زمان مطالعه : ۳ دقیقه

پیش بینی می شود که در سال ۲۰۲۰ قیمت ارزهای دیجیتال افزایش چشمگیری داشت باشد و به همین دلیل سرمایه گذاران زیادی به فعالیت در حوزه ی رمزارزها روی آوره اند. در همین راستا بسیاری از شرکت های بزرگ نیز ارز دیجتیال را به رسمیت شناخته اند و امکان انجام مبادلات با استفاده از سکه های رمزنگاری شده را برای کاربران خود فراهم کرده اند. همچنین برخی از این شرکت ها، برای ارائه ی  ارزهای دیجیتال مخصوص به خود برنامه ریزی کرده اند. به علاوه دولت کشورهای بزرگ مثل ژاپن، در حال کار برروی ارز دیجیتال مخصوص به خود می باشد. در این مقاله با هم به بررسی اارز دیجیتال ژاپن خواهیم پرداخت. با رمزینکس همراه شوید.

گزارشات ارائه شده در مورد ارز دیجیتال ژاپن

طبق گزارشات به دست آمده، گروهی از قانون گذاران در ژاپن برای ایجاد ارز دیجیتال صادر شده از سوی دولت  در حال تلاشند. به نقل از رویترز ، یکی از قانونگذاران گفته است، که ایجاد ارز دیجیتال دولتی پاسخی مستقیم به لیبرا (Libra) ارز دیجیتال فیسبوک و یوان دیجیتال چین خواهد بود.

ارز دیجیتال ژاپن

نوریحیو ناکایاما ، معاون پارلمانی وزارت امور خارجه  چین ، به رویترز گفت : “چین به سمت صدور یوان دیجیتال حرکت می کند ، بنابراین ما می خواهیم تدابیری را برای مقابله با چنین تلاش هایی پیشنهاد دهیم.”

در واقع ، قانونگذاران ژاپنی در برابر یوان دیجیتال چین موضع گیری کرده اند. آن ها معتقدند که اگر یوان دیجیتال در شهرک های بین المللی به خوبی استقبال شود و مورد استفاده قرار گیرد “یک مشکل بسیار جدی” برای قانونگذاران ژاپنی خواهد بود.

ارز دیجیتال ژاپن ارائه خواهد شد

در حال حاضر، این طور به نظر می رسد که جزئیات کارارز دیجیتال ژاپن هنوز پنهان مانده است. با این حال ، می توان گفت که این رمزارز، یک “ابتکار عمل مشترک” بین دولت ژاپن و شرکت های خصوصی خواهد بود.

خبرهایی منتشر شده است مبنی بر اینکه گفته شده است، گروه تهیه کننده طرح ارز دیجیتال ژاپن ، ماه آینده طرح خود را تکمیل کرده و تحویل خواهند داد.

بنابراین انتظار نمی رود ژاپن به زودی ارز دیجیتالی خود را منتشر کند. البته موانع نظارتی قابل توجهی بر سر راه آن ها وجود دارد که باید بر آن ها غلبه کنند.

حقیقتی که وجود دارد این است که ، اگر ارز دیجیتال فیس بوک از بین برود، می توانیم انتظار داشته باشیم که این ارز دیجیتال متمرکز قبل از آنکه مورد استفاده قرار بگیرد ، بازنگری و ارزیابی شود. در این زمینه اگر دولت ژاپن حمایت بکند، برخی از نگرانی هایی که در ارتباط با لیبرا، ارز دیجیتال فیسبوک وجود داشت، از بین خواهد رفت.

ارز دیجیتال ژاپن

یکی از موارد مشکل ساز برای لیبرا آن بود که راه اندازی آن توسط گروهی از یک شرکت بزرگ تکنولوژیکی که چندان شناخته شده و قابل اعتماد نبود، انجام شد.

به هر حال، باید مدت بیشتری منتظر بود تا ببینیم که این ارز دیجیتال، یعنی اارز دیجیتال ژاپن چگونه عمل خواهد کرد. اما آنچه کاملا مشخص است حاکی از این حقیقت است که ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی در جریان هستند تا ارائه شوند، خواه به آنها نیاز داشته باشیم یا نه!

کلام آخر

شرکت های بزرگی نظیر فیسبوک و اپل، فعالیت خود را در زمینه ی ارزهای دیجیتال آغاز کرده اند و این سکه های رمزنگاری شده در بسیاری از کشورهای بزرگ جهان نیز به رسمیت شناخته شده اند. کشور ژاپن نیز در تلاش است تا ارز دیجیتال خود را ارائه دهد و هدف او از ارائه ی ارز دیجیتال ژاپن ، مقابله با لیبرا، ارز دیجیتال فیسبوک و یوان دیجیتال چین است. چین در حال حاضر مشغول انجام این پروژه است و هنوز جزئیات بیشتری در این مورد منتشر نشده است و باید منتظر بمانیم تا نتایج عملکرد ارز دیجیتال ژاپن را مشاهده کنیم.

از اینکه تا پایان این مقاله با رمزینکس همراه بودید از شما صمیمانه سپاسگزاریم. امید است مطالب ذکر شده توانسته باشد براطلاعات مفید شما در این زمینه بیافزاید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید