نمودار قیمت تتا در روزهای اخیر به شدت در حال حرکت به سمت سطوح پایین بوده است. در ادامه با تحلیل تکنیکال آدا با ما همراه باشید.

تحلیل زیر جنبه اطلاعاتی دارد و نباید مبنایی بر پایه خرید یا فروش قرار گیرد. این تحلیل در تاریخ ۳۱ تیر بروزرسانی شده است.

در ادامه حملات فروشندگان، قیمت توانست با استفاده از حجم زیاد ورود خریداران به بازار از سطح حمایتی ۳/۸ دلاری بریک اوت کند. با این حال، این رمز ارز امروز یک کندل صعودی روزانه قوی را نشان داد و بلافاصله قیمت را از سطح شکسته باز گرداند. بنابراین، معامله گران باید با صبر و حوصله منتظر بمانند زیرا بسته شدن این کندل تصمیم خواهد گرفت که آیا این شکست یک بریک اوت (شکست قیمت) جعلی است یا خیر.

در ادامه حملات فروشندگان، قیمت توانست با استفاده از حجم زیاد ورود خریداران به بازار از سطح حمایتی 3/8 دلاری بریک اوت کند. با این حال، این رمز ارز امروز یک کندل صعودی روزانه قوی را نشان داد و بلافاصله قیمت را از سطح شکسته باز گرداند. بنابراین، معامله گران باید با صبر و حوصله منتظر بمانند زیرا بسته شدن این کندل تصمیم خواهد گرفت که آیا این شکست یک بریک اوت (شکست قیمت) جعلی است یا خیر. در مورد میانگین های متحرک باید گفت که تتا زیر همه آنها از 20 گرفته تا 200 معامله می‌شود، که نشان دهنده شکل گیری روند نزولی قوی است. علاوه بر این، نمودار قیمت یک کراس اوور صلیب مرگ را نیز نشان می‌دهد که می‌تواند فروشندگان بیشتری را به بازار این رمز ارز جذب کند. عدد شاخص مقاومت نسبی (RSI) هم بر روی 31 قرار دارد که نشان دهنده تمایل شدید نزولی در بازار است. با این حال، تنها با یک کندل بزرگ سبز، این شاخص می‌تواند دوباره به بالای منطقه میانی رسیده و مقداری از قدرت پنهان موجود در سمت خریداران را نشان ‌دهد.
نمودار ۴ ساعته لونا

در مورد میانگین های متحرک باید گفت که تتا زیر همه آنها از ۲۰ گرفته تا ۲۰۰ معامله می‌شود، که نشان دهنده شکل گیری روند نزولی قوی است. علاوه بر این، نمودار قیمت یک کراس اوور صلیب مرگ را نیز نشان می‌دهد که می‌تواند فروشندگان بیشتری را به بازار این رمز ارز جذب کند.

عدد شاخص مقاومت نسبی (RSI) هم بر روی ۳۱ قرار دارد که نشان دهنده تمایل شدید نزولی در بازار است. با این حال، تنها با یک کندل بزرگ سبز، این شاخص می‌تواند دوباره به بالای منطقه میانی رسیده و مقداری از قدرت پنهان موجود در سمت خریداران را نشان ‌دهد.

برای خرید ارز دیجیتال تتا میتوانید با ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال رمزینکس، وارد بستر معاملاتی همتا به هما شوید و با دیگر کاربران به طور مستقیم وارد معامله خرید یا فروش رمز ارز تتا شوید.

  پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال لایت کوین (Litecoin) امروز

تحلیل قیمت ارز دیجیتال تتا (Theta)؛ ۲۴ فروردین

قیمت ارز دیجیتال تتا بر اسا تحلیل تکنیکال با نزدیک شدن به پایان حرکت نوسانی خود، یک سوگیری صعودی را نشان می‌دهد و اشاره به سودهای بزرگ در آینده نزدیک دارد.

قیمت تتا در آغاز یک بریک اوت (شکست قیمت) قرار دارد

قیمت تتا در یک روند صعودی شکل گرفته است که به دلیل شکل گیری یک الگوی پرچم، افزایش قابل توجه قیمت آن پیش بینی می شود. شکسته شدن خط روند بالایی الگو نشان دهنده بریک اوت (شکست قیمت) بوده و صعودی ۵۷ درصدی را پیش بینی می‌کند که با اندازه گیری ارتفاع میله پرچم تعیین می شود. افزودن این معیار به نقطه شکست در سطح ۱۲/۸۴ دلار، هدفی معادل ۲۰/۲۲ دلار را به دست می‌آورد.

اندیکاتور بولینگر باندز (Bollinger Bands) هم نشان می‌دهد که قیمت تتا کاملا فشرده شده است و این نشان دهنده عدم نوسان شدید است. از این رو، حرکتی که به دنبال این رنج انجام شود، حرکتی تند خواهد بود. در حالی که این اندیکاتور تکنیکال جهت را نشان نمی‌دهد، ساختار صعودی آن نشان می‌دهد که این حرکت ناپایدار به احتمال زیاد بالاتر خواهد رفت.

سطوح مهم برای زیر نظر گرفتن شامل ۱۲۷/۲ درصد و ۱۴۱/۴ درصد فیبوناچی یعنی قیمت‌های ۱۷/۳۰ دلار و ۱۸/۵۲ دلار هستند. جالب اینجاست که هدف نزدیک به ۱۶۱/۸ درصد فیبوناچی روی ۲۰/۲۷ دلار است که اعتبار این هدف را می‌افزاید.

صرف نظر از چشم انداز صعودی، شکست مرز پایین الگو می‌تواند برای تتا دردسر ایجاد کند. اگر سطح ۵۰ درصد فیبوناچی در ۱۰/۶۶ دلار شکسته شود، یک شکست نزولی نشان داده خواهد شد. تداوم فشار فروش می‌تواند تتا را تا ۹/۶۴ دلار پایین بیاورد.

  سرمایه گذاری در بورس یا ارز دیجیتال؟ کدام بهتر است؟ مقایسه بیت کوین با بورس

تحلیل قیمت ارز دیجیتال تتا (Theta)؛ ۱۸ فروردین

قیمت ارز دیجیتال تتا (Theta) در حال شکل گیری یک ساختار تکنیکال است که به زودی می‌تواند این کوین را به سطح بالایی برساند. قیمت تتا در یک مثلث صعودی در حال تحکیم است که می‌تواند قیمت آن را ۴۵ درصد افزایش دهد. این ساختار تکنیکال که در اثر جهش ناگهانی در ارزش بازار تتا رخ داده است معروف به الگوی پرچم است که به دنبال یک حرکت نوسانی در یک بازه کوتاه مدت رخ می‌دهد. این الگوی با اتصال نقاط چرخشی قیمت به وسیله خطوط روند، رخ می‌دهد.

وقوع یک بریک اوت (شکست قیمت) به سمت بالای خط روند بالایی این شکل در قیمت ۱۲/۳۳ دلار منجر به افزایش ۴۵ درصدی ارزش آن تا ۱۷/۷۸ دلار خواهد شد، این هدف قیمتی از اتصال ارتفاع میله پرچم به نقطه شکست به دست می‌آید.

علی رغم تأیید شروع روند صعودی جدید، قیمت این رمز ارز باید از دو مقاومت مهم عبور کند تا احتمال دستیابی به هدف گفته شده، وجود داشته باشد. اولین سطح مقاومتی توسط اندیکاتور روند معکوس ام آر (MR) روی مقاومت ۱۲/۹ دلار نشان داده می‌شود، به دنبال این خط سطح قیمتی ۱۵ دلار قرار دارد که تقریباً با بالاترین قیمت تاریخی این رمز ارز هم سطح است.

با شکست این سطوح، قیمت تتا در صورت ادامه حرکت صعودی، راه خود را تا ۱۷/۷۸ دلار و بالاتر باز خواهد کرد.

نمودار ۴ ساعته جفت ارز تتا به تتر (THETA/USDT)

افزایش فشار فروشی که بتواند قیمت تتا را زیر خط روند پائین‌تر از الگوی مثلث بکشاند، می‌تواند فروشنده‌های بیشتری را وارد بازار کند. با این حال، بریک اوت (شکست قیمت) به زیر سطح قیمتی ۱۰/۷۹ دلار، هم‌زمان با شکست سطح ۶۱/۸ درصد سطح اصلاحی فیبوناچی، چشم انداز صعودی را باطل می‌کند.

  پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال پولکادات (dot) امروز

در چنین سناریویی، تتا ممکن است با شکست سطح قیمت روی ۱۰/۵۵ دلار یا ۵۰ درصد فیبوناچی اصلاحی روی سطح ۹/۷۵ دلار حمایت شود.

برای خرید ارز دیجیتال تتا میتوانید با ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال رمزینکس، وارد بستر معاملاتی همتا به هما شوید و با دیگر کاربران به طور مستقیم وارد معامله خرید یا فروش رمز ارز تتا شوید.

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید