زمان مطالعه : ۷ دقیقه

بیت کوین (BTC)، آوه (AAVE)، اتم (ATOM)، نئو (NEO)، ویچین (VET) 5 ارز دیجیتال برتری هستند که این هفته باید زیر نظر داشته باشید. درحالی‌که معامله گران تلاش می‌کنند قیمت بیت کوین را به ۶۰ هزار دلار برسانند، برخی آلتکوین ها همچنان حرکت صعودی دارند.

صندوق معاملاتی بورس بیت کوین (Purpose Bitcoin) در تاریخ ۱۸ فوریه در بورس اوراق بهادار تورنتو آغاز به کار کرد و به سرعت و طی دو روز حجم معاملات  آن به حدود ۴۰۰ میلیون دلار افزایش یافت.

این مبلغ با توجه به اینکه بازار سهام در کانادا کوچک‌تر از بازارهای بورس ایالات متحده است کاملاً چشمگیر است و نشان‌دهنده تقاضای شدید بیت کوین و ترجیح سرمایه گذاران برای انتخاب صندوق قابل معامله بیت کوین در بورس (ETF) برای ایجاد موقعیت‌های معاملاتی جدید است.

اگرچه تحلیل‌های بنیادین بیت کوین همچنان رو به رشد هستند، اما این رمز ارز در آینده نزدیک به دلیل شیب‌دار شدن منحنی سهام خزانه‌داری ایالات متحده، می‌تواند تلاطم‌هایی را تجربه کند. تجزیه ‌و تحلیل نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر نشان‌دهنده احتمال ازسرگیری روند صعودی در کوتاه‌مدت است.

مقاله پیش رو صرفا جنبه اطلاعاتی دارد و نباید مبنایی برای خرید و فروش قرار گیرد.

جفت ارز بیت کوین به دلار آمریکا (BTC/USD)

بیت کوین در تاریخ ۱۹ فوریه به سمت بالای خط مقاومتی کانال صعودی خود شکسته شد و خریداران موفق به نگه‌داشتن این روند صعودی شدند. این نشان می‌دهد که معامله گران در سطوح بالاتر هم به خرید ادامه می‌دهند.

چارت روزانه جفت ارز بیت کوین به دلار آمریکا (BTC/USD)
چارت روزانه جفت ارز بیت کوین به دلار آمریکا (BTC/USD)

جفت ارز بیت کوین دلار (BTC/USD) در ۲۰ فوریه الگوی کندلی دوجی را تشکیل داده بود که نشان‌دهنده بلاتکلیفی در تصمیم گیری در میان خریدان و فروشنده تا در مورد جهت بعدی بازار است. این عدم اطمینان امروز با روند صعودی برطرف شده و خریداران اکنون سعی می‌کنند قیمت را به ۶۰۹۷۴/۴۳ دلار برسانند.

ای اِم اِی (exponential moving average) 20 روزه (۴۷۴۵۰ دلار) شیب صعودی دارد و آر اِس آی (RSI) در منطقه خرید اشباع قرار دارد که نشان می‌دهد خریداران دست بالاتر را دارند.

برخلاف این فرضیه، اگر قیمت دوباره وارد کانال شود، خریداران سعی می‌کنند قیمت را به سمت ای ام اِی (EMA) 20 روزه کاهش دهند. شکست قیمت به سمت زیر کانال تغییر احتمالی روند را نشان می‌دهد و جفت ارز ممکن است به سمت اِس اِم اِی (SMA) 50 روزه تغییر جهت دهد.

چارت 4 ساعته جفت ارز بیت کوین به دلار آمریکا (BTC/USD)
چارت ۴ ساعته جفت ارز بیت کوین به دلار آمریکا (BTC/USD)

نمودار ۴ ساعته هم نشان می‌دهد که این جفت ارز در یک روند صعودی قوی باقی مانده است و خریداران به سرعت بعد از اصلاح قیمت تا ای ام اِی ۲۰ آن را خریداری کرده‌اند. فروشنده تا هم سعی خواهند کرد روند صعودی فعلی را در ناحیه مقاومتی کانال صعودی متوقف کنند.

در صورت موفقیت آن‌ها، این نماد مجدداً ممکن است به سمت ای ام اِی ۲۰ سقوط کند. بازگشت دوباره از این خط حمایتی نشان می‌دهد که روند همچنان قوی است و خریداران منتظر اصلاح عمیق‌تر برای خرید نیستند. شتاب قیمت هم در صورتی اتفاق می‌افتد که خریداران بتوانند قیمت را بالاتر از کانال تحریک و حفظ کنند. برای خرید و فروش بیت کوین میتوانید به صرافی رمزینکس مراجعه کنید.

جفت ارز آوه به دلار آمریکا (AAVE/USD)

طی چند روز گذشته آوه (AAVE) بین سطوح ۳۹۲/۵۰ تا ۵۴۵ دلار در حال نوسان بوده است. این نوسان پس از روند صعودی قوی نشانه مثبتی است زیرا نشان می‌دهد که معامله گران برای خروج عجله نمی‌کنند و پیش‌بینی سطوح بالاتر در آینده را دارند.

چارت روزانه جفت ارز آوه به دلار آمریکا (AAVE/USD)
چارت روزانه جفت ارز آوه به دلار آمریکا (AAVE/USD)

ای ام ای (EMA)  20 (427 دلار) بدون شیب خاصی بوده و آر اس آی (RSI) کمی بالاتر از ۵۶ است که نشان می‌دهد حرکت رنج ممکن است برای چند روز دیگر ادامه داشته باشد.

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای ۴۸۰ دلار برسانند، این نماد ممکن است تا ۵۴۵ دلار نیز افزایش یابد. شکست و نزدیک شدن به بالاتر از منطقه مقاومت ۵۴۵ تا ۵۸۱/۶۶۷ دلار می‌تواند مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند که ممکن است به ۶۹۷/۵۰ دلار و سپس ۸۱۴/۳۹۷ دلار ختم شود.

از طرف دیگر، اگر خریداران بتوانند قیمت را زیر ۳۹۲/۵۰ دلار حفظ کنند، عرضه بیش از تقاضا خواهد شد و این می‌تواند یک اصلاح عمیق‌تر برای اس ام ای (SMA) 20 روزه (۲۹۷ دلار) را شروع کند.

چارت 4 ساعته جفت ارز آوه به دلار آمریکا (AAVE/USD)
چارت ۴ ساعته جفت ارز آوه به دلار آمریکا (AAVE/USD)

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که قیمت بین ۵۰۰ تا ۳۹۲/۵۰ دلار در نوسان است. اگر خرس تا قیمت را زیر حمایت ۳۹۲/۵۰ دلار بکشانند جفت ارز می‌تواند تا ۳۰۰ دلار و سپس به سطح ۶۱/۸ درصد فیبوناچی اصلاحی در ۲۶۷/۰۹۴ دلار سقوط کند.

برخلاف این فرض، اگر خریداران بتوانند قیمت را بالاتر از اس ام ای (SMA)  20 روزه نگه دارند، رسیدن دوباره به ۵۰۰ دلار امکان‌پذیر است. شکست بالای این مقاومت، امکان حرکت به ۵۴۵ دلار و سپس ۵۸۱/۶۶۷ دلار را افزایش می‌دهد.

جفت ارز اتم به دلار آمریکا (ATOM/USD)

ارز دیجیتال اتم (کازماس) (ATOM) در حال حاضر در حال اصلاح روند صعودی قوی خود است. درحالی‌که این پول بک ۵ روز طول کشیده است، خریداران هنوز نتوانسته‌اند قیمت را به سطح اصلاحی ۳۸/۲ درصد فیبوناچی در ۱۹/۰۰۷ دلار کاهش دهند. این نشان‌دهنده کمبود فروشنده تا در این سطوح است.

چارت روزانه جفت ارز اتم به دلار آمریکا (ATOM/USD)
چارت روزانه جفت ارز اتم به دلار آمریکا (ATOM/USD)

اصلاح کم‌عمق قیمت معمولاً نشانه قدرت روند است و احتمال آزمایش مجدد مقاومت بالایی ۲۶/۵۵ دلار را افزایش می‌دهد. صعود ای ام ای (EMA) و آر اس آی (RSI) در منطقه مثبت نشان می‌دهد که خریداران برتری را در دست دارند و اگر آن‌ها بتوانند قیمت را به بالای ۲۶/۵۵ دلار برسانند، مرحله بعدی روند صعودی ممکن است آغاز شود.

این جفت ارز (ATOM/USD) می‌تواند تا ۳۲/۱۷۳ دلار افزایش یابد. اگر خریداران بتوانند این سطح را فتح کنند، حرکت صعودی ممکن است به ۴۰ دلار نیز برسد.

برعکس، در صورت ادامه سقوط این نماد، افت آن تا ای ام ای (EMA) 20 روزه (۱۸/۱۹ دلار) امکان‌پذیر است. یک جهش شدید از این حمایت دینامیک می‌تواند روند صعودی را دست‌نخورده نگه دارد، اما شکست در زیر آن، اصلاح عمیق‌تر در سطح ۶۱/۸ درصد فیبوناچی در قیمت ۱۴/۳۴۷ دلار را باعث می‌شود.

چارت 4 ساعته جفت ارز اتم به دلار آمریکا (ATOM/USD)
چارت ۴ ساعته جفت ارز اتم به دلار آمریکا (ATOM/USD)

نمودار ۴ ساعته در حال حاضر در یک کانال نزولی در حال اصلاح است. میانگین‌های متحرک در آستانه کراس اوور نزولی قرار دارند و آر اس آی (RSI) زیر ۵۰ قرار دارد که نشان‌دهنده یک برتری جزئی برای خریداران است.

بااین‌حال، اگر قیمت از خط حمایت کانال نزولی بالا برود، تجمع خریداران را در سطوح پایین‌تر نشان می‌دهد. با وقوع یک شکست بالاتر از میانگین‌های متحرک، حرکت به‌سوی خط مقاومت کانال امکان‌پذیر است.

همچنین شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از خط بالایی کانال می‌تواند منجر به باز آزمایی قیمت ۲۶/۵۵ دلار شود. از طرف دیگر، شکست در زیر کانال ممکن است احساسات را تضعیف کند. سپس این جفت ارز می‌تواند تا سطح ۵۰٪ فیبوناچی اصلاح شده تا سطح ۱۶/۶۷۷ دلار کاهش یابد.

جفت ارز نئو به دلار آمریکا (NEO/USD)

این جفت ارز در ۱۹ فوریه بالاتر از مقاومت ۴۷/۴۴۴ دلار بسته شد. خریداران تلاش کردند این شکست را باز هم پایین بیاورند و خریداران بعدی را در ۲۰ فوریه به دام بیندازند زیرا هدف پایین بردن قیمت به زیر ۴۷/۴۴۴ دلار است؛ اما خریداران برنامه‌های دیگری نیز داشتند.

چارت روزانه جفت ارز نئو به دلار آمریکا (NEO/USD)
چارت روزانه جفت ارز نئو به دلار آمریکا (NEO/USD)

آن‌ها به شدت به خرید ادامه دادند و قیمت را به بالای مقاومت روانی ۵۰ دلار رساندند. این حرکت ممکن است مرحله بعدی روند صعودی باشد که می‌تواند به ۶۰/۳۷۳ دلار و سپس ۶۴/۹۵ دلار ختم شود. میانگین متحرک صعودی و حضور آر اس آی (RSI) در منطقه اشباع خرید نشان می‌دهد که خریداران کنترل بازار را در دست دارند.

بااین‌همه اگر خریداران نتوانند قیمت را در بالای ۵۰ دلار حفظ کنند، نشان‌دهنده این است که معامله گران در سطوح بالاتر اقدام به حفظ سودهای خود کرده و از بازار خارج می‌شوند. وقفه قیمت در زیر ای ام ای (EMA)  20 روزه (۳۷/۸۰ دلار) هم نشانگر یک تغییر احتمالی روند است.

چارت 4 ساعته جفت ارز نئو به دلار آمریکا (NEO/USD)
چارت ۴ ساعته جفت ارز نئو به دلار آمریکا (NEO/USD)

نمودار ۴ ساعته شکل‌گیری یک مثلث صعودی را نشان می‌دهد که هدف آن هم ۵۸/۵۸۸ دلار است؛ اما به‌طورکلی، قیمت برای اصلاح خود کاهش می‌یابد تا سطح شکست را مجدد لمس کند؛ اما گاهی اوقات، هنگامی که روند قوی است، قیمت فقط قبل از شروع مجدد حرکت صعودی کمی نوسانی می‌شود.

خریداران در حال حاضر سعی دارند تا حمایت ۵۰ دلاری را حفظ کنند. اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و ۵۴/۱۹۱ دلار شکسته شود، روند صعودی ممکن است از سر گرفته شود؛ اما اگر جفت ارز از سطح فعلی پایین بیاید و زیر مثلث شکسته شود، این نمای مثبت فاقد اعتبار خواهد بود. چنین حرکتی ممکن است منجر به سقوط قیمت به ۳۶/۳۰ دلار شود.

جفت ارز ویچین به دلار آمریکا (VET/USD)

پس از افزایش شدید قیمت از ۰/۰۲۶۷۱۴ دلار به ۰/۰۶۰۷۷۴ دلار، جفت ارز ویچین به دلار آمریکا تا حد زیادی سطح حمایتی فیبوناچی ۳۸/۲ درصدی خود را در ۰/۰۴۷۷۶۳ دلار نگه داشته است که نشان‌دهنده تجمع خریداران در سطوح پایین است. صعود میانگین متحرک و حضور آر اس آی (RSI) در منطقه خرید اشباع نشان‌دهنده کمترین مقاومت در برابر مسیر صعودی است.

چارت روزانه جفت ارز ویچین به دلار آمریکا (VET/USD)
چارت روزانه جفت ارز ویچین به دلار آمریکا (VET/USD)

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالاتر از مقاومت در ۰/۰۶۰۷۷۴ دلار افزایش دهند، این جفت ارز می‌تواند مرحله بعدی حرکت صعودی را آغاز کند. هدف بعدی قیمت برای صعود ۰/۰۸۵۱۷۲ دلار و سپس ۰/۱۰ دلار است.

برخلاف این فرض، اگر خریداران نتوانند قیمت را بالاتر از مقاومت بالایی ببرند این جفت ارز ممکن است برای چند روز دیگر بین ۰/۰۶۰۷۷۴ تا ۰/۰۴۲۴ دلار نوسان کند. درصورتی‌که فروشنده تا بتوانند قوی شوند و قیمت را زیر ۰/۰۴۲۴ دلار حفظ کنند، روند بازار می‌تواند به سود آن‌ها تغییر جهت دهد.

چارت 4 ساعته جفت ارز ویچین به دلار آمریکا (VET/USD)
چارت ۴ ساعته جفت ارز ویچین به دلار آمریکا (VET/USD)

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که هر دو میانگین متحرک صاف هستند و آر اس آی (RSI) نیز دقیقاً بالاتر از نقطه میانی ۵۰ خود است که این تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می‌دهد. بااین‌حال، این جفت ارز یک الگوی مثلث صعودی را تشکیل داده است که با شکست آن تکمیل شده و قیمت به بالاتر از ۰/۰۶۰۷۷۴ دلار می‌رسد.

هدف از این الگوی صعودی، قیمت ۰/۰۷۹۱۴۸ دلار است. از طرف دیگر، اگر قیمت زیر خط روند مثلث صعودی بیاید، این الگو را باطل می‌کند و درها را برای سقوط قیمت تا ۰/۰۴۲ دلار باز می‌کند.

به نظر شما کدام ارز دیجیتال این هفته برای خرید گزینه بهتری است؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید