زمان مطالعه : ۵ دقیقه

همزمان با پیدایش نشانه‌های از حرکت صعودی بازار آلت کوین‌ها سرمایه گذاران بیش از پیش به چنین دارایی‌هایی علاقه‌مند می‌شوند؛ این گرایش به ویژه به این دلیل است که بیت کوین گران‌تر از آن است که اکثر مردم بتوانند آن را خریداری کنند. یکی از آلت کوین‌هایی که سعی دارد به رغم تمام شرایط نامساعد فعلی حرکت صعودی داشته باشد توکن ریپل (XRP) شرکت ریپل است. ما در این بخش پیش بینی قیمت و تحلیل ارز دیجیتال ریپل را برای فوریه ۲۰۲۱ بررسی خواهیم کرد. شما می‌توانید با توجه به نظرات ارائه شده در مورد خریدن یا نخریدن این رمزارز تصمیم گیری کنید.

بررسی اجمالی ریپل (XRP)

توکن ریپل رمزارز اصلی مورد استفاده برای تأمین نقدینگی مورد نیاز برای پرداخت فرا مرزی در شبکه پرداخت ریپل یعنی ریپل‌نت (RippleNet) است. ریپل از فناوری دفتر توزیع شده (DLT) برای ارائه خدمات پرداخت به چندین موسسه مالی در سراسر جهان استفاده می‌کند.

ریپل در حال حاضر پنجمین رمزارز از نظر ارزش بازار است؛ البته پیش از آن که تتر (USDT) در سال ۲۰۲۰ و پولکادات (DOT) اخیراً جایگاه این رمزارز را تصرف کنند ریپل پس از بیت کوین و اتر در جایگاه سوم بود.

طبق آمار وب ‌سایت کوین مارکت کپ، ارزش بازار توکن ریپل ۱۳۰۹۰۴۹۷۳۰۱ دلار است. در حال حاضر ۴۵۴۰۴۰۲۸۶۴۰ واحد ریپل در گردش است و حجمی به ارزش ۴۷۵۳۴۸۴۸۷۸ دلار از این رمزارز در ۲۴ ساعت گذشته معامله شده است. قیمت فعلی ریپل ۰/۲۸۹۵ دلار است.

تحلیل قیمت ریپل (XRP)

سال ۲۰۲۰ برای ریپل پر از فراز و نشیب بود. متأسفانه این روند در سال جاری نیز ادامه داشته و حتی ممکن است بدتر شود. ریپل که سومین رمزارز بزرگ جهان بود دو بار جایگاه خود را از دست داد و اکنون به پنجمین رمزارز بزرگ از نظر ارزش بازار تبدیل شده است.

این افت ارزش نتیجه رکود قیمتی است که در چند وقت اخیر بر بازار حاکم بوده است. ریپل از زمان رالی صعودی در نوامبر سال ۲۰۲۰، که منجر به رشد ارزش این رمزارز هم شد، تا همین اواخر روند نزولی داشته است.

قیمت ریپل در ۲۵ دسامبر ۲۰۲۰ به قله سالانه بیش از ۰/۷ دلار رسید اما از آن زمان تا به حال با شیب تند در حال ریزش بوده است.

این شرایط پس از شکایت کمیسیون بورس آمریکا (SEC) از شرکت ریپل،‌ که منجر به خارج شدن ریپل از لیست رمزارزهای برخی از صرافی‌های بزرگ شد، وخیم‌تر شده است. قیمت ریپل برای اولین بار در سال گذشته به ۰/۱۷ دلار ریزش کرد اما در همان روز به بیش از ۰/۲ دلار بازگشت.

بیشتر بخوانید: اقدامات قانونی دارندگان ریپل علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)

همچنین بدانید: قیمت لحظه ای ارز دیجیتال ریپل

امسال ریپل در هفتم ژانویه به قیمت ۰/۳۵۵ دلار رسید و فقط برای مدت کوتاهی به زیر محدوده ۰/۳ دلار رفته و بیشتر در حول این قیمت در نوسان بوده است.

چارت قیمت ریپل

در چارت روزانه شاهد شکل‌گیری دو کندل سبز (صعودی) برای اولین بار در چهار روز گذشته هستیم. اگرچه این نشانه خوبی است اما برخی از اندیکاتورها، مانند میانگین متحرک، چیز دیگری را نشان می‌دهند. مثلاً، میانگین متحرک ۲۰ روزه از چهارم ژانویه به زیر میانگین متحرک ۱۰۰ روزه رفته و هیچ نشانه‌ای از بازگشت آن به بالای میانگین ۱۰۰ روزه دیده نمی‌شود.

با این حال میانگین متحرک ۵۰ روزه همچنان در بالای میانگین متحرک ۱۰۰ روزه قرار دارد. این اتفاق از نظر تکنیکالی امیدوار کننده است زیرا میانگین کوتاه مدت‌تر ۵۰ روزه در بالای میانگین متحرک ۱۰۰ روزه قرار دارد. اما در کل به نظر نمی‌رسد تا زمانی که میانگین متحرک ۲۰ روزه به بالای دو میانگین ۵۰ و ۱۰۰ روزه نرسد شاهد شکل گیری حرکت صعودی باشیم.

یکی از معیارهای کلیدی دیگر یعنی اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (آر اس آی) حاکی از امید است. آر اس آی در حال حاضر شرایط اشباع فروش را در ۴۸ ساعت گذشته نشان می‌دهد.

این به این معنی است که خریداران شاید بتوانند کنترل بازار را به دست گرفته و به افزایش قیمت ریپل کمک کنند. بر اساس یک تحلیل اخیر، ریپل پس از چند وقت ثبیت قیمت حالا در آستانه شکستن مقاومت محدوده ۰/۴ دلار است. در این صورت این اولین بار است که ریپل از نوامبر ۲۰۲۰ توانسته وارد این محدوده قیمتی شود.

شاید کندل‌های سبز فعلی نشانه آغاز این نفوذ صعودی باشند (شاید هم نه)، اما باید منتظر ماند و دید. در ادامه با سطوح حمایت و مقاومت ریپل آشنا می‌شوید که توسط والت اینوستر (Walletinvestor) محاسبه شده و می‌توانید در معاملات خود از آنها استفاده کنید:

سطح مقاومت ۳: ۰/۳۰۴۸ دلار

سطح مقاومت ۲: ۰/۲۹۶ دلار

سطح مقاومت ۱: ۰/۲۹۰ دلار

پیوت پوینت: ۰/۲۸۲ دلار

سطح حمایت ۱: ۰/۲۷۶ دلار

سطح حمایت ۲: ۰/۲۶۷ دلار

سطح حمایت ۳: ۰/۲۶۲ دلار

تازه‌ترین اتفاقات در خصوص آینده ریپل

چندین صرافی رمزارز شناخته شده تصمیم گرفته‌اند تا به دنبال شکایت از شرکت ریپل و مدیران آن توکن این شرکت را از لیست رمزارزهای خود حذف (دی‌لیستینگ) کنند. آخرین صرافی که چنین تصمیمی گرفت کراکن (Kraken) بود که ۴ روز پیش این کار را کرد.

با این وجود معاملات ریپل تنها برای ساکنان ایالات متحده آمریکا متوقف شده است زیرا فقط کمیسیون بورس آمریکا ادعا کرده است که ریپل رمزارز نیست بلکه جزو اوراق بهادار است. این دی‌لیستینگ قرار است در ۲۹ ژانویه یا زودتر اتفاق بیفتد، اما ساکنان آمریکایی کماکان قادر به نگهداری، سپرده‌گذاری، یا برداشت ریپل خود از این صرافی خواهند بود.

در اطلاعیه این صرافی اعلام نشده است که این ممنوعیت تا کی ادامه خواهد داشت اما تاکید شده که این صرافی روند دادگاهی را زیر نظر گرفته و بر حسب اتفاقاتی که رخ خواهد داد تصمیم مناسب را خواهد گرفت. در مقاله «سرنوشت ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) چه می‌شود؟» در این خصوص صحبت شده است.

پیش بینی قیمت ریپل برای فوریه ۲۰۲۱

در ادامه پیش بینی برخی از وب سایت‌های معتبر را از قیمت ریپل مشاهده می‌کنید.

والت اینوستر (Walletinvestor)

این وب سایت پیش بینی کرده است که قیمت ریپل از حالا تا دوم فوریه ممکن است به سقف ۰/۳۵۴ و کف ۰/۱۶۸ دلار برسد.

لانگ فورکست (Longforecast)

این وب سایت انتظار دارد ریپل ماه فوریه را با قیمت ۰/۲۷ دلار شروع کرده، و قبل از بسته شدن قیمت آن در ۰/۲۷ دلار در پایان ماه به سقف ۰/۳۵ دلار و کف ۰/۲۲ دلار برسد.

تریدینگ بیستس (Tradingbeasts)

بر اساس پیش بینی این وب سایت قیمت ریپل در ابتدای ماه فوریه ۰/۳۸۷۸۲۸۱ دلار خواهد بود. قیمت ریپل ممکن است به سقف ۰/۴۸۶۵۳۰۲ دلار و حداقل ۰/۳۳۰۸۴۰۵ دلار رسیده و در پایان ماه به ۰/۳۸۹۲۲۴۱ دلار برسد.

گاو. کپیتال (Gov.capital)

این وب سایت روندی بسیار نزولی برای ریپل متصور شده است. بر اساس پیش بینی این وب سایت ریپل ماه فوریه را با قیمت ۰/۱۰۲۴ دلار شروع می‌کند. بهترین قیمتی که ریپل می‌تواند ببیند ۰/۱۱۷۷۶ دلار است و همان گونه که در جدول زیر دیده می‌شود در ششم فوریه انتظار می‌رود قیمت به صفر نزدیک شود.

تاریخمیانگین قیمتحداقل قیمتحداکثر قیمت
۱ فوریه۰.۱۲۶۰.۱۰۷۱۰.۱۴۴۹
۲ فوریه۰.۰۵۳۴۰.۰۴۵۳۹۰.۰۶۱۴۱
۳ فوریه۰.۰۷۰۴۸۰.۰۵۹۹۰۸۰.۰۸۱۰۵۲
۴ فوریه۰.۰۷۱۴۰.۰۶۰۶۹۰.۰۸۲۱۱
۵ فوریه۰.۰۳۵۷۰.۰۳۰۳۴۵۰.۰۴۱۰۵۵
۶ فوریه۰.۰۱۳۲۰.۰۱۱۲۲۰.۰۱۵۱۸
۷ فوریه۰.۰۳۹۱۰.۰۳۳۲۳۵۰.۰۴۴۹۶۵
۸ فوریه۰.۰۴۰۶۹۰.۰۳۴۵۸۶۵۰.۰۴۶۷۹۳۵
۹ فوریه۰.۰۷۳۱۰.۰۶۲۱۳۵۰.۰۸۴۰۶۵
۱۰ فوریه۰.۱۴۲۰.۱۲۰۷۰.۱۶۳۳
۱۱ فوریه۰.۱۲۱۰.۱۰۲۸۵۰.۱۳۹۱۵
۱۲ فوریه۰.۱۴۷۰.۱۲۴۹۵۰.۱۶۹۰۵
۱۳ فوریه۰.۱۵۳۰.۱۳۰۰۵۰.۱۷۵۹۵
۱۴ فوریه۰.۱۶۴۰.۱۳۹۴۰.۱۸۸۶
۱۵ فوریه۰.۱۸۷۰.۱۵۸۹۵۰.۲۱۵۰۵
۱۶ فوریه۰.۱۷۴۰.۱۴۷۹۰.۲۰۰۱
۱۷ فوریه۰.۱۷۶۰.۱۴۹۶۰.۲۰۲۴
۱۸ فوریه۰.۱۸۰۰.۱۵۳۰.۲۰۷
۱۹ فوریه۰.۱۸۴۰.۱۵۶۴۰.۲۱۱۶
۲۰ فوریه۰.۱۷۹۰.۱۵۲۱۵۰.۲۰۵۸۵
۲۱ فوریه۰.۱۴۷۰.۱۲۴۹۵۰.۱۶۹۰۵
۲۲ فوریه۰.۱۲۴۰.۱۰۵۴۰.۱۴۲۶
۲۳ فوریه۰.۱۲۳۰.۱۰۴۵۵۰.۱۴۱۴۵
۲۴ فوریه۰.۱۱۵۰.۰۹۷۷۵۰.۱۳۲۲۵
۲۵ فوریه۰.۱۰۲۸۰.۰۸۷۳۸۰.۱۱۸۲۲
۲۶ فوریه۰.۰۹۸۰۰.۰۸۳۳۰.۱۱۲۷
۲۷ فوریه۰.۱۰۵۵۰.۰۸۹۶۷۵۰.۱۲۱۳۲۵
۲۸ فوریه۰.۰۹۴۷۰.۰۸۰۴۹۵۰.۱۰۸۹۰۵
۲۹ فوریه۰.۱۴۷۰.۱۲۴۹۵۰.۱۶۹۰۵
۳۰ فوریه۰.۱۲۴۰.۱۰۵۴۰.۱۴۲۶

از کجا ریپل بخریم؟

صرافی رمزینکس با پشتیبانی کردن از بهترین ارزهای دیجیتال از جمله ریپل و کارمزد معاملاتی مناسب به ارائه خدمات به کاربران می پردازد. با طی کردن چند مرحله ساده از جمله ثبت و نام و احراز هویت می توانید به طور مستقیم یا با وارد شدن به بازار معاملاتی همتا به همتا به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازید.

بعد از ثبت نام و احراز هویت هم می توانید با مراجعه به وب سایت صرافی رمزینکس و هم با دانلود و نصب برنامه و اپلیکیشن رمزینکس در گوشی های هوشمند خود به خرید و فروش ارز دیجیتال ریپل مشغول شوید. برای رصد قیمت لحظه ای انواع ارزهای دیجیتال به صفحه قیمت لحظه ای ارز دیجیتال مراجعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در خصوص قوانین و مقررات خرید و فروش ارزهای دیجیتال در رمزینکس می توانید به صفحه سوالات متداول درباره رمزینکس مراجعه کنید.

جمع بندی

امکان دارد آینده روشن‌تری در انتظار ریپل باشد. اما با توجه به مشکلات پیش روی ریپل، سرمایه‌گذارن در مورد این رمزارز بسیار مردد هستند. باید دید آیا قیمت ریپل در آینده نزدیک، همان طور که در پیش بینی بالا دیدیم، به سمت صفر حرکت می‌کند یا نه.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید