زمان مطالعه : ۳ دقیقه

در حالی که زیرساخت های ابری هدف بزرگی برای حملات بدافزار های استخراج ارز دیجیتال هستند ، مرورگر مایکروسافت Edge چنین بدافزار های مخربی را مسدود می کند. این بلاکر جدیدبرتری هایی نسبت به بلاکر های موجود قبلی دارد. با رمزینکس همراه باشید تا شما را با این برنامه جدید مایکروسافت بیشتر آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید: راهنمای ساخت ریگ استخراج ارز دیجیتال

مرورگر مایکروسافت Edge

مرورگر مایکروسافت Edge چیست؟

غول فناوری، مایکروسافت ، به تازگی نسخه کاملی از مرورگر مبتنی بر کروم خود با نام مرورگر مایکروسافت Edge را معرفی کرده است که دارای چندین پیشرفت طراحی است. یکی از مهمترین ویژگی های جدید، یک ویژگی امنیتی است که برای محافظت کاربران از بارگیری خودکار برنامه های ناخواسته مانند بدافزار ها و نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم (که نه تنها برای رایانه شخصی مضر هستند بلکه می تواند فعالیت هایی پس زمینه ای را برای سرقت داده ها از دستگاه انجام دهند) افزوده شده است.

اریک لارنس ، مدیر برنامه ی اصلی مایکروسافت در توییت خاطرنشان کرد: بلاکرجدید مرورگر مایکروسافت Edge نسبت به بلاکر های ضد فیشینگ و ضد بدافزاری SmartScreen و SafeBrowsing که مبتنی بر تکنولوژی ابرهستند، برتری خواهد داشت.

” SmartScreen و SafeBrowsing هر دو بدافزارها را مسدود می کنند. ویژگی امنیتی جدید فراتر از این ها رفته و با مسدود کردن اختیاری دانلود هایی که صرفا محتوای ناخواسته دارند (لزوما بدافزار نیستند) این برتری را نشان میدهد.”

لازم به ذکر است که بر طبق گزارشات ویندوز، دان شارپ گفته است که بدافزار های استخراج ارز دیجیتال، شامل نرم افزار ها و بدافزار هایی هستند که برای تصاحب منابع سیستم و استفاده از داده ها برای استخراج ارز دیجیتال بدون اجازه صاحب سیستم، برنامه ریزی شده اند. . مرورگر مایکروسافت Edge به تازگی مطابق با فناوری جدید طراحی شده است تا چنین اسکریپت های مخربی را مسدود کند.

استفاده از مرورگر مایکروسافت Edge

مطابق گزارش ها ، به زودی کاربران مرورگر مایکروسافت Edge قادر خواهند بود در حالی که از خطر ناخواسته بارگیری بدافزارها در امان اند، در وب بچرخند. چندین بلاکر بدافزار وجود دارد، اما مایکروسافت Edge میتواند علاوه بر مسدود کردن بدافزار ها، دانلود هایی را حاوی کدهای ناخواسته هستند و هرزنامه ها و بسته های موجود در استخراج ارز دیجیتال را مسدود کند. مایکروسافت با تأسیس بیل گیتس و در حال حاضر توسط مدیرعامل Satya Nadella اداره می شود، در حال حاضر کاربران را ترغیب به استفاده از مرورگر مایکروسافت Edge جدید خود می کند.

مرورگر مایکروسافت Edge

افزایش حملات استخراج ارز دیجیتال

لازم به ذکر است که این نوع حملات چندین سال است که رو به افزایش است. حتی برخی از گزارش های امنیتی ادعا می کردند که در سال ۲۰۲۰ حمله به استخراج ارز دیجیتال، بیشتر فعالیت های نقض امنیت سایبری را شامل خواهد شد. هر چند ارزش ارزدیجیتال در سال ۲۰۱۹ کاهش یافته است، زیرساخت های ابری انگیزه بزرگی به کمپین های مخرب استخراج ارز دیجیتال میدهند. گزارشی از سوی شرکت امنیتی Check Point نشان داد که در سال جاری ، زیرساختهای ابری هدف بزرگی برای حملات مربوط به استخراج ارز دیجیتال خواهند بود.

در تاریخ ۳۰ ژانویه ، پس از درگذشت غم انگیز افسانه بسکتبال، کوبی برایانت،واحد اطلاعات امنیتی مایکروسافت گزارش داده است که تهدیدات ناشناخته ای، یک یک بدافزار استخراج ارز دیجیتال را در وال پیپری مربوط به این ستاره NBA نصب کرده اند.

در یک سری موضوعات توییتر ، واحد اطلاعات امنیتی مایکروسافت نوشته است که “در حالی که جهاندر سوگ از دست دادن افسانه NBA عزاداری می کند ، مجرمان سایبری همانطور که انتظار می رود از مزایای این فاجعه بهره می گیرند. ما یک فایل HTML مخرب که به عنوان وال پیپر کوبی برایانت پست شده بود پیدا کردیم. این وال پیپر شامل یک اسکریپت استخراج سکه است.”

اسکریپت مخرب به طور ویژه به CoinHive اشاره دارد. بدافزار CoinHive، یک برنامه استخراج درون مرورگر است که هکر ها برای استخراج سکه ها به صورت مخرب، آن را ترجیح میدهند. با این حال، کاربران باید همچنان مراقب راه هایی که مبتنی بر مرورگر نیستند و میتوانند ویندوز ۱۰ را با این کد های مخرب آلوده کنند، باشند.

میتوان گفت مرورگر مایکروسافت Edge یک مرورگر عالی برای مقابله با این بد افزارهای استخراج ارز دیجیتال و دانلود های ناخواسته است. به نظر شما حملات بدافزار ها با وجود این مرورگر جدید مایکروسافت همچنان ادامه خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید