زمان مطالعه : ۴ دقیقه

شگفتی های مربوط به امور مالی غیر متمرکز (DeFi) به توسعه دهندگان خلاق، یک ست کاملا جدید از بلاک برای آزمایش، ارائه می دهد. هدف از جنبش DeFi، ایجاد یک اکوسیستم خدمات مالی کاملاً جدید ، منبع باز ، بدون مجوز و شفاف است. این جنبش در مراحل اولیه رشد خود میباشد به طوری که برنامه های کاملا جدیدی در حال شکوفایی هستند. یکی از نمونه های اولیه این شکوفایی، بازی PoolTogether است. یک قرعه کشی بر پایه اتریوم (Ethereum) که کسی در آن بازنده نیست. سوالی که مطرح میشود این است که این بازی چگونه کار میکند؟ و چگونه میتوان در آن شرکت کرد؟ با رمزینکس همراه باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم.

بیشتر بخوانید: دریافت اتریوم رایگان

بازی PoolTogether

بازی PoolTogether چیست؟

در اصل ، بازی PoolTogether یک برنامه اتریوم است که پس انداز پول را به یک بازی تبدیل می کند. این کار را با ترکیب قدرت تکنولوژی بلاک چین، قراردادهای هوشمند و برنامه های غیر متمرکزانجام می دهد. این اساساً یک بازی مخصوص پس انداز است که سبب حرکت های صعودی بالقوه و گاها حرکت نزولی میشود.

بازیکنان می توانند با خرید بلیط های پس انداز ، به بازی بپیوندند و هر بلیط یک شانس برای کسب یک جایزه است. در آخر هر هفته یک برنده انتخاب میشود که جایزه را برنده میشود و بلیط هایش را پس میگیرد. اما آنچه این بازی را منحصر به فرد می کند این است که بازیکنانی که برنده نمی شوند نیز پول خود را پس می گیرند. همه افراد درگیر در بازی پول خود را نگه می دارند! در حقیقت، برای تأمین اعتبار این جایزه، PoolTogether از سود حاصل از بلیط های خریداری شده استفاده می کند. با ما همراه باشید تا نحوه عملکرد این بازی را دقیق تر بررسی کینم.

بازی PoolTogether چگونه کار می کند؟

بازیکنان استیبل کوین (stable coin)  را برای خرید بلیط به یک حساب هوشمند (استخر) واریز میکنند. هر بلیط معادل ۱ دلار قیمت دارد. هر بازیکن میتواند هر تعداد بلیطی که میخواهد را بخرد و همچنین، هرموقع و به هردلیلی پول خود را پس بگیرد. وجوه موجود در این استخر به سیستم وام دهی DeFi ارسال میشود، جایی که آنها برای یک دوره (یک هفته) بهره این پول را میگیرند. در پایان هفته ، یک برنده به طور تصادفی انتخاب می شود ، کسی که بهره کسب شده توسط استخر و بلیط هایش  را پس می گیرد. در همان زمان، بازیکنان دیگر نیز بلیط های خود را پس می گیرند و بازی دوباره شروع می شود.

بازی PoolTogether اغلب به عنوان قرعه کشی بدون ضرر یاد می شود ، و اکنون می دانیم که دلیل آن چیست. در واقع هیچکدام از بازیکنان نمی توانند منابع مالی خود را از دست بدهند. تنها نکته منفی برای پیوستن به بازی این است که، شما نمیتوانید از این پول جایی دیگر استفاده کنید و هزینه معامله اندکی باید پرداخت کنید.

علاوه بر بلیط های تهیه شده توسط بازیکنان، قسمت دیگری از این استخر به عنوان استخر حمایت شده (sponsored pool) وجود دارد. از فوریه ۲۰۲۰ ، سازندگان بازی PoolTogether ، پولی برای خود اختصاص نمیدهند. با این حال ، آنها قصد دارند درصد کمی از پول برنده را در آینده به خود اختصاص دهند. همچنین لازم به ذکر است که برنامه های هوشمند که هر هفته برنده را انتخاب می کنند کاملاً خودکار هستند. از آنجا که کد لایه باز است ، می توانید خودتان ضحت آن را در GitHub مشاهده کنید.

بازی PoolTogether

نحوه استفاده از PoolTogether

ورود به بازی بسیار ساده است. شما به یک کیف پول که  stablecoins ، Dai یا USDC را بپذیر نیاز دارید، به عنوان مثال کیف پول Trust Wallet یکی از این کیف پول هاست. شما همچنین نیاز به مقداری اتر برای پرداخت جهت بعد سرگرم کننده بازی دارید.

  1. وارد اپلیکیشن بازی PoolTogether بشوید.
  2. کیف پول خود را وصل کنید. اگر از Trust Wallet استفاده می کنید ، گزینه WalletConnect را انتخاب کنید.
  3. روی Account کلیک کنید.
  4. استخر(pool) مورد نظر خود را انتخاب کنید.
  5. روی Join Pool کلیک کنید و تعداد بلیطهایی را که می خواهید خریداری کنید وارد کنید.
  6. خرید خود را تایید کنید. چنانچه تراکنش وارد بلاک چین شد، کار تمام شده است.

وقتی بلیط های شما در استخر است ، لازم نیست هر بار که جایزه جدیدی وجود دارد ، وارد شوید. بلیط شما به طور خودکار تا زمانی که برداشت نکنید ، واجد شرایط برنده شدن خواهید بود. اگر برنده شوید ، سودهای شما به طور خودکار به بلیط تبدیل می شود و شانس برنده شدن را دوباره افزایش می دهید.

توجه داشته باشد که وقتی بلیطی تهیه میکنید، آن بلیط برای جایزه فعلی در قرعه کشی شرکت نمیکند بلکه برای جایزه بعدی در نظر گرفته میشود. این اقدامات برای جلوگیری از سو استفاده بازیکنان با خرید بلیط دقیقا قبل از تمام شدن دوره (یک هفته) میباشد. شما می توانید آدرس قرارداد را خودتان در وب سایت های اکتشاف بلوک Ethereum و آنالیز مانند Etherscan بررسی کنید. همچنین می توانید اندازه فعلی استخر ، برآورد جایزه ، تعداد بلیط و سایر آمار مفید را در سایت PoolTogether نظارت کنید. شما میتوانید آدرس قرارداد را خودتان در بلاک جست وجو گر اتریوم و وبسایت های آنالیزی همچون Etherscan مشاهده کنید. همچنین می توانید اندازه فعلی استخر ، برآورد جایزه ، تعداد بلیط و سایر آمار مفید را در سایت PoolTogether نظارت کنید.

در صورتی که تمایل به انجام  بازی PoolTogether هستید میتوانید برای قسمت پرداخت این بازی از خدمات رمزینکس استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید