زمان مطالعه : ۲ دقیقه

جامعه‌ی اتریوم در آستانه‌ی رونمایی از اتریوم ۲.۰ (ETH) در حال آماده کردن خود است و تعداد بی‌سابقه‌ای از کیف‌های پول در حال حاضر حداقل شامل ۳۲ اتریوم هستند.

به گزارش کوین تلگراف، بر اساس گزارش موسسه‌ی تحلیل رمزارزهای گلسنود (Glassnode) اتر در میانه‌ی اخبار انتشار اتریوم ۲.۰ تا اول دسامبر چندین رکورد جدید زده است.

با انتشار قراردارد سپرده‌گذاری حالا کاربران می‌توانند ۳۲ واحد اتر مورد نیاز برای مشارکت در سود دهی (Staking) را سپرده‌گذاری کنند. پیدایش بیکن چین (beacon chain) اتریوم ۲.۰ در اول دسامبر و در صورتی شکل می‌گیرد که حداقل ۱۶۳۸۴ سپرده‌گذاری شامل ۳۲ واحد اتر دریافت شود. این سپرده‌گذاری معادل ۵۲۴۲۸۸ اتر به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار است.

تنها چند ساعت پس از انتشار این خبر تعداد آدرس‌های حاوی حداقل ۳۲ اتر به رکورد تاریخی ۱۲۶۸۵۲ رسید. پیش از این افزایش اخیر تعداد آدرس‌ها از ماه ژوئن امسال به بعد در حوالی عدد ۱۲۳۰۰۰ در نوسان بود و نوسان‌ها تنها در چند صد آدرس رخ داده بود.

این به این معناست که برای آغاز سوددهی به مشارکت حدود ۱۳ درصد از تمام آدرس‌هایی که در حال حاضر بیش از ۳۲ اتر دارند نیاز است. در صورت فراهم نشدن این تعداد، آغاز سوددهی به هفت روز بع از رسیدن به این حد نصاب خواهد بود.

تعداد آدرس‌های دارای حداقل ۱/۰، ۱۰ یا ۱۰۰ اتر نیز به ترتیب به ۳۶۱۶۲۴۶ آدرس، ۲۹۳۱۸۳ آدرس و ۵۲۹۴۳ آدرس صعود کرده است که نشان دهنده‌ی افزایش انباشتگی از سرمایه‌گذاران و نیز تائید کنندگان (اعتبار سنج‌ها) آتی است.

تعداد اتر موجود در صرافی‌ها نیز به تازگی به کمترین میزان در یک سال گذشته یعنی ۱۵.۸ میلیون رسیده است. متخصص آمار رمزارزها، ویلی وو، با اشاره به بیت‌کوین در ماه جاری اعلام کرد که هنگامی که تعداد کوین‌های نگهداری شده در صرافی‌ها کاهش پیدا می‌کند «نشانه‌ی این است که خریداران جدید تلاش می کنند تا کوین‌ها را از بازارها جمع کرده و به محل‌های ذخیره‌ی سرد انتقال دهند.»

تراز صرافی اتریوم در ده ماه گذشته به شکل یک الگوی بارت (bart) هم‌مقیاس با الگوی ماه‌های قبل از حرکت صعودی سال ۲۰۱۷ بوده است. نشانه‌های دیگر را نیز می‌توان مربوط به این دوره دانست، به شکلی که آخرین باری که قیمت بیت‌کوین و اتریوم به صورت همزمان به ترتیب به ۱۴۰۰۰ دلار و ۴۰۰ دلار رسید نزدیک پایان حرکت صعودی در اواسط ژانویه‌ی ۲۰۱۸ بود.

هش ریت اتریوم نیز در هفته‌ی گذشته به رکورد تاریخی ۲۷۰ تراهش یا ۲۷۰ تریلیون هش در ثانیه رسید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید