زمان مطالعه : ۴ دقیقه

در میان انواع کیف پول ارز دیجیتال که وجود دارد، کیف پول سخت افزاری و کیف پول نرم افزاری از محبوبیت بیشتری برخوردارند. اولی به دلیل بالا بودن سطح امنیتش، دومی به دلیل در دسترس بودنش. با استفاده از این نوع کیف پول و از طریق اینترنت می‌توانید به حسابتان دسترسی داشته باشید و نقل و انتقالات لازم را انجام دهید.

معرفی انواع کیف پول نرم افزاری

کیف پول دیجیتال نرم افزاری را می‌توان در ۳ دسته قرار داد.

کیف پول دسکتاپ

برای استفاده از این کیف پول ارز دیجیتال به تنها چیزی که نیاز دارید، یک سیستم عامل و دانلود نرم افزار مد نظرتان است. برخی از انواع این کیف پول‌ها مانند Bitcoin Core به کاربر این امکان را می‌دهد تا تمام بلاک چین را دانلود کنند. در ابتدای معرفی ارزهای رمزنگاری شده استفاده از این نوع کیف پول ساده بود. اما با گذر زمان و افزایش امنیتشان، استفاده از آن‌ها چندان ساده هم به نظر نمی‌رسد. برخی از محبوب‌ترین انواع کیف پول دسکتاپ عبارت است از :

 • Mist : مناسب برای نگهداری ارز رمزنگاری شده اتریوم و تمام توکن های ERC20. این کیف پول برای سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس بهینه شده است.
 • Jaxx : مناسب برای نگهداری ارز رمزنگاری شده بیت کوین، اتر، لایت کوین، دش، زی کش و … . این کیف پول برای سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس و همچنین کروم و فایرفاکس بهینه شده است.
 • Exodus : مناسب برای نگهداری ارز رمزنگاری شده بیت کوین، اتر، لایت کوین، دش، DOGE و … . این کیف پول برای سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس بهینه شده است.
 • Electrum : مناسب برای نگهداری ارز رمزنگاری شده بیت کوین. این کیف پول برای سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس بهینه شده است.
 • Armory : مناسب برای نگهداری ارز رمزنگاری شده بیت کوین. این کیف پول برای سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس و رزبری پای بهینه شده است.
 • Copay : مناسب برای نگهداری ارز رمزنگاری شده بیت کوین. این کیف پول برای سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس و تلفن همراه و کروم بهینه شده است.
 • mSigna : مناسب برای نگهداری ارز رمزنگاری شده بیت کوین و لایت کوین. این کیف پول برای سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس بهینه شده است.

کیف پول نرم افزاری

کیف پول موبایل

برای استفاده از این کیف دیجیتال تنها کاری که باید انجام دهید، دانلود اپلیکیشن کیف دیجیتال و نصب آن بر روی تلفن همراهتان است. اگرچه راحتی استفاده و همیشه در دسترس بودن این کیف پول بزرگ‌ترین مزیت‌هایش محسوب می‌شود، اما استفاده از آن خطراتی نیز به همراه دارد. به خاطر داشته باشید که با استفاده از این کیف پول نرم افزاری ، شما همه آنچه که دارید وابسته به تلفن همراهتان کرده‌اید. بنابراین در صورتی که اتفاقی برای تلفن همراه شما بیفتد، سرمایه شما از دست رفته و باز نمی‌گردد. برخی از محبوب‌ترین انواع این کیف پول ارز دیجیتال عبارت هستند از :

 • Jaxx : مناسب برای نگهداری ارز رمزنگاری شده بیت کوین، اتر، لایت کوین، دش، زی کش و … . این کیف پول برای سیستم عامل‌های iOS ، اندروید و کروم بهینه شده است.
 • Coinbase : مناسب برای نگهداری ارز رمزنگاری شده بیت کوین، اتر، لایت کوین. این کیف پول برای سیستم عامل‌های iOS ، اندروید بهینه شده است.
 • Coinomi : مناسب برای نگهداری ارز رمزنگاری شده بیت کوین، اتر، لایت کوین، دش و زی کش. این کیف پول برای سیستم عامل‌های iOS ، اندروید بهینه شده است.
 • Mycelium : مناسب برای نگهداری ارز رمزنگاری شده بیت کوین. این کیف پول برای سیستم عامل‌های iOS ، اندروید بهینه شده است.
 • Copay : مناسب برای نگهداری ارز رمزنگاری شده بیت کوین. این کیف پول برای سیستم عامل‌های iOS ، اندروید و ویندوز استور و کروم بهینه شده است.
 • Blockchain Wallet : مناسب برای نگهداری ارز رمزنگاری شده بیت کوین، اتر، بیت کوین کش. این کیف پول برای سیستم عامل‌های iOS ، اندروید بهینه شده است. (نام قبلی این کیف پول info بوده است.)

کیف پول نرم افزاری

کیف پول وب آنلاین

همان طور که از اسم این کیف پول دیجیتال مشخص است، برای استفاده از آن به تنها چیزی که نیاز دارید، اتصال به اینترنت است. به عبارت دیگر شما با استفاده از پلتفرم‌های واسطی که مبتنی بر ابر کار می‌کنند، می‌توانید به حسابتان دسترسی داشته باشید و تراکنش‌های مالیتان را انجام دهید. به همین دلیل است که نام دیگر این نوع کیف پول ارز دیجیتال ، “کیف پول ابری” در نظر گرفته شده است. فراموش نکنید که این نوع کیف دیجیتال همیشه به اینترنت متصل است. بنابراین خطر هک و دزدیده شدن سرمایه شما همیشه وجود دارد. برخی از محبوب‌ترین انواع این کیف پول نرم افزاری عبارت است از :

 • Jaxx : مناسب برای نگهداری ارز رمزنگاری شده بیت کوین، اتر، لایت کوین، دش، زی کش و … .
 • Coinbase : مناسب برای نگهداری ارز رمزنگاری شده بیت کوین، اتر، لایت کوین.
 • Blockchain Wallet : مناسب برای نگهداری ارز رمزنگاری شده بیت کوین، اتر، بیت کوین کش.
 • CoinPayments : مناسب برای نگهداری ارز رمزنگاری شده بیت کوین، اتریوم ، بیت کوین کش، لایت کوین، دش، زی کش و … .
 • BitGo : مناسب برای نگهداری ارز رمزنگاری شده بیت کوین.

همراهان عزیز، در این مقاله به معرفی انواع کیف پول نرم افزاری پرداختیم. نظر شما در مورد این نوع کیف پول ارز دیجیتال چیست؟ به نظر شما کدام یک امنیت بیشتری دارند؟

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید