قیمت ارز دیجیتال سولانا اخیرا با نوسانانی همراه بوده است. در ادامه با استفاده از شاخص ها و الگوی های نمودار قیمت به تحلیل تکنیکال قیمت امروز و دیروز ارز دیجیتال سولانا و همچنین بررسی وضعیت این رمز ارز برای فردا خواهیم پرداخت.

تحلیل قیمت سولانا

به نظر می رسد قیمت سولانا پس از عبور از یک مانع مهم در نوسان است که نشان دهنده عدم تصمیم گیری در بین خریداران است. حل نهایی این شرایط احتمالا منجر به انفجار سولانا تا سقف جدید قیمتی خواهد شد. در ادامه ادامه تجزیه و تحلیل تکنیکال قیمت سولانا را برای دو روز آینده خواهیم داشت.

تحلیل سولانا ارائه شده در زیر جنبه اطلاعاتی دارد و نباید مبنایی برای خرید یا فروش قرار گیرد. این تحلیل در تاریخ ۸ آذر بروزرسانی شده است.

نمودارهای قیمت سولانا امروز نزولی به نظر می رسند. پیش‌بینی ها حاکی از آن است که روند صعودی کنونی طولانی نخواهد بود، بنابراین انتظار داریم که یک سقف قیمتی پایین تر ایجاد شود. سپس، پس از عبور از مرز ۱۸۵ دلار، این رمز ارز روند کلی نزولی خود را از سر خواهد گرفت و پایین تر خواهد رفت.

میانگین متحرک (MA) یک روند صعودی ثابت داشته است و به زودی باند بالایی اندیکاتور بولینگر باندز را خواهد شکست. این شکل گیری نشان‌دهنده ادامه حرکت صعودی است و می‌توان انتظار افزایش قیمت را در چند روز آینده داشته باشیم. برای درک مسائل تکنیکال مربوط به سولانا، ابتدا باید دانست که این رمز ارز چگونه به عنوان یک نوآوری تکنولوژیکی برای ایمن سازی فایل ها در بلاک چین ایجاد شده است.

سولانا به طور فعال با اعضای خود کار می کند تا از طریق ایجاد محتوا و تبلیغ، در پلتفرم خود حرکت ایجاد کند. تیم سولانا همچنین با اعضای خود برای درک نیازهای آنها همکاری می کند. هدف اساسی این کار بهبود شفافیت و عدم تمرکز برای دستیابی به قابلیت اعتماد سازی در سطح جهانی با استفاده از پلت فرم های منبع باز است.

بررسی نمودار ۴ ساعته جفت ارز سولانا به دلار (SOL/USD): قیمت قبل از بریک اوت نزولی، اصلاح خواهد شد؟

با بررسی نمودار ۴ ساعته، می‌توان شاهد حرکت صعودی متوسطی در عملکرد قیمت سولانا در ساعات گذشته بود، زیرا فروشندگان قبل از تلاش برای شکستن سطح ۱۸۵ دلار در اواخر امروز، کمی آرام شده اند.

نمودار ۱ ساعته سولانا

سولانا در حال حاضر با قیمت ۲۰۰ دلار معامله می شود که هنوز در محدوده سبز است. قیمت اکنون به اوج خود رسیده است و خریداران در حال از دست دادن قدرت خود هستند. بنابراین، انتظار می رود که سولانا دوباره به سمت ۱۸۵ دلار کاهش یابد.

  تحلیل تکنیکال فایل کوین (Filecoin) و پیش بینی قیمت امروز

اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می دهد که شرایط اشباع خرید به وقوع پیوسته و این موضوع بدان  معنی است که حرکت نزولی به زودی آغاز می شود تا بازار را بار دیگر پایین بیاورد.

حرکت تا بالای ۲۰۰ دلار می تواند باعث فشار فروش قدرتمند برای رساندن قیمت به زیر این سطح شود. این معمولاً شروع یک حرکت کوتاه یا میان مدت دیگر به سمت پایین برای این رمز ارز است تا زمانی که این چرخه تکرار شود.

قیمت سولانا در این هفته به طور پیوسته در حال کاهش بوده است. پس از رسیدن به بالاترین قیمت تاریخی در حدود ۲۴۰ دلار در یکشنبه گذشته، این جفت ارز دوباره در این هفته شروع به افت کرد.

حرکت اصلاحی ادامه دار شد و قیمت تا ۱۸۰ دلار قبل از بازگشت به روز سه شنبه کاهش یافت. تثبیت قیمت پس از رسیدن آن به حمایت ۱۸۰ دلار ادامه یافت و تا روز چهارشنبه که پایین‌ترین سطح قیمت ثبت شد ادامه داشت. در ادامه حرکت نزولی، قیمت ۱۵ درصد دیگر در روز جمعه از دست داد.

معامله گران پس از این حرکت دوباره سطح ۲۰۰ دلار را آزمایش کردند. قیمت سولانا متعاقبا و پس از یک توقف کوتاه دوباره سقوط کرد. این حرکت منجر به آزمایش دوباره حمایت ۱۸۵ دلاری شد. فروشندگان اما نتوانسته‌اند از حمایت عبور کنند، زیرا در ساعات گذشته یک ریجکت کوچک از این سطح رخ داده است.

نتیجه گیری

تحلیل امروز قیمت سولانا حاکی از حرکت نزولی دارد زیرا پیش‌بینی می‌شود که پس از نتیجه‌گیری واکنش فعلی، عمق حرکت نزولی بیشتر شود. در نتیجه، طی ۲۴ ساعت آینده باید شاهد تداوم رسیدن قیمت به سطوح پایین‌تر باشیم.

برای خرید ارز دیجیتال سولانا می توانید از پلتفرم معاملاتی همتا به همتای صرافی ارز دیجیتال رمزینکس استفاده کنید. در این پلتفرم کاربران بدون واسطه به طور مستقیم با یکدیگر وارد معامله خرید یا فروش می شوند.

تحلیل قیمت سولانا (SOL)؛ ۱۶ آبان

قیمت سولانا در انتظار یک سوگیری پر قدرت است

قیمت سولانا بین ماه های سپتامبر و نوامبر سه قله پشت سر هم را بر روی سطح مقاومتی ۲۱۶ دلار ایجاد کرد. بین این نقاط نوسانی، سولانا همچنین دو کف متمایز را ایجاد کرد که یکی بالاتر از دیگری بود و این منجر به تشکیل یک الگوی فنجان و دسته گردید.

این الگوی تکنیکال یک صعود ۸۸ درصدی را تا ۴۰۷ دلار پیش‌بینی می‌کند که با اضافه کردن فاصله بین اولین نوسان بالا و نوسان پایین قیمت به سطح مقاومت افقی در ۲۱۶ دلار به دست می‌آید.

در حالی که این هدف قیمتی بر روی نمودار، سولانا را در بالاترین حد خود قرار می‌دهد، سرمایه‌گذاران باید بدانند که شاخص معکوس حرکت (MRI) نشان داده است که روند صعودی ادامه خواهد یافت. این حرکت منجر به یک سیگنال فروش می شود که تصحیح کندل استیک یک به چهار را برای سولانا پیش بینی می کند. بنابراین، فعالان بازار باید مراقب یک اصلاح بالقوه باشند.

  آینده ریپل در سال 2021 + پیش بینی قیمت

صرف نظر از این عقب نشینی، قیمت سولانا یک توقف را بر روی سطح ۳۱۰ دلار خواهد داشت که مصادف با سطح ۱۰۰ درصد مبتنی بر نمودار فیبوناچی است. البته پاکسازی این منطقه آن را به هدف مورد نظر در ۴۰۷ دلار سوق خواهد داد.

از سوی دیگر، اگر قیمت سولانا نتواند به سمت بالاتر حرکت کند، اصلاح قیمت آن را تا ۲۱۶ دلار کاهش خواهد داد و خریداران شانس دیگری برای ورود به بازار خواهند داشت. اگر فروشندگان بر فشار خرید غلبه کرده و به پایین تر از ۲۰۴ دلار برسند، سناریوی صعودی احتمالا باطل خواهد شد. در چنین حالتی، قیمت سولانا می‌تواند حتی پایین تر هم رفته و کف حمایتی ۱۷۸ دلار یا ۱۶۶ دلار را دوباره بررسی کند.

تحلیل قیمت سولانا (SOL)؛ ۲ مرداد

عملکرد پیشین رمز ارز سولانا

سولانا هفته گذشته را بر روی قیمت ۲۶/۲۵ دلار شروع کرد و آن را بر روی قیمت ۲۸/۵۱ دلار به پایان رساند؛ بنابراین طی هفته گذشته قیمت این رمز ارز تقریباً ۹ درصد افزایش یافته است. در ۲۴ ساعت گذشته نیز سولانا بین سطوح ۲۶/۴۳ دلار تا ۲۸/۹۷ دلار معامله شده است.

پیش بینی قیمت و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال سولانا (SOL)؛ امروز
نمودار ۱ ساعته سولانا

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال سولانا

سولانا در حال حاضر بر روی ۲۸/۷۴ دلار معامله می‌شود، سطحی که قیمت در ابتدای روز از روی ۲۸/۵۱ دلار به سمت آن حرکت کرده است؛ بنابراین، بازار فعلا صعودی به نظر می‌رسد.

خطوط اندیکاتور (MACD) و سیگنال های آن منفی شده اند؛ بنابراین، حرکت کلی بازار نزولی است. با این حال، یک کراس اوور صعودی توسط هیستوگرام مک دی (MACD) بر روی خط سیگنال رخ داده است. از این رو، می‌توان انتظار داشت که در میان یک روند غالب نزولی، قیمت به طور متناوب افزایش یابد.

در حال حاضر، شاخص قدرت نسبی (RSI) بر روی ۴۸ درصد قرار دارد. این شاخص از روی ۵۵ درصد با ریجکت مواجه شد و به سطح فعلی سقوط کرد. از این رو می‌توان گفت فشار فروش زیاد است. فعالیت فروش بالا، فشار رو به پایین را افزایش می‌دهد.

اندیکاتور حجم تعاملی (OBV) نیز به سمت بالا شیب دار است؛ بنابراین، حجم خرید بالاتر از حجم فروش است. از این رو، قیمت ممکن است بیشتر افزایش یابد.

به طور خلاصه باید گفت که هنگامی که هر سه نوسانگر را با هم بررسی می‌کنیم می‌توان گفت که در حال حاضر، حرکت کلی بازار منفی است. با این حال، باید منتظر بمانیم و ببینیم که افزایش متناوب قیمت ها اقدام اصلاحی بازار است یا آغاز یک روند معکوس.

  اینترنت کامپیوتر (ICP) چیست؟ با شاهکار دفینیتی آشنا شوید!

تجزیه و تحلیل تکنیکال سولانا

در حال حاضر، قیمت بالاتر از نقطه محوری فیبوناچی ۲۷/۹۷ دلار قرار دارد. قیمت ممکن است به زودی به زیر آن و کمتر از سطح حمایتی ۲۷ دلار برسد. پس از آن، باید صبر کنیم و ببینیم که قیمت همچنان ادامه حرکت می‌دهد یا دوباره افزایش می‌یابد.

قیمت به زودی ممکن است به زیر سطح ۲۳/۶ درصد فیبو ناچی اصلاحی یعنی ۲۸/۳۷ دلار برسد. اگر قیمت به کف حرکتی خود برسد، احتمالاً روند صعودی را دوباره در پیش می‌گیرد. در این صورت، ممکن است روند صعودی قیمت فردا نیز ادامه یابد.

تحلیل قیمت سولانا (SOL)؛ ۲۸ تیر

قیمت سولانا پس از ضررهای عمیق در سه ماهه دوم ۲۰۲۱ در حال ثابت شدن است. در ادامه با تحلیل سولانا با ما همراه باشید.

پلتفرم سولانا به کاربرانش از جمله موسسات مالی، اجازه می‌دهد تا در اپلیکیشن های دیفای (DeFi dApps) که یک فضای مقیاس پذیر و کم هزینه را که بر پایه سولانا فراهم می کنند، مستقر شوند.

عملکرد پیشین رمز ارز سولانا

در زمان نگارش این مقاله، سولانا بیش از ۶۰ درصد از قله‌های قیمتی سال ۲۰۲۱ خود پایین آمده است و در داخل یک گوه نزولی قرار دارد. شایان ذکر است که قیمت آن طی روز گذشته چهار درصد کاهش یافته است.

نمودار روزانه سولانا

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال سولانا

بازگشت قیمت جفت ارز سولانا به تتر (SOL/USDT) از کف‌های قیمتی، تشکیل شکل W را تکمیل می‌کند. قیمت این رمز ارز در ماه می و ژوئن سال ۲۰۲۱ در حدود سطوح ۶۱/۸ و ۷۳/۶ درصد فیبوناچی اصلاحی حمایت شد.

حرکت از روی خطوط روند کوتاه مدت و میان مدت به جهت شکسته شدن آن‌ها بستگی دارد، اما برای معامله گران ریسک پذیر که دوست دارند در کف ها وارد شوند، ریزش به زیر ۲۳ دلار جذاب است.

با استفاده از تجزیه و تحلیل تکنیکال جفت ارز سولانا به تتر (SOL/USDT) در نمودار روزانه، روند نزولی مشخص خواهد شد.

خریدارانی که به دنبال شکل گیری الگوی W هستند باید حمایت ۲۳ دلاری را لمس کرده و از آن به سمت بالا حرکت کنند تا بتوانند خط مقاومت ۳۰ دلاری و سپس ۴۰ دلاری و ۵۸ دلاری را در میان مدت هدف قرار می‌دهند.

برعکس، افت بیشتر قیمت به زیر ۲۳ دلار می‌تواند سقوط این رمز ارز به ۱۲ دلار را رقم زده و افت قیمت را از بالاترین سطح ۲۰۲۱ به بیش از ۷۵ درصد برساند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید