با بازگشت خریداران به بازار، قیمت وی چین برای یک حرکت صعودی آماده به نظر می‌رسد. در ادامه با تحلیل تکنیکال وی چین با ما همراه باشید.

تحلیل وی چین ارائه شده در زیر صرفا جنبه اطلاعاتی دارد و نباید مبنایی برای خرید یا فروش قرار گیرد. این تحلیل در تاریخ ۱۸ آذر بروزرسانی شده است.

تحلیل قیمت وی چین

قیمت وی چین علیرغم بهبود قابل توجه وضعیت بسیاری از آلتکوین ها هنوز در آرامش باقی مانده است. تلاش آلتکوین برای صعود و رسیدن به بالاترین سطوح ماهانه خنثی شد و منجر به بازگشت به سطح حمایت نزدیک آنها شد. این اصلاح تا سطوح حمایت احتمالاً بستری را برای صعود مجدد فراهم می کند که وی چین را به سطوح قبل از سقوط سوق می دهد.

قیمت وی چین برای شروع یک روند صعودی تلاش می کند

قیمت وی چین در ۵ دسامبر (۱۴ آذر) به ۰/۰۹۹ دلار رسید و به زیر سطح حمایت نزدیک قیمت در ۰/۰۰۸۶ دلار رسید. در حالی که این نزول مختصر بود، بهبودی که پس از آن رخ داد، بالاترین قیمت را در ۰/۰۹۷ دلار ایجاد کرد.

نمودار ۴ ساعته وی چین

از آن زمان، وی چین تثبیت شده است، اما به آرامی روند کاهشی را طی می کند و به سطح حمایت ۰/۰۸۶ دلار نزدیک می شود. آزمایش مجدد این مانع یک راه اندازی سه ضربه ای ایجاد می کند. خریداران در حاشیه می توانند مدت زیادی در این سطح وارد شوند و منتظر معکوس شدن روند نزولی و شروع یک روند صعودی جدید باشند.

سرمایه گذاران باید انتظار داشته باشند که قیمت وی چین از سطح ۰/۰۹۹ دلار گذشته و به سطح مقاومت ۰/۱۱۸ دلار برسد. این صعود یک حرکت ۳۵ درصدی را نشان می دهد و به وی چین کمک می کند تا به سطوح قبل از تصادف بازگردد. با وجود چشم انداز صعودی برای وی چین، فعالان بازار باید در این سطوح احتیاط کنند.

با این حال، اگر وی چین به زیر سطح حمایت نزدیک خود در ۰/۰۸۶ دلار نفوذ کند، نشان می دهد که فشار فروش بر حرکت صعودی غلبه کرده است. اگر فروشندگان قیمت وی چین را پایین بیاورند تا یک کف را در سطح ۰/۰۷۹ دلار ایجاد کنند، این سناریوی صعودی باطل خواهد شد.

در این شرایط، قیمت وی چین می‌تواند به مرز حمایت ۰/۰۷۰ دلار بازگردد یا به زیر آن برسد، جایی که خریداران همچنان می‌توانند فرصت وارد شدن داشته باشند و روند صعودی را آغاز کنند.

تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارز وی چین (VeChain)؛ ۱۸ تیر

به نظر می‌رسد که این رمز ارز قبل از اینکه با چالش های دیگری روبرو شود که مانع از چشم انداز صعودی بلند مدت این دارایی شوند، یک صعود کوتاه مدت را تجربه کند.

بازگشت قیمت وی چین قبل از از سرگیری نوسان حرکتی

قیمت وی چیم پس از رسیدن به کف نرخ ماهانه در ۰/۰۶۳۳ دلار، به دنبال بازگشت به بالا است. این رمز ارز از ۲۹ ژوئن (۸ تیر) تا کنون به طور مداوم سقوط های پشت سر هم را ثبت کرده است و این موضوع قطعا نمی تواند اشتیاق سرمایه گذاران را افزایش دهد.

قیمت وی چین نشانه های روشنی از سوگیری خاصی نشان نمی دهد. با این حال، این رمز ارز چشم به فرصتی برای تغییر روند به سوی بالا دارد زیرا به طور بالقوه در کف قرار گرفته است.

اندیکاتور بازگشت معکوس (MRI) یک سیگنال خرید را روی نمودار ۱۲ ساعته تشکیل داده است که به طور بالقوه کف قیمتی است. شاخص قدرت نسبی (RSI) هم به اعتبار این نظریه صعودی افزوده است زیرا نشان می دهد که قیمت وی چین در منطقه اشباع فروش قرار دارد.

اکنون، به نظر می رسد قیمت این دارایی دیجیتال در یک روند صعودی ۱۷ درصدی و بر روی میانگین متحرک ساده ۵۰ قرار دارد (SMA50) قرار دارد که روی سطح قیمتی ۰/۰۷۹ دلار قرار دارد. سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند که باید فشار خرید افزایش یابد تا این هدف بر روی رادارشان قرار گیرد.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال وی چین (VeChain) امروز
نمودار ۱۲ ساعته وی چین

اگر وی چین بتواند از این سطح صعود کرده و سطح ۲۳/۶ درصد فیبوناچی را به عنوان حمایت بیشتر فتح کند می‌تواند سطح ۳۸/۲ درصد فیبوناچی را در ۰/۰۹۵ دلار هدف قرار دهد.

با وجود چشم انداز صعودی بالقوه، این رمز ارز هنوز هم می تواند به روند نزولی پایبند بوده و این منجر به افزایش قابل توجه قیمت نمی‌شود. اولین خط مقاومتی در برابر صعود را می‌توان در امتداد خط روند نزولی، بر روی ۰/۰۶۲۲ دلار یافت.

با این حال، اگر فروشندگان کنترل خود را باز پس بگیرند قیمت می‌تواند با حداقل ۱۱ درصد کاهش به ۰/۰۵۹ دلار برسد. اگر فشار فروش افزایش یابد، قیمت می تواند به زیر سطح تقاضا حرکت کند، ناحیه تقاضایی که بین ۰/۰۵۲ دلار و ۰/۰۵۹ دلار قرار دارد.

حجم معاملات ناچیز حاکی از آن است که حتی اگر قیمت وی چین به ۱۷ درصد بهبودی دست یابد همچنان می‌تواند در مقابل اصلاحات بیشتر آسیب پذیر باشد.

برای خرید ارز دیجیتال ویچین میتوانید وارد بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال رمزینکس شوید و به طور مستقیم با دیگر کاربران وارد خرید و فروش وی چین شوید.

تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارز وی چین (VeChain)؛ ۱۶ تیر

قیمت وی چین در حال حاضر بالاتر از سطح حمایتی ماژور قرار دارد، خطی که می تواند به راحتی شکسته شود. در ادامه با تحلیل تکنیکال وی چین با ما همراه باشید.

اگر این اتفاق بیفتد این رمز ارز می‌تواند به موانع بعدی یا یک منطقه تقاضا برسد که به عنوان سکوی پرتابی به شمار رود که یک صعود گسترده را ایجاد خواهد کرد.

قیمت وی چین در جستجوی سطوح حمایتی پایدار

قیمت وی چین در حال حاضر در بالای سطح پشتیبانی ۰/۰۸۲۹ دلار قرار دارد و احتمالاً در نگاه اول با افزایش فشار فروش، شکسته خواهد شد. بنابراین، سرمایه گذاران می‌توانند انتظار افت قیمت را تا ۰/۰۸۲۹ دلار و سپس تا منطقه تقاضا پییش روند که از ۰/۰۷۲۲ دلار به ۰/۰۷۴۰ دلار گسترش یافته است.

با فرض بازگشت از سطح ۰/۰۸۲۹ دلار، سرمایه گذاران می‌توانند صعود ۱۸ درصدی را به سطح مقاومتی بر روی سطح ۰/۰۹۲۴ دلار تجربه کنند. نقض این منطقه می تواند احتمال رسیدن به قیمت ۰/۱۰۲ دلار را ممکن کند، صعودی که ۱۸ درصد رشد را در پی خواهد داشت.

یک سناریوی دیگر این است که خریداران ممکن است سعی کنند قیمت وی چین را تا بالای سطح ۵۰ درصد فیبوناچی اصلاحی بر روی ۰/۱۰۶ دلار برسانند، که نشان دهنده افزایش ۳۶ درصدی از کف حمایتی ۰/۰۷۸۲ دلار است.

البته این نکته نیز حائز اهمیت است که با نشان دادن نگرش صعودی از سوی بیت کوین، آلت کوین ها احتمالاً از آن پیروی می‌کنند. اگر بیت کوین بتواند خود را از محدوده ۴۰،۰۰۰ دلار به سطح بالاترش بر روی ۴۲۴۵۱ دلار برساند، قیمت وی چین هم می‌تواند به راحتی از ۰/۱۰۶ دلار عبور کرده و سقف ۰/۱۱۵ دلار را هدف قرار دهد.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال وی چین
نمودار ۴ ساعته وی چین

در حالی که شرایط برای قیمت وی چین خوب به نظر می‌رسد، شکست سطح ۰/۰۸۲۹ دلار منجر به فرو رفتن در منطقه تقاضایی می‌شود که از ۰/۰۷۲۲ دلار تا ۰/۰۷۴۰ دلار امتداد دارد. این حرکت بر چشم انداز خوش بینانه تأثیر منفی نخواهد گذاشت.

با این حال، یک کندل قاطع ۴ ساعته که زیر ۰/۰۷۰۸ دلار بسته شود، سناریوی صعودی را فاقد اعتبار کرده و این رمز ارز را به سطح ۰/۰۶۶۹ دلار خواهد رساند.

تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارز وی چین (VeChain)؛ ۸ تیر

قیمت وی چین نزدیک به محدوده کف حرکت رنج خود در حال حرکت است که این حرکت اشاره به یک پول بک قیمتی جزئی قبل از حرکت صعودی دارد. اندیکاتور ام آر آی (MRI) نیز به اعتبار این سناریو می‌افزاید. در ادامه با تحلیل تکنیکال وی چین با ما همراه باشید.

قیمت وی چین برای صعود آماده می شود

قیمت وی چین در تاریخ ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) به زیر سطح ۵۰ درصد فیبوناچی اصلاحی روی ۰/۱۰۶ دلار کاهش یافت و از آن زمان تاکنون زیر آن باقی مانده است. اقدام اخیر این رمز ارز نشان می‌دهد که بریک اوت (شکست قیمت) از این سطح به سمت بالا امکان پذیر است.

اندیکاتور ام آر آی (MRI) یک سیگنال فروش را در نمودار ۴ ساعته نشان داده است که نشان دهنده یک حرکت اصلاحی یک تا چهار کندلی است.

بنابراین، معامله گران می‌توانند انتظار داشته باشند که قیمت وی چین سومین برخورد خود را به سطح حمایتی ۰/۰۷۱ دلار ایجاد کند. البته ممکن است که این رمز ارز نسبت به جمع آوری اوردرهای زیر این سطح به منظوز برای جمع آوری نقدینگی لازم اقدام کند.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال وی چین
نمودار ۴ ساعته وی چین

چنین تحولی یک نشانه صعودی است و به طور معمول با یک جهش سریع ادامه می‌یابد. اگر این اتفاق بیفتد، قیمت وی چین سقف ۲۳ ژوئن (۲ تیر) را در ۰/۰۸۴ دلار لمس خواهد کرد و پس از آن سطح مقاومتی را روی قیمت ۰/۰۹۲ دلار هدف قرار می‌دهد.

اگر فشار خرید همچنان ادامه داشته باشد، این رمز ارز می‌تواند ابتدا ۰/۱۰۲ دلار و سپس ۵۰ درصد سطح فیبوناچی اصلاحی را روی ۰/۱۰۶ دلار دوباره آزمایش می‌کند.

  پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2022 تا سال 2025 و 2030

از طرف دیگر، اگر قیمت این رمز ارز پس از شروع حرکت صعودی خود از پایین نتواند از ۰/۰۷۱ دلار بالاتر رود، نشانگر ضعف خریداران یا فشار خرید ناکافی است. شکست سد حمایتی در ۰/۰۶۷ دلار کف جدیدی را ایجاد کرده و سناریوی صعودی را بی اعتبار می‌کند. در چنین حالتی، فروشندگان ممکن است ۱۱ درصد کاهش قیمت را مشاهده کنند که قیمت وی چین را به ۰/۰۵۹ دلار خواهد رساند.

تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارز وی چین (VeChain)؛ ۶ تیر

وی چین شاهد تغییر قیمت کم و حدود مثبت ۰/۳ درصد در روز گذشته بود. این در حالی است که قیمت این رمز ارز در طی ۷ روز گذشته با ۲۳/۱ درصد افت همراه بود. در ادامه با تحلیل تکنیکال وی چین با ما همراه باشید.

اندیکاتور جریان پولی چایکین (Chaikin) هم پس از قرار داشتن در منطقه منفی برای بیش از ۱۰ روز، به طور ناگهانی یک افزایش شدید را نشان داد. اگرچه این حرکت در تصویر کلی کوچک بود اما توانست تأثیر مثبتی روی قیمت داشته باشد.

اسیلاتور آوسام (Awsome) نیز از دیروز شروع به حرکت صعودی کرده است. حرکت و نوسانات بازار هم همان‌طور که از اندیکاتور بولینگر باندز (Bollinger Bands) بر می‌آید پایدار بود. البته پرایس اکشن قیمت نوید ده شکل گیری یک روند پر شیب است.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال وی چین
نمودار وی چین

در روز گذشته شاهد بازاری نسبت آرام و نوسانی برای این رمز ارز بودیم. پرایس اکشن نشان می‌دهد که این رمز ارز می‌تواند بین مقاومت ۰/۰۷۶ دلار و نرخ‌ های حمایتی ۰/۰۶۸ دلار به حرکت خود ادامه دهد.

تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارز وی چین (VeChain)؛ ۱ تیر

قیمت وی چین که یکی از ده ارز دیجیتال برتر است، بدترین عملکرد را در این مدت داشته و در حال حاضر بیش از ۲۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است. در ادامه با تحلیل تکنیکال وی چین با ما همراه باشید.

پرایس اکشن وی چین هم نشانی از بهبودی اوضاع ندارد. قیمت بدون حمایت مشخصی به سمت کف ماه گذشته در حرکت است و این آلت کوین احتمالا باید متحمل افت بیشتری شود تا بالاخره بتواند به سمت بالا حرکت کند.

قیمت وی چین با ۷۰ درصد کاهش به پایین ترین سطح خود از ماه آوریل رسیده است

قیمت وی چین حاوی علائم هشدار دهنده ای است که از جمله آنها عدم قدرت در جهش بیش از ۳۰ درصدی قیمت بیت کوین و عدم تجمع کافی خریداران آن است. از این رو، عدم قاطعیت موجود در میان خریداران و وزن سنگین میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50)  فشار زیادی بر این رمز ارز وارد می‌کند.

افت امروز قیمت، که در حال حاضر نزدیک به ۲۳ درصد در زمان نگارش این مقاله است، بزرگترین کاهش از زمان افت گسترده ۱۹ مه (۲۸ اردیبهشت) که ۳۴/۹۲ درصد بوده را رقم زده است. این سقوط قیمت وی چین را در مسیری قرار داده است که به کف سطح ۲۳ می (۱ خرداد) روی ۰/۰۶۵ دلار می‌رسد. به صراحت می‌توان گفت که این یک مسابقه بین فروشندگان برای ایجاد افت هرچه بیشتر است.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال وی چین
نمودار روزانه ویچین

یک سناریو بالقوه برای قیمت این رمز از این است که قبل از رسیدن به نقطه بازگشتی می‌تواند بسیار پایین تر از کف ماه گذشته یعنی ۰/۰۴۲ دلار هم رفته و به پایین ترین سطح خود در ۲۳ مه (۱ خرداد) برسد. البته لازم به یادآوری است که وی چین می‌تواند افت بیشتری را نیز تجربه کند، بنابراین حرکت به زیر ۰/۰۴۲ دلار و حتی ۷۸/۸ درصد اصلاح فیبوناچی و رسیدن به کف اواخر دسامبر ۲۰۲۰ روی ۰/۰۳۹ دلار سناریوهایی است که باید زیر نظر داشت. باید توجه داشت که این حرکت نشان دهنده کاهش ۴۷ درصدی از قیمت فعلی است.

البته کل بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند به هر دلیلی معکوس شود، بنابراین اگر قیمت وی چین در چارت روزانه به بالای ۰/۱۰۰ دلار نزدیک شود، سرمایه گذاران آن می‌توانند وارد موقعیت های خرید شوند. در غیر این صورت، خریداران احتمالا سعی می‌کنند صبر کنند تا سیگنال واضحی برای خرید پدیدار شود.

بحث در مورد اهمیت حجم رسانه های اجتماعی در مورد افزایش قیمت ها در بازار رمزنگاری ها، به ویژه در بالاترین سطح مانند آنچه که در ماه های آوریل و مه مشاهده شده، دشوار است. ورود خریداران جدید به بازار این رمز ارز  روند نزولی داشته است و نشانه هایی وجود دارد که نشان می‌دهد حجم ورودی در حال پایین آمدن است.

قیمت وی چین در نوعی خلا قیمتی قرار دارد و هیچ حمایت قیمتی تا سطح ۰/۰۶۵ دلار برای آن دیده نمی شود. تسریع در فشار فروش، سرمایه گذاران وفادار وی چین را هم در معرض ضررهای قابل توجه قرار خواهد داد. بنابراین، برای افزایش ثبات قیمتی کوتاه مدت و اطمینان از آینده ای سودآور، دارندگان ضعیف این دارایی دیجیتال می‌بایست از بازار بیرون بروند تا ساختار قیمت شفاف شود.

تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارز وی چین (VeChain)؛ ۱۶ خرداد

قیمت وی چین (VeChain) در حال نوسان در داخل یک الگوی تکنیکال صعودی است، که نشان دهنده یک حرکت صعودی قدرتمند است. این رمز ارز اگرچه از این الگو بریک اوت (شکست قیمت) کرده است، اما خریداران هنوز از این حرکت حمایت نمی‌کنند.

وی چین چشم به سطوح بالاتر دارد

قیمت وی چین از ۱۹ مه (۳۱ اردیبهشت) تا کنون در یک روند نوسانی قرار گرفته است. این محدوده نوسانی وی چین از چهار دره و چهار قله در حدود ۰/۱۴۲ دلار به دست آمده است. اگر نقاط چرخشی که به آن‌ها اشاره شده با استفاده از خطوط روند به هم متصل شوند، یک الگوی مثلث صعودی تشکیل می‌شود.

این الگو یک الگوی صعودی است که ممکن است قیمت را با ۶۳ درصد افزایش به ۰/۲۳۵ دلار برساند. اگرچه قیمت وی چین در روز گذشته توانست وتر مثلث را به سمت پایین بشکند، اما این اتفاق یک نشانه نزولی نیست زیرا غالباً قیمت قبل از یک بریک اوت از یک الگوی صعودی، سفارشات کف الگو را پاک سازی کرده و با قدرت به حرکت خود ادامه می‌دهد.

با این حال، سرمایه گذاران برای تأیید شروع روند صعودی باید منتظر بسته شدن کندل ۶ ساعته بالای سطح قیمتی ۰/۱۴۲ دلار باشند.

اگر چنین حرکتی اتفاق بیفتد، قیمت وی چین با  احتمال افزایش ۳۰ درصدی تا سطح مقاومتی نزدیک خود روی ۰/۱۸۷ دلار را خواهد داشت. به دنبال شکست این مقاومت قیمتی، فعالان بازار می‌توانند انتظار داشته باشند که وی چین تا ۲۶ درصد دیگر را هم تا رسیدن به سطح پایین منطقه عرضه که از ۰/۲۳۵ دلار تا ۰/۲۶۶ دلار امتداد دارد، افزایش یابد.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال وی چین
نمودار ۶ ساعته وی چین

از سوی مقابل، اگر قیمت وی چین برای مدت طولانی زیر ۰/۱۱۶ نوسان کند، خریداران باید احتیاط کنند. شکست کف قیمتی در سطح ۰/۰۹۲۵ دلاری، چشم انداز صعودی را باطل کرده و منجر به فروش ۳۰ درصدی تا  سطح ۰/۰۶۶ دلاری خواهد شد.

تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارز وی چین (VeChain)؛ ۱۲ خرداد

قیمت وی چین (VeChain) در داخل یک الگوی تکنیکال صعودی در حال نوسان است که نشان دهنده یک روند صعودی گسترده و قوی است. با این حال، شکست حمایت ماژور این کانال می‌تواند به این رالی آسیب برساند.

قیمت وی چین برای انفجار آماده می‌شود

از ۱۹ مه (۲۸ خرداد) تا کنون قیمت وی چین تقریباً سه قله قیمتی برابر را در حدود قیمت ۰/۱۴۳ دلار درست کرده است.. اگر این نقاط چرخشی بالایی و دره های تشکیل شده در پی آنها را با استفاده از خطوط روند به هم متصل کنیم، یک مثلث صعودی به دست می‌آید.

هدف قیمتی ناشی از این الگوی فنی ۶۳ درصد افزایش را تا روی ۰/۲۳۵ دلار نشان می‌دهد که از افزودن فاصله بین اولین نوسان بالا و پایین نوسان به نقطه شکست در ۰/۱۴۳ دلار تعیین می‌شود.

جالب اینجاست که نقطه شکست قیمت این رمز ارز هم‌زمان با منطقه عرضه‌ای است که از ۰/۱۲۷ دلار تا ۰/۱۴۲ دلار امتداد دارد.

از این رو، خریداران به نیروی اضافی که منجر به بسته شدن قاطع کندل ۶ ساعته بالاتر از این ناحیه مقاومتی و بالاتر از ۰/۱۴۳ دلار نیاز دارند. چنین حرکتی می‌تواند نشانه‌ای از بریک اوت (شکست قیمت) از این ناحیه صعودی و شروع روند افزایشی برای وی چین باشد.

جالب اینکه، هدف ۰/۲۳۵ دلاری با حد پایین منطقه عرضه که تا ۰/۲۶۶ دلار امتداد دارد، هم‌زمان است. سرمایه گذاران همچنین باید توجه داشته باشند که سطح عرضه که در حوالی ۰/۱۸۷ دلار قرار دارد ممکن است مانع روند صعودی این ارز دیجیتال شده یا حتی آن را متوقف کند؛ بنابراین، خریداران برای رسیدن به هدف در نظر گرفته شده روی ۰/۲۳۵ دلار، باید این سطح را از بین ببرند.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال وی چین
نمودار ۶ ساعته وی چین

در حالی که به نظر می‌رسد همه چیز برای صعود قیمت مناسب است، معامله گران باید مواظب سطح حمایتی ۰/۰۸۳ دلار باشند، زیرا شکست این سطح، سناریوی صعودی را باطل کرده و سقوط ۲۰ درصدی را تا ۰/۰۶۵۶ دلار رقم خواهد زد.

تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارز وی چین (VeChain)؛ ۷ خرداد

قیمت جفت ارز ویچین به دلار (VET/USD) در روز جمعه نزولی شد و در حالی که معامله گران منتظر داده های مربوط به شاخص مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) بودند این جفت ارز تا سطح قیمتی ۰/۱۰۶۵ دلار کاهش یافت. این قیمت ۲۶ درصد کمتر از قله قیمتی هفتگی روی ۰/۱۴۱۰ دلار بود.

  پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال یونی سواپ (Uniswap) امروز

ویچین عقب نشینی می‌کند

ویچین یک شبکه بلاکچین متمرکز و با رشد سریع است که در سال ۲۰۱۵ راه اندازی شده است. این شبکه در سال ۲۰۱۸ از بلاک چین اتریوم جدا شد و اکنون بزرگترین پلتفرم در بستر وی چین تور (VeChainThor) است. توکن اصلی آن نیز VET است در حالی که VTHO توکنی است که هزینه‌های گس را در پلتفرم وی چین تور تأمین می‌کند.

وی چین در چند سال گذشته، به یکی از بزرگترین پروژه‌های بلاکچین تبدیل شد. در واقع، گردش مالی کلی این رمز ارز بیش از ۶/۹ میلیارد دلار ارزش دارد که آن را به بیست و یکمین ارز دیجیتال در جهان تبدیل می‌کند. قیمت ویچین در ۱۲ ماه گذشته بیش از ۲۰۰۰ درصد و در سال جاری بیش از ۵۰۰ درصد جهش داشته است.

این رشد بیشتر به دلیل عملکرد خوب کل بازار است که در یک سال گذشته بیشتر در دست بیت کوین و آلت کوین‌ها بوده است. تحلیلگران بر این باورند که سیاست‌های فدرال رزرو آمریکا در مورد نرخ بهره و کاهش آن، به افزایش قیمت دارایی‌های پر ریسک‌تر کمک کرده است.

قیمت این رمز ارز نیز به دلیل فعالیت قابل توجه در سیستم عامل وی چین تور افزایش یافته است. در چند سال اخیر هم بسیاری از شرکت‌های بزرگ چینی مانند وال مارت چاینا (Walmart China)، هایر (Haier) و بی وای دی (BYD) از این پلتفرم استقبال کرده‌اند. شرکت‌های دیگری هم در حال ارزیابی آن هستند.

قیمت وی چین هفته گذشته به شدت افت کرد، زیرا نگرانی‌ها در مورد نرخ بهره بالا در ایالات متحده و مقررات ضد رمز ارزها در چین سرمایه گذاران را از ارزهای دیجیتال دور کرد. در نتیجه قیمت این رمز ارز تا ۰/۰۶۵۸۵ دلار کاهش یافت که ۷۶ درصد کمتر از بالاترین قیمت تاریخی این رمز ارز است.

در این هفته، با ورود سریع معامله گران برای خرید در این سطح، قیمت به بالا برگشت.

روز جمعه هم قیمت به دلیل تصفیه سودهای خریداران کمی کاهش یافت مخصوصا که سرمایه گذاران منتظر آخرین اطلاعات PCE ایالات متحده بودند. اقتصاددانان انتظار دارند که داده های مربوط به شاخص ذکر شده بیش از ۳ درصد نسبت به ماه آوریل افزایش یابند. این درصد عددی است که در اقتصاد آمریکا بسیار مهم تلقی می‌شود.

تحلیل تکنیکال قیمت ویچین

تحلیل وی چین
نمودار دو ساعته ویچین

نمودار دو ساعته نشان می‌دهد که قیمت این رمز ارز در هفته جاری به سطح ۰/۱۴۰۵ دلاری بازگشت. این قیمت به خاطر نزدیک بودن به سطح ۳۸/۲ درصد سطح فیبوناچی اصلاحی مهم بوده است. در طول مسیر، قیمت چیزی را شکل داد که به نظر می‌رسد یک الگوی سر و شانه معکوس بوده و افت فعلی بخشی از شانه راست است.

در تجزیه و تحلیل پرایس اکشن، سر و شانه معکوس معمولاً یک سیگنال صعودی است. بنابراین، با لمس کردن سطح ۵۰ درصد فیبوناچی اصلاحی روی قیمت ۰/۱۵۷۸ دلار، قیمت احتمالاً باز خواهد گشت. با این حال، افت قیمت به زیر ۰/۹۰۳۷ دلار این پیش بینی را بی اعتبار می‌کند.

تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارز وی چین (VeChain)؛ ۲۶ اردیبهشت

کاهش قیمت وی چین (VeChain) تا زیر کانال صعودی چند روزه، امکان افت جدیدی را برای این رمز ارز فراهم کرده است. این آلت کوین در حال حاضر توسط میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) محافظت می‌شود. با این حال، طبق قسمت اصلاحی الگوی پرایس اکشن ABC، قیمت وی چین باید قبل از تعیین یک کف قابل اتکا، زیر پایین ترین سطح ۲۳ آوریل (۳ اردیبهشت) قرار گیرد.

قیمت وی چین در برابر بیت کوین کاهش می‌یابد

سرانجام کاهش ۲۹ درصدی قیمت وی چین طی سه روز باعث شکست حمایت اصلی کف روند کانال صعودی شد. البته دلیل اصلی این اتفاق از نظر ناظران نگرانی بازار پس از اظهارات شگفت آور ایلان ماسک مبنی بر عدم پذیرش بیت کوین توسط تسلا برای خرید اتومبیل‌های خود به دلیل بروز مسائل زیست محیطی بود که باعث فروش سریع این رمز ارز شد.

با بررسی دقیق‌تر نمودار روزانه این ارز دیجیتال مشخص می‌شود که بازگشت از دره قیمتی آوریل تا قله قیمتی اوایل مه از جمله اصلاحاتی بوده است که به دلیل عدم انگیزش برای افت بیشتر اتفاق افتاده است. یک ارزیابی صعودی درباره وی چین نشان از افزایش قیمت پس از سقوط قابل توجه ۵۵ درصدی در آوریل دارد.

قیمت این ارز دیجیتال با هدف گیری قیمت روی ۰/۱۲۰ دلار یا کاهش ۳۰ درصدی نسبت به قیمت فعلی، گام  C از حرکت اصلاحی ABC خود را تأیید کرده است. این پیش بینی با استفاده از افت ۵۴ درصدی از بالاترین سطح ۱۷ آوریل (۳۰ فروردین) روی ۰/۲۸۲ دلار تا پایین ترین سطح ۲۳ آوریل (۳ اردیبهشت) روی ۰/۱۲۸ دلار (نقطه A) تدوین شده است. افت ۵۴ درصدی از بالاترین سطح ۷ می (۱۷ اردیبهشت) روی ۰/۲۶۰ دلار (نقطه B) برابر است با حرکت اندازه گیری شده روی هدف ۰/۱۲۰ دلار (نقطه C).

حرکت نزولی به سمت هدف پیش بینی شده، پایین ترین سطح ۲۳ آوریل (۳ اردیبهشت) را که روی قیمت ۰/۱۲۸ دلار قرار دارد را رو به پایین برش خواهد داد و بدین ترتیب دارندگان ضعیف وت که از اولین سقوط سالم بیرون آمده بودند، از بازار خارج خواهند شد. تسریع در فشار فروش ممکن است قیمت وی چین را تا سطح ۳۸/۲ درصد فیبوناچی بر روی ۰/۱۰۸ دلار کاهش دهد. سطح فیبوناچی مربوط به حرکتی است که از ابتدای شکست الگوی فنجان و دسته در آغاز سال ۲۰۲۱ آغاز شده بود.

نمودار روزانه وی چین

با توجه به اینکه قیمت وی چین در حال حاضر روی یک سطح حمایتی کاملاً مستحکم یعنی میانگین متحرک ۵۰ روزه (SMA50) و ابر ایچیموکو واقع شده است، این احتمال وجود دارد که سقوط به زیر کانال صعودی برای حذف دارندگان ضعیف کافی بوده و حمایت جدید فرصتی را برای خریداران این رمز ارز فراهم کند.

اهداف اولیه صعودی وت نقطه B الگوی ذکر شده روی ۰/۲۶۰ دلار و قله قیمتی ۰/۲۸۲ دلار است. همان‌طور که از کانال‌های رسانه‌های اجتماعی ارز دیجیتال، از جمله گروه‌های تلگرامی و گروه‌های گفتگو محور دیگر مربوط به این بازار برمی‌آید، اقبال اجتماعی این رمز ارز از ماه گذشته تا کنون رو به کاهش است.

اقبال اجتماعی به طور طبیعی با کاهش قیمت کاهش می‌یابد. در طول جهش اصلاحی که به دنبال کاهش ۵۰ درصدی در ماه آوریل رخ داد، حجم اجتماعی مسیر رو به پایین را به جز در مقطع زمانی کوچکی حفظ کرد. در حال حاضر، جذابیت وی چین برای خریداران به طور قابل توجهی فروکش کرده است و این موضوع چشم انداز قیمت وی چین را در برابر تلاطم‌های مداوم در این بازار گسترده آسیب پذیر می‌کند.

تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارز وی چین (VeChain)؛ ۱۶ اردیبهشت

قیمت وی چین (Vechain) با توجه به شکل گیری الگوی فنجان و دسته در تایم بالا و روی قیمت ۰/۳۷۷ دلار در حال آماده سازی برای افزایش ۸۰ درصدی از قیمت فعلی است.

قیمت وی چین به زمان و معامله گران آن به صبر نیاز دارند

تاریخ تکرار می‌شود و یادگیری استفاده از سوابق تاریخی در سرمایه گذاری یا معامله ارزشمند است. یکی از الگوهای تکنیکال که توسط ویلیام جی. اونیل (William J. O’Neil) معروف شد، الگوی فنجان با دسته است. این الگو یکی از الگوهای ادامه دهنده است که در مورد وت (VET) ادامه روند صعودی را نوید می‌دهد.

در بیشتر موارد، قسمت زیرین فنجان گرد می‌شود و به قیمت به مقدار کافی زمان می‌دهد تا تصحیح لازم را با در امتداد پایین فنجان انجام دهد. قسمت گرد فنجان بسیار مهم است زیرا معامله گران ضعیف را از بازار بیرون کرده و باقی آن‌ها را از ورود به بازار دور می‌کند. با از بین رفتن بازیگران ضعیف، یک پایه محکم برای ساخت سمت راست و در نهایت دسته وجود دارد.

قیمت وی چین از ژوئیه ۲۰۱۸ تا ژانویه ۲۰۲۱ به مدت ۱۸ ماه یک پایه فنجان دسته دار را ترسیم کرد که سود شگفت انگیز ۱۱۰۰ درصدی از شکست دسته در ابتدای ژانویه به دست آمد. این رالی ۷ هفته ای تاریخی ۵۳۹ درصد سود را از ابتدای مارس تا ۱۷ آوریل به دارندگان آن داده است که بیشترین سود هفتگی از زمان آغاز آن حدود ۸۲ درصد بوده است.

یک سود ۱۱۰۰ درصدی قطعا مدتی را برای تثبیت و آزاد سازی قیمت پس از فشردگی نیاز دارد. قیمت وی چین سه هفته گذشته را صرف تحکیم سود تاریخی ۲۰۲۱ در سه هفته متوالی کرده است که دقیقاً بالاتر از کانال صعودی طولانی مدت دسامبر ۲۰۲۰ آغاز شد.

از ۲۶ آوریل تا کنون، نوسان قیمتی در امتداد سطح ۶۱/۸ درصد اصلاحی فیبوناچی روی قیمت ۰/۲۰۹ دلار و بالاتر از کانال صعودی در حال انجام است. هدف اولیه احتمالا این است که قیمت با فشار زیادی از قسمت نوسانی خود رها شده و به دنبال آن تا بالاترین رقم ۰/۲۸۲ دلار برسد. این حرکت موفقیت آمیز، قیمت را تا قله قیمتی نوامبر ۲۰۲۰ و روی ۰/۳۰۹ دلار خواهد برد که ۵۰ درصد افزایش قیمت را نسبت به قیمت کنونی در پی خواهد داشت.

  پیش بینی و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتریوم (ETH) امروز

هدف صعود قیمت وی چین، پیشی گرفتن از هدف حرکت اندازه گیری شده فنجان با دسته بر روی ۰/۳۷۷ دلار است که نسبت به قیمت کنونی در زمان نگارش این مقاله ۸۶ درصد افزایش را نشان خواهد داد.

نمودار هفتگی وی چین

برای بی اعتبار شدن سناریوی صعودی، قیمت این رمز ارز باید زیر دره قیمتی آوریل و بر روی ۰/۱۲۸ دلار بسته شود. قبل از این اتفاق، وی چین مجبور است با حمایت محکمی که روی میانگین متحرک ساده ۱۰ هفته ای بر روی ۰/۱۳۸ دلار است، مبارزه کند.

تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارز وی چین (VeChain)؛ ۲۹ فروردین

بازار در ۱۸ آوریل (۲۹ فروردین) افت ناگهانی را تجربه کرد زیرا قیمت بیت کوین تا نزدیک به ۵۱ هزار دلار کاهش یافت. بازار آلت کوین‌ها این ضرر را منعکس کرد و نوسانات نزولی را تجربه کرد.

قیمت وی چین (Vechain) هفدهمین آلت کوین بزرگ بازار با ارزش بازار ۱۱/۲۵ میلیارد دلار، در روز گذشته تقریباً ۱۰ درصد افت داشته است. در زمان نگارش این مقاله، وی چین با قیمت ۰/۲۱۲۴ دلار معامله شده و در یک سطح قیمتی بسیار مهم قرار داشت.

نمودار ۴ ساعته وی چین

نمودار فوق از این رمز ارز نشان دهنده مسیری است که قیمت در اوایل هفته طی کرده است. با این حال، نوسان ناگهانی آن را به حمایت ۰/۱۶۷۸ دلار برگرداند. اگرچه قیمت از این نقطه بالاتر رفت اما سطح قیمت فعلی هنوز در نزدیکی یکی از حمایت‌های اساسی است.

سطح ۰/۲۱۲۴ دلار حمایتی قوی از ارزش دارایی بوده است و قیمت در حال حاضر این سطح را آزمایش کرده است. اگر بازار بتواند این سطح را حفظ کند، ممکن است شاهد نوسان بیشتر قیمت باشیم. با این حال، اگر قیمت نتواند این حمایت را حفظ کند، ممکن است شاهد لمس مجدد ۰/۱۶۷۸ دلار باشیم که ۲۰ درصد افت قیمت است.

استدلال

نوسانات ایجاد شده در بازار زیاد بوده است و این را اندیکاتور بولینگر باندز (Bollinger bands) به خوبی نشان داده است. این نوسانات با افزایش قیمت ویچین جنب و جوش پیدا کرد و به تشدید افت ناگهانی قابل مشاهده این ارز دیجیتال نیز کمک کرد.

خط سیگنال نیز با حرکت به بالای قیمت مقدار افت وت (VET) را تأیید کرد، اما با بهبود قیمت، خط سیگنال بار دیگر به زیر کندل ها فشار داده شد.

در همین حال، میانگین متحرک ۵۰ (MA50) به عنوان حمایت بعدی روی سطح ۰/۲۱۲۴ دلار عمل کرد و در صورت ادامه روند رشد قیمت، ممکن است بالاتر از این سطح حرکت کند. با این حال، شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان دهنده نزدیک بودن دارایی به منطقه خرید اشباع بوده که این به معنی بالا بودن فشار خرید است.

نوسان قیمت ممکن است به ثبات قیمت این آلت کوین کمک کند. اسیلاتور اوسام (awesome oscillator) نشان داد که حرکت قیمت کاهش یافته است. با این حال، حفظ قیمت روی حمایت نزدیک و کمبود انرژی حرکتی می‌تواند به بازار کمک کند تا کمی ثبات یابد.

نتیجه گیری

بازار فعلی وی چین نشان دهنده یک فعالیت تجاری قوی در سطح قیمت فعلی است. اگرچه فشار فروش می‌تواند قیمت را به ۰/۲۱۲۴ دلار کاهش دهد، اما خریداران در بازار ممکن است سعی کنند قیمت فعلی را حفظ کنند.

تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارز وی چین (VeChain)؛ ۱۹ فروردین

وی چین در ۷ آوریل (۱۸ فروردین) با ادامه روند خود در کانال صعودی که از اواسط فوریه آغاز شده بود به سقف قیمتی تاریخی خود در رقم ۰/۱۲۱ دلار رسید. خریداران این رمز ارز در ۴۸ ساعت گذشته از سطح حمایتی قابل توجهی دفاع کردند و در حال حاضر یک قدم جدید تا قله های جدید خود را برداشته‌اند.

در صورت شکسته شدن مقاومت کلیدی قیمت، وی چین برای صعود قابل توجه آماده می شود

وی چین در نمودار ۱۲ ساعته خود یک کانال صعودی ایجاد کرده است که از اتصال قله های صعودی پشت سر هم با یک خط روند به دست می‌آید.

نمودار ۱۲ ساعته جفت ارز وی چین به دلار (VET/USD)

نمودار جفت ارز وی چین به دلار موفق شده است بالاتر از خط روند میانی کانال موازی باقی بماند و هدفش شکست مقاومت کلیدی ۰/۱۲۳ دلار است. پس از حرکت در بالای نزدیک ترین سطح مقاومتی، می‌توان کانال جدیدی برای قیمت ترسیم کرد که هدف بعدی را ۰/۱۴ دلار پیش بینی کرده و هدف بلندمدت آن نیز ۰/۱۶ دلار خواهد بود. عملاً هیچ مقاومت واقعی در پیش روی قیمت نیست زیرا این رمز از به محدوده تاریخی جدیدی گام نهاده است.

تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارز وی چین (VeChain)؛ 19 فروردین

نمودار ۱۲ ساعته جفت ارز وی چین به دلار (VET/USD)

برای بی اعتبار کردن چشم انداز صعودی، فروشنده های این رمز ارز باید آن  را به زیر خط روند میانی خود در  0/108 دلار برسانند. این اتفاق باعث می‌شود تا قیمت وی چین  تا مرز پایینی کانال موازی روی ۰/۰۹ دلار که با سطح حمایتی میانگین حرکت ساده ۵۰ (SMA50) یکی است، برسد.

شکست این نقطه حمایتی مهم قابل توجه خواهد بود، زیرا احتمال کاهش قیمت این ارز دیجیتال تا سطح حمایتی  میانگین حرکت ساده ۱۰۰ (SMA100) وجود دارد که در زمان نگارش این مقاله روی ۰/۰۷ دلار قرار گرفته است.

تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارز وی چین (VeChain)؛ ۱۷ فروردین

قیمت وی چین (Vechain) در حال حاضر ۲۲ درصد افزایش یافته و در حرکت آن هیچ نشانه‌ای از افت نیست. بریک اوت (شکست قیمت) به سمت بالای سطح فیبوناچی روی قیمت ۰/۰۹۷ دلار در بازار نزولی که بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ ادامه داشت، برای خریداران این رمز ارز پس از تلاش‌های ناموفق در سه هفته گذشته، تسکین دهنده است.

قیمت وی چین نشان دهنده افزایش آزمایش شبکه این رمز ارز در چین است

از نوامبر ۲۰۲۰ تا کنون، وی چین حرکت خود بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰ هفته‌ای (SMA10) حفظ کرده است. بر خلاف سایر پول بک‌ها، اصلاح ۲۵ درصدی قیمت ماه مارس کاملاً بالاتر از میانگین متحرک کلیدی و سایر سطوح مهم اصلاح قیمت بازار صعودی  2020 تا ۲۰۲۱ باقی ماند.

با از سرگیری روند، معامله گران باید روی سطح مقاومتی بلند مدت ۰/۱۲۴ دلار تمرکز کنند. یک هدف قیمتی معتبر تر، روی سطح ۲/۶۱۸ فیبوناچی اصلاحی مارس و قیمت ۰/۱۴۱ دلار قرار دارد که ۲۶ درصد از قیمت فعلی بالاتر است.

معامله گران حرفه‌ای بر روی سطح فیبوناچی ۳/۶۱۸ ماه مارس و روی قیمت ۰/۱۶۶ دلار تمرکز کرده‌اند. با رسیدن قیمت به این سطح می‌توان انتظار یک سود ۵۰ درصدی را داشت که این موضوع با توجه به میزان بریک اوت (شکست قیمت) و حجم موجود، قابل پیش بینی و منطقی است.

نمودار هفتگی جفت ارز وی چین به دلار (VET/USD)

نمودار هفتگی جفت ارز وی چین به دلار (VET/USD)

نمودارهای مربوط به چندین بازه زمانی سطح ۰/۰۹۷ دلار را به عنوان حمایتی مهم در صورت بازگشت قیمت نشان می‌دهند و بسته شدن کندل هفتگی زیر این سطح، بلافاصله چشم اندازهای مثبت را به سمت خنثی سوق می‌دهد. حمایت بعدی پایین‌ترین نقطه کندل ماه مارس روی ۰/۰۷۵ دلار است و به دنبال آن سطح دیگری روی قیمت ۰/۰۲۰ دلار پیش بینی می‌شود.

حفظ نشدن و شکست میانگین متحرک مهم هفتگی نشانه آن است که روند تغییر کرده و یک اصلاح بسیار عمیق‌تر در حال شکل گیری خواهد بود.

تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارز وی چین (VeChain)؛ ۱۶ فروردین

قیمت ارز دیجیتال وی چین (VET) نشانه‌هایی از خروج از الگوی نوسانی خود را نشان می‌دهد که نشان دهنده اشتیاق خریداران برای خرید این رمز ارز است.

قیمت وی چین در آستانه بریک اوت (شکست قیمت)

قیمت ارز دیجیتال وی چین در حال نوسان در داخل یک الگوی مثلثی مهم صعودی است زیرا از ۱۶ مارس (۴ اسفند) پس از افزایش تقریباً ۴۳ درصدی شروع به نوسان کرد. جهش اولیه قیمت یک الگوی پرچم را ایجاد کرد، اما پرایس اکشن بعدی که مجموعه‌ای از دره‌های صعودی را ایجاد کرده باعث شکل گیری این الگوی مثلثی شده است.

الگوی تکنیکال نشان دهنده افزایش ۳۰ درصدی تا ۰/۱۲۳ دلار است که با افزودن ارتفاع پرچم به نقطه شکست ۰/۹۴۴ دلار به دست می‌آید. بسته شدن قاطع قیمت بالاتر از منطقه گفته شده در نمودار ۴ ساعته، شروع روند صعودی جدید را تأیید می‌کند. تأیید ثانویه این گفته می‌تواند پس از گذر قیمت وی چین از بالاترین رقم قبلی خود یعنی ۰/۱۰ دلار صورت گیرد.

بالاتر از این سطح است که وجود مقاومتی روی در ۰/۱۰۴ دلار مانع هرگونه صعود بیشتر خواهد شد؛ بنابراین ضروری است که خریداران این رمز این سطح را هم فتح کنند تا حرکت صعودی ادامه یابد. این حرکت جای پای مناسبی را برای خریداران وی چین ایجاد کرده و به آنها امکان می‌دهد قیمت این رمز ارز تا ۰/۱۲۳ دلار سوق دهند.

در حالی که به نظر می‌رسد شکست صعودی بدون هیچ مشکلی انجام خواهد گرفت، افزایش فشار فروشی که قیمت را به زیر خط روند برساند، می‌تواند چشم انداز صعودی را به خطر بیندازد.

بسته شدن قطعی زیر حمایت دینامیک روی قیمت ۰/۰۸۷ دلار چشم انداز صعودی را باطل خواهد کرد. اگر این اتفاق بیفتد، قیمت وی چین می‌تواند ۵ درصد کاهش یافته و تا سطح ۵۰ درصد فیبوناچی اصلاحی روی ۰/۰۸۳ دلار پایین بیاید.

4 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید