زمان مطالعه : ۴ دقیقه

۵ ارز رمزنگاری شده برتر : ATOM، LTC، BSV، BNB، XRP .بر اساس آماری که در چند روز اخیر بدست آمده است، اغلب ارزهای رمزنگاری شده پیشرفت چشمگیری داشته و روند رو به رشدی داشته اند. میزان معاملات انجام شده با بیت کوین از ۴ فوریه سال گذشته ، هم اکنون به بیشترین مقدار خود رسیده است. جالب است بدانید که همین افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری در بیت کوین موجب افزایش قیمت روز افزون این ارز دیجیتال می شود!
بر اساس آنچه که بسیاری از تحلیل گران معتقد هستند، الان زمان معامله ارزهای رمزنگاری شده نیست و بهتر است که معامله گران کمی صبر کرده تا بازار به ثبات رسیده تا حد امکان میزان افزایش قیمت ها ثابت گردد.
ATOM/USD


در ۷ روز گذشته، ارز دیجیتال ATOM در میان ۲۰ ارز رمزنگاری شده برتر قرار گرفته است. این پلتفرم توانسته است که در ۳۰ روز گذشته با ۴۲۴۵ رویداد به جایگاه دوم در Github برسد که رشد چشمگیر و البته مثبتی است.
بر اساس چارتی که از این ارز دیجیتال منتشر شده است، جفت ATOM/USD تقریبا بین ۵.۶۶۰ دلار و ۶.۶۰۳ دلار در حال تقویت است. تلاش برای شکستن این دامنه در ۳ و ۴ ژوئن با شکست مواجه شد، که نشان دهنده عدم تقاضا در سطوح بالاتر است. البته در طول یک روند رو به رشد، یک نقطه شکست می تواند یک نشانه مثبت باشد. چرا که معمولا بعد از هر شکستی، ادامه روند به صورت مثبت خواهد بود.
روند نزولی و نزدیک شدن به بالاتر از ۶.۶۰۳ دلار، روند صعودی را از سر می گیرد که می تواند قیمت را به ۷.۹۰۵ دلار برساند. که اگر این از سطح عبور کند، حرکت به سمت بالا می تواند به ۸.۷۹۴ دلار افزایش یابد. دیدگاه صعودی ما در صورتی که جفت پایین زیر EMA 20 هفته کاهش یابد، نامعتبر خواهد بود و در نتیجه سطح حمایت پایین تر از ۴.۸ دلار خواهد بود.
LTC/USD


لایت کوین در میان بهترین ارزهای رمزنگاری شده، رتبه دوم را به خود اختصاص می دهد. بدتر شدن وضعیت فعلی به عنوان یک عامل صعودی عمل می کند که قیمت را نزدیک به قیمت های اخیر بالایش حفظ کرده است. معامله گران پیش بینی می کنند کاهش عرضه موجب افزایش قیمت ها شود. از طرف دیگر نرخ هش لاین کوین رو به روز افزایش می یابد که البته نشانه مثبتی است.
جفت LTC / USD در معرض فروش در خط مقاومت کانال صعودی است. با این حال تلاش بازار خرسی برای کاهش و از بین بردن آن نا موفق بوده است. خریداران این ارز در حال حاضر در حال نزدیک شده به قیمت ۱۰۰ دلار هستند که نشانه مثبتی است. پیش بینی می شود که اگر تلاش های بازار گاوی به نتیجه برسد، قیمت این جفت ارز به ۱۵۸.۹۱ دلار نیز می رسد.
البته سایر پیش بینی ها حاکی از این است که قیمت بعدی برای این ارز ۱۸۴.۷۹۴۰ دلار خواهد بود که سطح مقاومت به نسبت سختی است. اما اگر این ارز رمزنگاری شده موفق به گذر از این کانال نشود، بازار خرسی تمام تلاش خود را می کند تا بار دیگر ارز این کوین را به زیر ۹۱ دلار برساند.
BSV/USD


سومین جایگاه بهترین ارزهای رمزنگاری شده در هفته گذشته به بیت کوین sv تعلق می گیرد. جفت ارز BSV / USD یک الگوی شمعدان در هفته را تشکیل داده و در حال نزدیک شدن به یک اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲٪ است، در حالیکه در برابر سطح مقاومتی ۲۵۴ دلار قرار دارد. به نظر می رسد که در چند هفته آینده روند رشد این ارز مثبت باشد، که البته نمی توان نظر قطعی در رابطه با آن داد.
روند صعودی رشد این ارز با شکست مواجه می شود اگر از ۱۷۶.۰۸۳ دلار به $ ۱۵۲.۰۱۵ برسد. اما اگر از این قیمت باز هم کمتر شود، روند صعود نه تنها ضعیف شده بلکه کاملا شکست می خورد. به طور برعکس، اگر ارزش این ارز به بیش از ۲۵۴ دلار برسد، روند صعودی دوباره از سر گرفته خواهد شد و احتمال آنکه به بیش از ۳۰۷.۷۸۹ و ۳۴۰.۲۴۸ برسد افزایش پیدا می کند.
BNB/USD


بر اساس خبری که چندی پیش منتشر شد، کمپانی Binance که در زمینه تبادل ارز دیجیتال به صورت غیر متمرکز کار می کند، قصد دارد تا امکان دسترسی افراد از ۲۹ کشور را به این سرویس قطع کند. علاوه بر این یک کیف پول آنلاین معتبر در اختیار کاربران خود قرار داده و اعلام کرده است که تا ماه آینده، استیبل کوین منحصر به خود را معرفی می کند که کاملا به پوند انگلستان متصل است.
بر اساس تحلیل هایی که در رابطه با جفت BNB/USD انجام شده است، از اوایل می این جفت با ۲۶.۴۷۳۲۳۵۰ روند صعودی خود را آغاز کرده است. به نظر می رسد که در ادامه ارزش این جفت به ۴۰ دلار و بعد از آن به ۴۶.۱۶۴۵۸۹۹ برسد. اگر ادامه این حرکت همچنان هم مثبت باشد، به زودی به ۵۶.۰۷۸۶۹۵۲ خواهد رسید.
XRP/USD


اخیرا به دلیل اتفاقاتی که برای ریپل افتاده است، افزایش قیمت این ارز به صورت محافظه کارانه ای در حال تغییر است. اخیرا، بانک بزرگ تجاری تایلند خبر استفاده از این ارز دیجیتال را تکذیب کرد. از طرف دیگر هکرها موفق به هک ۱۰ میلیون دلار XRP از نزدیک به ۱۰۰ کیف پول شدند که همگی منجر به ضعیف شدن روند رشد این ارز شد.

با این حال پیش بینی می شود که قیمت XRP/USD از ۰.۶۶۴۱۳ دلار به ۰.۷۶۴۴۰ و حتی بالاتر از آن برسد.
اما چند هفته آینده، زمان سرنوشت سازی برای این ارز در نظر گرفته می شود چرا که مشخص می شود، که در قیمت های بالا آیا همچنان تقاضایی برای این ارز وجود دارد یا نه!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید