زمان مطالعه : ۲ دقیقه

به لابراتوارهای ریپل اجازه دسترسی به اسناد مربوط به دارایی‌های دیجیتال کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده داده شده است.

مطابق گزارش سایت لاو ۳۶۰ (Law360)، سارا نتبورن (Judge Sarah) قاضی القضات دادگاه ایالات متحده با بخش عمده‌ای از درخواست متهمان موافقت کرد و تعیین نمود که صورتجلسه های کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) یا یادداشت‌های مربوط به ارزهای دیجیتال قابل کشف هستند. نتبورن اظهار داشت که ارتباطات ایمیلی کارمندان به کارمندان نیازی به بررسی ندارد. وی همچنین به کمیسیون و ریپل اجازه داد اعتراضات خود را به این حکم مطرح کنند.

در ماه دسامبر گذشته، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) شکایتی را مطرح کرد که ادعا می‌کند مدیر عامل ریپل برد گارلینگهاوس (Garlinghouse Brad ) و رئیس آن کریس لارسن (Christian Larsen)، ۱/۳۸ میلیارد دلار از طریق یک پیشنهاد امنیتی بدون مجوز در آگوست ۲۰۱۳ به دست آورده‌اند.

ریپل سپس این ادعا را به چالش کشیده و اعلام کرده است که این ارز دیجیتال شبیه بیت کوین یا اتریوم است، دو ارز دیجیتالی که کمیسیون هر دو را به رسمیت شناخته است. به علاوه انتقاد نموده که چرا این کمیسیون پس از هشت سال تازه به فکر شکایت از ریپل افتاده است.

سایت لاو ۳۶۰ (Law360) گزارش می‌دهد که مشاور گارلینگهاوس، متیو سولومون (Matthew Solomon)، معتقد است که اگر آنها شواهدی را در نظر بگیرند که ثابت کند ریپل مشابه بیت کوین یا اتریوم است، ممکن است بازی برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تمام شود.

وکلای شرکت با توجه به اینکه هشت سال طول کشید تا کمیسیون شکایت خود را علیه ریپل مطرح کند، معتقدند که اگر بتوانند اسنادی را ارائه دهند که تعیین کننده تناقض‌های مربوط به پرونده باشد، ادعاهای طرف مقابل تضعیف خواهد شد.

سولومون اظهار می‌دارد که:

«ما برای دفاع از خود به این اسناد نیاز داریم.»

با این حال، دوگان بلیس (Dugan Bliss) یکی از مشاوران کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) از طرف مقابل انتقاد کرده است که به جای دفاع از اقدامات غیرقانونی خود، با موشکافی در بررسی‌های داخلی کمیسیون “در دادگاه” می‌خواهد پرونده را مختل کنند.

وی می‌گوید:

«به جای حواشی باید به اصل مطلب پرداخته و فکر پیش برد فرایند پرونده بود.»

قاضی نتبورن در جریان دادرسی، به توجه عمومی مردم به پرونده اشاره کرد و گفت بیش از ۵۰۰ نفر از طریق تماس درخواست مشاهده پرونده را داشتند.

بیرون از دادگاه

در تاریخ ۶ آوریل (۱۷ فروردین)، وکیل جرمی هوگان (Jeremy Hogan) که با علاقه پرونده را مشاهده می‌کند، توییت کرد که در یک حکم دادگاهی در سال ۲۰۱۶، از ریپل به عنوان یک شرکت ارز دیجیتال یاد شده بود. هوگان می‌گوید که اکنون کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) باید به دادگاه توضیح دهد که چرا در این پرونده به از این دارایی دیجیتال به عنوان اوراق بهادار دیجیتال یاد شده است.

قیمت ریپل علی رغم شکایت کمیسیون، در این ماه در حال رشد بوده و از ابتدای آوریل تقریباً ۱۰۰ درصد افزایش یافته است. ریپل طی ۲۴ ساعت گذشته هم تقریباً ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته و در حال حاضر با قیمت ۱/۰۸ دلار معامله می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید