زمان مطالعه : ۴ دقیقه

روش های زیادی برای کسب ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین وجود دارد که از جمله مهمترین آنها می توان به ترید و استخراج اشاره کرد. استخراج و ترید دو روش بسیار رایج برای کسب ارزهای دیجیتالی می باشند. هر دو این روش ها مزایا و معایب خاصی دارند و بسته به دانش و تخصص شما ممکن است یکی از آنها نسبت به دیگری بهتر باشد. در ادامه با رمزینکس همراه باشید تا در مورد جوانب مثبت و منفی هر دو روش استخراج یا ترید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

استخراج یا ترید

مزایای استخراج ارز دیجیتالی 

اگر فنی هستید، احتمالاً استخراج ارزهای دیجیتالی انتخاب اول شماست. با این حال در صورتیکه هنوز هم نمی دانید که آیا این روش شایسته سرمایه گذاری کلانی در ارزهای دیجیتالی است یا نه، بهتر است به مزایای استخراج در ادامه نگاهی بیاندازید.

ریسک کمتر

درسته که استخراج ارزهای دیجیتالی ریسک مربوط به خود را به همراه دارد، اما باز هم نسبت به ترید ریسک کمتری دارد. به عنوان مثال، هنگامی که قیمت ارزهایی که خریداری کرده اید کاهش شدیدی داشته باشد، ممکن است هرگز سرمایه اولیه خود را به دست نیاورید. در صورتی که اگر هزینه برق بالاتر از ارزش آنچه که استخراج کرده اید باشد، باز هم می توانید با رعایت نکات درست در استخراج یا فروش تجهیزات خود به صورت نقدی، هزینه ی اولیه سرمایه خود را کسب کنید (اگرچه با سود همراه نباشد). در حالی که در مبادلات یا ترید اگر ارزش ارزهای دیجیتالی شما کاهش شدیدی پیدا کند، هیچ سرمایه ای برای شما باقی نمی ماند.

 

زمان کمتر

پس از تنظیم تجهیزات استخراج خود، نیازی به تنظیم مجدد و کار دیگری ندارید. هر چند که با استفاده از GPU، باید گاهی اوقات نرم افزار خود را به روز کنید (مانند زمانی که یک فورک ایجاد می شود) و گاهی اوقات ریگ های خود را مجدداً راه اندازی کنید. اما این کار در مقایسه با ترید و تحلیل و مشاهده دائم بازار و نمودارها، اصلا چیزی نیست. استخراج درآمد منفعل تری نسبت به ترید است.

مزایای ترید نسبت به استخراج

اگر استفاده از وسایل و تجهیزات ASIC، برای شما سخت و دشوار است، مبادله یا ترید چیزی است که ممکن است بخواهید آن را امتحان کنید. در ادامه به برخی از مزایای ترید نسبت به استخراج پرداخته شده است.

بدون نیاز به مهارت های فنی

شروع ترید بسیار آسان است زیرا به تجهیزات گران قیمت و مکان مناسب برای راه اندازی آنها احتیاج ندارد. برای شروع ترید شما به یک سرمایه احتیاج دارید، اما می توانید با ۱۰ دلار یا کمتر از آن نیز کار خود را شروع کنید و پس از کسب سود و سرمایه اولیه، پول بیشتری سرمایه گذاری کنید.

 

انتخاب سکه های بیشتر

در استخراج با استفاده از یک سخت افزار، شما قادر به استخراج هر نوع ارز دیجیتالی نمی باشید. در حالیکه در ترید اینگونه نیست. از آنجا که شما در مبادله از یک سکه یا الگوریتم خاص استفاده نمی کنید، هزاران سکه برای انتخاب وجود دارد. همه سکه ها برابر نیستند، برخی از آنها به دلیل حجم مبادلات کم یا نوسانات قیمت پایین، پتانسیل درآمدی بالایی ندارند.

 

پتانسیل کسب درآمد بیشتر

در صورتیکه بازار ارزهای دیجیتالی نوسانات رو به بالایی را تجربه کند، قادر خواهید بود با همان مقدار سرمایه، سود بیشتری نسبت به استخراج کسب کنید. اگر شرایط بازار برای استخراج مساعد باشد، در بهترین حالت شما قادر خواهید بود هزینه ی اولیه دستگاه ها و تجهیزات خود را در ۴ تا ۶ ماه کسب کنید، اما در ترید قادر خواهید بود، سرمایه خود را در کمتر از یک ماه دو برابر کنید. حتی اگر بزرگترین تریدر جهان نباشید. اگر تمامی جوانب امنیتی و آگاهی را هم در نظر بگیرید، می توانید ۳ تا ۵ درصد در روز (یا حتی ده درصد یا بیشتر در یک روز خاص) سود کسب کنید. البته، هرگز فراموش نکنید که در یک بازار کاهشی، ممکن است کلیه سرمایه خود را از دست بدهید. بنابراین ترید را راهی مطمئن برای ثروتمند شدن در نظر نگیرید؛ اگر این کار ساده و سودآور بود، هیچ کس کار دیگری انجام نمی داد.

 

استخراج یا ترید

استخراج یا ترید

احتمالاً قبل از مطالعه این مقاله هم در مورد انتخاب استخراج یا ترید فکر کرده اید، شاید پس از مطالعه مطالب ذکر شده هم نیز هنوز به درستی تصمیم نگرفته اید. هیچ کس نمی تواند شما را تنها به انتخاب یکی از این ۲ روش محدود کند، شما می توانید هر دو این روش ها را با هم انجام دهید، فقط کافی است قبل از شروع به کار از وضعیت بازار و روند استخراج مطلع گردید. اما توصیه ما این است که اگر به تازگی به عرصه ی ارزهای دیجیتالی وارد شده اید، بهتر است با ترید کار خود را آغاز کنید (البته فقط مقادیر اندک).

از طرف دیگر، اگر در حال حاضر تجهیزات استخراج دارید، می توانید از این طریق شروع به کار کنید. در هر صورت، حتی اگر شما یک ماینر هم باشید با کسب مهارت های ترید و تحلیل می توانید سود خود را از این کار به حداکثر برساند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید