زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مایکل ون دِپوپ تحلیلگر (Micheal van de Poppe) تحلیل‌گر دنیای رمز ارزها، اخیراً نگرانی‌های خود را در مورد تجدید نظر در بازار بیت کوین ابراز کرده است. او همچنین به نوعی اشاره دارد که آلتکوین های رقیب ممکن است خبرهای خوبی برای جشن گرفتن داشته باشند.

نمودار هفتگی بیت کوین هنگام مرور داده‌های تاریخی، مقداری نوسان را در دوره ماه مارس نشان می‌دهد. داده های گاه‌شماری معمولاً بینشی در مورد چگونگی چرخه بازار در آینده فراهم می‌کنند.

میانگین متحرک وزنی ۲۱ روزه (WMA21) حمایت مهمی است که می‌تواند قیمت را از کاهش بیشتر حفظ کند. البته بازار این هفته در یک مسیر مستقیم بالا نمی‌رود و منجر به اصلاح در بازار بیت کوین خواهد شد.

جفت ارز بیت کوین به دلار (BTCUSD)
جفت ارز بیت کوین به دلار (BTC/USD)

جفت ارز بیت کوین به دلار (BTC/USD) پس از بررسی برنامه زمانی هفتگی در وضعیت نزولی قرار داشته است. این ممکن است بدترین افت هفتگی ثبت شده در یک سال اخیر این جفت ارز باشد.

پیش بینی بازده بیت کوین بر اساس میانگین متحرک وزنی ۲۱ روزه (WMA21) به عنوان یک اندیکاتور تکنیکال عمل می‌کند. اگر قیمت بخواهد سرعت موج صعودی خود را حفظ کند، معامله گران احتمالاً باید پیشنهادات خرید این جفت ارز را افزایش می‌دهند. بدیهی است که در صورت عدم تحقق این روند، جفت ارز به بازار نزولی وارد خواهد شد.

ون ده پوپ می‌افزاید:

«با وجود تمام آسیب پذیری های موجود در بیت کوین، هنوز هم نباید وحشت کرد و پیش بینی می شود بیت کوین بتواند روی میانگین متحرک وزنی ۲۱ (WMA21) به ثبات مورد نیاز خود دست یابد و ممکن است دیر یا زود شروع به افزایش کند.»

با توجه به تحولات اخیر، شرکت‌هایی مانند پی پل (PayPal)، اپل (Apple) و مستر کارت (MasterCard) در تلاش هستند ویژگی‌های رمزنگاری فعال شده را ایجاد کنند که باعث ایجاد یک جهت گیری صعودی شود. ایمان به بیت کوین با وجود میکرواستراتژی سرمایه گذاری اسکوءرز (Squares) روی این رمز ارز و همچنین سرمایه گذاری دویچه بانک (Deutsche Bank) روی آن دچار خدشه نمی‌شود.

در این شرایط گفته می شود که بازار آلت کوین  نیز دچار افت شده است، اما این اتفاق فرصت‌های مناسبی را برای افرادی که قصد خرید توکن با قیمت ارزان دارند را فراهم می‌کند.

ون دی پوپ اظهار می دارد که:

«چیزی که برای ماه مارس آینده پیش بینی می کنم این است که ما یک دوره رنج حرکتی و کسل کننده پیش رو داشته باشیم. شاید برخی از آلت کوین ها کمی نوسان را تجربه کنند همچنان که برخی دیگر مانند کوساما (KSM)، سرم (SRM)، سولانا (SOL) عملکرد خوبی خواهند داشت. اما تابستان واقعی برای آلتکوین باید با توجه به روزهای آخر ماه مارس پیش بینی شود و سپس به سمت فصلی که همه چیز در آن ممکن است اتفاق بیافتد، پیش برویم. »

از کجا آلت کوین بخریم؟

صرافی معتبر رمزینکس با فراهم کردن بستری امن، امکان خرید طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال را فراهم کرده است. در صرافی رمزینکس به اپلیکیشن و کیف اختصاصی دسترسی دارید. کارمزدهای تعیین شده در این صرافی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال حداقل مقدار ممکن است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید