زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اینکه  ماینرها چه تاثیری روی قیمت بیت کوین دارند ، شدیدا به حدسیات وابسته است. بیشتر تئوری ها بر اساس این ایده ساخته شده است که ماینرها وقتی که بیت کوین های تازه را که در بازار به دست آورده اند، می فروشند، که به این ترتیب فشار را به منظور کاهش قیمت، بر بیت کوین وارد می کنند تا قیمت آن به ارز فیات برسد. چندین استراتژی پیرامون این ایده وجود دارد، مانند شناسایی اینکه کدام کیف پول متعلق به ماینر است و نیز نظارت بر زمان جابجایی وجوه از این کیف پول ها به صرافی ها. با این حال ، تحقیقات اخیر منتشر شده توسط صندوق حمایت از دارایی های Crypto Paradigma Capital نشان می دهد که تاثیر ماینرها بر قیمت بیت کوین احتمالاً ناچیز است. به منظور بررسی بیشتر این مطالب با رمزینکس همراه شوید.

سهم ماینرها از حجم درون زنجیره

با وجودی که ماینرهای بیت کوین ۱۰۰ درصد حجم تراکنش های درون زنجیره را هنگام آغاز کار شبکه ی بیت کوین، کنترل می کنند، این سهم به سرعت به کمتر از یک درصد کاهش در طی سه سال اول یافت. انتظار می رود سهم ماینر از حجم درون زنجیره (MSV)کاهش یابد زیرا بیشتر کاربران بیت کوین را پذیرفته اند و هزینه ی بلاک به رند کاهشی خود ادامه می دهد.

تاثیر ماینرها بر قیمت بیت کوین

حال اگر فرض کنیمماینرها روزانه ۱۸۰۰ بیت کوین به اضافه ۲٪ هزینه تراکنش دریافتی از کاربران بیت کوین را دریافت کنند ، ماینرها تقریبا ۱۸۴۰ بیت کوین برای فروش در بازار دارند. با حجم انتقال معین بیت کوینکه معمولاً بالای ۵۰۰۰۰۰ BTCدر روز است ، این نشان می دهد کهMSV معمولاً کمتر از ۰.۰۱٪ است.

انتظار می رود که این عدد بیشتر شود  زیرا بیشترکاربران،  بیت کوین را قبول دارند و آن را پذیرفته اند و هزینه یهر بلاک همچنان روندکاهشی خود را به سوی هالوینگ ادامه خواهد داد، به این ترتیب سهم ماینرها از حجم تغییریافته ی بیت کوین هنگامی که حجم آن خارج از زنجیره در نظر گرفته شود، با کاهش بیشتری مواجه خواهد شد.

البته تحلیل فوق چندان قطعیت ندارد و ماینرها ممکن است قیمت بیت کوین را از طریق مشارک های آن ها در بازارهای مرتبط به دست نیاورند.

هنگامی که معاملات با  قیمت های بیشتر از قیمت های فعلی و آنی در معاملات صورت گیرد، ماینرها ممکن است با فروش قراردادهای آینده مانع از ریسک حرکت قیمت آن بشوند.

ماهیت افزایشی محصولات آینده به این معناست که چنین موقعیت هایی می تواند تاثیر خاصی بر قیمت داشته باشد. با این حال در مورد محصولاتی بیت کوینی باید بگوئیم که ماینرها تاثیر بیشتری نسبت به دلالان و واسطه ها یا تولیدکنندگان بازار ندارند.

تجزیه و تحلیل ارتباط نتایج جستجوی ماینرها با صرافی ها

هنگامی که نتایج این بررسی مشخص شد، متخصصان دریافتند که روابط انجمنی بسیار کمی بین آن ها وجود دارد و محققان به جای ادامه ی بررسی ها و تحقیقات خود دریافتند که ارتباط و همبستگی ناچیزی بین این دو وجود دارد.

تاثیر ماینرها بر قیمت بیت کوین

نظر مخالف مدیر اجرایی BLOCKWARE در مورد تاثیر ماینرها بر قیمت بیت کوین

MinerUpdateبا مدیرعامل شرکتBlockware Solutions Matt D’Souza درمورد یافته های حاصل از مطالعه ی این مدل گفتگو کردند. ما به شدت مخالف این مسئله است که، ماینرها با توجه به اینکه آن ها سرمایه جدیدی را وارد بازار بیت کوین می کنند، تأثیرکمی در بازار دارند و برخی از تحلیلگران زنجیره ای نیز چنین نظریه ای را پشتیبانی می کنند. تحلیل گرانی مانندWilly Wooو تیم  CoinMetricsمعیارهایی را برای ارزشیابی ارزش سرمایه داران جدید بیت کوین در بازار معرفی کرده اند.

یک تئوری محبوب بازار که اخیرا ًدر حال پخش است برای تخمین متوسط هزینه ماینینگ و استفاده از آن به عنوان تقریب حد پایین بازار بیت کوین.

تیم Blockware Solutionsدر حال حاضر در حال انجام تحقیقاتی در مورد تاثیر ماینرها بر قیمت بیت کوین هستند تا رابطه بین قیمت بازار و هزینه تولید را بررسی کنند.

در این مقاله نکاتی را در مورد تاثیر ماینرها بر قیمت بیت کوین بیان کردیم. عده ای از تحلیلگرها معتقدند که ماینرها هیچ تاثیر محسوسی برقیمت بیت کوین نخواهند داشت و عده ای دیگر معتقدند که تاثیر ماینرها بر قیمت بیت کوین بسیار پررنگ است. به هر حال هنوز محققان در حال تحلیل و بررسی این مسئله هستند تا به نتایج قطعی در این مورد دست یابند.

از توجه و همراهی شما دوستان عزیز تا پایان این مقاله بسیار ممنون و سپاسگزاریم. امید است آنچه در قالب مقاله ی فوق برای شما عزیزان ارائه شد مورد توجه و رضایت شما گرامیان قرار گرفته باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید