زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تعداد بیت کوینی که در هر ۱۰ دقیقه ایجاد می شود، در هر چهار سال کاهش می یابد. این امر به بیت کوین هاوینگ یا هالوینگ معروف است؛ چرا که در طی این روند نیمی از پاداش بیت کوین کسر می شود. تا به حال ۲ بار این اتفاق برای بیت کوین افتاده است. افرادی که در این بازار کار می کنند، فکر می کنند که ماه می سال ۲۰۲۰ نیز سومین هاوینگ بیت کوین رخ خواهد داد. در حال حاضر پاداش استخراج هر بلاک، ۱۲.۵ بیت کوین در هر ۱۰ دقیقه است که در صورت هاوینگ به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش می یابد. حداکثر ظرفیت عرضه بیت کوین ۲۱ میلیون است، نصف کردن پاداش بلاک به معنای گردش طولانی تر بیت کوین می باشد. در ادامه با رمزینکس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد هاوینگ بیت کوین کسب کنید.

هاوینگ بیت کوین

 

بیت کوین هاوینگ

در ادامه به ۲ بیت کوین هالوینگ اتفاق افتاده در طول این سال ها اشاره شده است:

بیت کوین هاوینگ شماره ۱ – نوامبر ۲۰۱۲

در این تاریخ برای اولین بار بیت کوین هالوینگ اتفاق افتاد. تقریباً ۵۱۳ روز طول کشید تا بیت کوین با افزایش ۱۳،۰۰۰٪ از قیمت ۲.۰۱ دلار به  ۲۷۰.۹۴ دلار برسد. اولین هالوینگ بیت کوین یک کاتالیزور کلیدی بود که باعث رشد چشمگیر و چرخه جدید گاو نر برای بیت کوین شد. به محض رسیدن بیت کوین به اوج قیمت خود یعنی ۲۷۰.۹۴ دلار پس از هالوینگ، روند نزولی یا بازار خرس در سال ۲۰۱۳ آغاز شد و قیمت بیت کوین ۸۰٪ کاهش یافت. بازار خرس تقریباً ۸۷ روز به طول انجامید.

بیت کوین هاوینگ شماره ۲ – ژوئیه ۲۰۱۶

دومین هالوینگ بیت کوین در اوایل ژوئیه ۲۰۱۶ اتفاق افتاد. ۱۰۶۸ روز طول کشید تا بیت کوین با افزایش ۱۲،۰۰۰٪ خود از  ۱۶۴.۰۱ دلار به بالای قیمت خود یعنی ۲۰،۰۷۴ دلار برسد. بیت کوین پس از رسیدن به نقطه اوج خود یعنی ۲۰،۰۷۴ دلار، وارد بازار خرس ۵۱ هفته ای در اواسط دسامبر ۲۰۱۸ شد.

راه حل های آماده سازی کلیدی پس از مقایسه هر دو هالوینگ:

۱. هالوینگ بیت کوین یک کاتالیزور مهم برای شروع بازار جدید گاو نر بیت کوین است. از نظر تاریخی، این روند عامل مهمی در پیشبرد بیت کوین در بازار گاو نر جدید بوده است.
۲. بیت کوین تا به امروز بین ۱۲،۰۰۰٪ -۱۳،۰۰۰٪ افزایش قیمت داشته است. شباهت هایی در رشد قیمت بیت کوین در هر دو هاوینگ وجود دارد.
در هاوینگ اول ۵۱۳ روز طول کشید تا با رشد ۱۳,۳۰۴% از پایین ترین قیمت یعنی ۲.۰۱ دلار قبل از هاوینگ به ۲۷۰.۹۴ دلار برسد.

در هاوینگ دوم ۱۰۶۸ روز طول کشید تا ارزش بیت کوین با رشد ۱۲،۱۶۸٪ از قبل از هاوینگ خود یعنی ۱۶۴.۰۱ دلار به بالاترین میزان قیمت اش یعنی ۲۰،۰۷۴.۰۴ دلار برسد.

شباهت موجود در هر دو هاوینگ این است که بیت کوین تقریباً از ۱۲،۰۰۰ تا ۱۳،۰۰۰،۰۰۰ درصد از بازار خرس به بالاترین قیمت در بازار گاو نر برسد.

اما یک تفاوت اساسی در ۲ دوره هاوینگ وجود داشت اینکه، تقریبا دو برابر زمانی که هاوینگ اول رشد قیمت داشت، افزایش قیمت هاوینگ دوم طول کشید (۱۰۶۷ روز در مقایسه با ۵۱۳ روز).

بیت کوین هاوینگ شماره ۳- ماه مه ۲۰۲۰

تخمین زده می شود سومین هاوینگ بیت کوین در هفدهم ماه مه سال ۲۰۲۰ انجام شود. از این مقاله، بیت کوین بیش از ۲۶۰ روز طول کشید تا از ۳،۱۵۲ دلار پایین تر در اواسط دسامبر ۲۰۱۸، به بیش از افزایش رشد ۳۴۰٪ برسد. این بدان معنی است که قیمت بیت کوین تقریباً ۵۱۹ روز قبل از هاوینگ سوم بیت کوین پایین آمده است. این اتفاق بسیار جالب است زیرا برخی از شباهت های اساسی در مقایسه با هاوینگ دوم بیت کوین وجود دارد.
در ادامه ارقام مورد نظر برای هاوینگ دوم بیت کوین آورده شده است:

  • قیمت بیت کوین ۵۴۴ روز قبل از هاوینگ دوم کاهش یافت.
  • قیمت بیت کوین برای رسیدن به قیمت قبل از هاوینگ خود، ۳۸۳٪ رشد داشته است.
  • عملکرد قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ ۳ بسیار نزدیک به عملکرد قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ شماره ۲ است.

 

هاوینگ بیت کوین

چگونه هاوینگ سوم بیت کوین می تواند بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد؟

مردم تمایل به استفاده از داده های بازار تاریخی برای استنباط روندها و برون یابی این داده ها به روندهای احتمالی آینده دارند.
گرچه اقدام به قیمت گذاری تاریخی می تواند در پیش بینی روندهای آینده مفید باشد، اما هیچ اقدام قیمت آتی هرگز داده های تاریخی را به طور کامل تقلید نمی کند.

با این حال براساس داده های تاریخی می توان گفت که:

بیت کوین تا به امروز ۱۲،۰۰۰٪  تا ۱۳.۳۰۰٪ افزایش قیمت داشته است اولین کاهش هاوینگ بیت کوین باعث افزایش ۱۳,۳۷۸% در قیمت بیت کوین شد، در حالی که هاوینگ دوم بیت کوین باعث افزایش ۱۲.۱۶۰٪ شد.
یک افزایش قیمت ۱۲.۱۶۰ درصدی از اواسط دسامبر سال ۲۰۱۸ قیمت بیت کوین با قیمت ۳،۱۵۰ دلار منجر به ۳۸۵،۰۰۰ دلار بیت کوین می شود. در همین راستا، یک افزایش قیمت ۱۳.۳۰۰٪ منجر به ۴۲۵،۰۰۰ پوند بیت کوین خواهد شد.

از اواسط دسامبر سال ۲۰۱۸، بیت کوین بیش از ۳۴۰٪ افزایش قیمت داشته که شبیه به افزایش قیمت ۳۸۳٪ ای است که بیت قبل از هاوینگ دوم اتفاق افتاد.
اگر افزایش قیمت بیت کوین همانند هاوینگ دوم به ۳۸۳٪  برسد، قیمت بیت کوین در سطح فعلی چرخه بازار به بیش از قیمت ۱۳.۹۰۰ دلار خواهد رسید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید