زمان مطالعه : ۳ دقیقه

وقتی حرف از کیف پول های بیت کوین به میان می آید، گزینه های بسیاری از کیف پول ها وجود دارد. اما وقتی حرف از محرمانگی کیف پول بیت کوین میشود تنها به کیف پول سامورایی میرسیم. این کیف پول موبایل با قابلیت های بالا به ویژه از نظر محرمانگی، انتخابی بسیار خوب برای ذخیره بیت کوین می باشد. با رمزینکس همراه باشید تا شما را بیشتر با این کیف پول آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید: بهترین کیف پولهای بیت کوین در سال ۲۰۲۱

کیف پول سامورایی

کیف پول سامورایی چیست؟

این کیف پول یک کیف پول موبایل برای ذخیره ارز دیجیتال بیت کوین میباشد که شما میتوانید آن را از گوگل پلی یا سایت اصلی ان دانلود کنید. شایان ذکر است که این کیف پول در حال حاضر تنها نسخه اندروید داشته و نسخه IOS آن در حال توسعه می باشد. از مهمترین ویژگی های این کیف پول میتوان به سطح محرمانگی بالای آن اشاره کرد. با ما همراه باشید تا شمارا با نحوه راه اندازی این کیف پول آشنا کنیم.

ویژگی های حریم خصوصی کیف پول سامورایی

یک تراکنش معمولی در کیف پول سامورایی همه موارد زیر را دنبال میکند.

  • آدرس کیف پول جدیدی را برای هر تراکنش ورودی دریافت می کند. این کار باعث می شود هیچ شخصی آدرس کیف پول شما را پیدا نکند و هیچکدام از معامله ای را که قبلاً انجام داده اید پیدا نکند (و همچنین از موجودی بیت کوین شما اطلاعی نداشته باشد.)
  • تطبیق هر شانسی که به دست می آورید با توجه به نوع کیف پولی که ارسال میکنید(که SegWit یا غیر SegWit باشد).
  • برای جلوگیری از پیوندهای  type-matching که می تواند در اثر تغییر مکرر آدرس کیف پول ایجاد شود، خروجی های “تغییر” را تصادفی می کند.
  • استفاده از BIP 126 برای به حداقل رساندن مراجعه به تراکنش های قبلی از کیف پول سامورایی، و در نتیجه کاهش متادیتاهای قابل ردیابی تولید شده توسط کیف پول سامورایی

با وجود همه این ها، کیف پول سامورایی تمام تلاش خود را میکند تا کسی نتواند اطلاعات مربوط به تراکنش های قبلی، موجودی بیت کوین، و ارتباط بین تراکنش های شما را متوجه شود.
کاربران علاقه مند به حریم خصوصی اضافی همچنین می توانند ویژگی Ricochet را که منحصر به کیف پول سامورایی است، فعال کنند. با فعال کردن این ویژگی ، تراکنش شما قبل از رسیدن به مقصد نهایی خود، از طریق یک سری آدرس اضافی مسیریابی می شود. این کار، مبدا پرداخت را پنهان میکند.

کیف پول سامورایی

نحوه ایجاد یک کیف پول جدید

کلیدهای خصوصی کیف پول سامورایی به صورت آفلاین در دستگاه شما تولید می شوند و هرگز توسط کسی جز خودتان شناخته نمی شوند. برای ایجاد کیف پول سامورایی جدید این راهنما را دنبال کنید.

مرحله ۱ – نصب کنید

کیف پول سامورایی را از فروشگاه Google Play روی دستگاه Android خود نصب کنید.

مرحله ۲ – کیف پول جدید ایجاد کنید

پس از نصب کیف پول سامورایی روی دستگاه ، برنامه را راه اندازی کرده و روی دکمه Create Wallet ضربه بزنید

مرحله ۳ – یک  کلمه عبور ایجاد کنید

از شما خواسته می شود که یک عبارت عبور را انتخاب کنید و تأیید کنید. این عبارات باعث ایجاد امنیت بیشتر در کیف پول بیت کوین شما می شود و به شما امکان می دهد تا به راحتی بتوانید کیف پول خود را روی هر نرم افزار سازگار با کیف پول بیت کوین، انتقال دهید.

مهم: اپراتورهای این کیف پول کلمه عبور شما را نمیدانند، اگر کلمه عبور خود را فراموش کردید، نمی توانند به شما در تنظیم مجدد آن کمک کنند. عبارت عبور خود را فراموش نکنید.

مرحله ۴ – یک کد پین ایجاد کنید

از شما خواسته می شود که یک کد پین به طول ۵ تا ۸ رقم ایجاد و تأیید کنید. PIN برای دسترسی آسان به کیف پول شما بدون نیاز به وارد کردن عبارت عبوراستفاده می شود. اگر کد پین خود را فراموش کرده اید ، می توانید همیشه با عبارت عبور خود به کیف پول خود دسترسی پیدا کنید.

مرحله ۵ – کلمات پنهانی خود را یادداشت کنید

وقتی سامورایی کیف پول جدید بیت کوین برای شما ایجاد میکند به شما ۱۲ کلمه تصادفی نشان داده می شود. بسیار مهم است که شما این ۱۲ کلمه پنهان را بنویسید و آن را ایمن کنید.

 از انچه گفته شود متوجه میشوید که کیف پول سامورایی بیشتر مناسب افرادی است که میخواهند ناشناس بمانند و محرمانگی اهمیت بسیاری برای آن ها دارد. با توجه به مراحل گفته شده کیف پول سامورایی خود را بسازید و از امنیت و محرمانگی اطلاعات خود مطمین باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید