زمان مطالعه : ۴ دقیقه

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که معتقد استخراج بیت کوین بهترین روش برای کسب آن است، در این مقاله با آموزش استخراج بیت کوین همراه ما باشید.

توجه : قبل از این که به شما آموزش دهیم برای ماینینگ بیت کوین دقیقاً به چه تجهیزاتی نیاز دارید، باید به این نکته اشاره کنیم که این روزها با توجه به این که تعداد کوین‌ها رو به کاهش است، استفاده از این روش نه از لحاظ مالی نه از لحاظ زمانی به صرفه نیست. به عبارت دیگر هرچه که تعداد بیت کوین‌های موجود کم و کمتر شود، رقابت برای به دست آوردن بیت کوین سخت‌تر می‌شود. در مقابل روش‌های دیگری برای کسب بیت کوین رایگان مانند نرم‌افزار و فاست وجود دارد که مسلماً برای اینکه به نتیجه برسند نیاز به زمان زیادی دارند. به همین دلیل است که تحلیل گران اقتصادی معمولاً توصیه می‌کنند که برای سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال، روش خرید بیت کوین را امتحان کنند.

آموزش استخراج بیت کوین مرحله به مرحله

برای استخراج بیت کوین شما می‌توانید از یک کمپانی فعال در این زمینه کمک بگیرید و یا به صورت انفرادی از طریق خرید سخت‌افزار اقدام کنید. پس بهتر است نگاهی به هر دوی این روش‌ها داشته باشیم و بررسی کنیم که چرا استفاده از خدمات یک کمپانی برای استخراج بیت کوین بهتر است.

مقایسه استخراج بیت کوین با خرید بیت کوین

یکی از مهم‌ترین مواردی که در مبحث آموزش استخراج بیت کوین باید به آن پرداخته شود، این است که آیا استخراج بیت کوین به صرفه هست یا نه!

در سال ۲۰۰ زمانی که بیت کوین فعالیتش را به عنوان یک ارز رمزنگاری شده آغاز کرد، برای ماینینگ بیت کوین به بیشتر از یک کامپیوتر معمولی با سرعت بیشتر نیاز خاصی نبود. اما این روزها برای استخراج بیت کوین نیاز به دستگاه‌هایی با پردازنده‌های قوی‌تری است.

زمانی که کاربران نظر ما را در رابطه با استخراج بیت کوین می‌پرسند، معمولاً به با این جواب روبه‌رو می‌شوند که استفاده از این روش به نسبت سایر روش‌های کسب بیت کوین همراه با خطرات بیشتری است. چرا که قیمت دستگاه‌های مورد نیاز، مشکلات فنی که در حین ماینینگ بیت کوین رخ می‌دهد و حتی عدم تضمین پرداخت در پایان کار، همه و همه باعث می‌شوند که استفاده از این روش چندان امن و قابل اعتماد به نظر نرسد! بنابراین هیچ وقت نمی‌توان به صورت قطع تعیین کرد که استفاده از این تکنیک برای استخراج ارز دیجیتال می‌تواند سودآور باشد یا نه!

به عنوان مثال در سال ۲۰۱۸ افراد زیادی به دنبال آموزش استخراج بیت کوین نبودند، چرا که هزینه هر بیت کوین چیزی حدود ۳۸۰۰ دلار بود در حالی که هزینه ماینینگ آن ۲۴۰۰ دلار!

آموزش استخراج بیت کوین

آموزش استخراج بیت کوین با استفاده از شرکت‌های واسط

کمپانی استخراج بیت کوینی که مد نظر دارید انتخاب کنید

استخراج مبتنی بر ابر یکی از روش‌هایی است که در آموزش استخراج بیت کوین به آن پرداخته می‌شود. در این روش، یک کمپانی سخت‌افزار مورد نیاز و یا بخشی از قدرت هچینگ خود را به همراه یک فرد در اختیار شما قرار می‌دهد تا مسئولیت استخراج بیت کوین برای شما را به عهده بگیرد. بنابراین در انتخاب این کمپانی بیشترین دقت را داشته باشید، چرا که بسیاری از آن‌ها مدعی انجام این کار به بهترین شکل برای شما می‌شوند، در حالی که تجهیزات لازم برای شروع این کار را ندارند.

طرح مورد نظر برای استخراج بیت کوین را انتخاب کنید

بعد از آنکه کمپانی مورد نظرتان را برای استخراج بیت کوین انتخاب کردید، باید یکی از طرح‌های پیشنهادی را برای شروع کار انتخاب کنید.( به عنوان مثال تعیین این که قدرت هش استخراج چقدر باشد.) هرچند که همیشه نمی‌توان این موضوع را تضمین کرد، اما می‌توان گفت که هرچه بیشتر پرداخت کنید، در زمان کوتاه‌تری می‌توانید به نتیجه مطلوب برسید. برای اینکه تصمیم درستی بگیرید، می‌توانید پارامترهایی را مانند ارزش فعلی بازار بیت کوین، دشواری استخراج بیت کوین، میزان بازگشت هزینه و … را در نظر بگیرید.

برخی از کمپانی‌های فعال در این زمینه به صورت پیش پرداخت کار می‌کنند. به این معنا که طرح‌های مورد نظر را به شما می‌فروشند، اما زمانی از آن‌ها استفاده می‌کنند که تجهیزات لازم در دسترس باشد. بنابراین با استفاده از این طرح‌ها که معمولاً قیمت کمتری دارند، می‌توانید بعد از چند هفته و یا چند ماه به بیت کوینتان برسید.

توجه : در این مقاله چون هدف ما آموزش استخراج بیت کوین است، صرفاً به این روش اشاره کردیم. ولی این مسئله به معنای تائید آن نیست. چرا که هیچ تضمینی وجود دارد که کمپانی سر قولش بایستد و یا ارزش بیت کوین در طول زمان تغییر نکند.

آموزش استخراج بیت کوین

استخر استخراج بیت کوین را انتخاب کنید

بعد از این که طرح مورد نظرتان را انتخاب کردید، کمپانی از شما می‌خواهد که استخر استخراج بیت کوین را انتخاب کنید. فرقی نمی‌کند که به صورت شرکتی قصد استخراج بیت کوین را دارید یا به صورت انفرادی. تعیین یک استخر و پیوستن به آن برای شروع استخراج یکی از مهم‌ترین مراحل ماینینگ بیت کوین است. برای انتخاب استخر، گزینه‌ای را انتخاب کنید که قابل اعتماد بوده و کارمزد کمی از شما دریافت می‌کند. یکی از بهترین گزینه‌ها برای انتخاب استخر Slush است.

کیف پول بیت کوین را انتخاب کنید

زمانی که قراردادتان با موفقیت با کمپانی مورد نظرتان بسته شد، می‌توانید بعد از چند وقت از طریق حساب ابری که دارید، شاهد روند استخراج بیت کوین باشید. یکی از مهم‌ترین توصیه‌هایی که هنگام آموزش استخراج بیت کوین به آن پرداخته می‌شود، نوع کیف پولی است که فرد برای نگهداری ارز دیجیتال انتخاب می‌کند. در میان انواع کیف پولی که برای ارزهای رمزنگاری شده وجود دارد، کیف گول سخت‌افزاری از امنیت بهتری برخوردار است.

آموزش استخراج بیت کوین به صورت انفرادی

برای استخراج بیت کوین به صورت انفرادی شما باید هزینه خرید دستگاه‌هایی با پردازنده‌های قوی را پرداخت نمایید. معمولاً هزینه خرید این دستگاه‌ها، نگهداری و تعمیرشان به‌اندازه‌ای بالا است که از لحاظ اقتصادی سرمایه گذاری در آن‌ها به صرفه نیست. اما در حالت کلی تفاوتی در روند استخراج توسط شرکت و به صورت انفرادی وجود ندارد.

همراهان عزیز در این مقاله با آموزش استخراج بیت کوین همراه شما بودیم. به طور کلی ما استفاده از این روش را برای سرمایه گذاری در ارز رمزنگاری شده نه توصیه می‌کنیم و نه نفی! چرا که در دنیای ارز مجازی، هیچ چیز را نمی‌توان تضمین کرد. بنابراین خودتان باید تحقیق کنید و ببینید که برای استفاده از این ارز دیجیتال کدام روش در این لحظه جواب می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید