زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اخیرا استفاده از ارزهای دیجیتالی و تکنولوژی بلاکچین در بسیاری از کارهای تجاری و اقتصادی محبوب شده است. در حال حاضر استفاده از این تکنولوژی در آینده‌­ای نه چندان دور مرزها و فرصت های زیادی را در اختیار جهان گردان و مسافران قرار خواهد داد تا بدون هیچ زحمتی بتوانند به کشورهای دیگر سفر کنند. استفاده از ارزهای دیجیتالی نیازی به تبدیل شدن به واحد پولی کشورهای دیگر ندارند، از این رو هر کسی در هر مکانی و بدون هیچ کارمزدی می تواند از این نوع ارز استفاده کند. در ادامه با رمزینکس همراه باشید تا با پرداخت هزینه های سفر با استفاده از ارزهای دیجیتالی آشنا شوید.

پرداخت هزینه های سفر با ارزهای دیجیتالی

بیشتر بدانید:

استفاده از ارز دیجیتالی

همانطور که در بالا اشاره شد، ارزهای دیجیتالی غیر نقدی و غیر متمرکز می باشند، به این معنی که ارز توسط یک دولت مرکزی کنترل نمی شود. این کار باعث می شود تا قدرت از کسب و کارهای غول پیکر، بانک ها و دولت ها دور شود و به دست افراد و شرکت های کوچکتر بیافتد. استفاده از ارزهای دیجیتالی همچنین دسترسی جهانی به ارزهای متمرکز را کم کرده و باعث می شود تا کاربران بتوانند بدون هیچ محدودیتی در مرزها و کشورهای مختلف از این نوع ارزها در مبادلات خود استفاده کنند.

در کنار ارزهای دیجیتالی تکنولوژی بلاکچین برای ایجاد اپلیکیشن های غیر متمرکز dApps استفاده می شود. این تکنولوژی شرکت های بزرگی همچون گوگل و فیس بوک را قادر به گرفتن اطلاعات شخصی و ذخیره ­ی آن برای استفاده شخصی خود و امنیت بیشتر کاربران می کند.

تاثیر بلاکچین بر امنیت اطلاعات مسافران و کاربران

افزایش هک های اخیر و به سرقت بردن اطلاعات شخصی کاربران، منجر به میلیون ها مورد سرقت هویت در سراسر جهان شده است. تنها در سال ۲۰۱۶ گزارش شده که ۱۵.۴ میلیون نفر، قربانی بسیاری از پلتفرم های موجود در اینترنت شده‌­اند. مسافران عمدتا از مکان هایی نظیر هتل ها و کافه هایی استفاده می کنند که دسترسی به اینترنت آزاد دارند، این نوع از دسترسی فرصت مناسبی برای هکرها و سرقت داده­ های مسافرین می باشد. استفاده از تکنولوژی بلاکچین به دلیل ماهیت غیر متمرکزی که دارد باعث می شود تا امنیت کاربران را افزایش دهد، چرا که بلاکچین به یک سرور متمرکز متصل نیست و بنابراین اطلاعات کاربران در یک سرور ذخیره نمی شود. از این رو هک کردن شبکه­ های بلاکچین تقریبا غیر ممکن می باشد.

به گفته‌­ی یکی از مدیران شبکه های هواپیمایی، استفاده از بلاکچین می تواند در همه­‌ی امور نظیر فروش خانه، رزرو بلیط هواپیما و دیگر کارهای روتین استفاده شود. استفاده از این ارزهای دیجیتالی باعث شفافیت و امنیت بیشتر  و همچنین حذف واسط در معاملات می شود.

علاوه بر این او معتقد است که صنعت گردشگری بیش از تمامی صنایع دیگر دارای واسط و کمیسیون است و بنابراین استفاده از شبکه‌­ی بلاکچین در این صنعت موجب حذف تمامی OTA ها و GDS ها در این صنعت می شود.

بنابراین یکی از مزایای استفاده از ارزهای دیجیتالی برای مسافران، پروازهای ارزان قیمت­‌تر است، چرا که هیچ حق کمیسیون و هزینه­‌ی جانبی را شامل نمی شود. بنابراین در آینده­ای نه چندان دور اگر با بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتالی بلیط پرواز خود را تهیه کنید، هزینه‌­ی آن بسیار مقرون به صرفه­ تر خواهد شد.

پرداخت هزینه های سفر با ارزهای دیجیتالی

پرداخت هزینه های سفر با ارزهای دیجیتالی

در سال ۲۰۱۴ ، Expedia شروع به پذیرش بیت کوین به منظور پرداخت هزینه های پرواز کرد، آنها برای اولین بار در صنعت حمل و نقل ارزهای دیجیتالی را پذیرفتند. شرکت Expedia در سال ۲۰۱۸ فروش بلیط با استفاده از بیت کوین را متوقف کرد، اما شرکت های دیگری نظیر  CheapAir بیش از ۵ میلیون پرواز با بیت کوین فروخته و این تعداد همچنان در حال افزایش است. این شرکت علاوه بر رزرو بلیط هواپیما خدمات دیگری نظیر رزرو هتل، اجاره اتومبیل و کروز را نیز انجام می دهد.

پذیرش ارزهای دیجیتالی برای شرکت های هواپیمایی بسیار پر ریسک و ناپایدار است؛ اما با این حال رزرو بلیط با بیت کوین و آلت کوین های دیگر در حال حاضر بسیار رایج می باشد. استفاده از ارزهای دیجیتالی برای مسافرت و پرداخت هزینه های بلیط هواپیما در آینده‌­ای نه چندان دور فراگیر خواهد شد.

 

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما صمیمانه سپاسگزاریم، در صورت هر گونه اطلاع از نحوه­‌ی پرداخت هزینه­‌ی بلیط های هواپیما و سفر با استفاده از ارزهای دیجیتالی لطفا نظرات خود را در کامنت ها بیان کنید تا دیگر کاربران نیز از آنها بهره مند شوند.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید