زمان مطالعه : ۲ دقیقه

دن شولمن مدیر ارشد اجرایی پی پال (PayPal) روز پنجشنبه این هفته گفت شاهد این است که شرکت مطبوع وی نقش مهمی در پیشرفت ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) دارد. وی در تماس های روزانه اش با سرمایه گذاران شرکت به آنها اعلام کرده است که این شرکت در حال آماده شدن برای تبدیل شدن به «کیف پول ارزهای دیجیتال بانک مرکزی های جهانی» است.

نقشه راه محصول جدید پی پال که برای رمز ارزها رونمایی شده، به معنی تبدیل شدن آن به یک پلت فرم ارزهای دیجیتال بانک مرکزی است. به گفته شولمن کیف پول دیجیتال پی پال راهی است که بانک های مرکزی از طریق آن توکن های هوشمند را بین مصرف کنندگان توزیع می کنند.

شولمن می گوید:

«پی پال یک مکمل تمام عیار برای بانک های مرکزی و دولت ها برای توزیع ارزهای دیجیتال بانک مرکزی به روشی مدرن است تا افراد بیشتری بتوانند به اقتصاد دیجیتال دسترسی پیدا کنند و ما فکر می کنیم این ایده همان بخش اصلی  این واحد تجاری جدید است که ما روی آن متمرکز شده ایم».

اما هنوز هم برخی از بانک های مرکزی تا صدور ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ها فاصله زیادی دارند. به گفته کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، به وجود آمدن یوروی دیجیتال ممکن است سالها به طول انجامد و فدرال رزرو هنوز در مرحله تحقیق درباره به وجود آوردن دلار دیجیتالی است. در همین حال، شولمن گفته است که پی پال به دنبال افزودن ارزش به دارایی های غیر پولی موجود است.

پی پال در گزارش درآمدی ۴ ماهه آخر سال ۲۰۲۰ خود، از نقشه راه محصولات این شرکت رونمایی کرد. در طی این گزارش، شولمن سیستم مالی فعلی را «منسوخ» خواند و افزود که شرکت پی پال را به سمت ایجاد یک واحد جدید متمرکز بر بلاکچین و اقتصاد دیجیتال سوق می‌دهد. شولمن در گزارش امروز خود از میزان سرمایه گذاری ها هم این نکات را تکرار کرد.

وی افزود:

«همانطور که ​​به سوی یک فن آوری (فناوری لجر توزیع شده یا دیگر فناوری ها)  مدرن پیش می رویم، شاهد تغییر در نحوه انتقال اشکال ایجاد ارزش در دنیای دیجیتال در سراسر جهان خواهیم بود».

همچنین باید افزود که پی پال در حال برنامه ریزی است تا از نزدیک همه اشکال رمز ارزهای دیجیتالی با ارزش را بررسی کند. حرف های شولمن فراتر از توزیع ارزهای دیجیتال بانک مرکزی به اهداف وسیع تری اشاره دارد.

اجرای مرحله اول نقشه راه این شرکت، استفاده از رمز ارزها را به عنوان یک منبع مالی در پی پال امکان پذیر خواهد کرد، این در حالی است که شولمن اظهار داشته که پی پال به دنبال دیجیتالی کردن دارایی های دیگر از طریق استفاده از قراردادهای هوشمند و توکن سازی است.

وی در ادامه می گوید:

«اگر به برخی از ابزارهای موجود در بلاکچین فکر می کنید و یا در مورد دیجیتالی کردن دارایی ها صحبت می کنید که می تواند به قسمتهای کوچکتر تقسیم شود، باید بدانید که این موارد دقیقا آنهایی است که ما در نقشه راه خود مورد بررسی قرار می دهیم».

به گفته شولمن، بخشی از ارزش‌آفرینی در حال حاضر شامل تفکر درازمدت و نیز چگونگی سازمان‌دهی یک سیستم مالی جدید است.  به اعتقاد وی، این یک فرصت استثنایی برای باز طراحی ریل‌های پیشرفت است که هر چند دهه یک بار رخ می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید