زمان مطالعه : < 1 دقیقه

در این قسمت از اینفوگرافی ها قصد داریم تا تاریخچه و یا به عبارتی سر تکامالی رمزا رزها که با بیت کوین شروع شد را به صورا اینفوگرافی و مرجله مرحله به تصویر بکشیم تا درک ویژه ای از این فرایند داشته باشید.

تاریخچه رمز ارز و بیت کوین

رمز ارز یکی از انواع مختلف ارز دیجیتال یا مجازی می باشد که برای طراحی و تولید آن از فناوری رمزنگاری استفاده شده و معمولا این نوع رمز مجازی به صورت غیر متمرکز اداره می شود. نام دیگر رمز ارز، کریپتوکارنسی می‌باشد.

از آنجایی که معمولاً رمز ارزها به صورت غیرمتمرکز اداره می گردند و به گونه‌ای در مقابل نظام های موجود در بانکداری متمرکز طبقه‌ بندی می‌شوند. معاملات غیرمتمرکز رمز ارزها از طریق فناوری بلاک چین یا همان زنجیره بلوکی انجام می پذیرد. اگر به تاریخ مراجعه کنیم، مشاهده می کنیم که رمز ارزها از اواخر قرن نوزدهم در سال ۱۹۸۰به وجود آمدند.

یکی از معتبرترین و معروف ترین و محبوب ترین انواع رمز ارز از نوع غیرمتمرکز بیت کوین می باشد، که این نوع رمز ارز در سال ۲۰۰۹ توسط فردی به نام ساتوشی ناکاموتو ایجاد و در معرض استفاده جهانیان قرار گرفت. البته در مورد فرد ایجاد کننده و موسس بیت کوین گفته می شود که نام ساتوشی ناکاموتو یک نام مستعار بوده و مربوط به شخص خاصی نیست.

تاریخچه رمز ارز و بیت کوین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید