زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مدیر دی‌تی‌سی کپیتل ۸ نشانه‌ی بنیادی را مطرح کرده است که حاکی از آغاز روند صعودی بازار اتریوم (ETH) هستند. تعداد دارندگان عمده‌ی اتریوم که بیش از ۱۰۰۰۰ اتریوم دارند به بالاترین میزان در سه ماه اخیر، یعنی ۱۰۶۲ نفر، رسیده است. اما خب اینکه این روند صعودی چه زمانی شروع خواهد شد مشخص نیست و بسیاری از کارشناسان احتمال یک ریزش را بالا می دانند.

هفته آینده شاهد یکی از مهمترین رویدادها برای اتریوم تاکنون خواهیم بود. در اول دسامبر، فاز اتریوم ۲/۰ آغاز می‌شود. این رویداد می‌تواند قیمت اتریوم را به بالاترین سطح جدید برساند و در حال حاضر تحلیلگران نسبت به این موضوع و نشانه های بنیادی که نشان می‌دهد بسیار خوش بین هستند.

در زمان نگارش این خبر اتریوم به قیمت ۵۵۱ دلار معامله می‌شود که حاکی از افزایش ۷/۷۴ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته است. چارت های هفتگی و ماهانه اتریوم حاکی از افزایش قیمت به ترتیب ۰/۳۴ درصدی و ۴۲/۵۱ درصدی است و این از افزایش قیمت بیت‌کوین در مدت مشابه بیشتر است.

بهترین نشانه‌های بنیادی اتریوم در سال جاری

طبق گفته مدیر شرکت سرمایه گذاری دی‌تی‌سی کپیتل، اسپنسر نون، ۸ شاخص وجود دارد که نشان می‌دهد اتریوم وارد بازار گاوی شده است. شاخص اول تعداد آدرسهای فعال روزانه برای اتریوم است که در یک سال دو برابر شده و همانطور که در زیر نشان داده شده است به ۵۰۰۰۰۰ رسیده است.

علاوه بر این، بلاکچین اتریوم یکی از مهمترین سالهای خود را از نظر درآمد کارمزد داشته است. از این رو، نون این رمزارز را «مفیدترین شبکه در جهان» ارزیابی می‌کند. همانطور که تصویر زیر نشان می‌دهد، بلاکچین اتریوم به طور متوسط ​​۷ روز ۲/۹ میلیارد دلار در بخش کارمزد درآمدزایی داشته است. در حالی که درآمد بیت کوین در این دوره تنها ۱/۲ میلیارد دلار بوده است.

همانطور که در تصویر بالا نیز می‌توان دید، درآمد کارمزد تولید شده توسط صرافی غیرمتمرکز یونی‌سواپ اکنون تقریباً هم سطح درآمد تولید شده توسط بیت کوین در این زمینه است. از این نظر، نون همچنین اعلام کرد که به طور متوسط ​​روزانه حدود ۸۰ میلیارد هزینه در اتریوم صرف انجام تراکنش می‌شود. این رقم از ژوئن ۲۰۱۷ در حال افزایش بوده و در حال حاضر به بالاترین حد خود رسیده است.

از دیگر معیارهای مهم بنیادی این است که از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا حالا ۱۶ میلیارد دلار استیبل‌کوین با «افزایش سهمی‌وار» در اتریوم منتشر شده، و نیز تعداد کاربران دیقای که به ۱ میلیون نفر رسیده است. همچنین ارزش کل قفل شده (TVL) در پروتکل های دیفای با بالاترین رقم ۱۴ میلیارد دلار و قفل شدن تقریباً ۳ میلیارد دلار این ارزش در BTC بیانگر این موضوع است. نون در پایان می‌گوید:

صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) در اتریوم طی ۳۰ روز گذشته معاملاتی به حجم ۲۰ بیلیون دلار انجام داده اند و مجموع حجم معاملات‌شان به ۸۶ میلیارد دلار در سال جاری رسیده است- این نشانه این است که این صرافی ها می‌توانند با برترین صرافی های متمرکز رقابت کنند.

همانطور که سی‌ان‌اف گزارش کرده است، کارشناسان پیش بینی می‌کنند که راه اندازی اتریوم ۲/۰ تاثیر مثبتی بر قیمت اتریوم خواهد داشت. این اتفاق در صورتی می‌تواند رخ دهد که مقدار زیادی اتریوم در پروتکل قفل شود و منجر به شوک عرضه شود.

با افزایش تقاضا برای از سوی بخش دیفای و افزایش استفاده از بلاکچین، این احتمال بیش از پیش واقعی به نظر می‌رسد. همانطور که اخیراً مخترع اتریوم، ویتالیک بوترین، اعلام کرد، ۷۵۵۲۳۲ اتریوم (۱۵۲ درصد) در قرارداد سپرده گذاری قفل شده است.

به عنوان آخرین شاخص قوی بنیادی، گلسنود اخیراً از افزایش تعداد آدرس هایی که بیش از ۱۰۰۰۰ اتریوم دارند خبر داده است. تعداد دارندگان عمده که بیش از ۱۰ هزار اتریوم دارند، به بالاترین سطح ۳ ماهه یعنی ۱۰۶۲ رسیده است. این شرکت تحلیل داده دریافته است که تعداد آدرس هایی با تراز بیشتر از صفر اتریوم به بالاترین رقم تاریخی یعنی بیش از ۵۰ میلیون رسیده است.

به نظر شما صعود قیمت اتریوم کی شروع خواهد شد؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید