زمان مطالعه : ۳ دقیقه

بیت کوین در آلمان قانونی می شود!! این خبر شاید یکی از غیر منتظره ترین خبرهای اخیر قانونی شدن بیت کوین در آلمان باشد! آلمان یکی از ابر قدرت های دنیا است که با پذیرش بیت کوین، به استارتاپ، شرکت ها و طرفدارن این ارز دیجیتالی اجازه می دهد تا از طریق قانونی و به راحتی به این ارز دیجیتالی دست پیدا کنند. از سال آینده به بانک های آلمان اجازه داده می شود طبق قانون جدید فروش و ذخیره ارزهای دیجیتالی را ارائه دهند. در تاریخ ۲۹ نوامبر ۲۰۱۹ ، پارلمان آلمان لایحه ای را تصویب کرد که اصلاح یک دستورالعمل موجود در مبارزه با پولشویی است تا به بانک های آلمانی اجازه دهد که هم بتوانند ارزهای ارزهای دیجیتالی را بفروشند و هم ذخیره کنند. قانون جدید از اول ژانویه سال ۲۰۲۰ اجرا می شود، اگرچه ابتدا الزامات خاصی باید از طریق تنظیم کننده مالی کشور برآورده شود. در ادامه با رمزینکس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در زمینه قانونی شدن بیت کوین در آلمان کسب کنید.

بیت کوین و قوانین

بیت کوین ارز دیجیتال همتا و همتا اولین نسخه خود را در سال ۲۰۰۹ انجام داد و با آن در دوره جدیدی از رمزنگاری آغاز شد. در حالی که مقامات مالیاتی ، دستگاههای اجرایی و تنظیم کننده های سراسر دنیا هنوز در مورد بهترین شیوه ها بحث می کنند ، یک سؤال مهم: بیت کوین قانونی است یا غیرقانونی؟ پاسخ – بستگی به محل و فعالیت کاربر دارد.

بیت کوین توسط هیچ بانک مرکزی صادر ، تایید و یا تنظیم نمی شود. در عوض ، آنها از طریق یک فرآیند تولید رایانه معروف به معدن ایجاد می شوند. بیت کوین علاوه بر اینکه یک رمز ارز وابسته به هیچ دولتی نیست ، یک سیستم پرداخت همتا به همتا است زیرا از نظر شکل فیزیکی وجود ندارد. به این ترتیب ، این روش مناسب برای انجام معاملات مرزی و بدون پرداخت نرخ ارز را ارائه می دهد. همچنین به کاربران امکان می دهد ناشناس بمانند.

 

بیت کوین در آلمان قانونی می شود

پیش از این، بانک ها از دسترسی مستقیم به دارایی های ارزهای دیجیتالی منع شده بودند، اما طبق قانون جدید اجرای چهارمین دستورالعمل پولشویی اتحادیه اروپا، این امر تغییر می کند، به گفته روزنامه تجاری محلی هندلسبلات در گزارشی در روز چهارشنبه، این لایحه قبلاً توسط مجلس فدرال آلمان، بوندستاگ تصویب شده است و انتظار می رود که توسط ۱۶ ایالت این کشور امضا شود.

در این گزارش آمده است که این لایحه فراتر از آنچه قبلاً برنامه ریزی شده بود، پیش می رود. در ابتدا به بانک ها اجازه داده نمی شد که به عنوان متولیان رمزنگاری عمل کنند و به متولیان خارجی یا شرکت های تابعه اختصاصی اعتماد کنند.

Sven Hildebrandt ، رئیس شرکت مشاوره DLC ، با استقبال از این خبر و گفتن به هندلسبات گفت:

“آلمان به خوبی در راه تبدیل شدن به یک بهشت رمزنگاری ​​است. قانونگذاران آلمان در تنظیم دارایی های دیجیتالی نقش پیشگام را بازی می کند.

نظر انجمن بانکی آلمان BdB نسبت به این قانون نیز مثبت بود. به گفته رییس این انجمن: “موسسات اعتباری در زمینه حفظ دارایی های مشتری و مدیریت ریسک تجربه کسب کرده اند، به حمایت از سرمایه گذاران متعهد هستند و همیشه تحت نظارت مالی کنترل می شوند.” به این ترتیب، بانک ها می توانند با دارایی های دیجیتالی همکاری کنند تا به طور مؤثر از پولشویی و تأمین مالی تروریسم جلوگیری نمایند.

براساس BdB، این لایحه دریافتی سرمایه گذاران را قادر می سازد تا از طریق وجوه مستقر در آلمان سرمایه گذاری کنند. برخی از مفسران ابراز نگرانی از تهدید درک شده برای حمایت از مصرف کنندگان ناشی از قانون جدید.

نیلز ناوههاوسر، کارشناس مالی مرکز Baden-Wuerttemberg به این روزنامه گفت: “اگر بانک ها مجاز به خرید و فروش ارزهای دیجیتالی و نگه داشتن آنها برای هزینه باشند، خطر تبدیل دارایی های خود را در معرض خطر از دست دادن کل آنها می کنند. مشتری ، بدون اینکه آنها بدانند که وارد چه چیزی می شوند. ”

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید