بلاکتوپیا (BLOK) چیست؟ با سرگل پروژه‌های متاورس آشنا شوید!

بلاکتوپیا (BLOK) چیست؟ با سرگل پروژه‌های متاورس آشنا شوید!

مبتدی

12:50

9 دقیقه


بلاکتوپیا (Bloktopia) یکی از بزرگترین پروژه های فعال در دنیای متاورس است. این پروژه در تلاش است که به کاربران دنیای ارزهای دیجیتال یک تجربه منحصر به فرد از واقعیت مجازی ارائه دهد. بلاک (BLOK) توکن اختصاصی این پروژه است که با توجه به آینده پیش روی دنیای متاورس می توان برای آن هم روزهای خوبی پیش بینی کرد. در ادامه بیشتر با این پروژه آشنا خواهیم شد.

بلاکتوپیا چیست؟

بلاکتوپیا (Bloktopia) یکی از بزرگترین پروژه‌های متاورس است که به جامعه ارزهای دیجیتال یک تجربه «واقعیت مجازی» منحصر به فرد می‌دهد و کاربران را در یک فضای جذاب و سرگرم کننده گرد هم می‌آورد. برای آشنایی بیشتر با متاورس و بهترین پروژه های این دنیا حتما نگاهی به مقاله «متاورس چیست و به دنبال چیست؟ بهترین ارزهای دیجیتال آن کدامند؟» بیندازید.

صنعت ارزهای دیجیتال در مجموع شاهد پیشرفت تاریخی در طول یک سال گذشته بوده است که بخش زیادی از آن به لطف ورود سرمایه‌گذاران سازمانی که بیت کوین را به دلیل ویژگی‌های ذخیره ارزش آن پذیرفته‌اند بوده است.

به دنبال شیوع همه‌گیری کووید ۱۹ و سرعت یافتن پذیرش بلاکچین در سراسر جهان انتظار می‌رود که صنعت متاورس در هر دو بخش واقعیت مجازی (VR) و توکن‌های غیرمثلی (NFT) گسترش بیشتری یابد. طبق گزارش شرکت تحقیقاتی جهانی استراتژی آنالیتیکس، انتظار می‌رود ارزش بازار جهانی متاورس تا سال ۲۰۲۵ به ۲۸۰ میلیارد دلار برسد.

بلاکتوپیا یک آسمان‌خراش ۲۱ طبقه است که به احترام ۲۱ میلیون واحد بیت کوین ساخته شده است. ساکنان بلاکتوپیا افرادی خواهند بود که توکن دارند. این ساختمان به عنوان یک قطب مرکزی عمل خواهد کرد و از کاربران دارای تجربه‌های مختلف در زمینه ارزهای دیجیتال استقبال می‌کند.

  پولکادات چیست و چرا آینده ارز پولکادات (دات) روشن است؟

کاربران در یک مکان به دانش ارزهای دیجیتال و همچنین چند رسانه‌ای‌های جذاب دسترسی خواهند داشت. ساکنان بلاکتوپیا می‌توانند از طریق داشتن املاک، درآمد تبلیغات، بازی کردن، ساخت شبکه و موارد دیگر درآمد کسب کنند. جذابیت منحصر به فرد

در بلاکتوپیا بازیکنان این فرصت را دارند که کارهای بیشتری از فقط بازی کردن انجام دهند. آنها وارد دنیای مجازی می‌شوند و از طریق دستگاه‌های معمولی مانند تلفن همراه یا لپ تاپ از همه امکانات ویژه مانند یادگیری، کسب درآمد، بازی و ایجاد کردن بهره‌مند شوند.

یکی از بزرگترین مزایای بلاکتوپیا این است که توسط پروژه قدرتمند پالیگان ساخته و اجرا شده است.

در بلاکتوپیا چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

یادگیری: بلاکتوپیا کاری کرده است که همه افراد بتوانند به اطلاعات مربوط به ارزهای دیجیتال دسترس داشته باشد. توسعه دهندگان در حال ساختن پلتفرمی برای خوانندگان رمز ارزها هستند تا بتوانند تمام اطلاعات مربوط به ارزهای دیجیتال را در یک مکان مشاهده کنند. باید منتظر ماند و دید آنها چطور می‌خواهند این کار را انجام دهند.

کسب درآمد: پس از لیست شدن توکن در صرافی امکان خرید ملک در بلاکتوپیا فعال می‌شود و ساکنان این متاورس می‌توانند املاک مختلف را خرید، فروش و معامله کنند. کاربران همچنین می‌توانند از طریق استیکینگ (سهام‌گذاری) و تبلیغات به درآمد غیرفعال برسند.

بازی: بلاکتوپیا مدل «بازی کن و درآمد کسب کن» را اجرایی می‌کند. ساکنان می‌تواند از طریق واقعیت مجازی بازی کند، با دیگر گیمرها ارتباط برقرار کند و با دوستان خود تفریح کنند. ایجاد کردن: سازندگان می‌توانند صحنه‌ها، آثار هنری، چالش‌ها، صحنه‌های رنگارنگ، و بازی‌های اجتماعی را با استفاده از ابزار و برنامه‌های ساده ساختمانی ایجاد کنند.

نقشه راه کوتاه مدت

سه ماهه دوم ۲۰۲۱

 • تایید طرح و امکان‌پذیر بودن بلاکتوپیا
 • تشکیل تیم
 • پیکربندی و طراحی بلاکتوپیا
 • اتمام لایت پیپر
 • طراحی ان اف تی ریبلاک (REBLOK) و ادبلاک (ADBLOK)

سه ماهه سوم ۲۰۲۱

 • آغاز دورهای اول پذیرش
 • ایجاد توکن
 • بررسی امنیت توکن
 • ایجاد ان اف تی املاک
 • راه‌اندازی بازار ان اف تی
 • فعال شدن امکان استیکینگ

  خرید بیت کوین بدون احراز هویت از یک صرافی ارز دیجیتال ایرانی و خارجی

ادامه سه ماهه سوم

 • اولین فروش املاک ان اف تی
 • دومین فروش املاک ان اف تی
 • برنامه‌ریزی سه بعدی و محیطی
 • طراحی وایر فرِیم
 • توسعه زیرساخت
 • توسعه فرانت اِند

اقتصاد توکنی بلاکتوپیا

 • نام توکن: بلاک (BLOK)
 • عرضه کل: ۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ (۱۹ درصد)
 • ارزش بازار اولیه: ۵۰۰۰۰۰ دلار
 • کل توکن‌ها: ۳۸۰۰۰۰۰۰۰۰۰ واحد
 • سرمایه جذب شده کل: ۴۹۰۰۰۰۰ دلار

کاربرد ارز دیجیتال بلاک (BLOK)

ارز دیجیتال بلاک (BLOK) توکن بومی بلاکتوپیا است و کاربران برای خرید یا اجاره املاک درون بازی به آن نیاز دارند. کاربران همچنین می‌توانند با توکن‌های بلاک (BLOK) هر کدام از آیتم‌های بازار ان اف تی را خریداری کنند.

این توکن ابزاری به کاربران امکان دسترسی به رویدادهای انحصاری، پیش فروش‌ها و استیکینگ را می‌دهد. بلاکتوپیا همچنین در حال کار بر روی معرفی یک توکن حاکمیتی به نام BLOKG است که دارندگان توکن می‌توانند با آن رای دهند و از بلاکتوپیا حمایت کنند.

سرمایه‌گذاران و شرکای بلاکتوپیا

سرمایه‌گذار اصلی بلاکتوپیا برندهای انیموکا است. یکی دیگر از حامیان این پروژه شرکت پالیگان است. از جمله سرمایه‌گذاران برجسته دیگر که از بلاکتوپیا حمایت کرده‌اند عبارت‌اند از شرکت‌های مون وِیل، جن بلاک کپیتال، اِی یو ۲۱ کپیتال، و شیما کپیتال. این متاورس غیرمتمرکز از حمایت شرکایی مانندآنزو و زوکیو هم برخوردارد است.

تیم توسعه بلاکتوپیا

بلاکتوپیا توسط دو بنیانگذار به نام‌های راس توکلی (مدیرعامل) و پدی کارول (مدیر ارشد بازاریابی) شروع به فعالیت کرد.

راس به لطف تخصص خود در سرمایه‌گذاری خرده و پدی با تکیه بر تجربه خود در استراتژی‌های بازاریابی این نسل بعدی متاورس غیرمتمرکز را ایجاد کردند که در حال کار بر روی ایجاد زمینه‌ای برای آینده بازی‌های بلاکچین هستند.

سیم بنسون (مدیر ارشد فناوری) دارای بیش از ۲۵ سال تجربه در زمینه توسعه بوده و بخش فناوری پروژه را رهبری می‌کند. لیبی راتوِل، مدیر ارشد اطلاعات یکی از مهم‌ترین عناصر هر کسب و کار یعنی حوزه شبکه‌سازی را مدیریت می‌کند. این تیم رویایی به دنبال ایجاد یک اکوسیستم رمز ارزی است که در آن کاربران بتوانند یاد بگیرند، کسب درآمد کنند، چیزهایی ایجاد کرده و بازی کنند.

  بیت کوین کش چیست و چه هدفی را دنبال می کند؟ از الگوریتم تا استخراج و کیف پول

در بلاکتوپیا سرمایه‌گذاری کنیم؟

اگرچه هنوز برای نظر دادن در این موردخیلی زود است اما در مقایسه با بازی‌های مشابه روی پلتفرم اتریوم و سایر رقبا مانند دیسنترالند(MANA) و سندباکس (SAND) می‌توان گفت بلاکتوپیا شانس خوبی برای ماندن در بازار دارد.

در شرایطی که بازار جهانی واقعیت افزوده و واقعیت مجازی به آرامی راه خود را به سمت فناوری گیمینگ نسل بعدی باز می‌کند بلاکتوپیا یکی از رقبای سرسخت حاضر در بازار است.

پروژه بلاکتوپیا از طرف برخی از سرمایه‌گذاران شناخته‌شده حمایت می‌شود اما با توجه به جو تبلیغاتی گسترده‌ای که پیرامون این پروژه شکل گرفته است باید دید آیا واقعاً توان رقابت در بازار را دارد یا خیر.

از کجا ارز دیجیتال بلاکتوپیا یا همان بلاک بخریم؟

خرید ارز دیجیتال بلاکتوپیا یا همان بلاک از طریق صرافی رمزینکس شامل چند مرحله ساده است که می‌توان به شرح زیر خلاصه کرد:

 • ثبت نام در صرافی
 • ارسال مدارک احراز هویت
 • ثبت کارت بانکی
 • تایید کارت بانکی
 • فعال شدن سطح برنزی
 • فعال شدن واریز ریال و خرید و فروش رمزارز
 • فعال شدن سطح طلایی
 • فعال شدن امکان برداشت ریال و رمزارز

برای شروع به خرید بلاک (BLOK) در صرافی ارز دیجیتال رمزینکس لازم نیست تا تکمیل شدن فرایند احراز هویت صبر کنید و صرفاً بعد از تأیید کارت بانکی می‌توانید بلافاصله اقدام به خرید و فروش بلاکتوپیا یا همان بلاک کنید.

از طرفی هم تمامی مراحل از آغاز ثبت‌نام تا خرید و فروش، واریز و برداشت را می‌توانید در اپلیکیشن اختصاصی رمزینکس انجام دهید.

در نتیجه قیمت‌ها بر اساس عرضه و تقاضا و قاعدتاً متاثر از قیمت‌های بازار جهانی تعیین خواهد شد و خود صرافی هیچ نقشی در تعیین قیمت‌ها ندارد.

سه رویداد مهم کریپتویی در هفته‌ای که گذشت

سه رویداد مهم کریپتویی در هفته‌ای که گذشت

12:18


دلایل افزایش قیمت لونا کلاسیک در ماه جاری 

دلایل افزایش قیمت لونا کلاسیک در ماه جاری 

17 دقیقه پیش


از مرگ بازگشتگان! (تحلیل قیمتی لونا و لونا کلاسیک)

از مرگ بازگشتگان! (تحلیل قیمتی لونا و لونا کلاسیک)

یک ساعت پیش


رشد ۸۶٪ درصدی لونا کلاسیک (LUNC) طی دو روز گذشته

رشد ۸۶٪ درصدی لونا کلاسیک (LUNC) طی دو روز گذشته

12:13


کد تایید دو عاملی چیست؟ + آموزش فعال‌سازی ۲FA

کد تایید دو عاملی چیست؟ + آموزش فعال‌سازی ۲FA

11:59


ربات تریدر ارز دیجیتال چیست؟ معرفی بهترین ربات ترید کریپو

ربات تریدر ارز دیجیتال چیست؟ معرفی بهترین ربات ترید کریپو

12:03


ارز دیجیتال مارکو (MRC) چیست؟ کی عرضه می‌شود؟ چه کاربردی دارد؟

ارز دیجیتال مارکو (MRC) چیست؟ کی عرضه می‌شود؟ چه کاربردی دارد؟

11:56


هودل (HODL) یا هولد کردن چیست؟ منظور از هولد و هولدر در ارزهای دیجیتال چیست؟

هودل (HODL) یا هولد کردن چیست؟ منظور از هولد و هولدر در ارزهای دیجیتال چیست؟

38 دقیقه پیش


بهترین ارز دیجیتال برای استیکینگ (stake) یا استیک کردن در سال ۲۰۲۱ کدام است؟

بهترین ارز دیجیتال برای استیکینگ (stake) یا استیک کردن در سال ۲۰۲۱ کدام است؟

13:00


تحلیل و پیش بینی آینده قیمت بیت کوین کش در سال ۲۰۲۱ تا سال ۲۰۲۵

تحلیل و پیش بینی آینده قیمت بیت کوین کش در سال ۲۰۲۱ تا سال ۲۰۲۵

یک ساعت پیش


استیکینگ چیست و چرا سود دارد؟ آموزش استیک کردن ارز دیجیتال

استیکینگ چیست و چرا سود دارد؟ آموزش استیک کردن ارز دیجیتال

12:04


تغییر در فرآیند احراز هویت و تعیین سطوح جدید در رمزینکس برای راحتی بیشتر کاربران

تغییر در فرآیند احراز هویت و تعیین سطوح جدید در رمزینکس برای راحتی بیشتر کاربران

یک ساعت پیش