زمان مطالعه : ۴ دقیقه

بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی دیگر در اواخر سال ۲۰۱۹ افت و خیز زیادی داشتند و از این رو خیلی از تریدرها و سرمایه گذاران از روند صعودی دوباره آن نا امید شدند. اما در حال حاضر ارزش ارزهای دیجیتالی تا حدودی به نرخ تقریبا ثابتی رسیده و از این رو خیال خیلی از افراد از این بابت راحت شده است. با وجود رونق سال گذشته ارزهای دیجیتالی و سود چندین برابری سرمایه گذاران در این بازار، بسیاری بر این باورند که ارزهای دیجیتالی در حال از بین رفتن می باشند. اما در واقع، این ارزها با سرعتی در حال توسعه هستند که از ۱۰ سال قبل انتظار می رفت. در صورتیکه شما هم نگران وضعیت بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۰ می باشید در ادامه با رمزینکس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

وضعیت بازار ارزهای دیجیتال

آخرین خبرهای وضعیت بازار ارزهای دیجیتال در ۲۰۲۰

بسیاری از رویدادها، سخنرانی ها و حتی تبلیغات و خبرها تأثیر زیادی در ارزش ارزهای دیجیتالی و بازار آنها دارند. از این رو در ادامه با هم به رویدادهای مهمی که پایه و اساس بازار آینده کریپتوکارنسی ها را مشخص می کنند، می پردازیم:

هاوینگ

بارزترین واقعه ای که در سال ۲۰۲۰ رخ خواهد داد، هاوینگ بیت کوین در ماه مه است که باعث می شود تعداد پاداش بیت کوین های استخراجی یک بلوک به نصف کاهش یابد، از ۱۲.۵ به ۶.۲۵ BTC برسد. هرچند که به نظر می رسد این روند نمایشی است، اما قبلاً هم دو بار این اتفاق افتاده و تاثیر زیادی بر قیمت ارزهای دیجیتالی داشته است. در ماه های پیرامون نیمه دوم سال ۲۰۱۲، قیمت بیت کوین از کمتر از ۱۰ دلار بود که پس از هاوینگ به بیش از ۱۰۰ دلار رسید. در سال ۲۰۱۶ هم این روند دوباره تکرار شد و در پی آن ارزش بیت کوین از ۴۰۰ دلار قبل از هاوینگ به بیش از دو برابر نسبت به پایان سال رسید.

 

لیبرا

دومین اتفاق مهمی که در سال ۲۰۲۰ قرار است در بازار ارزهای دیجیتالی بیافتد، ورود لیبرا فیسبوک به این بازار است. اگر فیس بوک به برنامه خود برای راه اندازی کیف پول لیبرا ادامه دهد و آن را سریعا در شبکه مجازی خود راه اندازی کند، انتظار می رود روند قیمت ارزهای دیجیتالی نظیر بیت کوین و اتریوم و غیره هم نیز تحت تاثیر قرار گیرد.

 

قوانین کشورهای مختلف

در سال ۲۰۱۹ شاهد نظرات مثبت و منفی بسیاری از دولت ها و دولت مردان در مورد ارزهای دیجیتالی بودیم. این نظرات تاثیر زیادی بر بازار ارزهای دیجیتالی داشتند و ارزش بازار را کاهش یا افزایش می دادند. از طرفی با توجه به رکود اقتصادی برخی از کشورها، شاهد محبوبیت ارزهای دیجیتالی نزد مردم آن کشورها خواهیم بود و از این رو امکان دارد طلای دیجیتال جهان یعنی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی به عنوان یک تکیه گاه امن به شمار رود.

 

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی

در سال ۲۰۱۹، صحبت های پکن در مورد یوان دیجیتالی چین را به اولین اقتصاد بزرگ جهانی صادر کننده ارز دیجیتالی تبدیل کرد. یوان دیجیتال چگونه می تواند ارزش ارزهای دیجیتالی را تغییر دهد؟ چگونه می تواند تعادل قدرت اقتصادی و وضعیت دلار آمریکا را به عنوان ارز ذخیره جهانی تغییر دهد؟ انتظار می رود که با معرفی یوان دیجیتالی ارزش ارزهای دیجیتالی نیز تغییر کند و بازار آن با افت و خیز مواجه شود.

اتریوم ۲

اتریوم از زمان فعال شدن در سال ۲۰۱۵ با یک طرح امنیتی مشابه  اولین ارز دیجیتالی جهان یعنی بیت کوین،  عمل کرده است. به عنوان یک مدل اجماع، هم اتریوم و هم بیت کوین در حال حاضر تحت یک مدل اجماع “اثبات کار” کار می کنند. در اوایل سال ۲۰۲۰، توسعه دهندگان اتریوم انتظار دارند که این طرح را برای یک مدل جدید با عنوان “اثبات سهام” اصلاح کنند. در حالی که سایر Cryptocur ارزها قبلاً سعی در ساختن blockchains های اعمال شده برای اثبات سهام دارند ، Ethereum تا حدودی بزرگترین ارز دیجیتالی جهان است که در حال آزمایش این طرح است.

 

وضعیت بازار ارزهای دیجیتال

وضعیت بازار ارزهای دیجیتال به طور خلاصه

به گزارش merehead بسیاری از کاربران (به ویژه مخالفت بیت کوین) ادعا کردند که در سال ۲۰۲۰ آلت کوین ها صدر جدول ارزهای دیجیتال را از بیت کوین خواهند گرفت. اولین رقیب بیت کوین در عرصه بازار ارزهای دیجیتالی اتریوم بود. این شبکه به سرعت در حال پیشرفت است اما مشکلات مقیاس پذیری و اتریوم ۲ امکان دارد از سرعت محبوبیت و رشد آن بکاهد. یکی دیگر از رقیبان سرسخت بیت کوین، Ripple است. ریپل به لطف شبکه ای با کارایی بالا و همکاری با بانک های جهانی، آینده ای روشن خواهد داشت.

برخلاف دید کاربران مخالف بیت کوین، خیلی از کارشناسان معتقد هستند که در سال ۲۰۲۰ بازار گاوی همچنان بر روند حرکت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی حاکم است.

به طور کلی بیت کوین هنوز زمان بسیار طولانی برای شکست نقاط پشتیبانی و حتی بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۱۷ دارد. موقعیت آن به گونه ای است که وضعیت بازار ارزهای دیجیتال را مشخص می کند . بنابراین حتی با کاهش ارزش BTC، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال نیز سقوط خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید