چرا ارز دیجیتال بخریم؟ ۱۵ دلیل برای سرمایه گذاری در رمز ارزها

چرا ارز دیجیتال بخریم؟ ۱۵ دلیل برای سرمایه گذاری در رمز ارزها

متوسط

22:05

15 دقیقه


سرمایه گذاری در ارز دیجیتال می‌تواند بسیار ساده و صد البته جذاب باشد. ویژگی‌های منحصر به فرد ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم و ریپل در حوزه سرمایه گذرای تفاوت‌ها را رقم می‌زنند. در این مقاله از صرافی معتبر رمزینکس به ارائه چند دلیل برای شروع سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال و معرفی بهترین رمز ارزها می‌پردازیم.

۱۵ دلیل سرمایه گذاری در ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱

دلیل و انگیزه سرمایه گذاری در دنیای ارز دیجیتال و انواع مختلف آن از بیت کوین گرفته تا کوچکترین آن‌ها، می‌تواند متفاوت باشد. در ادامه به مهمترین این دلایل اشاره شده است.

در صورتی که در اول راه ورود به دنیای ارزهای دیجیتال هستید پیشنهاد می کنیم حتما مقاله «رمز ارز چیست؟ به زبان ساده + ویدئو و اینفوگرافی» را مطالعه کنید.

ارزهای دیجیتال جهان پیرامون ما را متحول کرده‌اند

با وجود اینکه تنها کمی بیش از یک دهه از عرضه بیت کوین به عنوان اولین رمز ارز دنیای اقتصاد و تکنولوژی می‌گذرد، تغییرات و ابداعات در دنیای پویای ارزهای دیجیتال با سرعت سرسام آوری در حال انجام است.

ارزهای دیجیتال به لطف ماهیت غیر متمرکزی که دارند، اقتصاد سنتی که می‌شناختیم را دچار تغییرات غیر قابل بازگشتی کرده‌اند و به لطف روی کار آمدن این پول‌های الکترونیکی، داد و ستد و معاملات بین المللی بسیار سریع‌تر و با هزینه‌های به مراتب پایین‌تری قابل انجام خواهد بود.

از همه این‌ها گذشته، ارزهای دیجیتال نیاز اقتصاد به بانک‌های مرکزی را به کمترین میزان ممکن تقلیل می‌دهند که در این حالت سرمایه گذاران آزادی عمل بیشتری خواهند داشت تا داده‌های مالی و سرمایه خود را بهتر کنترل و مدیریت کنند.

گسترش و توسعه انواع ارز دیجیتال از مهمترین دلایل برای شروع سرمایه گذاری در این حوزه است. این روزها ارزهای دیجیتال از یک ایده خلاقانه به یک واقعیت محض تبدیل شده‌اند و به نظر می‌رسد در آینده نه چندان دور یکی از پایه‌های اصلی اقتصاد همین رمز ارزها باشند.

پس بدون شک یکی از بهترین زمینه‌ها برای سرمایه گذاری محسوب می‌شوند. امروزه در حدود ۵۰۰۰ رمز ارز در حال مبادله و توسعه هستند که بازار بسیار گسترده‌ای برای سرمایه گذاری مهیا کرده اند.

نقدینگی بالا از دلایل سرمایه گذاری در ارز دیجیتال است

نقدینگی بالا از دیگر دلایل سرمایه گذاری در انواع ارز دیجیتال است. اگر هنوز هم در مورد سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال مطمئن نیستید، شاید نقدینگی بسیار بالای این بازار کمی خیال شما را راحت کند. نقدینگی بالا بدین معنی است که خرید و فروش ارزهای دیجیتال بسیار راحت‌تر از گذشته انجام می‌شود.

به عنوان مثال، وقتی صحبت از بیت کوین می‌شود، از آنجایی که معتبرترین رمز ارز بازار است همیشه تقاضای زیادی برای آن وجود دارد. داده‌ها حاکی از آن هستند که تعداد کیف پول‌های رمز ارز در سال ۲۰۲۰ از مرز ۵۴ میلیون هم گذشته که نشان می‌دهد خرید و فروش ارزهای دیجیتال دیگر در انحصار سرمایه گذاران عمده و شرکت‌های عظیم نیست بلکه به دلیل دسترسی راحت، سرمایه گذاران خرد و افراد عادی نیز دستی در معاملات این ارزهای دیجیتال دارند.

پس خیالتان از این بابت راحت باشد که برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال لازم نیست آپولو هوا کردن بلد باشید و در صورتی که آمادگی ورود به این بازار را دارید، به لطف نقدینگی بالا می‌توانید به راحتی معاملات خود را از همین امروز شروع کنید. در مقاله «بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ چیست؟ ارز دیجیتال چی بخریم؟» به معرفی بهترین رمز ارزها برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ پرداخته شده است.

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال بازدهی بسیار خوبی دارد

آنچه ما را به سمت سرمایه گذاری می‌کشاند، سود ناشی از سرمایه گذاری است که انجام می‌دهیم. خوشمان بیاید یا نه، آنچه دنیای ما را می‌چرخاند، پول است و در همان مرحله اول که به سمت سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال جذب می‌شویم، به جوجه‌های آخر پاییزمان فکر می‌کنیم!

اگرچه ارزهای دیجیتال در دنیای معاملات تازه واردینی بیش نیستند، اما درصد بازدهی و سود ناشی از سرمایه گذاری در آن‌ها به مراتب از بازارهای سهام و سایر سرمایه گذاری‌ها بالاتر است.

این قابلیت ارزهای دیجیتال مدیون بی ثبات بودن آن‌ها است؛ بدین معنی که به طور بالقوه ارزهای دیجیتال می‌توانند در مدت زمان کوتاهی، مقدار سود بسیار زیادی عاید شما کنند اما چنین اتفاقی در بازارهای با ثبات بسیار نادر است.

البته فراموش نکنیم که بی ثباتی یک تیغه دو لبه است؛ بدین معنی که ممکن است دارایی خود را در یک چشم به هم زدن از دست بدهید! تصوری که رعشه به جان هر سرمایه گذاری می‌اندازد. با شناخت کافی از بازار ارزهای دیجیتال و شناسایی ارزهای دیجیتالیی که عملکرد خوبی دارند، همیشه می‌توانید ریسک معاملات خود را بسیار پایین بیاورید.

خطرات احتمالی را در نظر بگیرید و بگذارید «استراتژی مؤثر» و «مدیریت سرمایه» چراغ راهتان در مسیر سرمایه گذاری باشد. موفقیت در این بازار مستلزم مطالعه و دانش کافی است که در مواردی بسیار طاقت فرسا خواهد بود! در مقاله «آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال و رمز ارز به زبان ساده + نکات مهم» به چگونگی خرید و فروش ارزهای دیجیتال پرداخته شده است.

معاملات ارزهای دیجیتال مستقل و انعطاف پذیر هستند

چه تصمیم به سرمایه گذاری در اتریوم (Ethereum) یا تزوس (Tezos) یا هر رمزارز دیگری داشته باشید، ارزهای دیجیتالی که خریده‌اید متعلق به خود شما است. بدین معنی که این ارزها متکی به بانک‌ها نبوده و قرار نیست برای آن‌ها هیچ گونه هزینه‌ای به بانک‌ها بپردازید.

علاوه بر این، بازار معاملات ارزهای دیجیتال ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته باز است، بنابراین در هر ساعت و هر زمان که بخواهید تنها با دسترسی به اینترنت می‌توانید معاملات خود را انجام دهید که این حجم از انعطاف پذیری در معاملات در نوع خود مثال زدنی است.

بله! بسته به میل خودتان می‌توانید به صورت تمام وقت یا پاره وقت به معامله و خرید و فروش بپردازید. در زمان تعطیلات، حین مسافرت و حتی در مترو یا قبل از خواب می‌توانید دارایی‌های خود را جابجا کرده و روی بهترین رمز ارزی که سراغ دارید سرمایه گذاری کنید.

ترید میتواند بسیار یودآور باشد اما داشتن دانش و تجربه کافی شرط مهمی است. در مقاله «هر آنچه که باید در مورد ترید ارز دیجیتال بدانید! ترید چیست و چگونه است؟» به موضوع مهم ترید و معامله ارزهای دیجیتال پرداخته شده است.

امکان تنوع بخشیدن به سرمایه گذاری‌ها

حتی اگر از طرفداران رمز ارز نیستید، کافی است از این بازار برای تنوع بخشیدن به سرمایه گذاری و رنگارنگ کردن پرتفوی خود استفاده کنید. به جرئت می‌توان گفت ارزهای دیجیتال یکی از بهترین گزینه‌ها برای ایجاد تنوع در میان سرمایه گذاری‌ها است.

چرا به سرمایه گذاری‌ها تنوع ببخشیم؟ تنوع در پرتفوی یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌ها برای کاهش ریسک معاملات است. به قولی وقتی تمام تخم مرغ‌هایتان را داخل یک سبد قرار می‌دهید، ممکن است همه آن‌ها را با هم از دست بدهید.

از آنجا که مسیر حرکت ارزهای دیجیتال با سایر بازارهای سرمایه اعم از اوراق قرضه و سهام متفاوت است، سرمایه گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال روشی هوشمندانه برای استحکام پایه‌های مالی شما خواهد بود که به موفقیت شما در بازارهای پر تلاطم و پویا کمک شایانی می‌کند.

وجود بازاری متنوع از رمز ارزها برای سرمایه گذاری

اگرچه با اولین نگاه به دنیای ارزهای دیجیتال درخشش بیت کوین را می‌بینیم و هیچ کس منکر موفقیت و ثبات بی چون و چرای این رمز ارز نیست، متأسفانه بیت کوین باعث شده چشم ما از تنوع بسیار بالای ارزهای دیجیتال دور بماند.

در صورتی که تصمیم به سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال گرفته باشید، انتخاب‌هایی که دارید بسیار متنوع هستند و می‌توانید از میان هزاران الت کوین (Altcoin) نمونه‌های مورد علاقه خود را انتخاب کرده و یک پرتفوی متنوع از انواع ارزهای دیجیتال برای خود تشکیل دهید که شانس موفقیت و سوددهی در این حالت بسیار بیشتر می‌شود.

در تمامی بازارهای سرمایه، عملکرد برخی شرکت‌ها از بقیه گزینه‌ها قوی‌تر است. ارزهای دیجیتال نیز از این قانون مستثنا نیستند و سرمایه گذاری روی برخی ارزهای دیجیتال ممکن است شما را متحمل ضررهای سنگینی کند در حالی که عده‌ای دیگر با بازدهی بسیار خوبی که دارند به صورت بالقوه می‌توانند پول شما را چندین برابر کنند.

به گفته متخصصین و کارشناسان رمز ارز، اتریوم، ریپل، تزوس، تتر (Tether)، مونرو (Monero) و بیت کوین کش (Bitcoin Cash) ارزهای دیجیتالی هستند که در سال آینده با رشد چشم گیری مواجه خواهند بود.

بهتر است بدانید معاملات شما تنها به خرید و فروش رمز ارز نیز محدود نمی‌شود و می‌توانید به خرید و فروش «جفت‌های معاملاتی» (Trading Pairs) مثل جفت‌های رمز ارز/ رمز ارز یا رمز ارز/ فیات بپردازید که این خود تنوع بازار ارزهای دیجیتال را دو برابر می‌کند.

در این میان BTC / USD (بیت کوین/ دلار آمریکا)، ETH / USD (اتریوم/ دلار آمریکا) و LTC / USD (لایت کوین/ دلار آمریکا) از محبوب‌ترین جفت‌های رمز ارز/ فیات برای تجارت هستند.

آینده ارزهای دیجیتال روشن به نظر می‌رسد

علی رغم گسترش ارزهای دیجیتال این نوع از پول در واقع در دنیای ما کاملاً جدید بوده و طبیعتاً بازار آن با تلاطم و تغییرات ناگهانی همراه است. با این وجود در صورتی که به سرمایه گذاری‌های بلند مدت علاقه‌مند هستید، ارزهای دیجیتال راست کار شما هستند.

با وجود اینکه ارزهای دیجیتال نسبتاً بی ثبات هستند اما در واقع امنیت سرمایه گذاری روی آن‌ها در دراز مدت بیشتر از سایر بازارهای سرمایه است.

به عنوان مثال بیت کوین را در نظر بگیرید. بیت کوین در طی سال‌های متمادی فراز و نشیب‌های فراوانی را پشت سر گذاشته و حتی چندین بار شکست خورده اعلام شده است. مثلاً در سال ۲۰۱۷ توانست سقف قیمتی ۲۰ هزار دلار را رقم بزند در حالی که سال بعد قیمت هر بیت کوین به یک چهارم این مقدار کاهش یافته و بیت کوین ۵۰۰۰ دلار معامله می‌شد.

با این حال بیت کوین توانسته تمامی این مراحل را پشت سر گذاشته و در چرخه معاملات باقی بماند. امروزه علی رغم همه گیری کووید -۱۹، قیمت بیت کوین به ۱۶ هزار دلار رسیده و همچنان در حال رشد است. تاریخچه عملکردی بیت کوین و نمودار آن باعث شده سرمایه گذاران نسبت به آینده این رمز ارز و موارد مشابه آن بسیار خوش بین باشند.

در واقع، بسیاری بر این باورند که در زمان بحران‌های اقتصادی، سرمایه گذاری روی بیت کوین به مراتب ایمن‌تر است. همان طور که کریستوفر گیمر، بنیان گذار اسناپا (شرکت پیشرو نرم افزار کانادا) بیان می‌کند:

«ترجیح می‌دهید پولی را پس انداز کنید که تورم هر ساله از ارزش آن می‌کاهد یا روی ارزی سرمایه گذاری کنید که با نظم و برنامه تثبیت شده است؟ … به اعتقاد من امروزه به لطف تکنولوژی، روش بسیار خوبی برای سرمایه گذاری در اختیار ما قرار گرفته است؛ این تکنولوژی بیت کوین است».

امنیت و شفافیت پایه‌های اصلی ارزهای دیجیتال هستند

جالب این جا است که تا به امروز نیز برخی از مردم رمز ارزها را با فعالیت‌های غیرقانونی و کلاه برداری‌های بدنام مانند وان کوین (OneCoin) مرتبط می‌دانند. با این وجود باید اظهار کنیم که ارزهای دیجیتال امروزه بسیار قابل اعتماد بوده و امنیت آن‌ها از ارزهای فیات به مراتب بالاتر است.

به گفته ساتوشی ناکاموتو (چهره مرموز پشت بیت کوین):

«مشکل اصلی ارز رایج از آنجایی شروع می‌شود که برای عملکرد آن سطح زیادی از اعتماد مورد نیاز است که این اعتماد متأسفانه بارها پایمال شده. باید به بانک‌ها اعتماد کنیم که ارزش پول ما را پایین نیاورند که بارها دیده‌ایم در این امر شکست خورده‌اند. همچنین ما از بانک‌ها انتظار داریم پول‌های ما را در قالب دارایی عمومی در بانک ذخیره کنند و در مواقع نیاز این حجم از پول را به صورت الکترونیکی از جایی به جای دیگر منتقل نمایند؛ اما بانک‌ها این پول را در قالب موج‌هایی از حباب‌های اعتباری قرض می‌دهند و قسمت بسیار کوچکی از آن را ذخیره می‌کنند».

علاوه بر این، بسیاری از ارزهای دیجیتال مبتنی بر فناوری بلاک چین هستند که تقریباً غیرقابل هک است. معاملات بلاک چین رمزگذاری می‌شوند، توسط یک کلید خصوصی امضا شده و توسط یک کلید عمومی تائید می‌گردند. در عین حال، معاملات این فناوری در کمال شفافیت انجام می‌شوند که برای معاملات اقتصادی یکی از امور ضروری است.

بلاکچین، یک تکنولوژی انقلابی

برای دیدن پتانسیل ارزهای دیجیتال و توانایی‌های فناوری بلاک چین، لازم نیست متخصص بلاکچین باشید چرا که امنیت آن بارها ثابت شده است.

با استفاده روز افزون از قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیر متمرکز، فناوری بلاک چین می‌تواند در زمینه‌های مختلفی از جمله بازی‌های کامپیوتری، علوم پزشکی و داروسازی، تجارت و رای گیری و انتخابات مورد استفاده قرار گیرد.

به ویژه طی همه گیر شدن ویروس کووید ۱۹، افراد بیشتری سعی می‌کنند با استفاده از خریدهای آنلاین، پرداخت‌های دیجیتالی و استفاده از بلاک چین از انتشار بیشتر ویروس جلوگیری کنند.

آمار حاکی از آن است که در زمان قرنطینه در سال ۲۰۲۰، دانلود نرم افزارهای معاملاتی ارزهای دیجیتال رو به افزایش گذاشته و امروزه حتی بدبین‌ترین و محدودترین دولت‌های جهان نیز به ارزهای دیجیتال روی خوش نشان داده‌اند و نسبت به پیشرفت و گسترش آن‌ها خوش بین هستند که باعث شده قوانین کاملاً روشن و واضحی برای ارزهای دیجیتال در کشورهای مختلف وضع شود.

برای درک بیشتر فناوری بلاکچین که پایه و اساس بسیاری از ارزهای دیجیتال است بد نیست که نگاهی به مقاله «بلاکچین چیست و چگونه کار می‌کند و چه کاربردهایی دارد؟ به زبان ساده» بیندازید.

 این روزها همه به سمت ارزهای دیجیتال روی آورده‌اند؛ حتی وال استریت

این روزها شاهد سیل قابل توجه سرمایه گذاران عمده و شرکت‌های بزرگ به سمت ارزهای دیجیتال هستیم و تب و تاب برای معاملات این بازار در حال افزایش است. به عنوان مثال ریپل، رمز ارز موفقی است که توسط بسیاری از سازمان‌های بزرگ مالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخلاف سیستم سویفت (SWIFT) که در حال حاضر برای پرداخت‌های بین المللی از آن استفاده می‌شود، ریپل به کاربران اجازه می‌دهد معاملات مالی بین مرزی و بین المللی خود را با سرعت بیشتر و هزینه به مراتب پایین‌تری انجام دهند.

اتفاق امیدوار کننده دیگری که در حال رخ دادن است، پذیرش ارزهای دیجیتال توسط دولت‌های مختلف است. در حالی که بسیاری از کشورها سعی در ساخت رمز ارز مخصوص به کشور خود دارند.

کشورهایی مثل ایتالیا بیت کوین را به رسمیت شناخته و از آن در انجام معاملات خود استفاده می‌کنند. علاوه بر این، بازارهای نو ظهوری مثل کنیا و آفریقای جنوبی نیز نسبت به بازار ارزهای دیجیتال تمایل نشان داده‌اند.

 مهارت‌های جدید بیاموزید

چه بخواهید بیت کوین خریداری کنید یا به خرید و فروش جفت‌های معاملاتی علاقه‌مند باشید، باید برای آموزش وقت بگذارید و هزینه صرف کنید. آموزش یکی از ارکان اساسی معاملات است و هزینه‌ای که برای آموزش می‌پردازید، در واقع یک نوع سرمایه گذاری محسوب می‌شود چرا که با یاد گرفتن زیر و بم‌های بازار، هنر معامله کردن را فرا خواهید گرفت.

حتی اگر با سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال میلیونر نشوید، یادگیری مطالب و نکات مربوط به معاملات، تأثیر بسیار مثبتی بر مهارت‌های تجاری و تصمیمات مالی شما خواهد داشت.

از استراتژی‌های معاملات روزانه گرفته تا روانشناسی بازارهای معاملاتی، یادگیری نکات مربوط به سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال خود آموزه بسیار ارزشمندی است.

علاوه بر این، همچنان که در حال یادگیری مهارت‌های مالی هستید، متوجه خواهید شد که به فردی منظم‌تر تبدیل شده‌اید که عواطف و احساسات را در معاملات خود دخیل نکرده و سعی در ترک عادات منفی و مضر خود دارید. پس در خاطر داشته باشید یادگیری مهارت‌های مالی، یک آموزش چند جانبه است و فقط به تحلیل اخبار و نمودارها خلاصه نمی‌شود.

 سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال مثل آب خوردن است

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال و رمزارزها بسیار ساده است. تکنولوژی با سرعت سرسام آوری در حال پیشرفت است. به لطف این پیشرفت سریع، امروزه معاملات ارزهای دیجیتال به ساده‌ترین و راحت‌ترین شکل ممکن انجام می‌گیرند.

اینترنت و نرم افزارهای متنوع این امکان را در اختیار اقشار مختلف جامعه قرار داده‌اند که هر زمان که بخواهند در مورد ارزهای دیجیتال اطلاعات کسب کنند، کتاب‌های روانشناسی تجارت بخوانند و به صورت آنلاین در مورد مسائل مالی آموزش ببینند.

با یک چرخ و گذار ساده در میان سایت‌ها، به اطلاعات بسیار ارزشمندی در مورد بازار ارزهای دیجیتال دست می‌یابید. انجمن‌های بیشتر و بیشتر هر روزه به تحلیل روند بازار مشغول هستند و کلاه برداری‌ها و تقلب‌ها را در مدت زمان بسیار کوتاهی فاش می‌کنند.

در مدت زمان کوتاهی می‌توانید با متخصصین کارکشته و مجرب در زمینه ارزهای دیجیتال ارتباط برقرار کنید تا شما را در رسیدن به اهدافی که دارید به بهترین نحو ممکن یاری کنند.

به لطف شبکه‌های آنلاین، نرم افزارهای ساده و تلفن‌های همراه هوشمند، کافی است با دانلود نرم افزارهای معاملاتی، حساب باز کرده و پس از واریز وجه، شروع به خرید و فروش رمز ارز کنید.

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال با سرمایه کم ممکن است

برای شروع سرمایه گذاری در ارز دیجیتال به سرمایه کمی نیاز دارید. در حالی که برخی از انواع سرمایه گذاری‌ها مانند سهام و املاک و مستغلات برای شروع سرمایه گذاری به سرمایه اولیه زیادی نیاز دارند، معامله در بازار ارزهای دیجیتال با سرمایه کم نیز مقدور است.

خبر خوب این که بسیاری از صرافی‌ها برای شروع خرید و فروش ارزهای دیجیتال به مبالغ زیادی نیاز ندارند. در مواردی می‌توانید معاملات رمز ارز خود را با صرف ۱۰۰ دلار نیز شروع کنید! جالب‌تر اینکه فرایند ثبت نام بسیار ساده بوده و زمان زیادی نیاز ندارد.

 امنیت و امکانات صرافی‌های امروزی بسیار بالا است

اگر اسم اِم‌تی. گوکس (Mt.Gox) به گوشتان خورده باشد مطمئناً می‌دانید که این کمپانی یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های بیت کوین بود که در سال ۲۰۱۴ اعلام کرد ۸۵۰ هزار بیت کوین از کیف پول صرافی گم شده است. سرمایه گذاران بسیاری در جریان این هک متحمل ضررهای سنگینی شدند و خود صرافی نیز ورشکست شد.

خدمات و امنیت صرافی‌های ارموزی از دیگر دلایل سرمایه گذاری در ارز دیجیتال است. خوشبختانه مبادلات ارزهای دیجیتال امروزه از امنیت بسیار بیشتری برخوردار بوده و در مواردی در صورت هک تمامی دارایی قربانیان به آن‌ها بازگردانده می‌شود.

این روزها پیدا کردن یک صرافی قابل اعتماد بسیار راحت است تا از طریق آن اقدام به خرید و فروش دارایی‌های دیجیتال اعم از ارزهای دیجیتال کنید.

سرمایه گذاران همچنین می‌توانند به راحتی یک کارگذار قابل اعتماد پیدا کنند تا آن‌ها را در معاملات قرارداد تفاضل (CFD) کمک کند که برای تازه واردان و مبتدیان گزینه بسیار مناسبی است.

خوشبختانه ابزارهای معاملاتی که صرافی‌ها ارائه می‌دهند بسیار کاربرپسندتر از قبل هستند و فارغ از اینکه تازه وارد باشید یا موهای سرتان را در بازار ارزهای دیجیتال سفید کرده باشید، این ابزارها اطلاعات بسیار مفیدی در اختیار شما قرار می‌دهند؛ از اخبار مربوط به ارزهای دیجیتالی مختلف گرفته تا مهم‌ترین رویدادهای دنیای تجارت.

در مقاله «کیف پول ارز دیجیتال چیست؟ معرفی بهترین کیف پول دسکتاپ و موبایل» به معرفی انواع کیف پول و مزایا و معایب هر یک و بهترین هر یک از آن ها پرداخته شده است.

 ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است!

چه یک سرمایه گذار موفق بیت کوین باشید و چه یک علاقه‌مند به دنیای ارزهای دیجیتال، هیچ وقت برای سرمایه گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال دیر نیست.

برخی بر این باورند که دوره سودهای میلیون دلاری از بازار ارزهای دیجیتال به سر رسیده، واقعیت این است که رمز ارز را هر وقت از بازار بگیرید تازه است. اگرچه سودهای اولیه ارزهای دیجیتال مقادیر بسیار بزرگی بود اما بازار معاملات این پول‌های مجازی تا به امروز نیز بسیار جذاب باقی مانده است.

در واقع ارزهای دیجیتال و بلاکچین راه طولانی تا رسیدن به پتانسیل خود را در پیش دارند به نحوی که حتی در سال ۲۰۲۱ هم شما می‌توانید یکی از خریداران اولیه رمز ارز باشید که در مدت کوتاهی سود خوبی به چنگ می‌آورید.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ کدام است؟

شاید اولین رمز ارزی که به ذهنتان بیاید بیت کوین باشد. اما صرفاً نباید خود را محدود کنید. بلکه باید با تحلیل و دانش کافی از جنبه‌های مختلف یک ارز دیجیتال را انتخاب کنید. ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین، اتریوم و ریپل و بسیاری دیگر قدرت خود را در چند سال اخیر نشان داده‌اند.

رمز ارزهای بالا از جمله بهترین گزینه‌ها برای سرمایه گذاری در دنیای ارز دیجیتال است که روش‌های مختلفی هم برای سرمایه گذاری در آن‌ها وجود دارد. برای اطلاع بیشتر در خصوص بهترین ارزهای دیجیتال برای شروع سرمایه گذاری می‌توانید به مقاله «بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ کدام است؟» مراجعه کنید.

سخن آخر

دلیل شما برای خرید ارز دیجیتال هر چی که باشد مهم نیست، بلکه مهم طریقه صحیحی پیشبرد آن است. آموزش ببینید و مهارت کسب کنید. دانش در این بازار حرف اول را می‌زند. برای نگارش این مقاله از سایت تردینگ اجوکیشن استفاده شده است.

آیا شما برای شروع سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال شک دارید؟

راهنمای ابزار رایگان تریدینگ ویو (TradingView) به زبان ساده برای تحلیل تکنیکال

راهنمای ابزار رایگان تریدینگ ویو (TradingView) به زبان ساده برای تحلیل تکنیکال

22 دقیقه پیش


یک تیر و دو نشان با رمزینکس

یک تیر و دو نشان با رمزینکس

19:41


معاملات اهرمی و مارجین (مارجین تریدینگ) در بایننس چیست؟

معاملات اهرمی و مارجین (مارجین تریدینگ) در بایننس چیست؟

44 دقیقه پیش


گس (gas) یا گس فی یا هزینه گس در اتریوم چیست و چرا مهم است؟ هر آنچه که باید بدانید!

گس (gas) یا گس فی یا هزینه گس در اتریوم چیست و چرا مهم است؟ هر آنچه که باید بدانید!

43 دقیقه پیش


اندیکاتور باند بولینگر (Bollinger Bands) در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال چیست و چگونه از آن سیگنال خرید یا فروش بگیریم؟

اندیکاتور باند بولینگر (Bollinger Bands) در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال چیست و چگونه از آن سیگنال خرید یا فروش بگیریم؟

02:14


تفاوت فیوچرز با مارجین چیست و کدام یک بهتر است؟

تفاوت فیوچرز با مارجین چیست و کدام یک بهتر است؟

35 دقیقه پیش


الگوی کندل استیک مرد دار آویز (Hanging Man) چیست و چگونه از آن باید سیگنال فروش گرفت؟

الگوی کندل استیک مرد دار آویز (Hanging Man) چیست و چگونه از آن باید سیگنال فروش گرفت؟

00:20


الگوی کندل استیک هارامی (Harami) چیست؟ چگونه بر اساس هارامی صعوی و نزولی ترید کنیم؟

الگوی کندل استیک هارامی (Harami) چیست؟ چگونه بر اساس هارامی صعوی و نزولی ترید کنیم؟

17:10


راهنمای جامع آموزش متاتریدر ۵ از نصب و راه اندازی تا واریز و ترید

راهنمای جامع آموزش متاتریدر ۵ از نصب و راه اندازی تا واریز و ترید

01:47


وایت پیپر چیست و چرا مهم است؟ چگونه وایت پیپر خوب را از بد تشخیص دهیم؟

وایت پیپر چیست و چرا مهم است؟ چگونه وایت پیپر خوب را از بد تشخیص دهیم؟

22:06


چگونه با کمترین کارمزد ارز دیجیتال بخریم و انتقال دهیم؟ کدام صرافی ایرانی کارمزد کمتری دارد؟

چگونه با کمترین کارمزد ارز دیجیتال بخریم و انتقال دهیم؟ کدام صرافی ایرانی کارمزد کمتری دارد؟

2 دقیقه پیش


راهنمای جامع تگ یا ممو در کیف پول تراست والت، اتمیک، اکسودوس و کوینومی

راهنمای جامع تگ یا ممو در کیف پول تراست والت، اتمیک، اکسودوس و کوینومی

1401/04/22