به نظر می رسد که قیمت خرید و فروش فایل کوین در یک نقطه حساس از نمودار خود باشد زیرا در حال معامله بر روی یک سطح حمایت کلیدی است. در ادامه با تحلیل تکنیکال فایل کوین با ما همراه باشید.

تحلیل فایل کوین ارائه شده در زیر جنبه اطلاعاتی دارد و نباید مبنایی برای خرید یا فروش قرار گیرد. این تحلیل در تاریخ ۲۲ تیر بروزرسانی شده است.

این سطح مانع از عقب نشینی گسترده قیمت در جریان افت بازار فی مابین بازه زمانی ۱۹ مه (۲۹ اردیبهشت) و ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد) شده است. علی رغم افت مختصر قیمت در زیر این سطح در ۲۲ ژوئن (۱ تیر)، فایل کوین توانست خود بالای این سطح نگه دارد که این نشان دهنده حضور خریداران است.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال فایل کوین (Filecoin) امروز
نمودار ۱ ساعته فایل کوین

قرار گرفتن قیمت فایل کوین در یک نقطه حساس

قیمت فایل کوین در حال حاضر بالای سطح ۵۲/۵۵ دلار معامله می‌شود، سطح حمایتی که در اواسط ماه مارس به عنوان سکوی پرتاب عمل می‌کرد و مانع از کاهش شدید این آلت کوین در رکود اخیر شد. این رمز ارز بیش از دو هفته است که این سطح را آزمایش می‌کند که این موضوع نشان می‌دهد که سرمایه گذاران در حال رزرو سودهای خود هستند.

فایل در این نقطه حساس باید تصمیم بگیرد که بعد از حرکت نوسانی خود مجددا روند صعودی از این منطقه را در نظر بگیرد یا اینکه افت بیشتری را تجربه کند.

با فرض اینکه قیمت فایل کوین از ۵۲/۵۵ دلار عبور نماید می تواند یک صعود جزئی را شروع کرده و برای تأیید آن نیاز به شکل گیری یک کندل قاطع روزانه نزدیک به ۶۶/۳۷ دلار است. اگر این اتفاق بیفتد، قیمت فایل کوین احتمالاً ۴۳ درصد دیگر صعود می‌کند تا به سقف اوایل ژوئن یعنی به ۹۵/۴۳ دلار برساند که این تقریباً ۸۲ درصد بالاتر از موقعیت فعلی خواهد بود.

در طرف مقابل، اگر قیمت فایل کوین به زیر سطح ۵۲/۵۵ دلار بریک اوت (شکست قیمت) پیدا کند، می‌تواند ۱۸ درصد کاهش یافته تا با سطح حمایتی دیگری در ۴۲/۴۳ دلار مواجه شود. گرچه بعید است اما ممکن است که خریداران فایل کوین می توانند روند صعودی را از این نقطه شروع کنند.

با این حال، اگر فروشندگان از این سد عبور کرده و کندل روزانه را زیر این سد ببندند، سناریوی صعودی بی اعتبار خواهد شد. در چنین شرایطی، قیمت فایل کوین ممکن است ۱۴ درصد دیگر کاهش یافته و به ۳۰/۹۴ دلار برسد.

برای خرید فایل کوین میتوانید پس از ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال رمزینکس، وارد بازار معاملاتی همتا به همتا شده و با دیگر کاربران به طور مستقیم وارد معامله شوید.

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال لونا و پیش بینی قیمت LUNA؛ امروز

پیش بینی و تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال فایل کوین؛ ۹ تیر

بلاکچین فایل کوین یکی از کاربردی‌ترین، جسورانه‌ترین و پیچیده‌ترین بلاکچین‌های موجود در جهان است. این بلاکچین بر اساس ایده‌ای بسیار نوآورانه و با اهدافی بلند پروازانه خلق شده است.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که اگر تیم توسعه دهنده فایل کوین بتواند ایده‌های خود را عملی کند، انقلابی بزرگ در عرصه داده‌ها ایجاد خواهد کرد. پروژه فایل کوین به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا پرونده‌های مهم خود را با قیمت‌های رقابتی ذخیره کنند و هر موقع که خواستند آنها را بازیابی نمایند.

پروژه فایل کوین یک بلاکچین همتا به همتا است که برای ذخیره اطلاعات به دور از خطرات هک یا سانسور طراحی شده است. این بلاکچین برای اینکه مطمئن شود اپراتورها داده‌ها را به بهترین و درست‌ترین شکل ممکن ذخیره می‌کنند، مشوق‌های اقتصادی جذابی برای ماینرها ایجاد کرده است.

تحلیل فایل کوین
نمودار ۱۲ ساعته فایل کوین

ماینرهای ذخیره‌سازی رایانه‌هایی قدرتمند هستند که متعهد می‌شوند از مجموعه‌ای از داده‌ها در طول زمانی معین به بهترین شکل نگهداری کنند؛ به این ترتیب هر کسی که می‌خواهد پرونده‌ها و داده‌های خود را ذخیره کند یا از ذخیره کردن پرونده‌های دیگران کسب درآمد کند، می‌تواند به شبکه فایل کوین بپیوندد. مشتری‌ها برای اینکه بتوانند فایل‌های خود را در ماینرهای فایل کوین ذخیره‌سازی کنند، باید هزینه بپردازند. شبکه فایل کوین به وسیله هیچ شرکتی کنترل نمی‌شود و نرخ قیمت فضای ذخیره‌سازی در این شبکه به صورت بازار آزاد و براساس توافق بین طرفین تعیین می‌شود.

به نظر می‌رسد که اتریوم کلاسیک و فایل کوین پرچم داران بهبود اوضاع بازار ارزهای دیجیتال در اواسط این هفته باشند. به این صورت که اتریوم کلاسیک ۳۰ درصد و فایل کوین نیز ۱۰ درصد در طی ۲۴ ساعت گذشته افزایش یافته اند.

فایل کوین حرکت صعودی خود را از روی حمایت اخیر ۴۱ دلار افزایش داد و آن را تا قله قیمتی هفته بر روی ۶۶ دلار قرار داد. با این حال، مقاومت روی میانگین متحرک ساده ۵۰ (SMA50) در نمودار ۱۲ ساعته مانع از رشد آن شد.

در زمان نگارش این مقاله، فایل کوین تا ۶۰ دلار عقب نشینی کرده است و ممکن است در کوتاه مدت روند نزولی داشته باشد. شاخص قدرت نسبی (RSI) هم با حرکت به زیر خط میانی، فشار نزولی در بازار را تقویت می‌کند.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال فایل کوین؛ ۲۶ خرداد

قیمت خرید و فروش فایل کوین (Filecoin) در بازه زمانی ۲ ژوئن (۱۲ خرداد) تا ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) شاهد یک دوره بی ثبات و نوسانی شدید بود که باعث شد که این رمز ارز حرکت نوسانی و رنج داشته باشد. این رمز ارز در تاریخ ۲ ژوئن (۱۲ خرداد) با ۲۷ درصد افزایش قیمت روبرو شد و اما از زمان شروع به نزول کرد و علی رغم وجود علائم بهبود در آن زمان، حدود ۲۶ درصد کاهش یافت.

  پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال پولکادات (dot) امروز

فایل کوین طی چند روز گذشته نتوانسته است که به سمت بالای سطح مقاومتی ۷۶ دلار بریک اوت (شکست قیمت ) انجام دهد و افت بیشتر قیمت به معنای آن است که این کوین از سطح حمایتی ۶۸ دلار هم پایین تر خواهد رفت.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال فایل کوین
نمودار ۴ ساعته فایل کوین

در تاریخ ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد)، اندیکاتور مک دی (MACD) یک کراس اوور صعودی را شکل داد اما در چند جلسه معاملاتی گذشته، احتمال کراس اوور نزولی هم برجسته شده است. شاخص قدرت نسبی (RSI) هم هیچ فشاری را از سوی خریداران و فروشندگان بازار نشان نمی دهد. با این حال، در زمان نگارش این مقاله، فروشندگان کمی بیشتر از خریداران به بازار ورود داشته اند.

همگرایی اندیکاتور بولینگر باندز (Bollinger Bands) طی چند روز گذشته هم نشان از نوسان قیمتی کم فایل کوین داشته است.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال فایل کوین؛ ۲۱ خرداد

پس از سقوط از منطقه عرضه ۱۰۰ دلاری، قیمت فایل کوین برای یک رالی آماده به نظر می‌رسید. با این حال، نشانه‌ها حاکی از موج اصلاحی دیگری در حدود ۱۸ درصد بود که از ورود خریداران بیشتر جلوگیری کرد.

نمودار تکنیکال روزانه این رمز ارز به این واقعیت توجه دارد که فایل کوین در حال حاضر با موانع زیادی مواجه است و یکی از مهم تریم آن‌ها میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ است که به عنوان سطح حمایتی مهمی عمل خواهد کرد. شکستن سطح فعلی قیمت الگوی کاپ و هندل صعودی را تأیید می‌کند و برای فایل کوین از مقاومت حساس ۱۰۰ دلار بلیت خروج صادر خواهد کرد.

در طرف مقابل، عدم موفقیت فایل کوین در نگه داشتن سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ به عنوان حمایت این رمز ارز را در برابر فروشندگان آسیب پذیر می‌کند و حمایت ۵۴ دلاری را به عنوان هدف بعدی معرفی می‌کند.

نمودار روزانه فایل کوین

شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان از یک روند صعودی دارد، این شاخص پس از نمایش یک مورد جزئی واگرایی فعلا در محدوده خنثی حرکت می‌کند؛ اما باید افزود شکست یا حفظ میانگین متحرک نمایی فیبوناچی ۲۰ است که سوگیری نهایی بازار را مشخص خواهد کرد.

طبق تحلیل وب سایت کوین مارکت کپ، این رمز ارز در حال حاضر با سرمایه بازار ۵/۷ میلیارد دلار در رده ۲۳ جدول رمز ارزها قرار دارد.

  پیش بینی قیمت و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال کوزاما (KSM)؛ امروز

بررسی نمودار ۴ ساعته رمز ارز فایل کوین

نمودار تکینکال ۴ ساعته فایل کوین این واقعیت را برجسته می‌کند که این رمز ارز به شدت بی طرفی خود را حفظ می‌کند. فایل کوین به اندازاه ۲۲ درصد از رشد خود را که هفته پیش بدست آمده بود افت کرده است. این رمز ارز ضمن ادامه روند نزولی به دنبال لمس دوباره حمایت ۷۲ دلاری است. ولی قبل از آن هرگونه شکست سطح ۲۳ درصد فیبوناچی درهای نزول را به سمت ۸۳ دلار باز می‌کند.

نتیجه گیری

این واقعیت که فایل کوین از روند نزولی ماه گذشته تنها ۲۲ درصد بهبود یافته است، نشان می‌دهد که زمان آن رسیده است که قیمت کمی اصلاح را در دستور کار قرار دهد. در حالی که فایل کوین برای یک حرکت شدید آماده است، اندیکاتورهای تکنیکال مانند مک دی (MACD) موقتاً خلاف آن را نشان می‌دهند.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال فایل کوین؛ ۱۱ اردیبهشت

قیمت فایل کوین (Filecoin) قبل از شروع ناگهانی حرکت صعودی خود، نوعی آرامش قبل از طوفان را تجربه کرد. در ادامه به تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال فایل کوین پرداخته شده است.

قیمت فایل کوین شروع روند صعودی جدید را تأیید می‌کند

قیمت فایل کوین نشان می‌دهد که حرکت صعودی فشار فروش را پشت سر گذاشته و این منجر به رشد ۲۳ درصدی شده است. این حرکت سطح ۶۱/۸ درصد فیبوناچی اصلاحی را در ۱۵۹/۰۲ دلار شکسته است و نشان می‌دهد سودهای بیشتری در انتظار خریداران هستند.

اگر خریداران به سفارش گذاری خود ادامه دهند، قیمت فایل کوین تقریباً ۱۷ درصد صعود می کند تا سطح فیبوناچی اصلاحی ۷۸/۶ درصدی را در ۱۹۳/۹۸ دلار را لمس کند.

سرمایه گذاران باید ۱۸۸/۴۳ دلار را تحت نظر داشته باشند جایی که روند صعودی ممکن است به سرعت کاهش یافته یا متوقف شود. اگر خریداران سودهای خود را در این نقطه تصفیه نکنند و در عوض به خریدهای خود اضافه کنند، قیمت این رمز ارز ممکن است ۱۲ درصد دیگر هم رشد کرده و به ۲۱۸/۰۳ دلار برسد.

نمودار ۶ ساعته فایل کوین

در حالی که آزمایش مجدد سطح ۶۱/۸ درصد فیبوناچی ممکن است، اما حرکت صعودی را زیر سوال خواهد برد. در این شرایط، فعالان بازار باید مراقب تغییر جهت قیمت باشند. یک کندل ۶ ساعته که زیر ۱۴۵/۴۸ دلار بسته شود، سناریوی صعودی را باطل کرده و ۴ درصد نزول را تا سطح حمایتی ۱۳۹/۸۹ دلار باعث خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید