اتریوم از ارزهای برتر بازار است و طرفداران پر و پا قرصی دارد که همگی به دنبال تحلیل هر روز آن هستند. این رمز ارز یک بستر غیرمتمرکز برای اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز است. در این مقاله بر اساس شاخص ها و الگوهای قیمتی به تحلیل تکنیکال و پیش بینی قیمت اتریوم و وضعیت امروز و فردای آن پرداخته شده است.

تحلیل اتریوم ارائه شده در زیر جنبه اطلاعاتی دارد و نباید مبنایی برای خرید یا فروش قرار گیرد. این تحلیل در تاریخ ۲۲ آذر بروزرسانی شده است.

ارز دیجیتال اتریوم در چند روز اخیر نتوانست بالای قیمت ۴۱۷۵ تثبیت شود به نظر می رسد که روند نزولی را دوباره شروع کرده است. بر اساس تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتلل اتریوم، در ادامه شروع روند کاهشی، قیمت زیر سطح ۴۱۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) بسته شد.

علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD) زیر یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۴۰۸۰ دلار شکست قیمت دیده شده است.

در حال حاضر، اتریوم با قیمت ۴۰۲۹ دلار در حال ترید شدن است. در صورت صعود مجدد، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۴۰۵۰ دلار و پس از آن، نزدیک به سطح ۴۱۰۰ دلار و شاخص میانگین متحرک ۱۰۰ (SMA-100) ساعتی پیش روی گاوها قرار می گیرد.

مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۴۱۷۵ دلار مانع از حرکت صعودی این ارز خواهدشد. شکست و بسته شدن قیمت بالاتریوم از تراز ۴۱۷۵ دلار می تواند در کوتاه مدت با یک روند افزایش مستمر همراه گردد.

تحلیل اتریوم امروز

در این شرایط، قیمت ممکن است در کوتاه مدت حتی از مقاومت ۴۲۵۰ دلاری نیز عبور کرده و تا نزدیکی تراز ۴۳۵۰ دلار به حرکت خود ادامه دهد.

اگر اتریوم نتواند بالاتریوم از سطح ۴۱۰۰ دلار روند صعودی جدیدی را آغاز کند، اصلاح نزولی خود را ادامه خواهد داد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۴۰۰۰ دلار به کمک اتریوم خواهد آمد.

در حال حاضر، حمایت اصلی نزدیک به سطح ۳۹۶۰ دلار در حال شکل گیری است. شکست نزولی قیمت زیر حمایت ۳۹۶۰ دلاری می تواند به تداوم روند نزولی کنونی منجر شود.

در این شرایط، حمایت بعدی در تراز ۳۸۵۰ دلار قرار می گیرد. پایین تر از این سطح حمایتی، قیمت می تواند تا مرز ۳۶۰۰ دلار کاهش یابد.

اندیکاتورهای تکنیکال

 • شاخص مکدی (MACD) ساعتی برای جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD) در منطقه صعودی شتاب می گیرد.
 • شاخص قدرت نسبی (RSI) ساعتی برای اتریوم اکنون زیر سطح ۵۰ است.
 • حمایت اصلی: ۳۹۶۰ دلار
 • مقاومت اصلی: ۴۱۷۵ دلار

برای خرید اتریوم میتوانید با ثبت نام در صرافی رمزینکس، وارد سامانه معاملاتی همتا به همتا شده و با دیگر کاربران به طور مستقیم وارد معامله خرید یا فروش شوید.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۱۱ آذر

تحلیل امروز اتریوم

رمز ارز اتریوم (ETH) در صرافی Coinbase تنها ۶ درصد کمتر با بالاترین رکورد تاریخی خود(ATH)  که در تاریخ ۱۰ نوامبر(۲۰ آبان) در حدود ۴۸۵۹ دلار شکل گرفت، معامله می شود. اتریوم همچنان درون کانال صعودی معامله می شود. در زمان نگارش این مقاله، قیمت اتریوم تا سطح ۴۵۲۱ دلار کاهش یافت و همانطور که در نمودار روزانه مشاهده می‌شود، آماده یک صعود قابل توجه به نظر می‌رسد.

نمودار روزانه اتریوم

قیمت اتریوم برای رالی پایان سال خود آماده است

از دیدگاه تکنیکال، جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD) به نظر برای یک حرکت قابل توجه به سمت بالا و کشف قیمت جدید آماده است. تنها حرکتی که خریداران اتریوم باید روی آن تمرکز کنند، غلبه بر مقاومت نزدیک به قیمت یعنی مقاومت ۴۵۷۹ دلاری است که توسط مرز پایین کانال مشخص شده است.

بریک اوت (شکست قیمت) به سمت بالای سطح فوق، قیمت اتریوم را به محدوده کانال صعودی باز خواهد گرداند. تداوم عملکرد قیمت در کانال با ثبت یک سری از قله ها و دره های قیمتی باعث می‌شود که قیمت اتریوم در نهایت افزایش یابد تا رسیدن به هدف ۵,۱۸۰ دلار را محقق سازد که یک رکورد جدید است. این نشان دهنده یک حرکت ۱۵ درصدی نسبت به قیمت فعلی است.

با این حال، اتریوم با مقاومت قابل توجهی از سطح ۴۸۶۸ دلار مواجه خواهد شد، جایی که مرز میانی کانال صعودی مصادف بوده و بالاترین قیمت تاریخی آن است.

البته چندین شاخص تکنیکال نیز این چشم انداز مثبت را تأیید می کنند. برای مثال، میانگین های متحرک حرکت رو به بالا را دارند شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می دهد که رسیدن به بالاترین قیمت تاریخی به راحتی در دستان خریداران قرار دارد.

علاوه بر این، شاخص پارابولیک سار (Parabolic SAR) و شاخص مک دی (MACD) سیگنال های خرید اتریوم را در نمودار روزانه ارسال کرده اند. این اتفاقات در تاریخ ۳۰ نوامبر (۱۰ آذر) و زمانی رخ داد که پارابولیک سار به زیر قیمت فعلی رسید و خطوط سیگنال مک دی یک کراس را شکل دادند که این اتفاقات  تأیید کننده سناریوی صعودی اتریوم بوده است.

علاوه بر این، شاخص های زنجیره‌ای آی او ام پی (IOMAP) نشان می‌دهد که اتریوم با مقاومت نسبتاً ضعیفی در برابر حرکت صعودی خود مواجه است. از بررسی نمودار اتریوم می توان دریافت که حمایت نزدیک قیمت کنونی روی حدود قیمتی ۴,۳۰۸ دلار است که توسط میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) در محدوده قیمتی ۴,۲۵۰ دلار تقویت شده است. این حمایت به اندازه‌ای قوی است که بتواند هرگونه فشار فروش را که تهدید کننده موقعیت فعلی این رمز ارز است  از بین ببرد.

آن سوی بازار رمز ارز اتریوم

یک واگرایی منفی نسبت به حرکت قیمت اتریوم همانطور که در نمودار روزانه مشاهده می شود، وجود دارد. این نکته نشان می‌دهد که فروشندگان از پایین آوردن قیمت اتریوم دست برنداشته‌اند. این اتفاق شاید به دلیل ادامه ریزش بازار رمز ارزها باشد و یا عدم اطمینان در مورد نوع جدید ویروس کرونا به نام اومیکرون و علاوه بر آن اظهارات کاهشی قابل توجه طرف پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا.

بنابراین، ریزش قیمت به زیر حمایت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) در حدود ۴۳۰۸ دلار منجر به افزایش سفارش‌های فروش خواهد شد. این می‌تواند شاهد سقوط اتریوم به سطح ۴۰۰۰ دلار یا زیر میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه (SMA100) روزه بر روی ۳۱۶۲ دلار باشد.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۲۷ آبان

قیمت اتریوم با سقوطی که بین روزهای ۱۵ نوامبر (۲۴ آبان) تا ۱۷ نوامبر (۲۶ آبان) تجربه کرد، دچار افت شد.

قیمت اتریوم یک حرکت صعودی موقتی را در پیش روی دارد

قیمت اتریوم بین ۱۳ اکتبر (۲۲ مهر) و ۱۴ نوامبر (۲۳ آبان) پنج سقف قیمتی و سه کف را ایجاد کرد. این نقاط نوسانی را می‌توان با استفاده از خطوط روند به یکدیگر متصل کرد و این کار منجر به تشکیل یک کانال صعودی خواهد شد.

این الگوی تکنیکال به چشم‌انداز نزولی اشاره دارد که در آن قیمت اتریوم با کاهش تقریباً ۱۵ درصدی بین ۱۵ نوامبر (۲۴ آبان) تا ۱۷ نوامبر (۲۶ آبان) مواجه شد. بر روی نمودار می توان دید که اتریوم به آزمایش مجدد منطقه تقاضایی که بین ۳,۹۰۵ دلار تا ۴,۰۲۷ دلار قرار دارد نزدیک شده اما در این ناحیه فرو نرفته است.

از آن تاریخ تا کنون، قیمت اتریوم ۶/۸ درصد افزایش یافته است و به نظر می‌رسد به دنبال سطوح بالاتر باشد. اگر فشار خرید ادامه پیدا کند، اتریوم صعود خود را دوباره آغاز کرده و خود را تا روی سطح روانی ۵۰۰۰ دلار خواهد رساند.

با این حال، این حرکت صعودی دارای دو سطح مقاومت مهم در ۴۵۱۷ دلار و ۴۷۲۷ دلار در برابر خود است. قیمت اتریوم برای تکمیل یک صعود ۱۵ درصدی باید این دو مانع را به سطوح حمایت تبدیل کند یعنی آنها را به سمت بالا بشکند.

نمودار روزانه اتریوم

در حالی که روند صعودی فعلی خوب به نظر می‌رسد، قیمت اتریوم ممکن است روند خود را معکوس کرده و خود را به منطقه تقاضای بین ۳۹۰۵ دلار به ۴۰۲۷ دلار نزدیک کند. انجام این کار باعث می شود تا اتریوم انرژی حرکتی صعودی لازم را برای عبور از موانع ذکر شده و رسیدن به هدف خود فراهم کند زیرا خریداران قیمت را در این ناحیه برای خرید مناسب خواهند دید.

با این حال، عدم حفظ سقف ۳۹۰۵ دلار نشان دهنده ضعف خریداران است و نشان می‌دهد که فروشندگان هنوز ناامید نشده‌اند. فروشندگان اگر بتوانند تا اتریوم را به سطح حمایتی مهم خود در ۳۶۱۷ دلار برسانند سناریوی صعودی عملاً باطل خواهد شد.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۹ آبان

اتریوم، دومین ارز دیجیتال پرمعامله، در حال حاضر شاهد افزایش قیمت  خود به بالای ۴۳۰۰ دلار بوده و اصلاح موقتی که در روز شنبه مشاهده شد را از بین برده است.

قیمت اتریوم در میان خوشبینی حاصل از به روز رسانی زنجیره Ethereum 2.0 Altair Beacon یک روز قبل از بالاترین سطح خود یعنی ۴۴۶۲ دلار، اصلاح مختصری را تجربه کرد و این باعث گردید که خریداران به بازار بازگردند.

در زمان انتشار این مقاله، جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD) تقریباً بدون تغییر در چارت روزانه خود معامله می شود و از مرز ۴۳۰۰ دلار دفاع می کند که در این راستا نیز، پنجمین پیشرفت هفتگی متوالی را ثبت کرده است.

قیمت اتریوم با الگوی پرچمی که شکل داده است افزایش بیشتری را نوید می دهد

نمودار چهار ساعته اتریوم نشان می دهد که قیمت پس از شکل گیری یک الگوی پرچم صعودی به سمت بالا شکسته شده است. رالی اخیر که در روز جمعه آغاز شد و به دنبال آن عقب نشینی، الگوی ادامه دهنده صعودی را در بازه زمانی مذکور ایجاد کرد.

نمودار ۴ ساعته اتریوم

بسته شدن کندل چهار ساعته بالاتر از مقاومت خط روند نزولی بر روی قیمت ۴۳۳۷ دلار باعث شکست صعودی شد و درها را برای یک رالی انفجاری به سمت هدف الگوی ۴۹۱۰ دلار باز کرد. با این حال، خریداران اتریوم باید ابتدا مقاومت ۴۴۶۲ دلاری را از بین ببرند تا صعود بیشتری را باعث شوند. مقاومت بعدی مربوط مقاومت موجود روی ۴۶۰۰ دلار است.

شاخص قدرت نسبی (RSI) از سطوح بالاتر خود کاهش یافته است، اما در محدوده صعودی باقی می ماند و این نکته خریداران اتریوم  را خوشحال نگه می دارد.

اگر نزولی اصلاحی در جلسات آتی اتفاق بیافتد، احتمال دارد که قیمت تا حمایت ۴۳۲۱ دلاری هم کاهش بیابد. اگر فشار فروش تشدید شود، فروشندگان اتریوم، میانگین متحرک ۲۱  (SMA21) را در چارت ۴ ساعته و در قیمت ۴۲۷۳ دلار هدف خواهند گرفت.

آخرین خط دفاعی برای خریداران این رمز ارز، خط حمایتی موجود بر روی روی سطح ۴۲۲۰ دلار است. عبور از این سطح و سقوط بیشتر قیمت احتمالا سناریوی صعودی را باطل کرده و باعث ایجاد یک روند نزولی تازه در قیمت اتریوم می شود.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۱۲ مهر

قیمت اتریوم (ETH) از ساختار نوسانی و رنج خود خارج شده و در نتیجه نگرانی صندوق بین المللی پول را نسبت به پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال و اینکه می توانند بر اقتصاد جهان تأثیر منفی بگذارند، افزایش می دهد. یکی دیگر از رخ دادهای جدید در مورد صنعت ارزهای دیجیتال، اعلام ویزا درباره هاب همکاری بلاک چینی برای تسهیل پرداخت های رمزنگاری است. بیایید نمودارهای قیمت اتریوم به تتر (ETHUSDT) را تجزیه و تحلیل کنیم تا ببینیم با شروع بازه زمانی روزانه، قیمت چگونه به این اخبار واکنش نشان می دهد.

نمودار روزانه اتریوم

تجزیه و تحلیل نمودار روزانه اتریوم  (ETH)

سقوط قیمتی که در تاریخ ۰۷ سپتامبر (۱۶ شهریور) رخ داد به سرعت باعث تصفیه موقعیت های اهرمی بسیاری گردید که در نتیجه آن یک الگوی مثلث متقارن در ۲۰ سپتامبر (۲۹ شهریور) شکل گرفت. افت قیمت اتریوم در بازه زمانی روزانه منجر به شکل گیری یک ساختار در بازار به نام تله خرسی در نمودار هفتگی در ۲۷ سپتامبر (۵ مهر) شد. این اتفاق همچنین چارچوب زمانی روزانه را وارد مرحله نوسانی کرد که احتمال انفجار قیمت را بالا می برد.

پس از اینکه خط مقاومت بر روی ۲۹۶۷/۵۲ در ۲۵ سپتامبر (۳ مهر) تسلیم شد، خریداران توانستند که در قیمت های دلخواه و به زعم خود پایین وارد بازار شوند.

پس از شکست دیگری که در تاریخ ۲۹ سپتامبر (۷ مهر) رخ داد، سفارشات خرید بیشتری وارد شد، که در نهایت منجر به شکست محدوده رنج بین ۳۱۷۴.۵۰ دلار و ۲۶۵۲.۰۰ دلار شد.

تجزیه و تحلیل نمودار ۴ ساعته اتریوم  (ETH)

الگوهای واگرایی منظم و پنهان صعودی در ۲۱ سپتامبر (۳۰ شهریور) و ۲۶ سپتامبر (۴ مهر) دو حمایت مهم را در برابر خریداران ایجاد کرد به گونه ای که فروشندگان نمی توانند آنها را به راحتی بشکنند. اگرچه بازار چشم انداز صعودی را در بازه زمانی ۴ ساعته حفظ کرده است، اما یک واگرایی نزولی که در زمان انتشار این مقاله رخ داده می تواند به طور بالقوه اصلاح کننده روند صعودی باشد.

سطوح مهم اتریوم  (ETH)

نرخ اسپات: ۳۳۶۸/۷۳ دلار

روند میان مدت (۴ ساعته): روند صعودی

مومنتوم بازار: زیاد

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۲۸ شهریور

اتریوم روند اصلاح صعودی خود را از پایین‌ترین سطح ۲۹۵۰ دلار آغاز کرد. قیمت اتر (ETH) از مقاومت ۳۰۰۰ دلار و ۳۰۵۰ دلار گذشت و بالاتر از سطح اصلاحی ۲۳/۶ درصد فیبوناچی حرکت نزولی سقف نوسانی ۳۲۸۰ دلار به کف قیمت ۲۹۵۰ دلار شکسته شد.

اتر حتی از سطح ۳۱۰۰ دلار گذشت اما این روند صعودی بالاتر از مقاومت ۳۱۲۰ دلار (آخرین منطقه شکست) ادامه پیدا نکرد. به این ترتیب، قیمت زیر تراز ۳۱۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار گرفت. به نظر می‌رسد پس از آن قیمت در نزدیکی سطح اصلاحی ۵۰ درصد فیبوناچی حرکت نزولی ۳۲۸۰ دلار به ۲۹۵۰ دلار ریجکت شده باشد.

یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۳۱۵۰ دلار نیز در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD در حال تشکیل است. در حال حاضر، اتر بار دیگر روند نزولی به خود گرفته و با قیمتی زیر حمایت ۳۰۰۰ دلاری معامله می شود. به این ترتیب، در صورت صعود دوباره، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۳۰۲۵ دلار مقابل حرکت این ارز قرار می گیرد.

اولین مقاومت اصلی در حال حاضر در نزدیکی سطح ۳۰۸۰ دلار و پس از آن، در نزدیکی سطح ۳۱۲۰ دلار در حال شکل گیری است. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از منطقه ۳۱۲۰ دلاری می‌تواند آغازگر یک روند افزایشی جدیدی باشد. در سناریوی مذکور، احتمال بهبود قیمت به سمت مقاومت ۳۲۰۰ دلار وجود دارد.

اگر اتریوم نتواند بالاتر از سطح مقاومت ۳۰۸۰ دلار و ۳۱۲۰ دلار به این حرکت خود ادامه دهد، احتمال تداوم حرکت نزولی بیشتر می شود. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۹۵۰ دلار خواهد بود.

شکست نزولی قیمت زیر محدوده حمایتی ۲۹۵۰ دلار می‌تواند در کوتاه مدت باعث کاهش شدید قیمت شود. حمایت اصلی بعدی در تراز ۲۸۸۰ دلار به کمک اتر خواهد آمد و در صورت عبور از این حمایت، خرس‌ها لمس منطقه حمایتی ۲۶۰۰ دلاری را هدف قرار خواهند داد.

اندیکاتورهای تکنیکال

 • مک‌دی ساعتی برای جفت ارز ETH/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب می گیرد.
 • اندیکاتور RSI  ساعتی برای جفت ارز ETH/USD زیر سطح ۴۰ است.
 • حمایت اصلی: ۲۹۵۰ دلار
 • مقاومت اصلی: ۳۱۲۰ دلار

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۲۸ مرداد

حرکت صعودی ثابت قیمت اتریوم به سمت مرز بالای کانال قیمتی در حال شکسته شدن است زیرا هدف خریداران در حال حاضر روی ۳۲۰۰ دلار قرار گرفته است. در ادامه با تحلیل اتریوم با صرافی ارز دیجیتال رمزینکس همراه باشید.

سطوح کلیدی:

سطوح مقاومتی: ۳۵۰۰ دلار، ۳۶۰۰ دلار، ۳۷۰۰ دلار

سطح حمایتی: ۲۸۰۰ دلار، ۲۷۰۰ دلار، ۲۶۰۰ دلار

جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD) پس از لمس پایین ترین سطح روزانه خود روی ۳۰۷۵ دلار تا قیمت ۳۱۰۰ دلار رشد کرد و در حال حاضر و پس از صعود بر روی سطح ۳۱۶۴ دلار معامله می شود. دومین رمز ارز بزرگ به لحاظ حجم معاملات اکنون بالاتر از کراس اور میانگین های متحرک ۹ روزه و ۲۱ روزه در حال ادامه حرکت است.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتریوم (ETH) امروز
نمودار روزانه اتریوم

پیش بینی قیمت اتریوم: قیمت اتریوم در شرف افزایش بی سابقه

اتریوم در صورت حفظ سطح ۳۲۰۰ دلاری به هر قیمتی امکان پیشرفت و صعود بیشتر را خواهد داشت. در حال حاضر نیز شاخص مقاومت نسبی (RSI) در داخل کانال خود و با ارسال سیگنال های صعودی در حال حرکت است که در نهایت می‌تواند خریداران بیشتری را برای ورود به بازار ترغیب کند.

در همین حین، تا زمانی که میانگین متحرک ۹ روزه (MA9) بالاتر از  میانگین متحرک ۲۱ روزه (MA21) قرار دارد، ممکن است این جفت ارز همچنان خوب عمل کند و قیمت می‌تواند به ترتیب به سطوح مقاومتی ۳۵۰۰ دلار، ۳۶۰۰ دلار و ۳۷۰۰ دلار برسد. علاوه بر این، اگر این اندیکاتور تصمیم به بازگشت سریع به سمت پایین داشته باشد، ممکن است یک افت سریع قیمتی رخ دهد که احتمالاً بازار را تا سطح پشتیبانی ۲۸۰۰ دلار، ۲۷۰۰ دلار و ۲۶۰۰ دلار پایین می‌آورد.

در مقایسه با بیت کوین، اتریوم در اطراف بالای کانال قیمتی خود معامله می‌شود زیرا قیمت سعی دارد تا سقف قیمتی را بشکند. با این حال، به نظر می‌رسد که بازار همچنان در کانال نزولی باقی مانده و قدرت کافی به دست نیامده است.

علاوه بر این، اگر خریداران موفق شوند که قیمت بازار را به بالای این کانال ببرند، جفت ارز اتریوم به بیت کوین (ETH/BTC) احتمالاً سطح مقاومتی ۰/۰۰۰۰۷۰۸۶ بیت و بالاتر را لمس خواهد کرد. برعکس، فشار فروش بالاتر ممکن است سناریوی صعودی را لغو کند. این مورد می تواند فروشندگان جدیدی را وارد بازار کند که احتمالا تمرکز بعدی آنها بر روی سطوح حمایتی ۰/۰۰۰۰۶۴۰۰ بیت و ۰/۰۰۰۰۶۲۰۰ بیت است. همزمان باید گفت که شاخص قدرت نسبی (RSI) زیر ۶۵ سطح باقی می‌ماند.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۹ مرداد

در میان کسادی معاملات روز شنبه در بازار ارزهای دیجیتال، قیمت اتریوم در محدوده رنجی در حدود ۲۴۵۰ دلار باقی مانده و احتمالاً منتظر حرکت بعدی است. در ادامه با تحلیل اتریوم با صرافی ارز دیجیتال رمزینکس همراه باشید.

به صورت، نمودار قیمت اتریوم روند ده روزه خود را تثبیت می کند و نزدیک به سقف ماهانه خود می‌ماند که کمی پایین‌تر از ۲۵۰۰ دلار است.

البته علاقه به خرید این دومین دارایی دیجیتال پر معامله جهان به دلیل آپگرید جدیدش که قرار است در ۴ آگوست (۱۳ مرداد) آغاز به کار کند، بی وقفه باقی می‌ماند.

انتظار می‌رود که این آپگرید هزینه تراکنش را تغییر داده و عرضه توکن اتر را هم کاهش دهد که می‌تواند قیمت این رمز ارز را به شدت افزایش دهد. علاوه بر این، ریکاوری نرخ هش نیز باعث می‌شود نگرش صعودی در اطراف اتریوم دست نخورده باقی بماند.

در زمان نگارش این مقاله، جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD) با قیمتی معادل ۲۴۶۳ دلار معامله می‌شود. این رمز ارز در حال افزایش ۱۴ درصدی به صورت هفتگی است.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتریوم (ETH) امروز
نمودار روزانه اتریوم

اندیکاتورهای تکنیکال نشان می‌دهند که صعود جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD) متزلزل است

نمودار روزانه اتریوم نشان می‌دهد که قیمت فاقد هرگونه حرکت صعودی است، زیرا فروشندگان در انتظار تأیید تشکیل صلیب مرگ هستند. به این صورت که میانگین متحرک روزانه ۲۰۰ (DMA200) باید نمودار میانگین متحرک ۵۰ روزه (۵۰DMA) را برش دهد تا تأییدی برای نشان دادن پتانسیل فروش شدید باشد.

تأیید شدن صلیب مرگ می‌تواند باعث بازگشت نزولی قیمت به سمت تلاقی این دو میانگین متحرک یعنی نزدیک به ۲۱۴۰ دلار شود.

حمایت اولیه می‌تواند بر روی سقف ۷ جولای (۱۵ خرداد) بر روی ۲۴۱۱ دلار ظاهر شود که در زیر کف قیمت روز جمعه یعنی ۲۳۱۸ دلار هم احتمال لمس شدن دارد.

در صورت تشدید فشار نزولی، سطح روانی ۲۲۵۰ دلار می‌تواند به نجات خریداران کمک کند. با این حال، با توجه به نمودار شاخص قدرت نسبی ۱۴ روزه (RSI) که هنوز بالای خط میانی قرار دارد، خریداران این رمز ارز می‌توانند هشدار فوق را نادیده بگیرند و روند صعودی را برای باز آزمایی مجدد ۲۵۰۰ دلار زیر نظر داشته باشند.

هدف صعودی بعدی هم روی نمودار میانگین متحرک ۱۰۰ روزه (۱۰۰DMA) و بر روی ۲۵۳۸ دلار است. خریداران اتریوم به دنبال ورودی های جدید هستند و پس از آن نیز سطح ۲۶۰۰ دلار را نشانه گرفته اند.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۲ مرداد

قیمت خرید و فروش اتریوم در روز جمعه پس از افزایش ۱/۴۳ درصدی خود در روز پنجشنبه، حدود ۴/۹۹ درصد صعود کرد و این روز را روی قیمت ۲,۱۲۵/۸۱ دلار به پایان رساند. در ادامه با تحلیل اتریوم با صرافی ارز دیجیتال رمزینکس همراه باشید.

یک شروع مختلط در روز باعث شد تا اتریوم قبل از شروع حرکت تا سقف ۲,۰۹۴/۴۶ دلار برسد. اتریوم قبل از سقوط به پایین ترین سطح روزانه یعنی ۱۹۴۸/۶۸ دلار، اولین سطح مقاومت اصلی را در ۲۰۶۵ دلار شکست.

اتریوم طی این روند معکوس تا سطح حمایت اصلی با ۱۹۶۷ دلار سقوط کرد. با این حال، این رمز ارز با یافتن حمایت در پایان روز به سقف قیمتی ۲۱۳۱/۵۱ دلار در روز گذشته رسید.

اتریوم اولین سطح مقاومت ماژور و دومین سطح مقاومتی پس از آن را با قیمت ۲۱۰۵ دلار شکست تا روز را در سطح ۲۱۲۰ دلار به پایان برساند.

در زمان نگارش این مقاله، اتریوم با ۰/۳۴ درصد کاهش به سطح ۲۱۱۸/۵۰ دلار رسیده است که ناشی از شروع امروز روی سقف ۲۱۳۱/۴۸ دلار و رسیدن به کف قیمتی ۲,۱۰۷/۶۴ دلار است. این رمز ارز در اوایل روز سطوح اصلی حمایت و مقاومت را بدون آزمایش رها کرد.

نمودار یک ساعته اتریوم

سطوح مهم قیمتی فردا

اتریوم برای دسترسی به اولین سطح مقاومتی ماژور روی ۲,۱۷۳ دلار باید از افت قیمت از روی سطح ۲,۰۸۴  دلار اجتناب کند. این رمز ارز برای رسیدن به بالاترین قیمت خود روی ۲,۱۳۱/۵۱ دلار باید از سوی خریداران حمایت شود.

اولین سطح مقاومتی بر روی ۲۲۰۰ دلار احتمالاً جلوی هر گونه حرکت صعودی را خواهد گرفت.

در صورت بروز حرکت صعودی گسترده بازار رمز ارزها، اتریوم می تواند اولین سطح مقاومت ماژور را بر روی ۲,۲۰۰ دلار آزمایش کند؛ اما ادامه صعود باعث می شود که اتریوم بتواند خط مقاومت را بر روی ۲,۳۰۰ دلار نیز آزمایش کند. سطح مقاومتی ماژور  2,221 دلار هم در این مسیر قرار دارد.

عدم توانایی عبور از محور ۲,۰۸۴ دلار، اولین سطح حمایت ماژور را با قیمت ۲,۰۳۷ دلار را وارد جریان بازار می کند. با این حال، اتریوم برای جلوگیری از یک روند فروش گسترده دیگر، باید از سطح حمایت ۱,۹۰۰ دلار دفاع کند.

نگاهی به اندیکاتورهای تکنیکال امروز

اولین سطح حمایتی ماژور: ۲,۰۳۷ دلار

اولین سطح مقاومتی ماژور: ۲,۱۷۳ دلار

سطح ۲۳ درصد فیبوناچی: ۳,۳۶۹ دلار

سطح ۳۸ درصد فیبوناچی: ۲,۷۴۰ دلار

سطح ۶۲ درصد: ۱,۷۲۵ دلار

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۳۱ تیر

قیمت اتریوم در حالی که از نظرات ماسک در رسانه ها تاثیر گرفت، از کف هفتگی ۱۷۳۰ دلار بازگشت. در ادامه با تحلیل اتریوم با صرافی ارز دیجیتال رمزینکس همراه باشید.

این رمز ارز پیشگام قراردادهای هوشمند، همراه با سخنان ماسک در کنفرانس B پای صعودی را به بالای ۱۹۰۰ دلار تجربه کرد.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتریوم (ETH) امروز
نمودار ۴ ساعته اتریوم

حرکت صعودی اتریوم در بالای ۱۹۰۰ دلار متوقف شده، اما به نظر می رسد از روز پنجشنبه پیش از نشست اروپا از سر گرفته شود. در زمان نگارش این مقاله، اتریوم با قیمت ۱،۹۹۷ دلار معامله می‌شود در حالی که خریداران برای افزایش قیمت به بالاتر از ۲،۰۰۰ دلار می‌جنگند.

در همین حال، مقاومت ایجاد شده توسط میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (SMA100) باید شکسته شود تا خریداران بتوانند حرکت صعودی خود را به بالاتر از ۲۰۰۰ دلار برسانند. میانگین متحرک ساده ۲۰۰ (SMA200) با قیمت ۲۰۵۰ دلار نیز مانع رشد قیمت خواهد شد، اما چشم سرمایه گذاران به ۲۴۰۰ دلار است.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۲۹ تیر

قیمت اتریوم در یک دور دیگر فروش به بقیه بازار ارزهای دیجیتال پیوست. سقوط قیمت به حدی است که ممکن است به زودی ۱۷۰۰ دلار را لمس کند و شاید تا ۱۶۰۰ دلار نیز ادامه داشته باشد. در ادامه با تحلیل اتریوم با صرافی ارز دیجیتال رمزینکس همراه باشید.

این افت گسترده باعث شده است که بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۵ درصد از ارزش خود را از دست بدهد. اتریوم با ۷/۶ درصد افت قیمت دست و پنجه نرم می‌کند در حالی که به نظر می‌رسد افت بیشتر در کوتاه مدت اتفاق بیافتد.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتریوم (ETH) امروز
نمودار ۴ ساعته اتریوم

سقوط آزاد قیمت رمز ارز اتریوم

همانطور که در نمودار چهار ساعته دیده می‌شود، اتریوم در محدوده یک کانال قیمتی نزولی به حرکت خود ادامه می‌دهد. ریجکت قیمت اخیر از مرز فوقانی مقاومتی که توسط ۵۰ میانگین متحرک ساده (SMA50) تقویت می شود کنترل قیمت را از دست خریداران خارج کرد.

این اصلاح رخ داده شده در روز دوشنبه نتوانست حمایت ۱۸۵۰ دلاری را لمس کند. همانطور که پرایس اکشن نشان می‌دهد قیمت در حال حرکت حول سطوح پایین دستی در حرکت است و خریداران امیدوارند که در مرز پایین کانال به بازار بازگردند.

با این وجود، به نظر می‌رسد که بیشتر شاخص ها نشان دهنده کاهش چشمگیر فروشندگان در بازار هستند. به عنوان مثال، اندیکاتور مک دی (MACD) اخیراً یک سیگنال فروش را تأیید کرده است که با عبور میانگین متحرک نمایی ۱۲ روزه (EMA12) از میانگین متحرک نمایی ۲۶ روزه اتفاق افتاده است. علاوه بر این، این اندیکاتور در زیر خط میانگین خود قرار دارد که بدین ترتیب چشم انداز نزولی را تأیید می‌کند.

در همین زمان، شاخص مقاومت نسبی (RSI) بر حیطه فروشندگان بر بازار تأکید می‌کند. از این رو، مسیر اتریوم ممکن است با کمترین مقاومت در کوتاه مدت رو به پایین باشد.

ماندن قیمت در بالای ۱۷۰۰ دلار برای از سرگیری روند صعودی بسیار مهم است و باعث افزایش تمرکز خریداران روی ۲،۰۰۰ دلار خواهد شد. در غیر این صورت، بسته شدن کندل روزانه زیر سطح ممکن است باعث افزایش فروشندگان شده و افت قیمت به ۱۶۰۰ دلار برسد.

سطح روزانه اتریوم

نرخ اسپات: ۱۷۳۲ دلار

روند: نزولی

نوسان: زیاد است

سطح حمایتی: ۱۷۰۰ دلار

سطح مقاومتی: ۱۸۸۰ دلار و ۲۰۰۰ دلار

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۲۴ تیر

قیمت اتریوم در روز چهارشنبه دوباره به زیر سطح ۲۰۰۰ دلاری رسید و به موجب این حرکت حمایت ۱۸۵۰ دلاری را آزمایش کرد. در ادامه با تحلیل اتریوم با صرافی ارز دیجیتال رمزینکس همراه باشید.

این کاهش در کنار اصلاح گسترده در بازار اتفاق افتاد. به عنوان مثال، بیت کوین به ۳۱۶۰۰ دلار سقوط کرد در حالی که ریپل هم ۰/۶ دلار از ارزش خود را از دست داد و در حدود ۰/۵۹ دلار معامله شد.

  پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال یونی سواپ (Uniswap) امروز

در زمان نگارش این مقاله، اتریوم پس از از تجربه افت قیمت تا نزدیک ۲۰۰۰ دلار رسید و با قیمت ۱۹۸۷ دلار معامله شد. اگرچه این سطح مقاومتی مهم در مقابل حرکت صعودی است اما خریداران آماده صعود گسترده هستند که ممکن است قیمت اتریوم را تا پایان هفته به سطح ۲۴۰۰ دلار برساند.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتریوم (ETH) امروز
نمودار ۴ ساعته اتریوم

خریداران به دنبال رساندن قیمت اتریوم تا سطح ۲۴۰۰ دلار هستند

اتریوم در محدوده یک کانال موازی نزولی در حال جابجایی است. مرز فوقانی این کانال حرکت رو به بالا را محدود می کند در حالی که مرز پایینی یک حمایت را ایجاد می کند. برای اطمینان از آمادگی سرمایه گذاران برای حرکت به سمت ۲۴۰۰ دلار قیمت باید یک بریک اوت (شکست قیمت) را بالاتر از سطح ۲۰۰۰ دلار تجربه کند.

توجه به نمودار و الگوهای شکل گرفته روی آن نیز از نقطه نظر تکنیکال مهم است. به عنوان مثال، یک الگوی صلیب طلایی از تقاطع دو میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (۱۰۰SMA) و میانگین متحرک ساده ۲۰۰ (۲۰۰SMA) در نمودار چهار ساعته شکل گرفته است. این بدان معناست که روند صعودی ممکن است طولانی تر باشد و به اتریوم اجازه دهد تا بالاتر از ۲۲۰۰ دلار هم حرکت کند.

در عین حال، اندیکاتور مک دی (MACD) چشم انداز صعودی برجسته ای دارد. شکل گیری این موضوع زمانی شروع شد که میانگین متحرک نمایی (MA) 12 روزه از میانگین متحرک نمایی (MA) 26 روزه عبور کرد. این سیگنال خرید، سرمایه گذاران بیشتری را به بازار فرا می خواند و احتمال رسیدن قیمت را به سمت ۲۴۰۰ دلار افزایش دهد.

اخیرا نیز کیو آر کپیتال (QR Capital) که یک شرکت سرمایه گذاری بلاکچین است، اتریوم را به لیست صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) در بورس اوراق بهادار برزیل اضافه کرده است.

این اولین صندوق قابل معامله در بورس (ETF) اتریوم در آمریکای لاتین است. سرمایه گذاران خریداری کننده محصول نگران کلیدهای خصوصی نخواهند بود زیرا شرکت فوق اتریوم را از طرف آنها خریداری خواهد کرد.

با افت بازار در روز چهارشنبه، این خبر توانست قیمت اتریوم را از حمایت ۱۸۵۰ دلار به ۲۰۰۰ دلار افزایش دهد و انتظار می‌رود با شروع معاملات در هفته آتی قیمت اتر بیشتر افزایش یابد.

سطوح روزانه اتریوم

نرخ اسپات: ۱،۹۷۸ دلار

روند: نزولی

نوسان: در حال افزایش

سطح حمایتی: ۱۸۵۰ دلار

سطح مقاومتی: ۲۰۰۰ دلار و ۲۴۰۰ دلار

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۲۰ تیر

قیمت  اتریوم در ۲ هفته گذشته روند صعودی قوی داشته است، اما این روند پس از ریجکت شدن از دو خط مقاومتی بسیار مهم، به سرعت متوقف شد. در ادامه با تحلیل اتریوم با صرافی ارز دیجیتال رمزینکس همراه باشید.

 قیمت اتریوم پس از رسیدن به قله قیمتی خود در ۴۵۰۰ دلار، در کنار سایر ارزهای رمزپایه در یک روند نزولی شدید قرار دارد. این در حالی است که معامله گران با توجه به آپدیت EIP-1559  که قرار است طی چند هفته آینده به طور مستقیم در بلاک چین اتریوم اجرا شود، همچنان انتظار یک فشار رو به بالا را دارند. اگرچه این حرکت صعودی ممکن است رخ دهد اما نمودارها هنوز سیگنالهای خرید را صادر نکرده اند.

نمودار روزانه اتریوم

با نگاهی به نمودار قیمت می‌توان دید که قیمت نزدیک به دو ماه است که در یک کانال نزولی گیر کرده است. فروشندگان و خریداران از کف ها و سقف ها از هر دو سوی کانال دفاع کرده اند و این باعث شکل گیری یک حرکت رنج شده است. قیمت اخیراً توانست که از کانال خارج شود اما در ادامه روز به داخل کانال بازگشت و نتوانست آن را بشکند.

همراه با خط روند طولانی، دو علامت بسیار مهم نیز وجود دارد که نشان می دهد خریداران در حال ورود به بازار هستند. این دو علامت شامل میانگین متحرک ۵۰ روزه (۵۰MA) و منطقه مقاومتی ماژور بین سطوح ۲۳۰۰ تا ۲۴۳۰ دلار هستند.

تا زمانی که نمودار اتریوم بالاتر از این علامت ها نباشد، قیمت نزولی محسوب میشود. در زمان نگارش این مقاله، قیمت این رمز ارز در نزدیکی خط حمایتی ماژور خود بر روی سطح ۲۱۰۰ دلار در حال حرکت است.

بریک اوت (شکست قیمت) به سمت زیر این خط احتمالاً افت قیمت به سمت منطقه حمایتی ماژور را که بین ۱۹۴۴ دلار تا ۱۸۱۱ دلار قرار دارد باعث خواهد شد. اگر خریداران نتوانند این منطقه را حفظ کنند، قیمت می تواند از این ناحیه هم به شدت سقوط کند.

به نگاهی به شاخص قدرت نسبی (RSI) می‌بینیم که  نمودار آن در حال کاهش از منطقه اشباع خریدی است که نزدیک به ۵ روز در آن قرار داشته است. این شاخص برای آنکه افت بیشتری نکند نیاز دارد تا هر طور شده از افت به زیر سطح ۵۰ اجتناب کند، در غیر این صورت فروشندگان کنترل بازار را برای مدت زیادی در دست خواهند گرفت.

نکات مهم قیمت که باید مد نظر داشت

نرخ اسپات: ۲۱۰۰ دلار

روند: خنثی

نوسان: متوسط

سطح حمایتی: ۲۱۰۰ دلار

سطح مقاومتی: ۲۲۹۳ دلار

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۱۱ تیر

قیمت خرید و فروش اتریوم در روز پنج شنبه پس از افزایش ۵/۱۳ درصدی خود در روز چهارشنبه، حدود ۷/ ۴۵ درصد صعود کرد و این روز را روی قیمت ۲۱۰۷/۰۱ دلار به پایان رساند. در ادامه با تحلیل اتریوم با صرافی ارز دیجیتال رمزینکس همراه باشید.

یک شروع مختلط در روز باعث شد تا اتریوم قبل از شروع نزولی خود به پایین تا قله ۲۲۷۷/۴۴ دلار برسد. این رمز ارز پس از صعود از روی سطح حمایتی ماژور ۲,۰۷۲/۰۶ دلاری به بالاترین سطح خود در اواسط بعد از ظهر یعنی قیمت ۲,۳۴۷ دلار رسید.

اتریوم قبل از یافتن سطح حمایتی خود از حمایت ۲,۱۴۸ دلاری هم سقوط کرد. این رمز ارز پس از لمس سطح ۲,۰۱۹ دلار به بالا حرکت کرد و روی سطح ۲,۱۰۰ دلار ایستاد.

در زمان نگارش این مقاله، اتریوم با ۱/۰۱ درصد افزایش به سطح ۲,۱۲۸/۳۷ دلار رسیده است که ناشی از شروع امروز روی کف ۲۰۹۷/۶۴ دلار و رسیدن به سقف قیمتی ۲۱۳۴/۴۸ دلار است. این رمز ارز در اوایل روز سطوح اصلی حمایت و مقاومت را بدون آزمایش رها کرد.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتریوم (ETH) امروز
نمودار ۱ ساعته اتریوم

سطوح مهم قیمتی فردا

اتریوم برای دسترسی به اولین سطح مقاومتی ماژور روی۲,۲۳۲  دلار باید از افت قیمت از روی سطح۲,۱۵۲   دلار اجتناب کند. این رمز ارز برای رسیدن به بالاترین قیمت خود روی ۲,۲۰۰ دلار باید از سوی خریداران حمایت شود.

اگر حرکت در بازار رمز ارزها به هر دلیلی متوقف را نزولی شود، اولین مقاومت ماژور در بازار این رمز ارز که وارد عمل خواهد شد و جلوی هر حرکت صعودی را خواهد گرفت، سقف قیمتی روز سه شنبه یعنی ۲,۲۷۷/۴۴ دلار خواهد بود.

شروع دوباره حرکت صعودی می‌تواند تا  2,400 دلار ادامه یابد اما عدم انجام این کار اولین سطح حمایت ماژور را با قیمت۲,۰۲۷  دلار را وارد جریان بازار می‌کند. با این حال، اتریوم برای جلوگیری از یک روند فروش گسترده دیگر، باید از سطح حمایت ۲,۰۰۰ دلار دفاع کند.

نگاهی به اندیکاتورهای تکنیکال امروز

اولین سطح حمایتی ماژور: ۲,۰۲۷ دلار

اولین سطح مقاومتی ماژور: ۲,۲۳۲ دلار

سطح ۲۳ درصد فیبوناچی: ۳,۳۶۹ دلار

سطح ۳۸ درصد فیبوناچی: ۲,۷۴۰ دلار

سطح ۶۲ درصد: ۱,۷۲۵ دلار

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۹ خرداد

قیمت خرید و فروش اتریوم در روز سه شنبه پس از افزایش ۴/۹۹ درصدی خود در روز دوشنبه، حدود ۳/۹۴ درصد صعود کرد و این روز را روی قیمت ۲۱۶۶/۱۸ دلار به پایان رساند. در ادامه با تحلیل اتریوم با صرافی ارز دیجیتال رمزینکس همراه باشید.

یک شروع مختلط در روز باعث شد تا اتریوم قبل از شروع حرکت تا صبح زود به پایین ۲۰۷۴/۵۳ دلار برسد. با شروع ناپایدار روز و قبل از شروع حرکت صعودی، قیمت اتریوم تا سطح  2074/53 دلار بالا آمد. این رمز ارز پس از صعود از روی سطح حمایتی ماژور ۱،۹۸۰ دلاری به بالاترین سطح خود در اواسط بعد از ظهر یعنی قیمت ۲۲۴۷/۰۳  دلار رسید. 

در نتیجه این صعود، اتریوم اولین سطح مقاومت ماژور را روی ۲۱۶۶  دلار و سپس دومین سطح مقاومت ماژور را روی سطح ۲،۱۶۶  دلار لمس کرد. این رمز ارز سطح مقاومتی ماژور بسیار مهمی را هم در اواخر روز و بر روی ۲،۲۴۸ دلار شکست و آن را به حمایت تبدیل کرد.

در زمان نگارش این مقاله، اتریوم با ۰/۷۸ درصد کاهش به سطح ۲۱۴۹/۲۹ دلار رسیده است که ناشی از شروع امروز روی سقف  2140/21 دلار و رسیدن به کف قیمتی ۲۱۴۰/۲۱ دلار است. این رمز ارز در اوایل روز سطوح اصلی حمایت و مقاومت را بدون آزمایش رها کرد.

تحلیل اتریوم
نمودار ۱ ساعته اتریوم

سطوح مهم قیمتی فردا

اتریوم برای دسترسی به اولین سطح مقاومتی ماژور روی ۲،۲۵۱ دلار باید از افت قیمت از روی سطح ۲۱۱۶۳  دلار اجتناب کند. این رمز ارز برای رسیدن به بالاترین قیمت خود روی  2247/03 دلار باید از سوی خریداران حمایت شود.

در صورت بروز حرکت صعودی گسترده بازار رمز ارزها، اتریوم می تواند اولین سطح مقاومت ماژور را بر روی  2300 دلار آزمایش کند؛ اما ادامه صعود باعث می شود که اتریوم بتواند خط مقاومت را بر روی ۲۴۰۰ دلار نیز آزمایش کند. سطح مقاومتی ماژور  2335 دلار هم در این مسیر قرار دارد.

عدم توانایی عبور از محور  2335 دلار، اولین سطح حمایت ماژور را با قیمت  2،۰۷۸ دلار را وارد جریان بازار می کند. با این حال، اتریوم برای جلوگیری از یک روند فروش گسترده دیگر، باید از سطح حمایت ۲۰۰۰ دلار دفاع کند.

نگاهی به اندیکاتورهای تکنیکال امروز

اولین سطح حمایتی ماژور: ۲,۰۷۸ دلار

اولین سطح مقاومتی ماژور: ۲,۲۵۱ دلار

سطح ۲۳ درصد فیبوناچی: ۳,۳۶۹ دلار

سطح ۳۸ درصد فیبوناچی: ۲,۷۴۰ دلار

سطح ۶۲ درصد: ۱,۷۲۵ دلار

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۷ خرداد

اتریوم در روز جمعه پس از افت ۹/۰۴ درصدی خود در روز پنج شنبه، حدود ۱/۰۴ درصد صعود کرد و این روز را روی قیمت ۱،۸۰۹/۰۷ دلار به پایان رساند. در ادامه با تحلیل اتریوم با ما همراه باشید.

با شروع ناپایدار روز و قبل از شروع حرکت نزولی، قیمت اتریوم تا سطح ۲,۰۱۹/۳۹ دلار بالا آمد. این رمز ارز پس از سقوط از روی سطح مقاومتی ماژور ۲۰۵۵ دلاری اتریوم به پایین ترین سطح اواسط بعد از ظهر خود روی ۱,۷۹۲ دلار رسید.  

در نتیجه این افت، اتریوم اولین سطح حمایت ماژور را روی ۱،۹۰۴ دلار و سپس دومین سطح حمایت ماژور را روی ۱۸۱۹ دلار لمس کرد. با بازگشت از روی سطح ۶۲ درصد فیبوناچی بر روی ۱،۷۲۵ دلار، اتریوم قبل از پایان روز در زیر سطح ۱۸۱۰ دلار ایستاد.

در زمان نگارش این مقاله، اتریوم با ۰/۲۱ درصد کاهش به سطح ۱،۸۰۵/۲۲ دلار رسیده است که ناشی از شروع امروز روی قیمت ۱۷۹۹/۵۱ دلار و رسیدن به قله قیمتی  1818/24  دلار است. این رمز ارز در اوایل روز سطوح اصلی حمایت و مقاومت را بدون آزمایش رها کرد.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتریوم
نمودار ۱ ساعته اتریوم

سطوح مهم قیمتی فردا

اتریوم برای دسترسی به اولین سطح مقاومت ماژور روی ۱،۹۵۵ دلار باید از افت قیمت از روی سطح ۱،۸۷۴ دلار اجتناب کند. این رمز ارز برای رسیدن به بالاترین قیمت خود روی ۱۹۰۰ دلار باید از سوی خریداران حمایت شود.

در صورت بروز حرکت صعودی گسترده بازار رمز ارزها، اتریوم می تواند اولین سطح مقاومت ماژور را بر روی ۲,۰۱۹/۳۹ دلار قبل از هرگونه عقب نشینی آزمایش کند اما ادامه صعود باعث می شود که اتریوم بتواند خط مقاومت را بر روی ۲۲۰۰ دلار نیز آزمایش کند. سطح مقاومتی ماژور ۲۱۰۱ دلار هم در این مسیر قرار دارد.

عدم توانایی عبور از محور ۱،۸۷۴ دلار، اولین سطح حمایت ماژور را با قیمت ۱،۷۲۸ دلار و سطح ۶۲ درصد فیبوناچی را با قیمت ۱،۷۲۵ دلار وارد بازار می کند. با این حال، اتریوم برای جلوگیری از یک روند فروش گسترده دیگر، باید از سطح حمایت اصلی دوم یعنی ۱/۶۴۶ دلار دفاع کند.

نگاهی به اندیکاتورهای تکنیکال امروز

اولین سطح حمایتی ماژور: ۱,۷۲۸ دلار

اولین سطح مقاومتی ماژور: ۱,۹۵۵ دلار

سطح ۲۳ درصد فیبوناچی: ۳,۳۶۹ دلار

سطح ۳۸ درصد فیبوناچی: ۲,۷۴۰ دلار

سطح ۶۲ درصد: ۱,۷۲۵ دلار

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۵ خرداد

اتریوم (ETH) در ۱۸ ژوئن (۲۶ خرداد) زیر الگوی مثلثی بریک اوت (شکست قیمت) انجام داد و در ۲۲ ژوئن (۱ تیر) به کف ۱۷۷۸/۷۴ دلار رسید. در ادامه با تحلیل تکنیکال رمز ارز اتریوم با ما همراه باشید.

اگر قیمت اتریوم از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه هم کاهش یابد، فروشندگان یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا این رمز ارز را در زیر حمایت ۱،۷۲۸/۷۴ دلار فرو ببرند. در صورت موفقیت، این جفت ارز می‌تواند مرحله بعدی حرکت نزولی را آغاز کرده و ممکن است تا ۱۵۳۶/۹۲ دلار و سپس به ۱،۲۹۳/۱۸ دلار برسد.

نمودار روزانه اتریوم

نمودار میانگین متحرک نزولی شده و حضور شاخص قدرت نسبی در منطقه منفی نشان می‌دهد که فروشندگان برتری دارند. برخلاف این فرضیه، اگر خریداران قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، اتریوم ممکن است بار دیگر به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۸۱۲ دلار) برسد.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۳۰ خرداد

قیمت اتریوم پس از یک سقوط کوتاه در ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد)، زمانی که قیمت بیت کوین ۳/۵۵ درصد کاهش یافت، شروع به نوسان کرده و بیش از ۱۰ درصد از ارزش خود را از دست دادند.

سپس وقتی انرژی صعودی افزایش یافت، آوه افزایش قیمت اندکی پیدا کرد. در همین حال، اتریوم و ماتیک شاهد افزایش فشار مجدد خرید بودند. در زمان نگارش این مقاله ارزش کل بازار جهانی رمز ارزها با ۱/۳۳ درصد کاهش نسبت به روز گذشته به ۱/۴ تریلیون دلار رسیده است.

سقوط قیمت این رمز ارز در ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) باعث شد تا اتر با سقوط بیش از ۱۱ درصدی حمایت ۲۳۱۰ دلاری را بشکند. به نظر می‌رسد که قیمت اکنون تا حدودی بهبود یافته است و در زمان نگارش این مقاله با قیمت ۲،۱۹۷ دلار معامله می شود. روز پنجشنبه، شبکه اتریوم برنامه خود را برای راه اندازی آزمایشی آپگرید لندن اعلام کرد، برنامه ای که در هفته های آینده به صورت مرحله ای اجرا خواهد شد.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتریوم
نمودار ۴ ساعته اتریوم

به نظر می‌رسد که رویکرد سرمایه گذاران به سمت این رمز ارز دوباره در حال افزایش است، زیرا برخی اندیکاتورها امروز پس از رسیدن به کف روند خود جهت صعودی را آغاز کرده اند. اندیکاتورهای مربوط به حجم بازار نیز حرکت کم رمقی را به سمت بالا نشان داده اند که نشان از بهبود ورودی های سرمایه در این مدت دارد.

شکل گیری خطوط سبز رنگ در هیستوگرام اسیلاتور آوسام (Awesome Oscillator) در ۱۹ ژوئن (۲۰ خرداد)، نشان از شتاب گیری حرکت صعودی دارد.

سطح حمایتی ۲۳۱۰ دلار اکنون به عنوان سطح مقاومتی عمل می‌کند، این در حالی است که این دارایی دیجیتال سطح حمایتی خود را روی ۲۰۱۷ دلار را پیدا کرده است. این رمز ارز اگر بتواند به حرکت خود به سمت بالا ادامه دهد، احتمالا می‌تواند به بالاترین قیمت خود در ژوئن یعنی ۲۶۲۵ دلار برسد.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۲۸ خرداد

قیمت اتریوم پس از افت ۶/۹۱ درصدی در روز چهارشنبه، در روز پنجشنبه ۰/۲۱ درصد افزایش یافت و روز را روی قیمت ۲,۳۷۳/۳۳ دلار به پایان رساند.

اتریوم با شروع صعودی روز شاهد رشد قیمت تا قله قیمتی ۲،۴۵۹/۵۳ دلار در اواسط صبح بود. با پایین آمدن از اولین سطح مقاومتی اصلی یعنی ۲۴۹۸ دلار، اتریوم به پایین ترین سطح روزانه خود در بعد از ظهر سقوط کرد و به کف قیمت خود روی ۲،۳۰۶/۳۵ دلار رسید.

با وجود اینکه قیمت به سطح حمایتی اصلی روی ۲،۲۹۴ دلار رسیده، اما توانسته باز هم به سطح ۲۳۷۰ دلار بازگردد و ضررهای روز خود را تا حدی جبران کند.

در زمان نگارش این مقاله، اتریوم ۰/۳۸ درصد کاهش داشته و به ۲،۳۶۴/۲۴ دلار رسیده است. در طی ساعات گذشته یک حرکت نزولی باعث سقوط اتریوم از قیمت ۲،۳۷۳/۶۹ دلار به کف قیمت ۲،۳۶۴/۰۰ دلار شده است. اتریوم در اوایل روز هیچ‌کدام از سطوح اصلی حمایتی و مقاومتی را آزمایش نکرد.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال اتریوم
نمودار ۱ ساعته اتریوم

پیش‌بینی‌ها برای روز آتی

اتریوم برای رسیدن به اولین سطح مقاومتی مهم بر روی قیمت ۲،۴۵۳ دلار نیاز دارد تا محور ۲۳۸۰ دلار را شکسته و به سمت بالا حرکت کند. این رمز ارز برای اینکه بتواند به سطح ۲۴۵۰ دلار برسد، نیاز به حضور گسترده خریداران در بازار دارد.

اولین سطح مقاومتی ماژور که می‌تواند جلوی حرکت صعودی را بگیرد سطح قیمتی ۲،۴۵۹/۵۳ دلار در روز است. در صورت حرکت صعودی گسترده در بازار، اتریوم می‌تواند قبل از هرگونه افت و عقب نشینی به سطح مقاومتی روی ۲،۶۰۰ دلار برسد. دومین سطح مقاومتی عمده هم روی ۲۵۳۳ دلار قرار دارد.

عدم توانایی قیمت برای عبور از محور ۲۳۸۰ دلاری، اولین سطح حمایت اصلی را که روی قیمت ۲۳۰۰ دلار است وارد عمل می‌کند. با این حال، این رمز ارز اگر می‌خواهد از سقوط شدید جلوگیری کند باید هر طور شده از سقوط به زیر سطح ۲۲۰۰ دلار اجتناب کند. دومین سطح حمایت عمده در ۲۲۲۷ دلار باید روند نزولی را متوقف کند.

نگاهی به اندیکاتورهای تکنیکال

اولین سطح حمایتی ماژور: ۲,۳۰۰ دلار

اولین سطح مقاومتی ماژور: ۲,۳۸۰ دلار

سطح ۲۳/۶ درصد: ۳,۳۶۹ دلار

سطح ۳۸ درصد: ۲,۷۴۰ دلار

سطح ۶۲ درصد: ۱,۷۲۵ دلار

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۲۰ خرداد

قیمت اتریوم طی هفته گذشته بیش از ۶ درصد کاهش یافته است و خریداران آن در موقعیتی قرار دارند که می‌توانند از سطح مهم ۲۵۰۰ دلار دفاع کنند، اما آیا آن‌ها می‌توانند به این کار ادامه دهند؟

تحلیل جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD): اتریوم به زیر مثلث صعودی حرکت می‌کند

سطوح حمایتی کلیدی: ۲۴۷۰ دلار، ۲۳۳۰ دلار، ۲۲۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی کلیدی: ۲۷۰۰ دلار، ۲۸۹۰ دلار، ۳۰۰۰ دلار.

اتریوم پس از اینکه دو هفته گذشته را در یک الگوی مثلثی صعودی گذراند، در روز دوشنبه به زیر سطح ۲۶۰۰ دلار سقوط کرد. این افت در زیر مرز پایین این الگو اتفاق افتاد و تا زمانی که حمایت خود را در حدود ۲۵۰۰ دلار پیدا کرد، ادامه داشت.

این رمز ارز در طول هفته به ۲۳۳۰ دلار رسید و در حال حاضر سعی دارد خود را بالای خط روند صعودی تازه شکل گرفته حفظ کند خط روندی که ممکن است منتج به صعود بیشتر قیمت شود.

با این همه اتریوم دیروز نتوانست این خط روند صعودی را حفظ کند و از سطح مقاومتی ۲۶۰۰ دلار ریجکت شد و از آن زمان تا کنون به زیر این مقاومت کاهش یافته و نزدیک به ۲۵۶۰ دلار معامله می‌شود.

پیش بینی کوتاه مدت قیمت جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD)

با نگاهی به آینده چارت، اگر فروشندگان قیمت را به زیر روند صعودی هدایت کنند، اولین حمایت روی ۲۴۷۰ دلار پدیدار خواهد شد. به دنبال آن نیز سطوح حمایتی ۲۳۳۰ دلار، ۲۲۰۰ دلار و ۲۰۳۶ دلار (اوج فوریه ۲۰۲۱) قرار خواهند گرفت.

در طرف دیگر، اولین مقاومت ماژور روی ۲۷۰۰ دلار قرار دارد. به دنبال آن هم سطوح ۲۸۹۰ دلار،۳۰۰۰ دلار و ۳۱۳۵ دلار دنبال می شوند.

شاخص مقاومت نسبی (RSI) در نمودار روزانه خود در زیر خط میانی قرار گرفته رو به پایین حرکت می‌کند که نشان از آن دارد که حرکت نزولی دوباره شروع به شدت گرفتن می‌کند. شاخص مقاوت نسبی (RSI) اگر به زیر سطح ۴۰ بیاید، می‌توان انتظار داشت که شتاب نزولی افزایش یافته حداقل بتواند اتریوم را تا ۲۲۰۰ دلار بکشاند.

تحلیل جفت ارز اتریوم به بیت کوین (ETH/BTC): این جفت ارز از قله ژوئن ۱۲ درصد افت داشته است

سطوح حمایتی کلیدی: ۰/۰۶۶۶ بیت، ۰/۰۶۴۱ بیت،۰/۰۶۲ بیت

سطوح مقاومتی کلیدی: ۰/۰۷ بیت،۰/۰۷۳۷ بیت، ۰/۰۷۷ بیت

اتریوم با شکست مقاومت روی سطح ۰/۰۷۳۷ بیت در اواخر هفته گذشته، ژوئن را امیدوار کننده آغاز کرد. با این کار، قیمت به بالای الگوی مثلث صعودی نفوذ کرد و برای رسیدن به مقاومت روی ۰/۰۷۷ ادامه مسیر داد.

متأسفانه، خریداران نتوانستند بیش از ۰/۰۷۷ بیت ادامه حرکت دهند و روز سه شنبه از آنجا برگشتند. اتریوم دیروز به زیر سطح حمایتی ۰/۰۷۵ بیت افت کرد و امروز هم به زیر ۰/۰۷ بیت ادامه حرکت داد و به ۰/۰۶۸ بیت رسید.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال اتریوم
نمودار روزانه اتریوم به بیت کوین

پیش بینی کوتاه مدت تحلیل جفت ارز اتریوم به بیت کوین (ETH/BTC)

با نگاه به آینده چارت، اگر فروشندگان روند نزولی خود را ادامه دهند، اولین حمایت روی ۰/۰۶۶۶ بیت پیش بینی می‌شود. به دنبال آن هم سطوح ۰/۰۶۴۱ بیت و ۰/۰۶۲ بیت و ۰/۰۶ بیت وجود دارد. در طرف دیگر، اولین مقاومت بر روی ۰/۰۷ بیت قرار دارد.

به دنبال آن نیز ۰/۰۷۳۷ بیت، ۰/۰۷۷ بیت و ۰/۰۸ بیت دنبال می شوند. شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز به زیر خط میانی سقوط کرده است که نشان می‌دهد فروشندگان کنترل حرکت بازار را دوباره به دست آورده‌اند.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۱۶ خرداد

قیمت خرید اتریوم به دلار (ETH/USD) در حال حرکت به صورت رنج است و تا کنون نتوانسته از سطح مقاومتی ۳۰۰۰ دلاری به سمت قیمت‌های بالاتر حرکت کند. این جفت ارز حدود ۲/۴۰ درصد افت کرده تا در حدود خط روند ۲۶۲۶ دلاری حرکت کند.

سطوح کلیدی:

سطوح مقاومتی: ۳۰۰۰ دلار، ۳۵۰۰ دلار، ۴۰۰۰ دلار

سطوح حمایتی: ۲۲۰۰ دلار، ۲۰۰۰ دلار، ۱۸۰۰ دلار

تحلیل نمودار روزانه اتریوم به دلار (ETH/USD)

بر روی نمودار جفت ارز فوق نشان داده شده است که اتریوم به دلار در منطقه محدودی که بین سطوح حدودی ۳۰۰۰ دلار و ۲۵۰۰ دلار پیدا شده است، حرکت می‌کند. کندل کوچک نزولی که طی معاملات دیروز در اطراف میانگین متحرک ساده (SMA) شکل گرفته نیز مبین این حرکت بی رمق است.

اندیکاتور میانگین متحرک ۵۰ روزه (SMA50) در حدود ۲۵۰۰ دلار قرار داشته و خط میانگین متحرک ۱۴ روزه (SMA14) نیز کمی بالاتر از مقاومت فوری ۳۰۰۰ دلاری روی آن قرار دارد. اسیلاتور استوکاستیک (Stochastic Oscillators) نیز در منطقه اشباع خرید قرار داشته و کراس خط آبی از خط قرمز به سمت پایین و در محدوده بالاتر از ۸۰ قرار دارد.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال اتریوم
نمودار روزانه جفت ارز اتریوم به دلار

چرا جریان فعلی حاکم بر بازار جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD) به صورت رنج است؟

حرکت فعلی قیمت جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD) بر اساس این واقعیت است که انرژی کافی که باعث فشارهای تکان دهنده صعودی و یا نزولی باشد وجود ندارد. در نتیجه، از نظر تکنیکال ایده آل آن است که معامله گران منتظر شکست محدوده کنونی حرکت این رمز ارز چه به سمت بالا و چه پایین باشند.

با توجه به ورود حجم مناسبی از سفارشات خرید به این بازار، خط بالای محدوده رنج باید برای بروز یک سیگنال فروش در تایم فریم یک ساعته زیر نظر قرار گیرد تا بتواند ورود فروشندگان قدرتمند را به بازار این رمز ارز که نشان دهنده بازار نزولی است تایید کند. توسعه یک حرکت نزولی از آن منطقه می‌تواند باعث شکست محدوده پایین کانال شود که منجر به لمس مجدد دره قیمتی پایین‌تر از ۲۰۰۰ دلار خواهد شد.

تحلیل قیمت جفت ارز اتریوم به بیت کوین

پیش بینی و تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال اتریوم
نمودار روزانه اتریوم به بیت کوین

همان‌طور که از روی نمودار تجزیه و تحلیل قیمت بر می‌آید، اتریوم در مقایسه با بیت کوین دارای یک روند رو به رشد است. در گذشته نه چندان دور، بازگشت قیمت طوری رقم خورد تا یک سطح حمایتی را در اطراف میانگین متحرک (SMA) کوچک تر ایجاد کند.

میانگین متحرک ۱۴ روزه (SMA14) در حالی که خط روند صعودی هم از بین آن عبور کرده، بالاتر از میانگین متحرک ۵۰ روزه (SMA50) قرار دارد. اسیلاتورهای استوکاستیک (Stochastic Oscillators) هم کمی از محدوده ۸۰ گذشته اند تا به طور خلاصه بیان کنند که این رمز ارز در وضعیت اشباع خرید قرار گرفته است. این نشان می‌دهد که اتریم ممکن است به زودی بتواند برای مدت کوتاهی قیمت را به سمت بالا هل دهد.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۱۲ خرداد

قیمت اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته با ۵/۵ درصد افزایش، مقاومت روی سطح ۲۷۴۰ دلار را شکسته و به ۲۸۳۰ دلار رسیده است. جفت ارز اتریوم به بیت کوین (ETH/BTC) نیز یک الگوی تکنیکال مثلث را تشکیل داده است که در صورت شکست سطح بالایی آن قیمت تا بالاترین سطح تاریخی خود خواهد رفت.

تحلیل جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD): خریداران باید مقاومت ۲۸۹۲ دلاری را قبل از رسیدن به ۳۰۰۰ دلار بشکنند

سطوح حمایتی کلیدی: ۲۸۰۰ دلار، ۲۷۴۰ دلار، ۲۶۰۰ دلار

سطوح مقاومتی کلیدی: ۲۸۹۲ دلار، ۳۰۰۰ دلار، ۳۱۳۵ دلار

به نظر می‌رسد اتریوم امروز با یک افزایش ۵/۵ درصدی می‌تواند مقاومت این هفته را روی ۲۷۴۰ دلار بشکند. این رمز ارز ابتدای این هفته از ۲۲۰۰ دلار برگشت و شروع به صعود بیشتر کرد. اتریوم روز دوشنبه، نیز موفق شد ۲۶۰۰ دلار را شکسته و به بالای خط روند نزولی شکل گرفته صعود کند تا به مقاومت ۲۷۴۰ دلاری برسد.

افزایش ۵/۵ درصدی قیمت امروز این رمز ارز نیز باعث شد تا اتریوم برای اولین بار از زمان شروع ماه مه بالاتر از سطح میانگین متحرک ۲۰ روزه (MA20) قرار بگیرد. البته سطح مقاومتی روی ۲۸۹۲ دلار هنوز هم باید شکسته شود تا اتریوم به ۳۰۰۰ دلار رسیده و کار خود را از سر بگیرد.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال اتریوم
نمودار روزانه اتریوم به دلار

پیش بینی کوتاه مدت جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD)

با نگاه به آینده چارت، اولین مقاومت موجود در مسیر، ۲۸۹۲ دلار بوده و پس از آن ۳۰۰۰ دلار، ۳۱۳۵ دلار و ۳۳۸۰ دلار قرار گرفته اند.

در طرف دیگر هم اولین سطح حمایت قیمتی روی ۲۸۰۰ دلار قرار دارد و پس از آن هم ۲۷۴۰ دلار، ۲۶۰۰ دلار، ۲۴۷۰ دلار و ۲۳۳۳ دلار دنبال می‌شوند.

شاخص قدرت نسبی (RSI) اخیراً به بالای خط وسط خود حرکت کرده که نشان می‌دهد خریداران در تلاش‌اند حرکت خود را ادامه دهند. این اولین باری است که این شاخص در ماه مه به بالای خط وسط این اندیکاتور صعود کرده است.

پیش بینی کوتاه مدت جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/BTC): حرکت در داخل الگوی مثلث

سطوح حمایتی کلیدی: ۰/۰۷ بیت،۰/۰۶۷ بیت، ۰/۰۶۴۸ بیت

سطوح مقاومتی کلیدی: ۰/۰۷۳۷ بیت، ۰/۰۷۵ بیت، ۰/۰۷۶۹ بیت

اتریوم در برابر بیت کوین نیز عملکرد خوبی دارد اما هنوز هم باید از ۰/۰۷۳۷ بیت فراتر رود تا واقعاً صعودی شود. این مقاومت سقف مثلث صعودی فعلی را که قیمت در آن معامله می‌شود تشکیل می‌دهد. اتریوم در آخر هفته گذشته، روی ۰/۰۶۵ بیت حمایت خوبی پیدا کرد و دوباره صعود کرد و بالاتر از میانگین متحرک ۲۰ روزه (MA20) در روز دوشنبه قرار گرفت. اکنون نیز قیمت به سقف مثلث نزدیک می‌شود و یک شکست اجازه می‌دهد که این رمز ارز به ۰/۰۸۲ بیت به بالاترین حد در ماه مه برگردد.

  پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) امروز
پیش بینی و تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال اتریوم
نمودار روزانه اتریوم به بیت کوین

پیش بینی قیمت جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/BTC) در کوتاه مدت

با نگاه به آینده چارت، اولین مقاومت روی ۰/۰۷۳۷ بیت قرار گرفته و به دنبال آن سطوح ۰/۰۷۵ بیت، ۰/۰۷۶۹ بیت و ۰/۰۸ بیت دنبال می‌شوند. در طرف دیگر نیز اولین حمایت اکنون روی ۰/۰۷ بیت قرار دارد. به دنبال آن هم سطوح ۰/۰۶۷ بیت، ۰/۰۶۴۸ بیت و ۰/۰۶۲۷ بیت وجود دارند. شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده صعودی است اما برای تثبیت یک روند صعودی باید بیش از عدد ۶۰ ادامه یابد.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۱۱ خرداد

به نظر می‌رسد قیمت اتریوم در شرف حرکت به سمت بالا قرار دارد و نزدیک ترین مقاومت بالای آن نیز پتانسیل ریجکت را دارد. در ادامه بیشتر در مورد تحلیل تکنیکال اتریوم صحبت شده است.

قیمت اتریوم ممکن است مجدداً اصلاح انجام دهد

رمز ارز اتریوم در حال حاضر با یک منطقه عرضه که از ۲۶۸۹ دلار به ۲۸۴۳ دلار امتداد دارد، دست و پنجه نرم می‌کند.

ریجکت قیمت از این مانع مقاومتی، قیمت اتریوم را به قیمت باز شدن کندل هفتگی در ۲۳۸۳ دلار کاهش می‌دهد که سر جمع ۱۱ درصد افت را نشان می‌دهد. اگر خریداران نتوانند از این سطح دفاع کنند، اتریوم تا حمایت نزدیک قیمت ۲۱۰۱ دلار که هم‌زمان با قیمت باز شدن کندل هفته قبل است، سقوط خواهد کرد.

سرمایه گذاران می‌توانند انتظار داشته باشند که قیمت اتریوم در این نقطه معکوس شده و با ۲۵ درصد افزایش به خط پایین منطقه عرضه روی ۲۶۸۹ دلار برسد.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال اتریوم
نمودار ۶ ساعته اتریوم

با این حال، اگر کف قیمتی ۱۹ مه (۳۰ اردیبهشت) که روی ۱۸۵۰ دلار است شکسته شود، چشم انداز صعودی کوتاه مدت باطل خواهد شد. در این صورت، افزایش فشار فروش موجب تحکیم قیمت اتریوم می‌شود که می‌تواند از آن تا سطح حمایت نزدیک روی ۱۷۳۰ دلار کاهش یابد.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۹ خرداد

در حال حاضر در اکثر جفت ارزهای دیجیتال که یک سوی آن ها دلار است به طور کلی ضعف مشاهده می‌شود، وضعیت اتریوم نیز در مقابل دلار آمریکا از این قاعده مستثنی نیست. حرکت جبرانی صعودی قیمت این ارز دیجیتال تا حدود ۲۳۰۰ دلار افت داشت که این میزان حدود ۴/۷۱ درصد از سطح قبلی پایین تر است.

تحلیل اتریوم
تحلیل اتریوم به دلار

حرکت‌های برگشتی اتریوم تضعیف شده‌اند

سطوح کلیدی:

سطوح مقاومت: ۲۵۰۰ دلار، ۳۰۰۰ دلار، ۳۵۰۰ دلار

سطوح حمایتی: ۱۸۰۰ دلار، ۱۵۰۰ دلار، ۱۲۰۰ دلار

تحلیل نمودار روزانه اتریوم به دلار (ETH/USD)

نمودار روزانه قیمت اتریوم به دلار (ETH/USD) بازگشت یک نیروی کاهش دهنده را پس از تلاش برای چرخش ناموفق قیمت به سمت بالا نشان می‌دهد. حرکت بازگشتی این ارز دیجیتال در حال حاضر پس از برخورد به مقاومت روی خط میانگین متحرک ساده ۱۴ (SMA14) در ۲۷ مه (۶ خرداد)، تضعیف شده است.

خط روند نزولی که در موازات میانگین متحرک ساده ۱۴ (SMA14) کشیده شده نشانه‌ای قوی از آن که سطح ۲۵۰۰ دلاری به عنوان مقاومت اصلی عمل خواهد کرد. میانگین متحرک ۵۰ روزه (SMA50) در زیر میانگین کوچک‌تر قرار دارد. کندل‌های قیمتی هم میانگین‌های متحرک کوچک را به سمت پایین شکسته‌اند که این موضوع نشان از افزایش قدرت خریداران دارد.

حرکت‌های بازگشتی جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD) ضعیف شده است، آیا این روند ادامه خواهد یافت؟

به نظر می‌رسد که حرکت‌های برگشتی قیمت این جفت ارز تضعیف شده و در حال حاضر در بازگشت به سوی نقطه‌ای است که ریشه حرکت صعودی اخیر در آن قرار گرفته است.

از نقطه نظر تکنیکال دیگری می‌توان گفت که این حرکت نشان می‌دهد که افت قیمت آخرین مراحل خود را طی می‌کند و اصلاح پایین‌تر دیگر ممکن نیست. از این رو و به دلیل وجود میانگین متحرک ساده بزرگ‌تر (SMA) در اطراف ناحیه ذکر شده، خریداران می‌توانند به راحتی حمایت نزدیک را پیدا کنند، ولی باید بدانند که در بازه‌های زمانی بالاتر نزول هنوز ادامه خواهد داشت.

با توجه به ادامه حرکت نزولی این رمز ارز، فروشندگان سطح ۲۵۰۰ دلار را به عنوان سطح اصلی مقاومتی در برابر خیزش‌های قیمتی در نظر دارند. شکست سطح ۲۱۰۰ دلاری انرژی لازم را برای دستیابی به قیمت‌های پایین‌تر فراهم می‌کند. با این وجود، خریداران باید احتیاط را هم هنگام فروش در چنین سطوحی مد نظر قرار دهند.

نمودار روزانه اتریوم به بیت کوین

تجزیه و تحلیل قیمت جفت ارز اتریوم به بیت کوین (ETH/BTC)

با تحلیل این جفت ارز می‌توان گفت که گرچه هر دو طرف آن در این روزها با افت قیمت روبرو بوده‌اند، به نظر می‌رسد که طرف اول فقط با یک اصلاح نزولی مواجه شده است. در مجموع، اتریوم همچنان روند بهتری نسبت به بیت کوین دارد و به نظر می‌رسد افتی که با آن مواجه بوده موقتی باشد. البته آنچه از اندیکاتورها برمی آید این است که حرکات کم رمق ممکن است به زودی در این جفت ارز ظاهر شود.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۸ خرداد

قیمت اتریوم هنوز قدرت قبل از ریزش بازار خود را بازیابی نکرده است، اما ریکاوری از بزرگ‌ترین افت هفتگی ۴۱/۴۴ درصدی سازنده به نظر می‌رسد. تا زمانی که اتریوم نتواند قیمت خود را بالاتر از میانگین متحرک سازه ۵۰ روزه (SMA50) ثابت نگه دارد، قیمت آن با بدبینی سرمایه‌گذاران همراه خواهد بود.

قیمت اتریوم سعی دارد تا خود را از افت گسترده بازار رمزارزها جدا کند

قیمت اتریوم قبل از رسیدن به پایین‌ترین سطح اصلاحی خود در ۲۳ مه (۲ خرداد) بازگشت و تا کمی بالاتر از ۵۰ درصد کف ۱۹ مه (۳۰ اردیبهشت) روی قیمت ۱۹۰۰ دلار افزایش یافت. پس از آن کندل صعودی شکل گرفته روی نمودار ۱۲ ساعته اتریوم در ۲۳ مه (۲ خرداد) شروع به بازگشت کرد و پس از رسیدن به سطح اشباع فروش در شاخص قدرت نسبی (RSI) روزانه، با افزایش حجم همراه شد.

علاوه بر این، پایین آمدن قیمت اتریوم در ۲۳ مه (۲ خرداد) تا کف ۱۹ مه (۳۰ اردیبهشت) یک الگوی کف دو قلو را با هدف قیمتی ۳۰۰۰ دلار به وجود آورد.

بازگشت سریع قیمت هرگونه سناریوی نزولی را از بین برده است و فشرده سازی قیمتی را ایجاد کرده که با حذف معامله گران ضعیف اتریوم آزاد خواهد شد. پس از این اتفاق، قیمت اتریوم احتمالا برای دستیابی قیمت هدف روی ۳۰۰۰ دلار حرکت خواهد کرد.

شکست رو به بالای الگوی کف دو قلو به سرعت مقاومت قیمتی را که روی سطح ۶۱/۸ درصد فیبوناچی و روی سطح ۳،۳۶۹ دلار است، تست خواهد کرد. در صورت ادامه روند صعودی، قیمت این رمزارز با مقاومت جزئی روی سطح ۷۸/۶ درصد اصلاحی که روی قیمت ۳۸۱۵ دلار قرار دارد روبرو شده و بعد از آن به سمت بالاترین قیمت تاریخی خود روی ۴۳۸۴ دلار حرکت خواهد کرد.

تحلیل اتریوم
نمودار روزانه اتریوم

از سرگیری فروش در بازار ارزهای دیجیتال ممکن است چشم انداز مثبت حرکت قیمت اتریوم را از بین ببرد. مهم‌ترین و نزدیک‌ترین سطح حمایتی، قله قیمتی ۲۰ فوریه (۲ اسفند) روی ۲۰۴۲ دلار است.

اگر روند فروش متوقف نشود، پایین ترین سطح ۲۳ مه (۲ خرداد) که هم زمان روی سطح حیاتی میانگین متحرک ۲۰۰ روزه (SMA200) با قیمت ۱۶۳۸ دلار هم هست، امکان لمس شدن دارد. این اتفاق سرمایه گذاران و مؤسسات برجسته را ترغیب کند تا شروع به افزایش دارایی‌های اتریوم خود کنند.

در ماه آوریل و مه، قیمت اتریوم پتانسیل در دست گیری رهبری کل بازار رمز ارزها را نشان داد. اصول اساسی این عملکرد تغییری نکرده است و اتریوم تازه شروع به جلب توجه سرمایه گذاران حقوقی بزرگ کرده است.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۶ خرداد

قیمت اتریوم اندک اندک از حمایت خود روی قیمت ۱۷۵۰ دلار شروع به افزایش کرده تا نزدیک به ۲۸۰۰ دلار حرک کرده است. این بهبود فقط مختص پیشگام آلت کوین‌ها نبوده بلکه در کل بازار دیده می‌شود. در این میان قیمت بیت کوین نیز از ۳۰۵۰۰ دلار به ۳۸۰۰۰ دلار افزایش یافت.

با این حال، مقاومت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) در نمودار چهار ساعته روی رشد قیمت تأثیر گذاشت و آن را محدود کرد که این حرکت به فشار نزولی اعتبار بخشید. تصحیح مداوم قیمت این رمز ارز را وادار کرده تا در هنگام نگارش این مقاله کمی بالاتر از ۲۵۰۰ دلار معامله شود.

تحلیل تکنیکال اتریوم در کوتاه مدت

اتریوم در حال حاضر به دنبال حمایتی بالاتر برای از سرگیری روند صعودی و رسیدن به ۳۰۰۰ دلار است. با این وجود، شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می‌دهد که حرکت صعودی در حال کم رنگ شدن است و خریداران ممکن است به این زودی‌ها توانایی رسیدن به قیمت بیش از ۳۰۰۰ دلار را نداشته باشند.

در نظر داشتن الگوی تقاطع مرگ (دد کراس) در نمودار چهار ساعته ضروری است. الگویی به شدت نزولی که پس از کراس خط میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) از زیر خط میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه (SMA100) ایجاد می‌گردد. این الگو نشان دهنده افزایش فشار نزولی و برتری فروشندگان است.

نمودار ۴ ساعته اتریوم

عدم موفقیت کندل چهار ساعته برای بسته شدن در بالای سطح ۲۵۰۰ دلاری ممکن است افت بیشتری را به دنبال داشته باشد. در صورت نزول مناطق حمایتی بعدی شامل ۲۰۰۰ دلار و ۱۷۵۰ دلار خواهند بود.

بررسی سناریوی صعودی

واگرایی موجود روی اندیکاتور مک دی (MACD) علی رغم افت قیمت از قله معاملات روز دوشنبه، همچنان یک روند صعودی را نشان می‌دهد. واگرایی ایجاد شده یک سیگنال صعودی قدرتمند است که احتمالاً خریداران بیشتری را به بازار خواهد کشاند. علاوه بر این، در حالی که خریداران به سطوح بالاتر از ۳۰۰۰ دلار چشم دوخته‌اند، شکست خط میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) به سمت بالا ممکن است سفارشات خرید زیادی را جذب کند.

سطح روزانه اتریوم

 • قیمت اسپات: ۲۵۸۶ دلار
 • روند: نزولی
 • نوسان: زیاد است
 • سطوح حمایتی: ۲۵۰۰ دلار، ۲۳۰۰ دلار و ۲۰۰۰ دلار
 • سطوح مقاومتی: ۳۰۰۰ دلار

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۲۸ اردیبهشت

قیمت اتریوم از زمان افت آخر هفته خود از سطح ۴۰۰۰ دلار تا ۳۱۰۰ دلار، روند ثابتی داشته است. طی ۲۴ ساعت گذشته، پرایس اکشن این رمز ارز ثابت باقی مانده است، اما اکنون به نظر می‌رسد که خریداران وارد شده اند و اطمینان حاصل می کنند که افت قیمت به زیر ۳۰۰۰ دلار نمی‌رسد.

در زمان نگارش این مقاله، اتریوم در آستانه یک حرکت صعودی که به تدریج در حال ایجاد است روی ۳۳۹۰ دلار معامله می شود. به نظر می رسد که روند صعودی آن تا روی سطح قیمت ۳۵۰۰ دلار محدود شود. وجود میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (SMA100) روی این قیمت در نمودار چهار ساعته در این اتفاق نقش دارد.

اتریوم به سطح بریک اوت (شکست قیمت) نزدیک می شود

در نمودار چهار ساعته یک الگوی تکنیکال به شکل یک گوه نزولی تشکیل شده است. این یک الگوی صعودی است که در میان روند نزولی توسعه می یابد. دو خط روند شیب دار که با اتصال یک سری از اوج ها و دره ها، ایجاد می شوند و به این صورت کار می‌کند که قبل از همگرایی خطوط روند، یک شکست پیش بینی می‌شود. باید توجه داشته باشیم که خریداران آماده می‎شوند تا کنترل بازار را در دست بگیرند، زیرا قیمت بالاتر از خط روند بالایی قرار دارد. این موضوع همچنین نشان می‌دهد که فشار نزولی در حال کاهش است. علاوه بر این، شکست رو به بالا با افزایش حجم معاملات تأیید می‌شود.

بررسی نمودار چهار ساعته جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD)

نمودار ۴ ساعته اتریوم به دلار

در حال حاضر و بر اساس شاخص قدرت نسبی (RSI) مسیر حرکت این جفت ارز دارای کمترین مقاومت به سمت بالا به نظر می‌رسد. بسته شدن کندل روزانه بالای خط میانی باعث افزایش قدرت روند صعودی نوپا خواهد شد. در همین حال، با عبور از ۳۵۰۰ دلار، می‌توان انتظار ورود خریداران بیشتری را به بازار داشت زیرا مسیر رسیدن به ۴۰۰۰ دلار هموار خواهد شد.

در عین حال سیگنال نزولی صادر شده از اندیکاتور مک دی (MACD) را که در نمودار چهار ساعته نشان داده شده است نیز مهم است. بنابراین، اتریوم حداقل به طور کامل صعودی نخواهد بود. به عبارت دیگر، نمی توان فشار فروش را نادیده گرفت و خریداران باید به هر قیمتی از حمایت با قیمت ۳۱۰۰ دلار دفاع کنند.

سطوح روزانه اتریوم

نرخ اسپات: ۳،۹۵۵ دلار

روند: صعودی

نوسان: زیاد

حمایت: ۳،۱۰۰ دلار

مقاومت: ۳۵۰۰ دلار و ۴۰۰۰ دلار

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۱۷ اردیبهشت

قیمت اتریوم طی ۲۴ ساعت از ۳۴۹۲ دلار به ۳۵۳۷ دلار افزایش یافته اما پیش بینی می‌شود در هفته آینده زیر ۳۵۰۰ دلار معامله شود.

بررسی بازار جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD)

سطوح کلیدی:

سطح مقاومتی: ۴۰۰۰ دلار، ۴۲۰۰ دلار، ۴۴۰۰ دلار

سطح حمایتی: ۳۰۰۰ دلار، ۲۸۰۰ دلار، ۲۶۰۰ دلار

جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD)

جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD) در حال حاضر، با اندکی کاهش قیمت روبرو است و اکنون با قیمت ۳۵۱۴ دلار معامله می‌شود. این ارز دیجیتال همچنان در سطح ۳۳۰۰ دلار دارای حمایت است اما به نظر می‌رسد فروشندگان مصمم هستند که قیمت کوین را پایین بیاورند، چرا که در عرض ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱/۲۰ درصد از دست داده است.

از اتریوم چه چیزی انتظار می‌رود

در زمان نگارش این مقاله، جفت ارز اتریوم به دلار کندل روزانه قرمزی را در کانال صعودی شکل داده است و بالاتر از میانگین متحرک ۹ روزه و ۲۱ روزه معامله می‌شود. بعد از باز شدن بازار، نمودار قیمت روزانه نشان می‌دهد که این جفت ارز از سطح ۳۳۶۱/۴۲ دلار، جایی که حمایت کوتاه مدتی پیدا کرده، کاهش یافته است و اکنون در ۳۴۵۰ دلار، جایی که در حال حاضر معامله می‌شود، نوسان می‌کند.

علاوه بر این، اگر حرکت به سمت پایین ادامه یابد و بخواهد افت بیشتری کند می‌توان انتظار حمایت آن را در سطوح ۳۴۰۰ دلار و ۳۲۰۰ دلار داشت. حمایت‌های دیگر در حدود ۳۰۰۰ دلار، ۲۸۰۰ دلار و ۲۶۰۰ دلار واقع شده‌اند. از سوی دیگر، درصورتی که با حرکت در بالای مرز بالای کانال، قیمت از حد تعیین شده فراتر رود، ممکن است از سطح مقاومتی ۴۰۰۰ دلار، ۴۲۰۰ دلار و ۴۴۰۰ دلار هم عبور کنند. علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه اشباع خرید باقی مانده است که ممکن است سیگنال‌های صعودی را به بازار نشان دهد.

در نمودار جفت ارز اتریوم در برابر بیت کوین شاهدیم که قیمت بازار در کانال صعودی باقی مانده است، اما فروشندگان در تلاش‌اند تا وارد بازار شوند. جفت ارز اتریوم در برابر بیت کوین (ETH/BTC) در حال حاضر با نرخ ۰/۰۶۱ بیت معامله می‌شود و خریداران نمی‌توانند قیمت را به بالای مرز بالای کانال فشار دهند. با نگاه به نمودار روزانه، در صورت ادامه روند نزولی بازار، حمایت‌های ماژور بعدی احتمالاً روی ۰/۰۵۳ بیت و پایین تر خواهد بود.

نمودار اتریوم در برابر بیت کوین (ETH/BTC)

با این وجود، در صورت صعود قیمت، یک بریک اوت (شکست قیمت) به سمت بالا ممکن است بازار را از کانال عبور دهد و وقتی این کار انجام شود، می‌توان سطح مقاومتی ۰/۰۷۰ بیت و بالاتر را به عنوان هدف زیر نظر داشت. شاخص قدرت نسبی هم از منطقه اشباع خرید خارج شده که نشان می‌دهد سقوط بازار ادامه دارد.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۵ اردیبهشت

در تاریخ  22 آوریل (۲ اردیبهشت)، روند حرکتی قیمت ارز دیجیتال اتریوم به دلار (ETH/USD) با بریک اوت (شکست قیمت) از خط کوتاه مدت ۲۶۰۰ دلاری روبرو شد و به دنبال این سناریو، قیمت به سطح قیمتی ۲۲۰۰ دلاری پول بک انجام داد.

بررسی چارت روزانه جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD)

اکنون از نمودار معاملات روزانه جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD) این گونه برمی آید که بازار رمز ارزها در حال تجربه یک وضعیت نوسانی است. خط میانگین متحرک ساده ۱۴ روزه (SMA14) به صورت کم شیب حرکت کرده و با خط روند صعودی ترسیم شده هم‌راستا است.

اندیکاتور میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) هم کمی از سطح ۱۸۰۰ دلار فاصله دارد، اما فاصله آن تا میانگین متحرک ساده ۱۴ روزه (SMA14) کمی زیاد است. اسیلاتور استوکاستیک (Stochastic Oscillators) هم کمی به سمت پایین و در محدوده ۲۰ قرار دارد و این نشان می‌دهد که کاهش قیمت در جریان است.

آیا سطح قیمتی ۲۲۰۰ دلار کف اصلاح قیمتی جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD) است؟

برخی نشانه‌ها حاکی از آن است که حرکت نزولی بازار این جفت ارز ممکن است ادامه نیابد تا نشانه‌ای واضح برای رشد بازار شود. با این وجود، برخی از تلاش‌های ناموفق در بازار برای رساندن قیمت به پایین‌تر از سطح ۲۲۰۰ دلار دیده می‌شود که با تلاش خریداران ناکام مانده‌اند.

قدرت فروشندگان این رمز ارز همان‌طور که نشان داده شده برای پایین آوردن پایدار قیمت تا زیر سطح ۲۲۰۰ دلار کافی نیست. با این وجود، اگر آنها انرژی بیشتری را برای نگه داشتن قیمت در حدود قبلی صرف کنند، بازار رمز ارزها احتمالاً شاهد یک سلسله حرکت نزولی برای حمایت از مناطق معاملاتی در حدود ۱۸۰۰ دلار در دراز مدت خواهد بود.

تجزیه و تحلیل چارت قیمتی جفت ارز اتریوم به بیت کوین (ETH/BTC)

با مقایسه ظرفیت خرید و فروش بازار جفت ارز اتریوم به بیت کوین (ETH/BTC)، هنوز هم امکان اصلاح بیشتر وجود دارد. تا زمان نگارش این مقاله، خط روند صعودی و میانگین متحرک ساده ۱۴ روزه (SMA14) در نزدیکی یکدیگر و در امتداد شمال چارت و در نزدیکی قله قبلی قیمت قرار دارند. خط میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) نیز در زیر آنها قرار دارد.

اسیلاتور استوکاستیک (Stochastic Oscillators) هم اندکی از محدوده ۸۰ به پایین تر رفته و به حدود ۶۰ رسیده‌اند. این نشان می‌دهد که این جفت ارز در آینده نزدیک به حرکت صعودی خود ادامه خواهد داد.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۱ اردیبهشت

قیمت جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD) پس از ثبت یک قله در سطح ۲۳۴۵/۱۸ دلار و یک دره در سطح ۲۰۵۸/۰۰ دلار روی قیمت ۲۳۳۲/۱۴ دلار بسته شد. حرکت قیمت نوار نزولی بالای خود را به سمت بالا شکست و پس از چهار مرتبه متوالی سقوط در روز سه شنبه افزایش یافت. آخرین اخبار مثبت مربوط به ونمو (Venmo) مبنی بر اینکه خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین‌ها از جمله اتریوم و سایر رمز ارزها را یکپارچه کرده است،

بر قدرت کل بازار رمز ارزها تأثیر گذاشت. این شرکت کیف پول دیجیتالی با بیش از ۶۰ میلیون کاربر فعال دارد که مشتریان خود را قادر به خرید، نگهداری و فروش ارزهای دیجیتال می‌کند. این خبر جرقه‌ای در فضای کسل کننده بازار ارزهای دیجیتالی زد که از ۴ تا ۵ روز قبل به طور مداوم در حال سقوط بودند.

علاوه بر این، مدیر دارایی شرکت راتشیلد اینوستمنت (Rothschild Investment) مستقر در شیکاگو بودجه بیشتری را به گری اسکیل بیت کوین (Grayscale’s Bitcoin) و اتریوم تراست (Ethereum Trust) اختصاص داده است.

در همین حال، نهنگ های اتریوم هم‌زمان با انفجار بیت کوین به بالاترین حد قیمتی خود رسیدند. در حین سقوط اخیر بازار، برخی از معامله گران با وحشت از بازار بیرون می‌آیند، در حالی که نهنگ‌های اتریوم همچنان به خریدهای عظیم ادامه می‌دهند. این امر منجر به افزایش تعداد دارندگان اتریوم شد و به آن کمک کرد تا به بالاترین سطح تاریخی خود برسد.

علاوه بر این، جی پی مورگان (JP Morgan) به دنبال استخدام توسعه دهندگان ماهر اتریوم برای پر کردن حداقل ۶۴ موقعیت شغلی خالی بود. این غول بانکی ایالات متحده می‌خواهد توسعه دهندگان بلاک‌چین را که در توسعه اتریوم، کوردا (Corda) و هایپرلجر (Hyperledger) مهارت دارند استخدام کند.

از طرفی هم کار جدید جی پی مورگان، آنها به دنبال پیروی از بانک‌های دیگری مانند مورگان استنلی (Morgan Stanley) و گولدمن ساکز (Goldman Sachs) که پیشنهاد سرمایه گذاری روی رمز ارزها را به مشتریان ثروتمند خود داده‌اند، هستند.

سطوح تکنیکال روزانه اتریوم به دلار (ETH/USD)

حمایت:۲۱۲۹/۶۱،۲۰۹۷/۰۶ ، ۲۰۴۴/۳۹

مقاومت:۲۲۳۴/۹۵، ۲۲۶۷/۵۰، ۲۳۲۰/۱۷

جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD) در حالی که ۵۰ درصد فیبوناچی را در سطح ۲۲۴۹ دلار نقض کرده است، روی سطح ۲۳۰۳ دلار معامله می‌شود. در صورت صعود، جفت ارز فوق ممکن است تا ۲۳۱۹ دلار افزایش یابد. اندیکاتورها مک دی (MACD) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه فروش قرار دارند؛ بنابراین، سطح ۲۳۱۹ دلار سطح قابل توجهی برای زیر نظر گرفتن در روز آتی خواهد بود.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۲۶ فروردین

قیمت اتریوم علی رغم افت جزئی در بازار در حال افزایش است. این تاب آوری نشان می‌دهد که خریداران اتریوم آماده هستند تا به زودی آن را به سمت سطح روانی جدید سوق دهند.

قیمت اتریوم به رکوردها چشم دوخته است

قیمت اتریوم بین دو خط روند همگرا نوسان می کند که از به هم وصل کردن قله‌ها و دره های قیمتی به دست آمده است. چنین الگوی پرایس اکشنی به عنوان یک الگوی مثلث متقارن شناخته می‌شود و امکان حرکت ۳۶ درصدی به هر دو طرف را پیش بینی می کند.

از آنجا که اتریوم حدود دو هفته قبل از خط روند بالایی با ۱۸۸۷ دلار عبور کرده، به نظر می رسد رشد ۳۶ درصدی تا ۲۵۶۳ دلار در حال اجرا است. هدف با اندازه گیری فاصله بین محوری بالا و پایین و اضافه کردن آن به نقطه شکست تعیین می‌شود.

اندیکاتور شکست معکوس (Momentum Reversal) در قیمت ۲۳۴۵ دلار در حرکت این رمز ارز اختلال ایجاد کرد. با این حال، حرکت صعودی خریداران باعث شد تا در معاملات روز چهارشنبه این سطح بحرانی شکسته شده و در نتیجه قیمت روی ۲۴۳۲ بسته شود. آخرین افزایش قیمت اتریوم تنها ۵/۴ درصد حرکت به سمت بالا است که آن را به هدف مورد نظر خود روی ۲۵۶۳ دلار برساند.

نمودار ۱ روزه جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD)

اگرچه حرکاتی به این بزرگی اغلب باعث تصفیه سودها در صرافی‌ها از سوی سرمایه گذاران مشاهده می‌شود، اما سرمایه گذاران اتریوم این حرکت را درست نمی‌دانند. در واقع، ۱۵۰۰۰ آدرس فعال معاملاتی از اوایل فوریه به شبکه اتریوم پیوسته‌اند، در حالی که تعداد خروجی‌ها در همان زمان تقریباً ۱۲۰۰۰ کاهش یافته بود. چنین واگرایی به وضوح نشان می‌دهد که قیمت اتریوم صعودی است و به رشد خود ادامه می‌دهد.

بخشی از تکان های قیمتی اتریوم مربوط به کیف پول هایی است که بین ۱۰۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰۰ توکن اتر را در خود جای داده است. از ۵ آوریل (۱۶ فروردین)، مانده این کیف پول ها با ۹/۴ درصد افزایش، از ۲۱/۸ درصد به ۲۳/۹ درصد رسیده است.

این حرکت نشان می‌دهد که نهنگ‌ها در سطح فعلی قیمت در حال انباشت هستند و نسبت به عملکرد توکن پیشگام آلت کوین‌ها در آینده نزدیک خوش بین شده اند.

در کل قیمت اتریوم با توجه به اندیکاتورها و نمودارهای مختلف یک سوگیری صعودی را نشان می‌دهد. با این حال، اگر سرمایه گذاران زودتر از موعد مقرر اقدام به تصفیه سود کنند، این امر می‌تواند روند صعودی را مختل کند.

بنابراین، افزایش بالقوه فشار فروش که منجر به بسته شدن قطعی زیر خط شکست در ۲۳۴۵ دلار می‌شود، موج اصلاح را آغاز می کند. اگر این اتفاق بیفتد، قیمت اتریوم ممکن است ۱۱ درصد افت کرده و تا ۲۰۸۱ دلار کاهش یابد.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۲۴ فروردین

قیمت اتریوم (Ethereum) در تاریخ ۱۲ آوریل (۲۳ فروردین) به بالاترین سطح تاریخی خود روی ۲۲۰۳ دلار رسید اما به نظر می‌رسد خط روند مقاومتی جلوی ادامه قیمت را گرفته است. با این حال، بیشتر معیارهای بلاک چینی نشان می‌دهد که روند حرکتی اتریوم به یک افزایش قابل توجه منتهی خواهد شد.

در نمودار ۴ ساعته اتریوم، به نظر می‌رسد یک الگوی فنجان و دسته شکل گرفته باشد که همان‌طور که از نامش مشخص است، به یک لیوان شباهت دارد. خط گردن آن در مقاومت ۲۲۰۰ دلاری تشکیل شده است و این بدان معناست که شکست بالای این نقطه اتریوم را به سمت ۲۴۰۰ دلار سوق می‌دهد. این یک افزایش ۱۰ درصدی است که با استفاده از اتصال ارتفاع خط گردن تا پایین الگو محاسبه شده است.

نمودار ۴ ساعته جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD)

با کمال تعجب، علی رغم اینکه قیمت اتریوم به بالاترین قیمت تاریخی خود رسیده و رکورد جدیدی را هم ثبت کرده است، عرضه کوین آن در صرافی‌ها از ۲۸ مارس (۹ فروردین) ۱ درصد کاهش یافته است. این نشان می‌دهد که سرمایه گذاران سودهای خود را از مبادلات خارج می‌کنند.

ارزش اتریوم قفل شده در پروتکل‌های دیفای (DeFi) در ۱۰ آوریل (۲۱ فروردین) به ۵۲/۳۷ میلیارد دلار رسید و این بدان معنی است که در مجموع ۶۰/۴۴ میلیارد دلار اتریوم در بازار گردش می‌کند.

برای بی اعتبار کردن چشم انداز صعودی کافی است خریداران دارایی دیجیتال را به زیر خط گردن الگوی تکنیکال ذکر شده روی ۲۰۸۰ دلار فشار دهند. این یک افت قیمتی قابل توجه است که می‌تواند قیمت این رمز ارز را تا حدود قیمت ۱۹۳۰ دلار کاهش دهد.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۱۷ فروردین

اتریوم (Ethereum) در حال جمع آوری تمام توان خود برای گذر از سطح ۲۰۰۰ دلار یعنی بالاترین قیمت تاریخی خود است. پرچ مدار آلتکوین ها با توجه به الگوی کف دو قلو که هفته گذشته روی داد، زمینه را برای صعود با شکوه خود فراهم کرد. در زمان نگارش این مقاله، اتر روند صعودی خود را تجدید کرده و در تلاش است تا یک سقف قیمت تاریخی جدیدی بالاتر از ۲۵۰۰ دلار ثبت نماید.

در این بین، اتر روی قیمت ۲،۱۲۷ دلار در حال نوسان است در حالی که خریداران در مرز میانی کانال موازی صعودی با مقاومت در حال جنگ هستند. بریک اوتی (شکست قیمت) بالاتر از این سطح باعث افزایش قابل توجه قیمت اتریوم به سمت بالا می شود.

چشم انداز صعودی توسط اندیکاتور مک دی (MACD) تأیید شده است. این اندیکاتور تکنیکال روند یک دارایی را دنبال می‌کند و حرکت آن را اندازه می‌گیرد. معامله گران با استفاده از این اندیکاتور در بالاترین سطح قیمت می‌فروشند و در اصلاحیه‌ها می‌خرند.

در زمان نگارش این مقاله، شاخص در منطقه مثبت قرار گرفته است. حرکاتی از این دست خریداران را ترغیب می‌کند تا در انتظار رسیدن به بالاتر از ۲۵۰۰ دلار وارد بازار شوند.

تحلیل تکنیکال قیمت رمزارز اتریوم (Ethereum) ؛17 فروردین

نمودار چهار ساعته جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD)

روند صعودی اتریوم آن‌قدر قوی به نظر می‌رسد که دست نخورده باقی بماند و به بالاترین سطح تاریخی برسد. فاصله ایجاد شده توسط میانگین متحرک ساده ۵۰ (SMA50) در نمودار چهار ساعته با میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (SMA100) و میانگین متحرک ساده ۲۰۰ (SMA200) نشان می‌دهد که این روند به نفع خریداران است؛ بنابراین، کمترین مقاومت در مسیر حرکت صعودی وجود دارد.

سطوح قیمتی اتریوم

نرخ فروش لحظه‌ای: ۲,۱۳۰ دلار

روند: صعودی

نوسان: بالا

حمایت: ۱,۸۰۰ دلار و ۲,۰۰۰  دلار

مقاومت: ۲,۲۰۰ دلار

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۱۲ فروردین

اتریوم بالأخره موفق شد سطح قیمت خود را به بالای ۱۸۰۰ دلار برساند و به سرمایه گذاران تأیید کند که بازار با ثباتی دارد. بازگشتی که از حمایت کوتاه مدت ۱۸۰۰ دلاری انجام شد، باعث شد تا اتریوم از ۱۹۰۰ دلار بالاتر برود. در زمان نگارش این مقاله، این رمز ارز مهم در میانه یک حرکت سرسخت افزایشی روی قیمت ۱۹۲۰ دلار قرار دارد.

  پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال لایت کوین (Litecoin) امروز

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که کنترل حرکت اتر بر اساس اندیکاتور مک دی (MACD)  در دست خریداران است. این اندیکاتور تکنیکال روند حرکتی را دنبال کرده و قدرت آن را اندازه می گیرد.

قرار گرفتن این اندیکاتور در منطقه مثبت (بالاتر از حد متوسط) نشان دهنده یک حرکت صعودی است. این چشم انداز صعودی با یک کراس اور روی اندیکاتور تأیید می‌شود. در زمان نوشتن مقاله، نمودار اندیکاتور مک دی (MACD) واگرایی را نشان داده و حضور خریداران را در بازار تقویت می‌کند.

خریداران اتریوم می‌بایست تلاش کنند که کندل روزانه را بالای ۱۹۰۰ دلار را ببندند تا بتوانند جلوی اصلاح بالقوه قیمت را بگیرند. علاوه بر این، حمایت بالاتر به خریداران اجازه می‌دهد تا در شکستن مقاومت اصلی روی ۲۰۰۰ دلار تمرکز کنند. باید توجه داشت که بر اساس تجربه معاملات گذشته و سفارشات خرید گسترده‌ای که احتمالاً ایجاد می‌شود، انتظار رشد اتریوم را بیش از بیش افزایش می‌دهد.

نمودار ۴ ساعته جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD)

نمودار 4 ساعته جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD)

نگاهی به روی دیگر سکه

نمودار چهار ساعته بالا نشان می‌دهد که اتریوم نزدیک به یک الگوی قیمتی دو سقف معامله می‌شود. این الگو نشان دهنده احتمال قوی نزول است. اگر این تحلیل به اجرا درآید، اتریوم ممکن است به طور فزاینده‌ای نزولی شده و بیشتر سودهای حاصل از صعود در ابتدای هفته را از بین ببرد. توجه داشته باشیم که، اتر ممکن است ۱۸۰۰ دلار ، ۱۶۰۰ دلار و حتی مبدأ حرکت اولیه یعنی ۱،۵۵۰ دلار را هم لمس کند.

سطوح روزانه اتریوم

نرخ فروش لحظه‌ای: ۱۹۲۰ دلار

روند: صعودی

نوسان: بالا

حمایت: ۱۸۰۰ دلار و ۱۷۰۰ دلار

مقاومت: ۲۰۰۰ دلار

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۷ فروردین

عملکرد هفتگی این رمز ارز با هیجانات رسانه‌ای موجود مطابقت ندارد. قیمت اتریوم امروز در شرف بسته شدن است. قیمت کنونی تنها ۵/۸ درصد کاهش را در هفته پیش نشان می‌دهد که یک برش در تصویر کلی قیمت است.

این روند از پرایس اکشن این رمز ارز در اوایل این هفته فاصله زیادی دارد. از دیدگاه بلندمدت، روند قیمت صعودی باقی می‌ماند، اما روند اصلاح قیمت زمان بیشتری به طول می‌انجامد تا آن که شرایط اشباع خرید که همراه با تشکیل قله‌های قیمتی جدید است فراهم شود.

نوسان قیمتی اتریوم ممکن است زمان بر باشد

رمز ارزی که فقط با یک اصلاح ۵۰ درصدی در یک سال حدود ۲۲۰۰ درصد پیشرفت می‌کند در مقابل یک اصلاح عمیق و طولانی مدت هم آسیب پذیر خواهد بود. اتریوم اکنون در مراحل اولیه این فرایند قرار دارد و باید به خاطر داشت که اصلاحات نه تنها از نظر قیمت بلکه از نظر زمانی نیز انجام می‌شوند؛ بنابراین باید انتظار داشته باشیم که نوسانات قیمتی صبر خریداران را آزمایش کند.

سیگنال‌های اصلاحی فعلی، به ویژه در حرکت کاهشی سریع حجم معاملات پس از رسیدن قیمت اتریوم به بالاترین قیمت تاریخی خود بسیار قوی هستند. در هفته اول باز شدن بازارها در ۴ ژانویه امسال، این رمز ارز با حجم ۵/۳۳ میلیون دلار بسته شد.

در زمان بالاترین قیمت این رمز در هفته منتهی به ۱۵ فوریه، حجم معاملات اتریوم روی ۱/۸۳ میلیون دلار قرار گرفت که ۶۵ درصد کاهش ارزش را نشان می‌دهد. تلاش برای فتح سطح قیمتی مهم ۲۰۰۰ دلاری از نظر تکنیکی اتفاق نخواهد افتاد زیرا انتظارات پشتوانه روانی هم ندارد.

با حرکت رو به جلو روی چارت قیمت احتمالاً برای چند هفته دیگر روی نواحی اطراف بالاترین قیمت تاریخی نوسان خواهد کرد. حمایت این رنج قیمتی روی میانگین متحرک ساده ده هفتگی (SMA10W) و قیمت ۱,۶۵۲/۹۰  دلار قرار دارد.

افزایش قیمت به بالای ۱۹۴۴ دلار می‌تواند نشان دهد که روند اصلاح به پایان رسیده است، اما این اتفاق به احتمال زیاد یک شکست صعودی جعلی دیگر است. مطمئناً، بسته شدن کندل هفتگی بالای ۲۰۰۰ دلار، پایان اصلاح طولانی مدت قیمت خواهد بود.

تحلیل اتریوم

اگر از نقطه نظر نزولی به چارت نگاه شود، بسته شدن کندل هفتگی زیر پایین‌ترین سطح قیمتی در ۲۸ فوریه و روی ۱،۲۹۲/۷۶ دلار، نشان دهنده پایان حرکت صعودی بوده و این احتمال را می‌دهد که قیمت سطوح پایین‌تر را هم لمس کند.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۵ فروردین

با قرمز شدن وضعیت بازار، این رمز ارز در حال افت تا قیمت ۱۴۰۰ دلار است. اتریوم مأموریت خود برای رسیدن به قیمت ۲۰۰۰ دلار را کمی بالاتر از قیمت ۱۷۰۰ دلار رها کرد. با افت اتریوم به زیر چندین سطح حمایتی کلیدی مانند ۱۶۵۰ دلار و ۱۶۰۰ دلار، ضرر خریداران این رمز ارز بیشتر نمایان شد. در زمان نگارش این مقاله، اتریوم در میان فشار نزولی خود و افت قیمت بیشتر، روی ۱۵۷۰ دلار معامله می‌شود.

اکثر نمودارهای ارزهای دیجیتال نزولی است و این منجر به افت قیمت بیت کوین تا ۵۲۰۰۰ دلار می‌شود. اگر قیمت اتریوم سطح قیمتی ۱۵۰۰ دلار را حمایت نکند، می‌توان پیش بینی کرد که یک سقوط دیگر به سمت حمایت ۱۴۰۰ دلاری یا کانال پایین آن که در نمودار ۴ ساعته دیده شود.

در همین حال، روند نزولی اتریوم توسط وقوع یک واگرایی روی اندیکاتور مک دی (MACD)  هم تأیید شده است. این اندیکاتور در تجزیه و تحلیل تکنیکال برای نشان دادن موقعیت‌های خرید در افت‌های موقت و فروش در قله‌های قیمتی استفاده می‌شود.

از طرف دیگر، یک سیگنال صعودی برآمده از کراس اور دو خط سیگنالی این اندیکاتور خواهد بود. این شاخص روند کلی بازار را نیز نشان می‌دهد. در زمان نگارش این مقاله، این اندیکاتور کمترین مسیر مقاومتی به سمت پایین را نشان می‌دهد.

نمودار ۴ ساعته جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD)

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم: با قرمز شدن وضعیت بازار، این رمز ارز در حال افت تا قیمت 1400 دلار است
اتریوم مأموریت خود برای رسیدن به قیمت 2000 دلار را کمی بالاتر از قیمت 1700 دلار رها کرد. با افت اتریوم به زیر چندین سطح حمایتی کلیدی مانند 1650 دلار و 1600 دلار، ضرر خریداران این رمز ارز بیشتر نمایان شد. در زمان نگارش این مقاله، اتریوم در میان فشار نزولی خود و افت قیمت بیشتر، روی 1570 دلار معامله می‌شود.
اکثر نمودارهای ارزهای دیجیتال نزولی است و این منجر به افت قیمت بیت کوین تا 52000 دلار می‌شود. اگر اتریوم سطح قیمتی 1500 دلار را حمایت نکند، می‌توان پیش بینی کرد که یک سقوط دیگر به سمت حمایت 1400 دلاری یا کانال پایین آن که در نمودار 4 ساعته دیده شود.
در همین حال، روند نزولی اتریوم توسط وقوع یک واگرایی روی اندیکاتور مک دی (MACD) هم تأیید شده است. این اندیکاتور در تجزیه و تحلیل تکنیکال برای نشان دادن موقعیت‌های خرید در افت‌های موقت و فروش در قله‌های قیمتی استفاده می‌شود.
از طرف دیگر، یک سیگنال صعودی برآمده از کراس اور دو خط سیگنالی این اندیکاتور خواهد بود. این شاخص روند کلی بازار را نیز نشان می‌دهد. در زمان نگارش این مقاله، این اندیکاتور کمترین مسیر مقاومتی به سمت پایین را نشان می‌دهد. 
نمودار 4 ساعته جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD) 
 
چشم انداز نزولی فوق الذکر با وقوع یک کراس اوور روی خطوط میانگین متحرک در نمودار 4 ساعته تأیید شده است. این الگو وقتی به تصویر می‌آید که میانگین متحرک کوتاه مدت از میانگین متحرک بلند مدت عبور می‌کند.
به عنوان مثال، میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA50) اخیراً به سمت زیر میانگین متحرک ساده 100 روزه (SMA100) حرکت کرده است و این نشان می‌دهد که روند نزولی شده است.
اتریوم اگر قیمت خود را بالاتر از 1600 دلار نگه دارد، روند صعودی را از سر خواهد گرفت. حرکتی از این دست به سرمایه گذاران نشان می‌دهد که امکان بازیابی وجود دارد. با وارد شدن خریداران بیشتر به بازار، هدف قیمتی 1700 دلاری پیش بینی می‌شود.
سطوح روزانه اتریوم:
•	نرخ فروش لحظه‌ای: 1،570 دلار
•	تغییر نسبی: منفی 8 درصد
•	درصد تغییرات: منفی 4 درصد 
•	روند: نزولی
•	نوسان: بالا

چشم انداز نزولی فوق الذکر با وقوع یک کراس اوور روی خطوط میانگین متحرک در نمودار ۴ ساعته تأیید شده است. این الگو وقتی به تصویر می‌آید که میانگین متحرک کوتاه مدت از میانگین متحرک بلند مدت عبور می‌کند.

به عنوان مثال، میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) اخیراً به سمت زیر میانگین متحرک ساده ۱۰۰  روزه (SMA100) حرکت کرده است و این نشان می‌دهد که روند نزولی شده است.

اتریوم اگر قیمت خود را بالاتر از ۱۶۰۰ دلار نگه دارد، روند صعودی را از سر خواهد گرفت. حرکتی از این دست به سرمایه گذاران نشان می‌دهد که امکان بازیابی وجود دارد. با وارد شدن خریداران بیشتر به بازار، هدف قیمتی ۱۷۰۰ دلاری پیش بینی می‌شود.

سطوح روزانه اتریوم

 • نرخ فروش لحظه‌ای: ۱،۵۷۰ دلار
 • تغییر نسبی: منفی ۸ درصد
 • درصد تغییرات: منفی ۴ درصد
 • روند: نزولی
 • نوسان: بالا

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۲۳ اسفند

حمایت مهم برای خریداران اتریوم روی ۱۸۰۰ دلار تشکیل شده است، اما آیا این سطح حفظ می‌شود؟ در پی کاهش قیمت این رمز ارز تا ۱۷۷۸ دلار، ارزش امروز اتریوم حدود ۳ درصد کاهش یافته است. نمودار جفت ارز اتریوم به بیت کوین همچنان در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه (EMA200) و به سمت ۰/۰۳۱۳ بیت حرکت می‌کند.

تحلیل جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD)

قیمت اتریوم این هفته را با توجه به افزایش تا بیش از ۱۵۰۰ دلار در آخر هفته گذشته با یک روند صعودی آغاز کرد. با ادامه فشار به سمت بالا و رسیدن به مقاومت ۱۸۷۵ دلاری، این رمز ارز در ادامه کانال صعودی کوتاه مدتی را تشکیل داد.

این جفت ارز نتوانست کندل روزانه را بالای مقاومت ببندد و در پایان روز چهارشنبه حرکتی نوسانی را شروع کرد. از آن زمان تا کنون سطح حمایتی آن در ۱۷۵۵ دلار (مقاومت قبلی) حفظ شده است و اکنون در مرز پایین کانال قیمت صعودی معامله می‌شود.

تحلیل جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD)

پیش‌بینی کوتاه مدت قیمت جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD)

با نگاه به نمودار، اولین سطح حمایتی درست روی سطح ۱۷۵۵ دلار (مرز پایین کانال قیمت) قرار دارد. به دنبال آن خطوط حمایتی دیگری روی ۱۷۰۰ دلار، ۱۶۶۷ دلار (مقاومت قبلی)، ۱۵۸۰ دلار و ۱۵۰۰ دلار قرار دارند.

در سوی دیگر، اولین سطح مقاومت ماژور روی ۱۸۷۶ دلار و پس از آن روی قیمت‌های ۱۹۰۰ دلار، ۱۹۶۰ دلار، ۲۰۰۰ دلار و ۲۰۳۶ دلار (بیش‌ترین قیمت تاریخی این جفت ارز) پیش‌بینی می‌شود.

اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در حال نزولی شدن است که نشان دهنده ضعیف شدن حرکت صعودی است. این اندیکاتور هنوز خیلی بالاتر از خط میانی است، بنابراین فروشندگان به این زودی‌ها غالب نخواهند شد.

پیش‌بینی حرکت قیمت جفت ارز اتریوم به بیت کوین (ETH/BTC)

این جفت ارز نیز این هفته را مثبت آغاز کرد زیرا بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه (EMA100) روی ۰/۰۳۳۷ بیت قرار گرفت و به مقاومت قیمتی ۰/۰۳۵ بیت رسید؛ اما نتوانست این سطح را به سمت بالا بشکند و در نهایت روز سه شنبه ازآنجا افت کرد.

این جفت ارز روز چهارشنبه با بریک اوت (شکست قیمت) زیر میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه (EMA100) و ۲۰۰ روزه (EMA200) پایین آمد. در ادامه افت نیز دیروز در زیر قله قیمتی دسامبر ۲۰۲۰ در ۰/۰۳۱۸ بیت ادامه حرکت داد تا امروز به ۰/۰۳۱۳ بیت برسد.

پیش‌بینی حرکت قیمت جفت ارز اتریوم به بیت کوین (ETH/BTC)

پیش‌بینی کوتاه مدت قیمت جفت ارز اتریوم به بیت کوین (ETH/BTC)

با نگاه به نمودار اولین سطح حمایتی نزدیک به قیمت روی ۰/۰۳۱ بیت قرار دارد و به دنبال آن قیمت‌های ۰/۰۳۰۵ بیت و ۰/۰۳ بیت و ۰/۰۲۹۵ بیت قرار دارند. در طرف دیگر، اولین مقاومت در برابر قیمت کنونی ۰/۰۳۱۸ بیت (قله قیمتی ماه دسامبر ۲۰۲۰) است.

به دنبال آن سطوح میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه (EMA200) یعنی ۰/۰۳۲ بیت و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه (SMA100) یعنی ۰/۰۳۳۷ بیت و ۰/۰۳۵ بیت که بالاترین میزان هفتگی قیمت است قرار دارند.

اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در حالی که از زیر خط میانی پایین می‌رود، در قلمرو نزولی قرار می‌گیرد و این نشان دهنده قدرت گرفتن حرکت نزولی است.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۲۰ اسفند

بر اساس تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم وقوع بریک اوت (شکست قیمت) و صعود قیمت تا حدود ۲۰۰۰ دلار وجود دارد. اتریوم برخواسته و هدفش رسیدن به قیمتی بالاتر از بیش‌ترین قیمت تاریخی آن یعنی ۲۰۰۰ دلار است. به دنبال افت قیمت اتریوم تا زیر ۱۳۰۰ دلار، قیمت توکن پرچم‌دار قراردادهای هوشمند زیر ۱۶۰۰۰ دلار گیر کرده بود.

بازگشت قیمت به بالا به دلیل تراکم فروشندگان بین سطوح قیمتی ۱۶۰۰ تا ۱۶۵۰ دلار سخت بود. حرکت قیمت در بالای میانگین متحرک ساده ۲۰۰ (SMA200) نیز روند صعودی کنونی را تأیید می‌کند. با این حال شکل گیری الگوی فنجان و دسته (Cup and Handle) در نمودار ۴ ساعته تعیین کننده است. این الگو در تجزیه و تحلیل تکنیکال یک سیگنال صعودی محسوب می‌شود.

شکل گیری این الگو می‌تواند چند هفته به طول بینجامد، به علاوه اینکه ایجاد برخی از آن‌ها ممکن است تا ۶۵ هفته هم طول بکشد. انتظار می‌رود که حجم ورودی به بازار با نزدیک شدن به بریک اوت (شکست قیمت) افزایش خواهد یافت تا بتواند قیمت را به قله قبلی برساند.

نمودار ۴ ساعته جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD)

نمودار 4 ساعته جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD)
نمودار ۴ ساعته جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD)

در زمان نگارش این مقاله، اتریوم با قیمت ۱۸۵۳ دلار مبادله می‌شود و کمترین مقاومت در مسیر این جفت ارز برای حرکت به سمت بالا وجود دارد. حرکت قیمت به سمت ۱۹۰۰ دلار می‌تواند اتریوم را به قیمت ۲۰۰۰ دلار نزدیک کند، در حالی که تأثیر الگوی ذکر شده در بالا هم این افزایش قیمت را قوی‌تر خواهد کرد.

اندیکاتور مک دی (MACD) هم با حرکت به سمت بالا صعود قیمت را تایید می‌کند. علاوه بر این، برخورد خطوط این اندیکاتور در بالای خط سیگنال نیز تایید کننده روند صعودی بازار است.

سطوح مهم روزانه اتریوم:

 • نرخ فروش لحظه‌ای: ۱۸۵۰ دلار
 • تغییر نسبی: ۱۵/۵
 • درصد تغییرات: ۰/۸۶ درصد
 • روند: صعودی
 • نوسان: بالا

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۱۷ اسفند

اتریوم به بالای ۱۶۰۰ دلار صعود کرده است، چرا امکان لمس قیمت ۱۷۲۰ دلار هم وجود دارد؟ اتریوم با شکست سطوح مقاومتی ۱۵۵۰ دلار  و ۱۶۰۰ دلار در حال افزایش دوباره است. قیمت اتریوم ارز ممکن است تا سطوحی بالاتر از ۱۷۰۰  دلار و ۱۷۲۰ دلار نیز صعود کند.

 • این رمز ارز یک حمایت قیمتی را در نزدیکی سطح ۱۵۵۰ دلار ساخت و اخیراً افزایش قیمت خود را در برابر دلار آغاز کرده است.
 • انرژی صعودی قیمت در بالای سطح ۱۶۰۰ دلار و نمودار میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه (SMA100) (در نمودار ۴ ساعتی) هم فروکش نکرده است.
 • روی نمودار ۴ ساعته جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD) یک خط روند ماژور روی حمایت نزدیک به ۱۵۵۰ دلار شکل گرفته است.
 • این جفت ارز احتمالاً تا سطوح مقاومتی نزدیک به ۱۷۰۰ دلار و ۱۷۲۰ دلار صعود خواهد کرد.

اتریوم صعودی می‌شود؟

در هفته گذشته اتریوم و بیت کوین شاهد اصلاح قیمتی به ترتیب تا ۱۵۵۰ دلار و ۴۸۰۰۰ دلار بودند. اتریوم حتی تا سطح حمایتی ۱۵۰۰ دلار که زیر نمودار میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه (SMA100) (در نمودار ۴ ساعت) بود هم سقوط کرد و قبل از صعودی شدن ۱۴۴۴  دلار را هم لمس کرد.

سپس خریداران موفق به رساندن قیمت تا محدوده مقاومتی ۱۵۰۰ دلار شدند. قیمت با رسیدن به ۱۵۴۰ دلار حتی توانست خود را به بالای خط روند نزولی این جفت ارز در نمودار ۴ ساعتی هم برساند.

از آنجا به بعد صعود قیمت به خوبی ادامه یافت تا اینکه خود را به ۱۶۰۰  دلار رسانده است. این قیمت مقارن با نمودار میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه (SMA100) در نمودار ۴ ساعتی هم هست. در حوالی این نقطه و در نزدیکی ۱۵۵۰ دلار یک خط روند صعودی ماژور نیز وجود دارد که می‌تواند نقش حمایت را برای قیمت بازی کند.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ 17 اسفند
تحلیل قیمت اتریوم (ETH)

در سطوح بالاتر یک مقاومت ماژور روی قیمت ۱۷۰۰ دلار دیده می‌شود و مقاومت بعد از آن طبق سطوح فیبوناچی روی ۱۷۲۰ دلار قرار دارد. اگر قیمت این سطوح را نیز پشت سر بگذارد، هدف بعدی می‌تواند روی ۱۸۰۰  دلار باشد.

دیگر سناریوی ممکن

اگر اتریوم نتواند صعود خود تا قیمت ۱۷۰۰  دلار را حفظ نماید، اصلاح قیمتی روی نمودار آن رخ خواهد داد و نزدیک ترین حمایت هم روی سطح ۱۶۰۰ دلار خواهد بود. حمایت بعدی در صورت اصلاح بیشتر هم روی ۱۵۷۵ دلار پیش بینی می‌شود.  اگر قیمت اتریوم نتواند بالای خط حمایتی بماند احتمال سقوط قیمت بالا خواهد رفت.

اندیکتاتورهای تکنیکال چه چیز را نشان می‌دهند؟

 • اندیکاتور مک دی (MACD) روی نمودار ۴  ساعتی نشان می‌دهد که انرژی حرکتی این جفت ارز در حال بالا رفتن است.
 • اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) از عدد میانگین خود یعنی ۵۰ هم بالاتر رفته است.
 • خط حمایت اصلی روی ۱۵۵۰  دلار قرار دارد.
 • خط مقاومت اصلی روی ۱۷۰۰ دلار قرار دارد.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۱۳ اسفند

یک صندوق سرمایه گذاری شناخته شده ارز دیجیتال به نام گری اسکیل (Grayscale)، در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۷ اتریوم فروخته است، تا بتواند اتریوم  بیشتری را در قیمت پایین تر بخرد. این شرکت در ۷ روز گذشته ۱۹،۲۳۸ عدد اتریوم خریداری کرده بود تا اتریوم تراست (Ethereum Trust)  خود را توسعه دهد.

فقط در ماه ژانویه، بخش مدیریت دارایی‌های این شرکت (Grayscale Asset Management) به میزان  243,302 اتر خریداری کرده است که ارزش آن بیش از ۳۸۰ میلیون دلار است. این بخش در حال حاضر حدود ۳/۱۷ میلیون اتریوم را تحت مدیریت خود دارد.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ 13اسفند

کدام سطح حماتی باعث صعودی شدن قیمت اتریوم خواهد شد؟

در تاریخ ۱ مارس (۱۱ اسفند)، قیمت اتریوم تحت تأثیر بازار صعودی رمز ارزها قرار گرفت و در نتیجه این رمز ارز هم از قیمتی پایین تر از ۱۷۲۹۳ دلار به سمت بالا حرکت کرد. قیمت اتریوم (ETH) در طول این روز حدود ۱۰/۴۸ درصد افزایش یافت و با موفقیت بسیاری از سطوح مقاومتی را شکست تا در حدود ۱۵۰۰ دلار ثابت شود.

اتریوم یک بار دیگر روی میانگین متحرک نمایی ایستاد و بین ۱۴۶۱ دلار تا ۱۵۹۲ دلار معامله شد. با این حال، بازار آینده آن چندان خوش بینانه نیست.

پس از لمس قله قیمتی در روز گذشته، سطح ۱۶۰۰ دلار مقاومت شدیدی از خود نشان داد. قدرت فروش بسیار زیاد بود و قیمت را در میانگین متحرک ۵۰ روزه (MA50) و کمی بالاتر از ۱۴۸۹ دلار متوقف کرد.

خوشبختانه، قدرت این حمایت دینامیک به اندازه کافی قوی بود. در زمان نوشتن این مقاله، قیمت اتریوم در معاملات حدود ۱۵۵۷ دلار است.

از تحلیل نمودار کوتاه مدت ۴ ساعته کندلی این طور بر می آید که پس از اصلاح اندکی که در بازار رخ داد، قیمت فعلی بار دیگر به سطوح مقاومت بالایی ۱۵۶۰ دلار نزدیک می‌شود.

اتریوم اگر در آینده بتواند سطح ۱۵۶۰ دلار را بشکند، ممکن است بتواند تا سطح ۱۶۸۲ دلار هم پیشروی کند. با این حال، در حال حاضر، حرکت صعودی روند قوی نبوده و نبرد میان خریداران و فروشندگان برای برنده شدن شدید است.

اگر اتریوم نتواند بالای ۱۵۶۰ دلار بسته شود، اولین خط حمایت آن ۱۴۰۰ دلار خواهد بود. برای سرمایه گذاران، این یک قیمت یک سطح پشتیبانی کلیدی است که باید به آن توجه شود، زیرا اگر فروشندگان موفق شوند قیمت اتریوم را به زیر ۱۴۰۰ دلار برسانند، قیمت این رمز ارز ممکن است مجدداً اصلاح و به ۱۲۲۳ دلار کاهش یابد.

کاهش تا این قیمت به معنی افت حدود ۶۰ درصدی از بیش‌ترین قیمت این رمز ارز است که در حدود ۲۰۵۰ دلار شکل گرفته بود.

با این حال، اگر خریداران موفق شوند تا کنترل بازار را به دست بگیرند و قیمت اتریوم را به بالاتر از سطح ۱۶۸۲ دلار برسانند، این امکان وجود دارد که اتریوم بالاترین قیمت خود یعنی ۲۰۴۹ دلار را دوباره لمس کند.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۱۱ اسفند

اتریوم در اواخر هفته پیش تا ۱۲۸۵ دلار کاهش یافت. حمایت پیش بینی شده در هفته گذشته در قیمت ۱۴۰۰ دلار شکسته شد و این موضوع باعث حرکت نزولی اتریوم شد. فشار نزولی عمدتا به وسیله نقد کردن سودهای ناشی از  فروش سرمایه گذاران به طور پیش رونده ایی بیشتر شد.

در همین حال، بهبود قیمت اتریوم در جریان است، با حرکت اتریوم به بالاتر از ۱۴۰۰ دلار و وجود فشار برای رسیدن به سطوح بالاتر، قیمت در ۱۴۴۰ دلار در حال نوسان است. نمودار ۴ ساعته شکل گیری یک الگوی گوه (wedge) در حال نزول را نشان می‌دهد.

این یک الگوی صعودی است که توسط دو خط روند صعودی که نقاط پایین زدگی نمودار را به هم متصل می‌کنند، شکل گرفته است. این الگو به دلیل کم شدن دامنه معاملات به سمت پایین و انقباض آن‌ها تشکیل می‌شود. برخلاف مثلث‌های متقارن، که هیچ گونه جهت گیری نزولی یا صعودی ندارند، یک الگوی گوه در حال سقوط اغلب منجر به شکست سطح بالای خود و حرکت به سمت بالا می‌شود.

یک گوه در حال نزول در یک روند نزولی مداوم شکل می‌گیرد و بسته به مدت زمان گسترش آن می‌تواند کوتاه مدت یا بلند مدت باشد. خط روند بالا (مقاومت) و خط روند پایین (حمایت) با بالغ شدن الگو، همگرا می‌شوند.

با تشکیل الگوی گوه، حجم به شدت کاهش می‌یابد و این نشان دهنده یک دوره نوسانی است، زیرا خریداران آماده به دست گرفتن کنترل بازار می‌شوند. معمولاً با شکست خط روند بالایی انتظار می‌رود یک بریک اوت (شکست قیمت) در نمودار اتفاق بیافتد.

برِک آوت (شکست قیمت) معمولاً سریع اتفاق می‌افتد و زمانی است که باید حداکثر استفاده را از الگو نمود. توجه داشته باشید که معامله گران باید برای تأیید این برک اوت (شکست قیمت) و اجتناب از روند صعودی کاذب صبر کنند.

نمودار ۴ ساعته جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD)

نمودار ۴ ساعته جفت ارز اتریوم به دلار (ETHUSD)
نمودار ۴ ساعته جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD)

در حال حاضر، اتریوم می‌تواند به ۲۰۰۰ دلار برسد. با این حال، سطوح مقاومتی در برابر قیمت در ۱۵۲۰ دلار، میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) در ۱۶۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه (SMA100)  در حدود قیمت بالاتر از ۱۸۰۰ دلار، انتظار می‌روند. به طور مشابه، روند صعودی پس از جهش از منطقه کنونی که فروش در آن اشباع شده، توسط اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) حمایت می‌شود.

سطوح روزانه اتریوم:

 • نرخ فروش لحظه ای: ۱۴۴۰ دلار
 • تغییر نسبی: ۲۰
 • درصد تغییرات: ۱/۴  درصد
 • روند: صعودی
 • نوسان: زیاد

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۹ اسفند

به نظر می رسد بازار بزرگترین آلتکوین جهان یعنی اتریوم (ETH) نیز تحت فشار نزولی همانند بازار بیت کوین در حال ریزش است. در زمان نگارش این مقاله، این رمز ارز طی هفته گذشته ۲۷ درصد از ارزش خود را از دست داده بود و با قیمت ۱۴۹۱ دلار معامله شد.

در واقع، اتریوم در سطحی معامله می شد که  بسیار نزدیک به حمایت خود در ۱۴۷۹ دلار بود و اگر این سطح را نیز بشکند ممکن است به قیمت های پایین تر روی نمودار خود نیز برسد.

نمودار یک ساعته اتریوم

نمودار یک ساعته اتریوم بر این واقعیت تأکید دارد که ارزش این رمز ارز به تدریج در محدوده مقاومتی ۱۵۶۹ دلار و ۱۴۱۳ دلار محدود شده است.

نمودار یک ساعته قیمت اتریوم
نمودار یک ساعته قیمت اتریوم

طی دو روز گذشته، قیمت اتریوم حدود فوق را لمس کرد و به تدریج به بازه ای در بین قیمت های ۱۴۴۹ دلار و ۱۵۱۹ دلار رسیده است. با ادامه حرکت قیمتی این رمز ارز در بازه های قیمتی فشرده تر، احتمال دارد که فشار فروش ظاهر شود که ممکن است ارزش اتریوم را روی نمودارها تا سطح حمایتی ۱۴۱۳ دلار پایین ببرد.

استدلال

واگرایی به وجود آمده روی اندیکاتور باند بولینگر (Bollinger Bands) نشان داد که بازار بی ثبات تر شده است. چنین افزایشی در نوسانات، همراه با کاهش قیمت ها، به روند نزولی در بازار کمک کرده است.

از سوی دیگر، از زمانی که نوسانگر آسام (Awesome) مثبت شده و بازار سیگنال های کندلی صعودی قوی را نشان می دهد، حرکت بازار در حال افزایش بوده است.

سطوح پر اهمیت که باید مراقب آنها بود:

 • سطح ورود: ۱۴۷۹/۳۹ دلار
 • حد ضرر: ۱۵۱۸ دلار
 • حد سود معاملات: ۱۴۱۸/۰۱ دلار
 • نسبت ریسک به پاداش معاملات: ۱/۵۶

نتیجه گیری

نمودار کوتاه مدت اتریوم در زمان انتشار این مقاله، نشان می داد که آلتکوین در یک محدوده کوچک از ۱۴۷۹ دلار تا ۱۵۱۹ دلار در حال نوسان است.

با این وجود، در کنار نشانه های صعودی در بازار و همزمان با افزایش فشار نزولی و حرکت رو به پایین در آن، اتریوم ممکن است حمایت خود را بشکند و به سمت سطح پایین تری با قیمت ۱۴۱۳ دلار حرکت کند. این اتفاق می تواند فرصتی را برای معامله گران فراهم کند تا وارد فروش این رمز ارز شوند.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)؛ ۴ اسفند

دیروز ۴ اسفند قیمت اتریوم با نزول به زیر ۱۸۰۰ دلار به پایین ترین قیمت خود در برابر بیت کوین رسیده است. در ادامه به تحلیل تکنیکال بیشتر قیمت ارز دیجیتال اتریوم پرداخته شده است.

جفت ارز اتریم به دلار (ETH/USD): بازگشت دوباره سرمایه گذاران به بازار

 • سطوح مقاومت کلیدی: ۱۷۶۰, ۱۶۸۱ و ۱۶۰۰ دلار
 • سطوح حمایت کلیدی: ۱۸۷۵، ۱۹۶۰ و ۲۰۰۰ دلار

قیمت اتریوم دیروز با افت شدید قیمت ۱۰ درصدی مواجه شد و به سطح ۱۷۶۰ دلار سقوط کرد. این پس از آن است که رمز ارز فوق از ابتدای سال ۲۰۲۱ در یک کانال قیمت صعودی معامله شده است. اتریم در آخر هفته فشار بیشتری را متحمل شد زیرا توانست مقاومت ۲۰۰۰ دلاری را بشکند و به مرز بالایی کانال قیمتی برسد.

متاسفانه خریداران نتوانستند کندل روزانه بالای خط مقاومت خود را با قیمت ۱۹۶۰ دلار در سطح ۱/۲۷۲ فیبوناچی ببندند و این اتفاق باعث چرخش بازار و پایین آمدن آن شد.

این جفت ارز در حال حاضر در حدود سطح حمایتی ۱۷۱۰ دلاری معامله می‌شود که در اوایل ماه سطحی مقاومتی بود. این قیمت همچنین توسط یک روند صعودی حمایت می‌شود.

پیش بینی قیمت جفت اتریوم به دلار (ETHUSD) در کوتاه مدت
پیش بینی قیمت جفت اتریوم به دلار (ETH/USD) در کوتاه مدت

پیش بینی قیمت جفت اتریوم به دلار (ETH/USD) در کوتاه مدت

با نگاه به آینده، اگر فروشندگان قیمت را به زیر ۱۷۶۰ دلار بیاورند، اولین حمایت ۱۶۸۱ دلار خواهد بود (سطح فیبوناچی ۰/۲۳۶). به دنبال آن نیز سطوح ۱۶۰۰ دلار (مرز پایین کانال قیمت)، ۱۵۰۰ دلار و ۱۴۶۵ دلار (سطح فیبوناچی ۰/۳۸۲) خواهند بود.

از طرف دیگر بر اساس تحلیل قیمت اتریوم (ETH)، اولین مقاومت پیش رو در حال حاضر ۱۸۷۵ دلار (سطح  1/414 فیبوناچی) و ۱۹۶۰ دلار (سطح  1/272 فیبوناچی) و سپس ۲۰۰۰ دلار و ۲۰۶۱ دلار (سطح ۱/۴۱۴ فیبوناچی) خواهند بود.

اندیکاتور آر اس آی (RSI) در چارت روزانه برای اولین بار از ۲۰ ژانویه به زیر خط میانی ۵۰ رفته است. این نشان می‌دهد که خریداران سعی در کنترل حرکت بازار دارند. در صورت ادامه سقوط، حرکت نزولی شدت می‌یابد و اتریوم احتمالاً به مرز پایین کانال قیمت می‌رسد.

جفت ارز اتریم به بیت کوین (ETH/BTC): قرار گرفتن اتریم در دره ماهیانه جدید

 • سطوح مقاومت کلیدی: ۰/۰۳۱۸ بیت کوین، ۰/۰۲۳ بیت کوین و ۰/۰۳۹۲ بیت کوین
 • سطوح حمایت کلیدی: ۰/۰۳۸ بیت کوین، ۰/۰۳۶ بیت کوین و ۰/۰۳۳۷ بیت کوین

بر اساس تحلیل قیمت اتریوم اتریم همچنان در برابر بیت کوین بالا و پایین می‌رود و در حال حاضر با افت شدید ۲۸ درصدی نسبت به قله ماهیانه به میزان ۰/۰۴۶ بیت کوین رسیده است. این رمز ارز در اواخر هفته گذشته به کف حمایتی ۰/۰۳۴۹ بیت کوین (سطح ۱/۲۷۲ فیبوناچی) سقوط کرد و در آخر هفته نیز با افت نزولی همراه بود.

معاملات اکنون در کف قیمت ماهانه انجام می‌شوند، در سطحی که از ۱۶ ژانویه تا کنون لمس نشده است یعنی سطح حمایتی ۰/۰۳۲۹ بیت کوین که مطابق سطح ۰/۷۸۶ فیبوناچی نیز هست.

پیش بینی قیمت جفت ارز اتریوم به بیت کوین (ETHBTC) در کوتاه مدت
پیش بینی قیمت جفت ارز اتریوم به بیت کوین (ETH/BTC) در کوتاه مدت

پیش بینی قیمت جفت ارز اتریوم به بیت کوین (ETH/BTC) در کوتاه مدت

با نگاه به آینده، اولین سطح حمایتی نزدیک به قیمت کنونی در زیر ۰/۰۳۹۲ بیت کوین و در ۰/۰۳۲ بیت کوین ( مطابق ای ام ای (EMA) 200 روزه) قرار دارند. به دنبال آنها ۰/۰۳۱۸ بیت کوین (دره دسامبر ۲۰۲۰)، ۰/۰۳ بیت کوین و ۰/۰۲۸۴ بیت کوین (دره فوریه ۲۰۲۰) سطوح حمایتی بعدی را تشکیل می‌دهند.

از طرف دیگر، اولین مقاومت در برابر سطح کنونی قیمت ۰/۰۳۳۷ بیت کوین (قله نوامبر ۲۰۲۰) است. به دنبال آن ۰/۰۳۶ بیت کوین، ۰/۰۳۶۱ بیت کوین  و ۰/۰۳۸ بیت کوین قرار دارند.

اندیکاتور آر اس آی کاملاً مورد بر اساس خواسته خریداران پیش رفته و از اوایل فوریه که به زیر خط میانی خود سقوط کرده، در آن ناحیه قرار دارد. هنوز در سطح اشباع فروش قرار دارد، که نشان می‌دهد خریداران هنوز می‌توانند قیمت این جفت ارز را پایینتر بیاورند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید