زمان مطالعه : ۳ دقیقه

طبق آخرین خبرهای منتشر شده، قیمت بیت کوین به بالاترین سطح خود نسبت به سال گذشته رسیده است و با حرکت شدید بازار، سهام چین پس از وقفه طولانی مدت خود در سال جدید قمری ، مجدداً به راه افتاد. سرمایه گذاران می ترسند که انتشار ویروس کرونا بر روی این سهام ها در کشور چین تاثیرگذار باشد. برخی بر این باورند که تاثیر ویروس کرونا بر قیمت بیت کوین باعث کاهش قیمت آن می شود. به منظور اطلاع از مطالب موجود در این زمنیه با رمزینکس همراه شوید.

زمانی که بیت کوین به بالاترین سطح خود یعنی ۹،۶۲۰ دلار در سال ۲۰۲۰ صعود کرد،  تا حدودی شهرت خود را به عنوان یک دارائی امن حفظ کرد  در صورتی که هشدارهایی  داده شده است که قیمت بیت کوین می تواند سقوط کند.

تاثیر ویروس کرونا بر قیمت بیت کوین

در حال حاضر ویروس کرونا ۳۶۱ نفر را در چین و یک نفر در فیلیپین کشته است.

بیت کوین طی چند هفته اول سال ۲۰۲۰ صعود کرده است و از ابتدای سال حدود ۳۰٪ رشد داشته است که این به دلیل ترس های ژئوپلیتیکی در مورد افزایش تنش های بین ایالات متحده و ایران بوده است. با نگرانی در مورد تاثیر ویروس کرونا بر قیمت بیت کوین، تجارت جهانی نیز به خطر خواهد افتاد.

نظر تحلیلگران در مورد تاثیر ویروس کرونا بر قیمت بیت کوین

تحلیلگران بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ، علامت ۱۰،۰۰۰ دلاری را به عنوان “مانع” بعدی با توجه به تحلیل آدام وتزی، تحلیلگر کارگزاری eToro ، می بینند و پیش بینی می کنند که ممکن است این هدف در حال دستیابی باشد و هم اکنون مانع ۹،۶۰۰ دلاری بر طرف شده است.

ویتز در یادداشتی نوشت: با این گمانه زنی ها که بیت کوین در پی دستیابی به یک حرکت مداوم ۱۰،۰۰۰ دلاری است، قیمت این ارز دیجیتال هنوز در محدوده ی ۹۳۰۰ دلار قرار دارد.

نیگل گرین ، مدیر اجرایی گروه مشاوره مالی deVere Group ، گفت: “تراژدی روند کاهشی قیمت بیت کوین با گسترش ویروس کرونا  ارتباط دارد.”

برخی دیگر اظهار داشتند که با سقوط اعتماد بازار، بیت کوین موارد زیادی برای کسب سود پیدا خواهد کرد.

جهان چو ، مدیر شریک سرمایه گذاری با blockchain و شرکت مشاوره Kenetic Capital ، به خبرنامه مالی بلومبرگ گفت: “از آنجا که اعتماد به مؤسسات و بازارهای جهانی رو به وخامت است ، ارزش ارزهای دیجیتالی ناپایدار مانند بیت کوین کاهش خواهد یافت.

با این وجود هنوز کسی به طور صد درصد اطمینان ندارد که کاهش قیمت بیت کوین مربوط به شیوع ویروس کرونا می باشد.

 ماتی گرین اسپن ، بنیانگذار گروه تحقیقاتی Quantum Economyics در یادداشتی نوشت: “نمی توان به طور قطعی گفت هر اتفاقی که در سهام می افتد می تواند بر قیمت رمزارزها تاثیر داشته باشد.”

تاثیر ویروس کرونا بر قیمت بیت کوین

او معتقد است که “ارز دیجیتال نه به عنوان یک پناهگاه امن در مواجهه با ویروس کرونا عمل می کند و نه با ریسک دیگر ارزهای دیجیتال فروخته می شود و بیت کوین با این مسائل کاملاً بی ارتباط است.

تجزیه و تحلیل داده های فنی بیت کوین نشان داده است که قیمت بیت کوین بالاتر از حد شاخص باند GTI Vera است؛ چیزی که اخیراً دو بار تصحیح قریب الوقوع آن را نشان داده است.

سخن آخر

در ماه جولای ، شاخص باند GTI Vera قبل از شروع سقوط بیت کوین علائم اخطار خود را از تقریباً ۱۰،۰۰۰ دلار در هر بیت کوین به پایین ترین نرخ در حدود ۶،۶۰۰ دلار در ماه دسامبر نشان داد.

در همین حال ، ویروس کرونا  همچنین برای صنعت بیت کوین و cryptocurrency مشکلاتی ایجاد کرده است.

هفته گذشته دو تولید کننده سخت افزار استخراج ارز دیجیتال به مشتریان اطلاع دادند که محموله های آنها حداقل یک هفته به دلیل قرنطینه جهت ویروس کرونا در چین به تأخیر می افتد.

از توجه و همراهی شما دوستان عزیز تا پایان این مقاله بسیار ممنون و سپاسگزاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید