در ادامه به تحلیل تکنیکال ماتیک (پالی گان) پرداخته شده است. ارز دیجیتال ماتیک (پالی گان) قصد دارد هم مقیاس پذیری در بلاکچین را افزایش دهد و هم مشکل عدم همکاری متقابل بین شبکه‌های بلاکچین را حل کند. در این مقاله بر اساس شاخص و الگوهای قیمتی به پیش بینی و تحلیل قیمت امروز ماتیک و وضعیت فردای آن پرداخته شده است.

تحلیل امروز ماتیک

تحلیل ماتیک ارائه شده در زیر جنبه اطلاعاتی دارد و نباید مبنایی برای خرید یا فروش قرار گیرد. این تحلیل در تاریخ ۱۸ آذر بروزرسانی شده است.

به نظر می رسد که قیمت ماتیک برای یک صعود بزرگ به سمت ۳/۸۴ دلار آماده است زیرا این رمز ارز یک الگوی صعودی را در نمودار روزانه خود نشان می دهد. الگوی تکنیکال حاکم هم نشان می دهد که توکن لایه ۲ در حال آماده شدن برای صعود ۶۲ درصدی است.

قیمت ماتیک برای ۶۲ درصد صعود آماده می شود

قیمت ماتیک یک الگوی مثلثی صعودی را در نمودار روزانه تشکیل داده است که هدف آن را بر روی ۳/۸۴ دلار نشان می دهد که ۷۲ درصد بالاتر از مرز بالایی الگوی مثلثی حاکم است.

در تاریخ ۷ دسامبر (۱۶ آذر)، قیمت این رمز ارز  بالاتر از خط روند صعودی الگوی غالب روی نمودار بسته شد و چشم انداز صعودی را تأیید کرد. با این حال، ممکن است قبل از رسیدن به هدف خوش بینانه خود با چند مانع روبرو شود.

اولین مانع بر روی سقف قیمتی ۲۶ می ۲۰۲۰ یعنی ۲/۴۴ دلار قرار دارد و سقف قیمت بعدی روی بالاترین قیمت تاریخی آن یعنی ۲/۷۰ دلار ظاهر می شود. قیمت ماتیک ممکن است قبل از رسیدن به هدف صعودی خود روی ۳/۸۴ دلار، از سطح ۱۲۷/۲ درصد فیبوناچی که روی قیمت ۳/۲۵ دلار قرار دارد کمی اصلاح شود. این حتی ممکن است سطح فیبوناچی ۱۶۱/۸ درصد بر روی ۳/۹۶ دلار هم هدف قرار گیرد.

  پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) امروز

با این حال، برای اینکه الگوی نمودار صعودی تثبیت شود، قیمت ماتیک باید بالاتر از ۲/۲۴ دلار بسته شود، مرز بالایی مثلث که به عنوان اولین خط دفاعی برای چند ضلعی عمل می کند، همزمان با سطح اصلاحی فیبوناچی ۷۸/۶ درصد خواهد بود.

حرکت قیمت ممکن است در سطح میانگین متحرک ساده ۲۱ روزه (SMA21) در ۱/۸۹ دلار، که با سطح اصلاحی فیبوناچی ۶۱/۸ درصد تلاقی می کند، یک حمایت مهم را بسازد. اگر فشار فروش افزایش یابد، قیمت ممکن است به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) در ۱/۸۱ دلار و سپس به سمت مرز پایین مثلث در ۱/۶۵ دلار کاهش یابد که نزدیک به سطح ۵۰ درصد اصلاحی است.

سرمایه‌گذاران باید توجه داشته باشند که سقوط به زیر سطح فوق‌الذکر ممکن است برای خریداران مشکل ایجاد کند، زیرا اگر ماتیک یک خط روند حمایتی حیاتی چند ماهه را از دست بدهد، سناریوی صعودی ممکن است باطل شود.

برای خرید و فروش ماتیک می توانید از طریق سامانه معاملاتی همتا به همتای صرافی ارز دیجیتال رمزینکس اقدام کنید.

تحلیل تکنیکال ماتیک (Matic)؛ ۸ آذر

قیمت ماتیک اخیراً کف سازی خود را شروع کرده و آماده یک صعود است. این حرکت در حالی رخ می دهد که بازار ارزهای دیجیتال پس از سقوط ناشی از شیوع مجدد ویروس جدید کرونا در سه روز گذشته بهبود یافته است.

یونی سواپ بزودی روی بستر ماتیک خواهد رفت

یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ ۲۰ نوامبر (۳۰ آبان) در فروم خود اعلام کرد که روی بستر پلی گان که راه حل مقیاس پذیری است مهاجرت خواهد کرد. از آنجایی که یونی سواپ (Uniswap) یک بازارساز خودکار (AMM) بوده و بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است، با هزینه های گس (Gas Fee) بالا و معاملات با سرعت پایین مواجه است. نظر به این مشکلات بود که  پلی گان به یونی سواپ پیشنهاد کرد که بازارساز خودکار خود به این پلتفرم منتقل کند.

  پیش بینی و تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC) امروز

این پیشنهاد از طریق کسب مجوز از تیم بازار ساز گرفته شد. با رای مثبت ۷.۷۹ میلیون کاربر یونی، به احتمال زیاد به زودی شاهد یونی سواپ روی بلاکچین ماتیک خواهیم بود. این موضوع به کاربران این امکان را می دهد تا بدون نگرانی در مورد هزینه های بالای گس، بر روی AMM تراکنش انجام دهند.

در حالی که یونی سواپ (Uniswap) اخیرا روی شبکه لایه ۲ آمده است، پلتفرم های محبوب دیگری مانند Aave، Curve، Balancer، SushiSwap، Matcha و سایرین نیز در حال حاضر وجود دارند که قابلیت راه حل های مقیاس پذیر را اراهئه می دهند.

نمودار ۴ ساعته ماتیک

قیمت ماتیک برای صعود مجدد آماده می شود

قیمت این رمز ارز از ۲۶ نوامبر (۵ آذر) تا ۲۸ نوامبر (۷ آذر) ۲۴ درصد کاهش یافته و به ۱/۴۹ دلار رسیده است. جالب اینجاست که این نوسان نزولی کف قیمتی را که در بر روی قیمت ۱/۵۲ دلار تشکیل شده بود را رد کرد و به سازندگان بازار اجازه داد نقدینگی را جمع‌آوری کنند. این خود نشانه شروع مجدد روند صعودی است.

این حرکت به سرعت با افزایش ۱۱ درصدی تا جایی که قیمت ماتیک در حال حاضر معامله می شود یعنی سطح ۱/۶۵ دلار همراه شد. در آینده، سرمایه گذاران می توانند انتظار داشته باشند که ماتیک با سطح اصلاحی ۵۰ درصدی در ۱/۷۵ دلار دست و پنجه نرم کند. اگر قیمت این رمز ارز بتواند خود را بالاتر از این مانع تثبیت کند، شروع یک روند صعودی تایید خواهد شد.

در این شرایط، پلی گان می تواند به صعود خود ادامه دهد و راه را برای آزمایش مجدد سد مقاومتی ۱/۸۸ دلاری باز نماید. این صعود ۱۵ درصد پیشرفت نسبت به موقعیت فعلی را به همراه خواهد داشت. اگر فشار خرید افزایش یابد، قیمت ماتیک می‌تواند دوباره تا محدوده بالای ۱/۹۷ دلار را هدف قرار دهد.

  آینده ریپل در سال 2021 + پیش بینی قیمت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید