زمان مطالعه : ۳ دقیقه

افرادی که مایل به کار کردن در بازار ارزهای دیجیتالی هستند،  باید با مفاهیم ابتدایی مبادله ارز دیجیتال آشنا شوند؛ چرا که برای رسیدن به سود و سرمایه بیشتر در بازار ارزهای دیجیتالی نیاز به خرید، فروش و مدیریت سکه ها است. از این رو در ادامه‌ی مطلب با رمزینکس همراه باشید تا با مفهوم و مبادله ارز دیجیتالی آشنا شوید.

مبادله ارز دیجیتال چیست؟

معامله ارز دیجیتالی یا ترید ارز دیجیتالی در واقع تبدیل یک ارز دیجیتالی به ارز دیجیتالی دیگر یا ارز فیات نظیر دلار است. معامله ارزهای دیجیتالی نظیر ارزهای فیات و سهام است با این تفاوت که خرید و فروش ارزهیای دیجیتالی در ۲۴ ساعت شبانه روز قابل انجام است. برخلاف تصور بسیاری از افراد، ترید دارای سه عنصر اساسی خرید، فروش و ذخیره است. بنابراین ذخیره یا نگهداری در بسیاری از زمان ها باعث رسیدن به سود بیشتر می شود.

مبادله ارز دیجیتال

بیشتر بدانید:

معیارهای قیمت لحظه ای بیت کوین

مراحل شروع مبادله‌ ارز دیجیتال

۱. کیف پول مناسبی را برای ارز دیجیتالی خود در نظر گرفته و راه اندازی کنید

۲. محل مبادله را مشخص کنید

۳. تعداد ارزهای مختلفی را در نظر بگیرید

۴. زمان مبادله را بررسی و تحقیق کنید

۵. در پایین ترین نقطه خرید کنید و تعادل را حفظ نمایید

انواع مبادلات ارز دیجیتال

پلتفرم های مبادلاتی: پلتفرم های مبادلاتی وب سایت هایی هستند که خریداران و فروشندگان را به یکدیگر متصل می کنند و هزینه‌ای را بابت هر معامله می گیرند.

مبادلات مستقیم: در این نوع از پلت فرم ها افراد در کشورهای مختلف با یکدیگر به مبادله می پردازند. مبادلات مستقیم نرخ ارز ثابتی ندارند و در عوض هر فروشنده نرخ ارز خود را تعیین می کند.

کارگزاران: کارگزار به وبسایت هایی گفته می شود که هر کسی در آن می تواند ارز دیجیتالی مورد نظر خود را با قیمت تعیین شده توسط کارگزار خرید کند.

فرآیند مبادله یک ارز دیجیتال با ارز دیجیتال دیگر

در این بخش از مقاله شما را با فرآیند مبادله یک ارز دیجیتالی که شامل دو مرحله است آشنا می کنیم.

مبادله ارز دیجیتال

مرحله‌ی اول فرآیند مبادله یک ارز دیجیتال

مرحله‌ی اول شامل خرید ارز پایه از سایت ها و صرافی های مجاز است. ارز پایه نظیر بیت کوین به عنوان ارزی رایج شناخته می شود که به راحتی قابل مبادله است. بیش از ۱۲۰۰ ارز دیجیتالی در دنیا وجود دارد که بیشتر آنها با استفاده از بیت کوین مبادله می شوند و نمی توان از ارز فیات برای خرید آنها استفاده کرد. بنابراین در این مرحله پول فیات به ارز دیجیتالی پایه تبدیل می شود.

علاوه بر بیت کوین، اتریوم و لایت کوین هم نیز به عنوان ارز پایه در نظر گرفته می شوند. بیشتر افراد ترجیح می دهند تا از اتریوم و لایت کوین به جای بیت کوین استفاده کنند؛ چرا که زمان تایید آنها کمتر و مقدار هزینه‌ی کارمزدشان پایین‌تر است.

به یاد داشته باشید برای مبادله و ذخیره‌ی ارزهای دیجیتالی نیاز به کیف پول های متناسب با ارز دیجیتالی خریداری شده می باشد. از این رو قبل از خرید ارز دیجیتالی مورد نظر خود، کیف پول متناسب با آن را انتخاب و خریداری نمایید.

بیشتر بدانید:

تبدیل بیت کوین به ریال

مرحله‌ی دوم فرآیند مبادله یک ارز دیجیتالی

با فرض اینکه شما در حال برنامه ریزی برای خرید آلت کوین های دیگر در کنار BTC، ETH یا LTC هستید، باید به مرحله ۲ وارد شوید. در این مرحله می توانید ارزهای پایه خریداری شده را در زمان و موقعیت مناسب و با دریافت سیگنال های دقیق به ارزهای دیجیتالی دیگری تبدیل نمایید.

همانطور که در قسمت بالا ذکر شد نکته‌ی مهمی که در این مرحله باید به یاد داشته باشید این است که مبادله ارز دیجیتالی لزوما خرید و فروش نیست،‌گاهی ذخیره یا نگهداری سودآورتر از خرید و فروش می باشد.

 خدمات رمزینکس

رمزینکس یکی از بازارهای معتبر، سریع و برتر مبادله ارز دیجیتالی در ایران است. در صورت نیاز می توانید با وارد کردن شماره موبایل و مدارک هویتی خود در سایت ثبت نام کنید و جهت خرید یا فروش ارز دیجیتالی مورد نظر سفارش خود را ثبت نمایید.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم، به یاد داشته باشید که بازار ارزهای دیجیتالی نامتعادل است، از این رو برای مبادله در این بازارها باید از سرویس های ارائه دهنده‌ی سیگنال استفاده کنید و در کنار آن حتما نمودارهای بازار را تحلیل نمایید تا بتوانید زمان درست خرید و فروش را شناسایی کنید. این ابزارهای تحلیل بازار به شما کمک می کنند تا سود بیشتر و ضرر کمتری در مبادلات خود ببینید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید