زمان مطالعه : ۳ دقیقه

بازار ارزهای رمزنگاری شده در سال ۲۰۲۱ بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گرفته است. با این حال، برخی هنوز معتقدند که این کار اتلاف سرمایه است. این مقاله نظرات دو نفر از ثروتمندترین مردان جهان را ارزیابی می‌کند.

هم چنانکه بازار رمز ارزها به بالاترین سطح صعودی خود می‌رسد، توجه افراد بیشتری را به خود جلب می‌کند. این بازار در حال جذب هر چه بیشتر معامله گران نوپا، میلیاردرها و حتی بازرگانان قدیمی است که بر این باور هستند که دارایی‌های دیجیتال برای اکوسیستم مالی مفید است.

در چند وقت اخیر سقف بازار رمز ارزها به بالاترین قیمت یعنی کمی کمتر از ۱/۷ تریلیون دلار رسیده است. ارزش بازار بیت کوین به تنهایی در بازار به یک تریلیون دلار رسیده است. دو رمز ارز اتریوم و بیت کوین اخیراً به بالاترین حد خود رسیده اند و بسیاری از آلت کوین‌ها نیز در همان مسیر قرار گرفته اند.

 قیمت توکن بایننس (BNB)، به طرز چشمگیری افزایش یافته و در طی یک هفته، ارزش بازار آن پس از اتریوم و بیت کوین جایگاه سوم را در اختیار گرفته است؛ بنابراین درحالی‌که بازار رمز ارزها در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته اند، نظر افراد ثروتمند راجع به آن می‌تواند حائز اهمیت باشد.

نظر ایلان ماسک در مورد ارزهای دیجیتال

یکی از دلایل اصلی پامپ و رشد بیش از ۸۰۰ درصدی دوج کوین (DogeCoin) این است که ایلان ماسک در آن سرمایه‌گذاری کرده است. اخیراً، شرکت تسلا (Tesla) به مدیریت ایلان ماسک اقدام به خرید بیت کوین به ارزش ۱/۵ میلیارد دلار به منظور حفظ ارزش سرمایه‌های خود در مقابل افت پول‌های کاغذی کرده است.

حمایت ثروتمندترین فرد جهان از این بازار مطمئناً به مصابه افزودن بنزین روی آتشی که در این بازار صعودی در جریان است. افزایش قیمت بیت کوین درست پس از اعلام تسلا اثبات کننده این امر است.

ماسک همچنین پس از کسب عنوان مدیر ارشد دوج کوین، بیش از دوازده بار در مورد این رمز ارز توییت کرده است. با این حال، ماسک به دنبال افزایش محبوبیت رمز ارزها در میان مردم اخیراً توئیتی در مورد موضع خود در بازار منتشر کرده است. ماسک اظهار داشت که بیت کوین تقریباً همان پول رایج است. البته وی از کلمه تقریباً برای اظهار نظر استفاده کرده است.

ماسک همچنین اذعان می‌کند که تصمیم تسلا برای خرید بیت کوین بازتاب مستقیم نظر او نیست. او تصریح می‌کند که:

«داشتن مقداری بیت کوین‌ها که دارای قدریت نقد شوندگی کمتری نسبت به پول نقد است، برای یک شرکت عضو ۵۰۰ سهام برتر در بازار بورس نیویورک  (S & P500) به اندازه کافی ماجراجویانه است.»

واضح است که ممکن است ماسک یک سرمایه‌گذار واقعی در زمینه رمز ارزها نباشد و درحالی‌که اخیراً اظهار داشته که رمز ارز مارس (Mars) قطعاً وجود خواهد داشت اما بدیهی است که ماسک اعتقاد خود را به سیستم مالی فعلی از دست داده است.

سرمایه‌گذاری روی بیت کوین اقدامی شجاعانه از سوی تسلا بود که البته به ثمر نشست. این شرکت کاملاً از این سرمایه‌گذاری خشنود است زیرا می‌داند سرمایه‌گذاری آن‌ها در کمتر از یک ماه بیش از ۴۵ درصد افزایش یافته است.

نظر ایلان ماسک در مورد ارزهای دیجیتال

نظر بیل گیتس در مورد ارزهای دیجیتال

بیل گیتس به دلیل خلق مایکروسافت و داشتن پیشینه ای طولانی در داشتن عنوان ثروتمندترین مرد جهان مشهور است. با این حال، جهان در حال تغییر است و به نظر می‌رسد این تغییرات بدون این مرد ۶۵ ساله نیز در حال رخ دادن هستند.

بیل گیتس اکنون بیشتر روی کارهای بشردوستانه مرتبط با جوامع مختلف متمرکز است. تمایل به ادامه ایجاد و رشد مشاغل کوچک چیزی نیست که وی تمرکز زیادی روی آن داشته باشد.

این میلیاردر بازنشسته پیش از این اعلام کرده بود که دارایی‌های دیجیتال چیزی نیست که او علاقه زیادی به آن‌ها داشته باشد. گیتس یک نگرانی مشترک را در این باره مطرح کرده است که هنگام بحث درباره رمز ارزها درباره آن صحبت شده است و آن فعالیت‌های غیر قانونی است.

وقتی از گیتس در مورد نظرش در مورد ارزهای رمزپایه سال شد اظهار داشت:

«استفاده از رمز ارزها برای برخی از فعالیت‌های مجرمانه امکان پذیر است و خوب است که از شر آن‌ها خلاص شویم.»

علی‌رغم این گفته و درحالی‌که گیتس سرمایه‌گذار در حوزه دارایی‌های دیجیتال نیست اعلام کرده که دیدگاهی خنثی درباره بیت کوین دارد. گرچه گیتس در مورد بیت کوین نظر خنثی دارد، اما این رمز ارز به‌وضوح در سراسر جهان محبوبیت یافته است و شرکت میکرو استراتژی (MicroStrategy)، به دنبال خرید یک میلیارد دلار دیگر بیت کوین است. صرف‌نظر از موضع میلیاردرها، رمز ارزها در کنار ما هستند تا بمانند و بازار آن‌ها بیش از هر زمان دیگری صعودی به نظر می‌رسد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید