زمان مطالعه : ۲ دقیقه

به گزارش اِم.بی.سی کریپتو در هفته‌های گذشته که بیت کوین هر روز و هر ساعت در حال ثبت یک رکورد قیمتی جدید است،، به نظر می‌رسد که اتریوم، بزرگترین آلت کوین جهان نیز به خود آمده است و در حال تلاش برای ثبت رکوردهای قیمتی جدید است. اتریوم هم سرانجام به بالاتر از  1000 دلار رسید، قیمتی که پیش تر در فوریه سال ۲۰۱۸ به آ نرسیده بود.

در زمان نوشتن این مقاله، رمز ارز اتریوم  در عرض ۱۲ ساعت بیش از ۱۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

رکورد زنی قیمت اتریوم با گذر از 1000 دلار، مقصد بعدی کجاست؟

افزایش قیمت اتریوم اتفاق بزرگ و مهمی برای این آلتکوین‌ها است و موضوع از این جهت جالب‌تر می‌شود که اتریوم صرفاً در عرض چند ساعت از ۸۵۰ دلار به ۱۰۰۰ دلار رسید. بنابراین، می‌توان روند صعودی اتریوم را به عنوان دنباله رکوردزنی بیت کوین، بزرگ‌ترین رمزارز در جهان که طی هفته گذشته سطوح مقاومت را از بین برد، در نظر گرفت.

تحرکات مثبت قیمت اتریوم در نتیجه تغییر و تحولاتی در اکوسیستم آن اتفاق افتاده است. عرضه فعال Ethereum 3m-6m (1d MA)  نه تنها به پایین‌ترین سطح ۵ ساله سقوط کرد، بلکه میزان هش ریت آن نیز به بیشترین میزان ثبت‌شده رسید.

برای اطلاع از قیمت اتریوم به این صفحه بروید.

رکورد زنی قیمت اتریوم با گذر از 100 دلار، مقصد بعدی کجاست؟

مورد اول نشانه خوبی است زیرا تمایل به نگهداری یا همان هودل کردن را در میان سرمایه‌گذاران و دارندگان اتریوم را بیشتر به رخ می‌کشد. به دنبال بلوک پیدایش زنجیره بیکن اتریوم ۲ که در اوایل ماه دسامبر رخ داد و همچنین اعلام پشتیبانی صرافی شیکاگو از  اتر فیوچرز (Ether Futures) ، دلایل خوبی برای خوش‌بینی در مورد حرکت قیمتی کوتاه‌مدت اتریوم وجود داشت.

در زمان نوشتن این خبر، اتریوم هنوز ۳۰ درصد تا رسیدن به بالاترین قیمت خود فاصله دارد، سطحی که آخرین بار در ژانویه ۲۰۱۸ به آن رسید. با عبور بیت کوین از رکورد قیمتی قبلی خود آن هم به آسانی و بدون هیچ گونه دست و پا زدنی، بسیاری از کارشناسان و سرمایه گذاران بر این باور هستند که آلت کوین‌ها نیز به دنبال اتریوم حرکت خواهند کرد.

از طرفی هم با توجه به پویایی موجود در بازار اتریوم، همراه با افزایش علاقه و تقاضا، می‌توان ادعا کرد که اتریوم پتانسیل بالایی در ریسک / پاداش در سال ۲۰۲۱ دارد. اگر چنین باشد، احتمال ثبت رکورد قیمتی جدیدی را می‌توان بالا دانست.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید