زمان مطالعه : ۵ دقیقه

دوج کوین (Dogecoin) پس از حرکت صعودی تاریخی خود به سمت سطح حمایتی خود سقوط کرد در پی صعود قابل توجه در پایان ژانویه، دوج (DOGE)  در ۷ فوریه (۱۹ اسفند) به بالاترین قیمت در تاریخ خود یعنی ۰/۰۸۶ دلار رسید. اما از این سطح بازگشت و از آن زمان تا کنون به سمت پایین حرکت می‌کند.

در حالی که دوج در بالای یک منطقه حمایتی قوی معامله می‌شود، هیچ نشانه مشخصی وجود ندارد که بتواند روند حرکت بازار را تأیید کند. علاوه بر این، در تاریخ ۲۸ فوریه (۱۰ اسفند)، پروتکل جدید این رمز ارز به نام دوج کوین کور ۱.۱۴.۳ (Dogecoin Core 1.14.3) منتشر شد. این یک خبر جذاب برای رمز ارزی است که از سال ۲۰۱۹ به استثنای چند توییت مثبت که از سوی ایلان ماسک (Elon Musk) منتشر شد، در سکوت خبری بوده است.

مقاله پیش رو صرفا جنبه اطلاعاتی دارد و نباید مبنایی برای خرید و فروش قرار گیرد.

قیمت دوج به سطح حمایت خود باز می‌گردد

قیمت دوج کوین از زمان رسیدن به قله قیمتی در ۰/۰۸۶ دلار در ۷ فوریه (۱۹ بهمن) در حال افت است، به طوری که این سقوط قیمت تاکنون، دوج را به پایین ترین دره خود یعنی ۰/۰۴۱ دلار رسانده است که در ۲۳ فوریه (۵ اسفند) هم آن را لمس کرده بود.

این قیمت دقیقاً بالاتر از سطح حمایتی ۰/۰۴۵ دلار بوده است که سطح ۵۰ درصد فیبوناچی اصلاحی (Fibonachi retracement) کل حرکت رو به بالا و منطقه مقاومت قبلی آن را در برگرفته است.

این رمز ارز علیرغم اینکه در حال حرکت در نزدیکی حمایت قیمتی است، حرکت قابل توجهی هم انجام نمی دهد. به علاوه اندیکاتورهای تکنیکال هم خنثی هستند و نتوانستند جهت روند را تأیید کنند.

حرکت آینده قیمت

نمودار دو ساعته نشان می‌دهد که دوج از زمان بازگشت خود از قله قیمتی تاریخی خود یک خط مقاومتی نزولی را دنبال کرده است. در حالی که اندیکاتورهای شاخص قدرت نسبی (RSI) و مک دی (MACD) از احتمال وقوع بریک اوت (شکست قیمت) خط حمایتی حکایت دارند، اما هنوز چنین موردی رخ نداده است.

روند کوتاه مدت تا زمانی که صعود نکند نمی‌تواند رشد قیمتی در نظر گرفته شود. در صورت بروز بریک اوت (شکست قیمت) در دوج، انتظار می‌رود این رمز ارز به سمت منطقه مقاومتی بالایی تشکیل شده در ۰/۰۸ دلار حرکت کند.

حرکت آینده قیمت

جفت ارز دوج به بیت کوین

طبق تحلیل یکی از کارشناسان بازار جفت ارزها از نمودار جفت ارز دوج به بیت کوین (DOGE/BTC) این رمز ارز درست زیر خط مقاومتی در حال معامله است. از زمان انتشار این توییت، دوج  اندکی سقوط کرده است اما همچنان بالای ۱۰۰ ساتوشی معامله می‌شود.

جفت ارز دوج به بیت کوین

این منطقه قبلاً و در سال ۲۰۱۸ به عنوان مقاومت عمل کرده و همچنین در برگیرده سطح ۶۱/۸ سطح فیبوناچی اصلاحی (Fibonachi retracement) آخرین حرکت به سمت بالا است. از آنجا که اندیکاتورهای تکنیکال نسبتاً صعودی هستند، تا زمانی که به زیر این سطح نزدیک نشویم، روند دوج صعودی در نظر گرفته می‌شود.

اگر این جفت ارز شروع به حرکت به سمت بالا نماید، نزدیک‌ترین ناحیه مقاومت بعدی در ۲۲۰ ساتوشی به وجود خواهد آمد.

جفت ارز دوج به بیت کوین

نتیجه گیری

علیرغم قرار داشتن قیمت در نزدیکی حمایت، هیچ نشانه مشخصی که روند صعودی جفت ارز را تأیید کند وجود ندارد. با این همه، تا زمانی که دوج در بالای سطح پشتیبانی ۰/۰۴۵ دلار معامله شود، می‌توان آن را زیر نظر گرفت. به همین ترتیب، تا زمانی که قیمت بالای ۱۰۰ ساتوشی معامله شود، روند جفت ارز دوج به بیت کوین می‌تواند صعودی باشد.

از کجا دوج کوین بخریم؟

صرافی رمزینکس با پشتیبانی کردن از پرطرفدارترین ارزهای دیجیتال از جمله دوج کوین و کارمزد معاملاتی مناسب به ارائه خدمات به کاربران می پردازد. با طی کردن چند مرحله ساده از جمله ثبت و نام و احراز هویت می توانید به طور مستقیم یا با وارد شدن به بازار معاملاتی همتا به همتا به خرید و فروش دوج کوین بپردازید.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین (Dogecoin)؛ ۳ اسفند

ارز دیجیتال دوج کوین (Dogecoin) پس از دستیابی به قله قیمت خود در ۰/۰۸۸۸ دلار در یک روند نزولی قرار گرفته است. پس از ریجکت قیمت از قله قیمتی اخیر، این ارز دیجیتال با اصلاح قیمت به سمت پایین تا ۰/۰۵۰۵ دلار کاهش یافت. این حرکت اصلاحی قیمت نیز در قیمت ۰/۰۶۴۹ دلار خاتمه یافت.

نوسان حرکتی فوق، این  آلت کوین را وادار به حرکت مجدد به سمت پایین کرده است. با این وجود، تا زمانی که این رمز ارز در منطقه روند نزولی قرار داشته باشد، فشار فروش ادامه خواهد داشت. در مورد روند صعودی هم باید گفت اگر قیمت، مقاومت ۰/۰۶۰ دلاری را بشکند و حرکت صعودی آن بالاتر از این قیمت برود، بازار حرکت صعودی خود را از سر می گیرد.

با این حال، اگر خریداران نتوانند فرا تر از مقاومت بروند، روند نزولی از سر گرفته خواهد شد و بازار احتمالاً به دره قیمتی ۰/۰۳۵ دلار سقوط خواهد کرد. در این میان همانطور که از نمودار بر می آید پرایس اکشن با کندل های با بدنه کوچک و سایه بلند خود را نشان می دهد.

این کندل ها نشان می دهند که خریداران و فروشندگان در مورد جهت بازار هنوز بلاتکلیف هستند. رمز ارز دوج کوین امروز و در زمان نوشتن این مقاله با قیمت ۰/۰۵۵۱ دلار معامله می شود و در حال حاضر، قیمت بین سطوح ۰/۰۵۰ دلار و ۰/۰۶۰ دلار در نوسان است.

تفسیر نمودار دوج کوین به کمک اندیکاتورها

دوج کوین زیر دامنه ۲۵ درصد اندیکاتور استوکاستیک (Stochastic) روزانه در حال نوسان است. این بدان معنی است که بازار انرژی کافی برای حرکت دارد. اندیکاتور آر اس آی (RSI) نشان می دهد که قیمت در سطح ۴۷ آن قرار دارد و این یعنی جهت قیمت در منطقه روند نزولی و زیر خط ۵۰ است. اندیکاتورهای اس ام ای (SMA) 21 روزه و ۵۰ روزه نیز به سمت پایین شیب دارند که نشان دهنده روند نزولی است.

نتایج برآمده از اندیکاتورهای تکنیکال:

  • سطح مقاومت ماژور: ۰/۰۹۰ دلار و ۰/۱۰ دلار
  • سطح حمایت مینور: ۰/۰۴۰ دلار و ۰/۰۳۰ دلار
تفسیر نمودار دوج کوین به کمک اندیکاتورها
سطح مقاومت ماژور و حمایت مینور دوج کوین

مسیر بعدی دوج کوین به کدام جهت خواهد بود؟

سطوح فیبوناچی (Fibonachi) حرکت بیشتر رو به پایین این رمز ارز را نشان می دهند. در روند نزولی ۱۵ فوریه؛ یک کندل با بدنه بزرگ سطح ۷۸/۶ درصد فیبوناچی اصلاحی (retracement Fibonachi) را لمس کرد.

این نشان می دهد که دوج کوین تا سطح ۱/۲۷۲ فیبوناچی تعمیم یافته (Fibonachi Extension) سقوط کرده و سپس حرکت صعودی پیدا خواهد کرد. یعنی ممکن است بازار در قیمتی حدود ۰/۰۳۶۶ دلار معکوس شود.

سطوح فیبوناچی (Fibonachi) حرکت بیشتر رو به پایین این رمز ارز را نشان می دهند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید