Worldcup 2022Worldcup 2022
راهنمای جامع تگ یا ممو در کیف پول تراست والت، اتمیک، اکسودوس و کوینومی

راهنمای جامع تگ یا ممو در کیف پول تراست والت، اتمیک، اکسودوس و کوینومی

متوسط

1401/03/30

15 دقیقه


برخی از ارزهای دیجیتال علاوه بر آدرس معمولی، ممکن است به یک برچسب شناسایی خاص مانند تگ (destination tag)، ممو (memo ID)، مسیج (message) یا شناسه پرداخت (payment ID) در هنگام واریز و برداشت نیاز داشته باشند. کیف پول‌های تراست والت، اتمیک و کوینومی هم  به نحوی از این عبارات استفاده می‌کنند. اما اینکه تگ یا ممو در کیف پول ارز دیجیتال چیست، موضوعی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

تگ یا ممو در کیف پول چیست؟

تگ یا ممو در کیف پول ارز دیجیتال یک شناسه منحصر به فرد است که به تمام حساب‌ها اختصاص داده شده و صرافی به کمک آن می‌تواند یک سپرده خاص را شناسایی کرده و حساب بدون خطا را شارژ کند. اگر این عبارت را فراموش کنید ممکن است تا زمان بازیابی آن وجه انتقالی به حساب مقصد نرسد.

دارایی‌های زیر از این شناسه‌ها استفاده می‌کنند:

  • ریپل از تگ مقصد استفاده می‌کند.
  • استلار، ایاس، بایننس کوین، و کین از شناسه ممو استفاده می‌کنند.
  • نم از مسیج استفاده می‌کند.
  • مونرو از شناسه پرداخت استفاده می‌کند.

همه این شناسه‌ها یک هدف واحد دارند و آن شناسایی تراکنش به منظور واریز صحیح وجه است. صرافی‌های متمرکز بزرگ از یک آدرس کوین یکسان برای بسیاری از کاربران استفاده می‌کنند. این امر به ویژه در مورد ارزهای دیجیتال مانند ریپل و استلار صادق است که برای فعال سازی آدرس نیاز به واریز دارند.

ممو هدرا هش گراف (Hedra Hashgraph)
کازماس (Atom)
ایاس (EOS)
بایننس کوین (BNB)
استلار لومن (XLM)
تگ ریپل (XRP)
مسیج نم (XEN)

ارزهای دیجیتال که به تگ یا ممو نیاز دارند

چرا ممو یا تگ وجود دارد؟

به طور کلی، ممو یا تگ مقصد در کیف پول ارزهای دیجیتال هیچ تفاوتی با هم ندارند. آنها کدهای شناسایی منحصر به فردی هستند که برای تعیین گیرنده یک تراکنش استفاده می‌شوند.

صرافی‌ها مانند رمزینکس از این سیستم استفاده می‌کنند زیرا به وسیله آن مدیریت کردن یک آدرس واحد برای تمام کاربران فعال در این پلتفرم‌ها آسان‌تر است. از ممو یا تگ مقصد برای انتقال صحیح توکن‌ها به گیرنده مورد نظر استفاده می‌شود.

  بایننس فیوچرز چیست؟ معاملات آتی در بایننس چگونه است؟

مسئولیت تعیین ممو یا تگ مقصد کیف پول دریافت کننده بر عهده کاربران است. بدون وارد کردن اطلاعات صحیح ممکن است توکن‌ها به حساب کاربر واریز نشود یا حتی گم شود.

تگ یا ممو را از کجا می‌توان پیدا کرد؟

در پلتفرم دریافت کننده در اینجا کیف پول رمزینکس، ممو یا تگ مقصد در صفحه واریز نشان داده می‌شود. رمزینکس با توجه به اهمیت موضوع به محض ورود کاربر موضوع را به او یادآوری می‌کند.

آدرس تگ در این نمونه ارز دیجیتال ریپل در سمت چپ کادر پایین تصویر بالا آورده شده است. توجه کنید که این تگ برای هر کیف پول منحصر به فرد است.

تگ و ممو در کیف پول تراست والت

تراست والت یک کیف پول غیر متمرکز است و نیازی به ممو یا تگ مقصد ندارد. در هنگام برداشت یا ارسال توکن به تراست والت نیازی به وارد کردن این عبارات نیست. تنها چیزی که برای انتقال نیاز دارید آدرس کیف پول مقصد است.

تگ و ممو در کیف پول تراست والت

تگ، شناسه ممو و شناسه پرداخت در کیف پول اتمیک

به طور خلاصه، برای واریز وجه به کیف پول اتمیک نیازی به تگ مقصد، شناسه ممو، مسیج یا شناسه پرداخت نیست. کیف پول اتمیک یک آدرس منحصر به فرد برای هر کاربر ایجاد می‌کند.

اگر بخواهید از کیف پول اتمیک رمز ارزهای ریپل، استلار، ایاس، بی ان بی، کین، نم، یا مونرو به صرافی ارسال کنید آن وقت باید تگ مقصد، شناسه ممو، مسیج یا شناسه پرداخت را مشخص کنید.

تگ و ممو در کیف پول اتمیک

اگر قصد دارید دارایی‌های بالا (ریپل، استلار، ایاس، بایننس کوین، کین، نم، و مونرو) را به یک صرافی بفرستید مشخص کردن تگ مقصد، ممو، یا مسیج بسیار مهم است. در غیر این صورت، ممکن است تراکنشتان از بین برود.

  بررسی بهترین کیف پول ترون (TRX)؛ بهترین ولت ترون برای ویندوز و موبایل کدام است؟

برای وارد کردن این شناسه‌ها کافی است دارایی مدنظر را از لیست انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید. در صورت لزوم، فیلد وارد کردن ممو، تگ مقصد، یا مسیج به نمایش درخواهد آمد.

در زیر مثالی را با رمز ارز ریپل بررسی خواهیم کرد.

۱. کیف پول را باز کرده و ریپل (XRP) را جستجو کنید.

۲. روی دارایی کلیک کنید تا صفحه ارسال باز شود.

۳. در این صفحه می‌توانید فیلدی را برای مشخص کردن تگ مقصد مشاهده کنید.

۴. آدرس، تگ مقصد، و مقدار مورد نظر برای ارسال را وارد کرده و روی Send کلیک کنید. در این صورت وجه شما به درستی واریز می‌شود.

تگ و ممو در کیف پول اکسودوس (Exodus)

حالا که با این تگ‌های مختلف آشنا شدید چگونه می‌توان از آنها در کیف پول اکسودوس استفاده کرد؟

نسخه دسکتاپ کیف پول

به کیف پول رمز ارز دلخواهتان بروید که یکی از این روش‌ها را پشتیبانی می‌کند، سپس هنگام کلیک روی Send مطمئن شوید که اطلاعات اضافی را همانطور که در زیر می‌بینید وارد کرده‌اید.

لطفاً توجه داشته باشید با رفتن روی دکمه Destination Tag هر چیزی که در کلیپ بورد موبایلتان باشد به طور خودکار جایگذاری (Paste) می‌شود.

اگر می‌خواهید تگ مقصد را به صورت دستی وارد کنید کافی است چند ثانیه دستتان را روی دکمه Destination Tag نگه دارید تا اطلاعات کپی شود. همیشه مطمئن شوید که تگ مقصد را به درستی وارد کرده‌اید.

 

برای ارسال وجه به اکسودوس از چه ممو، تگ مقصد یا مسیجی باید استفاده کرد؟

اکسودوس یک آدرس کیف پول منحصر به فرد برای هر کاربر ایجاد می‌کند در نتیجه برای ارسال رمز ارز به این کیف پول نیازی به وارد کردن ممو، تگ مقصد یا مسیج نیست.

  کیف پول کاغذی چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟ + آموزش ساخت کیف پول

اگر پر کردن این فیلد در صرافی یا کیف پولی که می‌خواهید از آن ارسال انجام دهید ضروری بود می‌توانید آن را با اطلاعات تصادفی تکمیل کنید. در صورتی که آدرس کیف پول اکسودوس را به درستی وارد کرده باشید انتقال به درستی انجام خواهد شد.

در مورد ریپل، این قسمت را فقط می‌توانید با اعداد پر کنید، در حالی که برای ایاس و استلار می‌توانید از حروف و اعداد استفاده کنید.

اگر مبلغی را بدون وارد کردن ممو، تگ مقصد، یا مسیج از اکسودوس به صرافی یا کیف پولی ارسال کنیم که به یکی از این شناسه‌ها نیاز داشت باید چه کار کنیم؟

اگر کیف پول دریافت کننده به ممو، تگ مقصد یا مسیج نیاز داشته باشد و در صورت نبود این شناسه تراکنشی را به صورت خودکار پردازش نکند، هیچ کاری از دست کیف پول اکسودوس برنمی‌آید زیرا وجه از این کیف پول خارج شده است.

در این صورت با در دست داشتن شناسه تراکنش با دارنده کیف پول دریافت کننده یا تیم پشتیبانی آن تماس بگیرید و از آنها بخواهید که واریز را به صورت دستی تأیید و به حساب مقصد منظور کنند.

برخی کیف پول‌ها یا صرافی‌ها در صورت بروز چنین مشکلاتی هیچ گونه پشتیبانی ارائه نمی‌دهند. بنابراین هنگام ارسال رمز ارزها از کیف پول اکسودوس به کیف پول‌های دیگر بسیار مراقب باشید.

برای اطمینان بیشتر می‌توانید ابتدا با مبلغ کمتری امتحان کنید تا مطمئن شوید که تراکنش به درستی انجام خواهد شد.

سخن آخر

تگ یا ممو در کیف پول ارزهای دیجیتال مانند تراست والت، اتمیک و کوینومی برای بسیاری از کاربران سؤال بود. استفاده اشتباه از این عبارت‌ها می‌تواند در چند ثانیه کل سرمایه شما را بر باد دهد پس حتماً نهایت دقت را به خرج کنید.

تحلیل قیمت اتریوم - ۱۲ آذر ۱۴۰۱

تحلیل قیمت اتریوم - ۱۲ آذر ۱۴۰۱

1401/09/12


بعد از FTX نوبت به crypto.com رسید!

بعد از FTX نوبت به crypto.com رسید!

1401/08/23


دیفای چیست؟ مفهوم کلی امور مالی غیر متمرکز (Defi)

دیفای چیست؟ مفهوم کلی امور مالی غیر متمرکز (Defi)

1401/08/21


تحلیل تکنیکال دوج‌کوین - ۱۴ آبان

تحلیل تکنیکال دوج‌کوین - ۱۴ آبان

1401/08/14


ایلان ماسک چه خوابی برای توییتر و دوج‌کوین دیده است؟

ایلان ماسک چه خوابی برای توییتر و دوج‌کوین دیده است؟

1401/08/14


آموزش استخراج دوج کوین (ماینینگ DOGECOIN)  چگونه است؟

آموزش استخراج دوج کوین (ماینینگ DOGECOIN) چگونه است؟

1401/08/10


پیش‌بینی قیمت ارز برگر

پیش‌بینی قیمت ارز برگر

1401/08/02


آیا قیمت‌های لونا و لونا کلاسیک (لونک) بازیابی می‌شوند؟

آیا قیمت‌های لونا و لونا کلاسیک (لونک) بازیابی می‌شوند؟

1401/07/30


فرانت رانینگ و حمله ساندویچی در ارز دیجیتال

فرانت رانینگ و حمله ساندویچی در ارز دیجیتال

1401/07/28


اتحادیه اروپا چه خوابی برای استیبل‌کوین‌ها دیده است؟

اتحادیه اروپا چه خوابی برای استیبل‌کوین‌ها دیده است؟

1401/07/18


پیش بینی آینده ارز لونا کلاسیک

پیش بینی آینده ارز لونا کلاسیک

1401/07/18


تفاوت لونا با لونا کلاسیک چیست؟

تفاوت لونا با لونا کلاسیک چیست؟

1401/07/18