کشور خدمت خود را ارائه می دهد و بیت کوین را نیز به عنوان یک روش پرداخت پذیرفته است.

شرکت Quoine

این شرکت نیز از فناوری بلاک چین بهره مند می باشد و خدمات مالی و تراکنش های خود را از طریق ارزهای دیجیتال ارائه می دهد و این نخستین صرافی جهانی ارز دیجیتال بودکه به طور رسمی توسط JFSA، مرجع خدمات مالی ژاپن مجوزگرفت.

شرکت  Quoine اخیراً مبادله ای به نام Liquid را راه اندازی کرده اند. Liquid یک پورتال تجاری یکپارچه ی ارز دیجیتال است این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا به یک شبکه جهانی مبادلات ارز دیجیتال دسترسی پیدا کنند.

شرکتCircle

Circleیک شرکت فناوری پرداخت نظیر به نظیر است که کاربران خود را به سمت سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال راهنمایی می کنند.  Circle برای کاربران، امکان ارسال و دریافت وجه از طریق ارز دیجیتال را فراهم کرده است. آنها همچنین ارزهای دیجیتال پایدار (Stablecoin) را برای اهداف تجاری خود راه اندازی کرده اند.

علاوه  بر مواردی که گفته شده، شرکت Crypterium نیز از جمله شرکت های فین تک می باشد که از مزیت های ارزهای دیجیتال بهره مند شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید