بایننس فیوچرز چیست؟ معاملات آتی در بایننس چگونه است؟

بایننس فیوچرز چیست؟ معاملات آتی در بایننس چگونه است؟

متوسط

13:07

15 دقیقه


راه رفتن روی لبه تیغ! برازنده پلتفرم های فیوچرز یا همان آتی در ارزهای دیجیتال است. روش‌های زیادی برای استفاده از ارزهای دیجیتال وجود دارد اما معاملات آتی یا همان فیوچرز یکی از محبوب‌ترین و راحت‌ترین روش‌ها است. بایینس فیوچرز بخش محبوبی از صرافی بایننس است که علی رغم همه جذابیت‌هایی که دارد می‌تواند به شدت خطرناک باشد و در استفاده از آن باید نکات زیادی را رعایت کرد. در ادامه با نحوه کار با بایننس فیوچرز و مزایا و معایب آن آشنا می‌شویم.

معاملات آتی یا فیوچرز چیست؟

همانطور که در مقاله «ترید ارز دیجیتال چیست؟ هر آنچه که باید در مورد تریدینگ بدانید!» نیز عنوان شد، فیوچرز یک روش ترید ارزهای دیجیتال است.معاملات آتی به روشی برای محاسبه، تخمین و پیش بینی قیمت دارایی‌ها، از جمله ارزهای دیجیتال که در دنیای واقعی وجود خارجی ندارند، می‌گویند. مانند معاملات آتی کالا یا بورس، معاملات رمز ارزها هم به معامله گران فرصت شرکت در خرید و فروش و کسب درآمد در فضای دیجیتال را می‌دهد.

در حال حاضر محبوب‌ترین و بهترین ارز دیجیتال برای انجام معاملات آتی بیت کوین است که افراد زیادی از سراسر جهان آن را معامله می‌کنند.

معاملات آتی چگونه کار می‌کنند؟

اگر روند معاملات آتی ارزهای دیجیتال را در یک صرافی مخصوص این ارزها را مشاهده کنید، متوجه هیچ گونه تفاوتی میان آن و معاملات معمولی نخواهید شد. این امر به این خاطر است که معامله گران در هر دو مورد اصول و قواعد یکسان را دنبال می‌کنند.

به عنوان مثال در هر دو نوع معامله، تریدرها موقعیت‌های شورت (short) و لانگ (long) را بررسی کرده و از تکنیک‌های مناسب مدیریت ریسک و خطر پیروی می‌کنند.

با این حال قراردادهای آتی تفاوت بسیاری با اسپات تریدینگ (spot trading) دارند چرا که معاملات آتی بر خلاف اسپات تریدینگ، با دارایی‌های اساسی کار نمی‌کنند بلکه تنها با قیمت آن‌ها سروکار دارند.

معاملات آتی که بدون دارایی واقعی انجام می‌شوند، بسیار روان‌تر و ساده‌تر اداره می‌شوند و همچنین در این روش معاملات مارجین (margin trading) با لوریج (leverage) بالا امکان‌پذیر است. در مقاله «تفاوت فیوچرز با مارجین چیست و کدام یک بهتر است؟» به تفاوت مارجین با فیوچرز پرداخته شده است.

قرارداد آتی یا فیوچرز چیست؟

قراردادهای آتی (فیوچرز) بخش کوچکی از ابزارهای معاملاتی بی‌شماری هستند که به عنوان مشتقات معاملات شناخته می‌شوند و استفاده‌های مختلفی از جمله قراردادهای مابه التفاوف یا سی‌اف‌دی (CFD)، خدمات و ویژگی‌های مختلف و امکان انجام معاملات و مبادله‌ها را دارند.

در ابتدا، استفاده از قراردادهای آتی برای مبادله بسیاری از کالاها مانند غذا، نفت و فلزات روشی رایج و راحت بود اما به پس از مدت کوتاهی این قراردادها از حد خود فراتر رفتند و حالا همه بازارهای مالی از جمله بازارهای غیرمتمرکز و ارزهای دیجیتال را تسخیر کرده‌اند.

امروزه در بیشتر از معاملات، قیمتی را که برای کالاها در صرافی‌ها می‌بینید، معاملات آتی را شامل می‌شوند که معمولاً تاریخ انقضای یک ماهه دارند.

به طور مختصر بخواهیم توضیح دهیم، قرارداد آتی چیزی نیست جز توافق دو طرف برای خرید یا فروش یک دارایی خاص، به طور مثال ارز دیجیتال، در یک تاریخ از پیش تعیین شده و با قیمت از پیش تعیین شده. در این قراردادها یک دارایی اساسی را ردیابی می‌کنند، حالا چه این دارایی یک کالا یا سهام باشد و چه یک ارز دیجیتال. در واقع این قراردادها نوعی شرط بندی روی قیمت آینده یک دارایی است.

به عنوان مثال، شما مقدار قابل توجهی سرمایه دارید و معتقدید قیمت بیت کوین تا یک ماه آینده افزایش پیدا خواهد کرد، سپس با خرید یک قرارداد آتی بیت کوین که تاریخ انقضای یک ماهه دارد، در موقعیت لانگ این رمز ارز قرار خواهید گرفت.

علاوه بر این اگر فکر می‌کنید قیمت بیت کوین چند ماه دیگر به طور سرسام آوری افزایش پیدا خواهد کرد این قرارداد را برای مدت بیشتری ثبت خواهید کرد و پس از پایان این قراردادها، دو طرف معامله تسویه حساب کرده و قرارداد بسته خواهد شد.

در حالی که یکی از شرایط اصلی قراردادهای آتی داشتن تاریخ انقضا است، یک زیر شاخه از معاملات آتی رمز ارزها وجود دارد که به آن‌ها قراردادهای دائمی (perpetual contracts) می‌گویند. تنها تفاوتی که میان قراردادهای دائمی با قراردادهای آتی وجود دارد این است که این قراردادها بدون تاریخ انقضا و تسویه هستند.

قیمت یک قرارداد دائمی با توجه به قیمت رمز ارز مورد معامله تعیین می‌شود و قیمت معامله تا حد امکان به رمز ارز نزدیک خواهد بود. دلیل اصلی ایجاد قراردادهای دائمی، نرخ تأمین مالی است که در آن موقعیت‌های شورت و لانگ بسته به وضعیت بازار، پرداخت‌های منظمی را به یک دیگر خواهند داد.

انواع معاملات فیوچرز ارزهای دیجیتال

قراردادهای آتی انواع مختلفی دارند و معامله گران می‌توانند از بین آنها به دلخواه انتخاب کنند. لازم به ذکر است که هیچ پلتفرم واحدی همه انواع ذکر شده قراردادهای آتی را ارائه نمی‌دهد، بنابراین قبل از پیوستن به هر پلتفرمی در مورد آن به خوبی تحقیق کنید.

قراردادهای فیوچرز استاندارد

معاملات آتی یا فیوچرز معمولی ارزهای دیجیتال دارای تمام جنبه‌ها و ویژگی‌های قراردادهای آتی استاندارد، از بازارهای سنتی گرفته تا تاریخ انقضا و تسویه حساب هستند.

  سوئینگ تریدینگ (Swing Trading) چیست؟ بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری ارز دیجیتال کدام است؟

شرکت بورس کالای شیکاگو (CME) و بازار بورس آپشنال شیکاگو (CBOE) جزو اولین صرافی‌های معاملات آتی بودند که در سال ۲۰۱۷ قراردادهای آتی بیت کوین را ارائه دادند. همین مسئله یکی از دلایل اصلی بود که قیمت بیت کوین در آن سال چندین برابر شد و این افزایش قیمت و رکورد شکنی بیت کوین هنوز هم ادامه دارد.

در حال حاضر شرکت بورس کالای شیکاگو چندین نوع معامله آتی بیت کوین را به همراه تاریخ انقضای مختلف ارائه می‌دهد. تمام قراردادهای آتی در این شرکت پس از منقضی شدن به دلار آمریکا تسویه می‌شوند. در مقابل، بازار بورس آپشنال شیکاگو تصمیم گرفته است انجام قراردادهای آتی بیت کوین را کنار بگذارد اما به احتمال زیاد پس از افزایش علاقه سرمایه‌گذاران به این قراردادها، آن‌ها را باز خواهد گرداند.

علاوه بر این برخی از صرافی‌های دیجیتال هم امکان انجام قراردادهای آتی استاندارد را برای کاربران خود فراهم می‌کنند. از جمله این صرافی‌ها می‌توان به بایننس و بای بیت (Bybit) اشاره کرد که بیشتر معاملات آتی بیت کوین را با تاریخ انقضای سه ماهه ارائه می هند و تسویه حساب‌ها در این صرافی‌ها هم با دلار آمریکا انجام می‌شود.

معاملات آتی با تحویل فیزیکی

نوع دیگری از معاملات آتی که تاریخ انقضا دارند، معاملات آتی با تحویل فیزیکی هستند. این دسته از معاملات برای اولین با توسط بکت (Bakkt)، نهاد مورد حمایت بورس بین‌قاره‌ای (ICE) و صاحب بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) معرفی شدند.

تنها تفاوتی که میان این معاملات با معاملات آتی معمولی وجود دارد این است که طی مراحل تسویه حساب از ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود.

بکت در حال حاضر تنها امکان انجام معاملات آتی بیت کوین را با تحویل فیزیکی ارائه می‌دهد. این به این معنی است که پس از منقضی شدن قرارداد، مقدار مشخصی بیت کوین به کسانی که این معاملات آتی را خریداری کرده‌اند، منتقل می‌شود. این روش قرارداد آتی تسویه حساب نقدی، کمک زیادی به گردش بیت کوین می‌کند.

قراردادهای دائمی

قراردادهای دائمی نوع دیگری از معاملات فیوچرز ارزهای دیجیتال هستند. این گونه قراردادها به دلیل اینکه به تاریخ انقضا متکی نیستند، به سرعت توسط صرافی بیت مکس (BitMEX) منعقد شدند و پس از آن مدت زیادی طول نکشید تا صرافی‌های بای بیت و بایننس نیز آن‌ها را در اختیار کاربران خود قرار دهند.

قراردادهای دائمی بای بیت

مکانیسم اصلی که باعث می‌شود قیمت قراردادهای دائمی تا حد امکان به قیمت قراردادهای لحظه‌ای یا اسپات (spot) نزدیک باشد، بودجه است.

معامله گران بر اساس موقعیت‌های باز خود در ساعات مشخصی پرداخت‌ها را انجام می‌دهند و در این نوع قراردادها قیمت‌ها تعیین می‌کنند چه کسانی باید وجوه را پرداخت کنند و به چه کسانی باید پرداخت شود؛ بنابراین هنگامی که نرخ تأمین مالی مثبت است معامله گرانی که موقعیت لانگ دارد، شورت می‌پردازند و هنگامی که نرخ مالی پایین باشد معامله گرانی که موقعیت شورت دارند لانگ پرداخت می‌کنند.

پرداخت‌های مالی در پلتفرم بای بیت هر ۸ ساعت یک بار انجام می‌شود و قراردادهای دائمی با تتر (USDT) و سایر استیبل کوین‌ها (stablecoins) معامله می‌شوند.

معاملات کامودیتی (بازار کالا) در مقابل معاملات فیوچرز ارز دیجیتال

معاملات آتی بیت کوین شباهت زیادی با قراردادهای آتی بازارهای مالی سنتی دارند. در واقع بیت کوین توسط کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) نوعی کالا در نظر گرفته می‌شود.

شباهت‌های میان معاملات بازار کالا و معاملات فیوچرز رمز ارزها

معاملات آتی ارزهای دیجیتال و کالاها (Commodity) هیچ کدام شامل دارایی‌های اساسی نمی‌شوند، با این حال مشتقات و قیمت آن‌ها تفاوت خیلی کمی با دارایی‌های اساسی دارد. قراردادهای آتی در هر دو این معاملات وجود دارند و هر دو شامل بخش‌های مشابهی از جمله تاریخ انقضا و تسویه حساب هستند.

تفاوت‌های میان معاملات بازار کالا و معاملات فیوچرز رمز ارزها

برخی از معاملات آتی ارزهای دیجیتال مانند قراردادهای دائمی هستند و از این لحاظ که تاریخ انقضا و تسویه حساب ندارند از معاملات کالاهای اولیه کاملاً جدا هستند. به علاوه، دارایی‌های دیجیتال بسیار بی ثبات تر از کالاها هستند و به همین دلیل معاملات آتی رمز ارز نوسان بیشتری را نسبت به معاملات کامودیتی تجربه می‌کنند.

تفاوت اصلی دیگری که در این میان وجود دارد این است که بسیاری از معاملات آتی کالاها یا کامودیتی بیشتر به دلایل منطقی و عقلی انجام می‌شوند نه سود دهی. به عنوان مثال، کارخانه‌ها و خدمات حمل و نقل در این لحظه علاقه‌مند به خرید نفت و با قیمت فعلی هستند اما در واقع به دلیل اینکه مدتی طول می‌کشد تا این کالا تحویل داده شود در اصل این شرکت‌ها در حال انجام معامله آتی کالا هستند.

مزایای بایننس فیوچرز چیست؟

معاملات فیوچرز ارزهای دیجیتال اخیراً بسیار محبوب شده‌اند و به دلایل زیادی بسیار پر سود و مفید هستند. این معاملات مزایای زیادی دارند که باید در نظر داشته باشید، از جمله:

  • راحت و ساده بودن: معاملات آتی ارزهای دیجیتال برای مبتدیان و کسانی که دانش زیادی در بازار رمز ارز ندارند خیلی ساده‌تر از تریدینگ هستند و تنها چیزی که برای انجام این معاملات به آن نیاز دارید، دسترسی به یک بازار نقدینگی و داشتن یک کیف پول دیجیتال امن است.

در واقع این امر یکی از دلایل اصلی این است که حجم معاملات آتی رمز ارز نسبت به معاملات لحظه‌ای چندین برابر است.

  • سود بیشتر: انجام معاملات آتی ارزهای دیجیتال با استفاده از لوریج معمولاً سود بیشتری به همراه دارد. در پلتفرم بای بیت می‌توانید میزان لوریج را تا ۱۰۰ برابر تنظیم کنید و می‌توانید موقعیتی به ارزش ۱۰۰۰ دلار را با ۱۰ دلار سرمایه خریداری کنید. با این حال لازم است به خاطر داشته باشید که در صورت استفاده از لوریج اگر ضرر کنید میزان ضرر چندین برابر خواهد بود.
  • استراتژی‌های تریدینگ انعطاف پذیر: اجرای استراتژی‌های تریدینگ در معاملات آتی ارزهای دیجیتال بسیار بهتر و پر سود تر از معاملات عادی ارزهای دیجیتال خواهد بود.

  چگونه با کمترین کارمزد ارز دیجیتال بخریم و انتقال دهیم؟ کدام صرافی ایرانی کارمزد کمتری دارد؟

علاوه بر این معاملات آتی رمز ارز به شما این امکان را می‌دهد تا در موقعیت‌های شورت و بدون هیچ مسدود کننده‌ای پیش بروید، به همین دلیل در این نوع معاملات می‌توانید از انواع استراتژی‌های تریدینگ برای به حداکثر رساندن سود استفاده کنید.

معایب و خطرات بایننس فیوچرز چیست؟

به طور کلی، برخی از کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که این بازار فعلاً آمادگی کافی برای تبدیل شدن به بازاری آتی را ندارد. این کارشناسان ادعا می‌کنند که بی ثباتی در بیت کوین ممکن است به سایر بخش‌های بازار آتی نیز سرایت کند.

با این حال، تا کنون هیچ رویداد و تغییرات قابل توجهی توسط سیستم عامل‌های آتی ارزهای دیجیتال گزارش نشده است چرا که اغلب آن‌ها بر خلاف صرافی‌های رمز ارز که منابع و سرمایه مشتریان را ذخیره می‌کنند، در معرض هک و سرقت‌های سایبری قرار ندارند.

با این حال خطرات دیگری از جمله نوسانات بازار، استراتژی‌های ضعیف معاملات آتی که از بازارهای سنتی و بدون هیچ تعدیلی اتخاذ شده‌اند و همچنین استفاده از اهرم بالاتر از حد توصیه شده، این بازار را تهدید می‌کند و افرادی که بیشتر در معرض این خطرات قرار دارند معامله گران مبتدی هستند.

از دست رفتن کل سرمایه یا لیکوئید شدن از مهمترین خطرات فعالیت در بایننس فیوچرز است که در مقاله «لیکوئید شدن چیست و چگونه لیکوئید می شویم و چگونه از آن جلوگیری کنیم؟» به آن پرداخته شده است.

قبل ورود به بایننس فیوچرز چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

معاملات آتی اگرچه شباهت زیادی به معاملات معمولی دارند اما آن‌چنان هم به هم شبیه نیستند. در این قسمت چند جنبه و عامل اصلی که باید قبل از انجام معاملات آتی در نظر بگیرید فراهم کرده‌ایم:

لوریج تریدینگ

اهرم یا لوریج یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های معاملات مارجین است که امروزه توسط اکثر پلتفرم‌های معامله آتی ارائه می‌شود. با استفاده از لوریج، معامله گران می‌توانند سود حاصل از معامله را تا حد زیادی افزایش دهند اما در مقابل خطر و امکان ضرر نیز به همان اندازه افزایش خواهد یافت.

اغلب صرافی‌های رمز ارز معمولاً تا ۵۰ برابر اهرم به کاربران ارائه می‌دهند اما برخی از صرافی‌ها مانند بای بیت برای قراردادهای دائمی خود تا ۱۰۰ برابر اهرم ارائه می‌دهند و حتی برخی از این صرافی‌ها مانند بایننس تا ۱۲۵ برابر اهرم ارائه می‌دهند.

انجام معاملات با استفاده از لوریچ اگرچه سود زیادی به همراه دارد اما باید به خاطر داشته باشید که امکان ضرر هم به همان اندازه بیشتر است و این معاملات باید با احتیاط انجام شوند.

برای استفاده از لوریج حتماً باید به خوبی در این باره مطالعه کنید و اگر به تازگی وارد این گونه پلتفرم‌ها شده‌اید بهترین کار این است که از لوریج پایین استفاده کنید تا احتمال ضرر و ریسک معامله به حداقل برسد.

در واقع لوریج، مارجین مورد نیاز برای تریدینگ را تعیین می‌کند. مثلاً اگر یک معامله گر ۱۰ برابر لوریج انتخاب کند، این معامله ۱۰ درصد از وجوه کلی او را شامل می‌شود و مابقی بودجه مورد نیاز از طریق بورس یا معامله گرانی که وام می‌دهند، فراهم خواهد شد.

ارزیابی نقدینگی

معامله گران و سرمایه‌گذاران به خوبی یک دارایی جدید را برای تعیین ثبات بازار، سرعت انجام معاملات، گردش ارز و … را برای ارزیابی آن بررسی می‌کنند. همه این‌ها به معامله گران کمک می‌کنند تا دارایی خود را به سرعت و با حداقل تغییر در قیمت‌ها مبادله کنند.

هنگام انجام معاملات آتی، سه معیار اصلی برای تعیین نقدینگی وجود دارد. این سه معیار شامل دارایی، صرافی و نقدینگی بازار می‌شود. یک تریدر ماهر باید همیشه در صورت وجود یک خریدار یا فروشنده به خوبی وضعیت کلی یک دارایی و بازار را بازرسی کند.

به طور کلی، نقدینگی بازارهای معاملات آتی رمز ارزها نقدینگی خیلی بیشتری نسبت به معاملات لحظه‌ای دارند چون که بیشتر قراردادهای آتی به صورت نقدی تسویه می‌شوند. به همین دلیل در این معاملات نیازی به استفاده از بیت کوین وجود ندارد، به‌جز در مواقعی که معاملات آتی بیت کوین به همراه تحویل فیزیکی انجام می‌شود.

به لطف نقدینگی بالای این بازارها امکان تغییر ناگهانی قیمت‌ها بسیار کم است اما در هر حال باید نکات اساسی و اولیه برای کاهش خطرات رعایت شوند.

معاملات تأمینی و پوشش ریسک (Hedging)

معاملات آتی ارزهای دیجیتال رویکردی مناسب و قابل اعتماد برای حفاظت از دارایی در مقابل خطرات دارایی‌های سنتی و همچنین احتمال کاهش ناگهانی ارزهای دیجیتال است.

سرمایه‌گذاران اغلب از بیت کوین به عنوان ابزاری برای پوشش ریسک استفاده می‌کنند. معاملات آتی بیت کوین دارایی سرمایه‌گذار را از سود و ضررهای هر روز بازار درامان نگه می‌دارند و با توجه به اینکه برای تاریخ انقضا قیمت مشخصی از پیش تعیین کرده‌اند، ریسک آن بسیار پایین‌تر است.

  راهنمای جامع آموزش متاتریدر 5 از نصب و راه اندازی تا واریز و ترید

تنوع (Diversification)

معاملات آتی نه تنها پوششی برای سرمایه در مقابل ریسک و ضرر زیاد است بلکه راهکار خوبی هم برای متنوع کردن پرتفوی کاربران به شمار می‌رود. می‌توانید موقعیت‌های مختلفی را با ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم، چین لینک (Chainlink) و بسیاری از توکن‌های دیگر باز کنید تا پرتفوی متنوعی از قراردادهای آتی ایجاد کنید.

به این ترتیب و با داشتن یک پرتفوی متنوع، شما سرمایه اولیه خود را بین چند ارز دیجیتال مختلف تقسیم می‌کنید و ریسک معاملات هم تا حد قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

نوسانات بازار

یکی از مهم‌ترین عواملی که باید در مورد معاملات ارزهای دیجیتال و معاملات آتی مربوط به آن‌ها در نظر بگیرید، نوسان زیاد آن است.

اگرچه نوسان زیاد یک بازار ریسک بالایی برای سرمایه گذاری و تریدینگ به همراه دارد اما در عین حال فرصت‌ها و موقعیت‌های بی نظیر زیادی هم خواهد داشت. این امر به ویژه برای معامله گران کوتاه مدت صدق می‌کند که ترجیح می‌دهند خرید و فروش زیادی را در یک بازه زمانی کوتاه انجام دهند.

بازار ارزهای دیجیتال اگرچه امروزه طرف‌داران زیادی در سراسر جهان پیدا کرده‌اند اما هنوز هم در مقایسه با بازار فارکس (forex) و بورس، بازاری کوچک به شمار می‌روند؛ بنابراین دارایی‌های دیجیتال تحت تأثیر نهنگ‌های بازار یا رویدادهای مختلفی که در جهان روی می‌دهد، نوسانات زیادی را تجربه خواهند کرد.

تاریخ انقضا

شما هنگامی که معاملات آتی معمولی را انجام می‌دهید در این وسط یک تاریخ انقضا تعیین کرده‌اید که در آن تاریخ تسویه حساب انجام می‌شود و شما در آن روز پول خود را دریافت می‌کنید یا به شخص مقابل پرداخت می‌کنید. تاریخ انقضا در این گونه معاملات مهم است و تنها پس از منقضی شدن این معامله قادر به دریافت پول خود خواهید بود.

با این وجود در این معاملات شما می‌توانید قبل از تاریخ انقضا قرارداد آتی خود را بفروشید و بسته به تغییر لحظه‌ای قیمت سود مناسبی کسب کنید.

معاملات فیوچرز ارز دیجیتال را چگونه انجام دهیم؟

معاملات آتی رمز ارز تفاوت چندانی با سایر اشکال معاملات ندارد و میزان دشواری و پیچیدگی آن‌ها به میزان لوریجی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. برای انجام تمام معاملات از معاملات لحظه‌ای گرفته تا قراردادهای مابه التفاوت و … باید یک سری قوانین و اصول اولیه را دنبال کرد که اغلب این قوانین به مدیریت ریسک و یافتن بهترین زمان برای ورود و خروج به بازار مربوط می‌شود.

برای اینکه بتوانید مهارت و دانش خود را در این بازار بسنجید می‌توانید از اکانت‌های آزمایشی استفاده کنید که تنها استفاده آن‌ها برای آزمایش و امتحان است و نیازی به قرار دادن سرمایه در آن‌ها ندارید، مانند:

  • Bybit testnet demo account
  • Bybit’s Demo Account

یکی از مهم‌ترین توصیه‌های کارشناسان ارزهای دیجیتال این است که با سرمایه کم وارد بازار شوید. همیشه میزان ضرر قابل قبول و قابل تحمل را برای خود تعیین کنید تا در صورت سقوط قیمت‌ها و ضرر، خسارات وارد شده قابل جبران باشد.

برای اینکه در این بازار موفق شوید و درآمد خوبی از این راه کسب کنید باید برایش وقت بگذارید. اغلب مردم بر این باورند که با شروع تریدینگ می‌توانند به راحتی در خانه لم بدهند و درآمدی ثابت هر ماه وارد حساب بانکی آن‌ها خواهد شد اما اصلاً این‌گونه نیست. برای اینکه به تریدری موفق تبدیل شوید باید به اندازه کافی وقت بگذارید و هر روز دانش خود را در این باره افزایش دهید.

پیش‌تر اشاره کردیم که برای شروع کار می‌توانید از حساب‌های آزمایشی استفاده کنید. این گونه حساب‌ها قیمت بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال را شبیه سازی می‌کند و برای مبتدیان گزینه عالی برای آشنایی با روند بازار است.

برای شروع کار در بایننس فیوچرز، پلتفرم خوبی را انتخاب کنید. شهرت و محبوبیت یک صرافی نشان‌دهنده امنیت و قابل اعتماد بودن آن است بنابراین صرافی خود را به دقت انتخاب کنید.

معاملات فیوچرز برای چه کسانی مناسب هستند؟

هر کسی که به ترید ارزهای دیجیتال علاقه‌مند باشد می‌تواند وارد بایننس فیوچرز و در کل معاملات فیوچرز را انجام دهد. معاملات آتی برای هر کسی که سرمایه‌ای در اختیار دارد و می‌خواهد از آن سرمایه برای کسب درآمد استفاده کند مناسب است.

علاوه بر این با استفاده از معاملات آتی شما می‌توانید از انواع استراتژی‌های تریدینگ برای سود دهی بیشتر استفاده کنید که اجرای آن‌ها در بسیاری از معاملات و بازارهای معمولی امکان‌پذیر نیست. به عنوان مثال در تریدینگ معمولی شما نمی‌توانید از استراتژی فروش شورت (short-selling) و اسکالپینگ (scalping) استفاده کنید.

آیا معاملات فیوچرز ارزهای دیجیتال سودآور هستند؟

در صورت اجرای مدیریت ریسک مناسب، معاملات آتی ارزهای دیجیتال مانند بایننس فیوچرز می‌توانند بازدهی خوبی داشته باشند. برای معامله گران، تریدینگ می‌تواند خیلی پر سود تر از استخراج بیت کوین باشد چرا که برای استخراج بیت کوین به تجهیزات قوی و گران قیمت احتیاج دارید.

با این حال این نمونه‌ای از بهترین حالت معاملات است و همیشه باید به خاطر داشته باشید که هر سرمایه‌گذاری خطرات خود را دارد و باید به خوبی این خطرات را مدیریت کنید.

راهنمای ابزار رایگان تریدینگ ویو (TradingView) به زبان ساده برای تحلیل تکنیکال

راهنمای ابزار رایگان تریدینگ ویو (TradingView) به زبان ساده برای تحلیل تکنیکال

14:20


یک تیر و دو نشان با رمزینکس

یک تیر و دو نشان با رمزینکس

18:16


معاملات اهرمی و مارجین (مارجین تریدینگ) در بایننس چیست؟

معاملات اهرمی و مارجین (مارجین تریدینگ) در بایننس چیست؟

18:24


گس (gas) یا گس فی یا هزینه گس در اتریوم چیست و چرا مهم است؟ هر آنچه که باید بدانید!

گس (gas) یا گس فی یا هزینه گس در اتریوم چیست و چرا مهم است؟ هر آنچه که باید بدانید!

14:25


اندیکاتور باند بولینگر (Bollinger Bands) در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال چیست و چگونه از آن سیگنال خرید یا فروش بگیریم؟

اندیکاتور باند بولینگر (Bollinger Bands) در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال چیست و چگونه از آن سیگنال خرید یا فروش بگیریم؟

17:12


تفاوت فیوچرز با مارجین چیست و کدام یک بهتر است؟

تفاوت فیوچرز با مارجین چیست و کدام یک بهتر است؟

18:56


بهترین کتاب پرایس اکشن کدام است؟ ۱۰ مورد از بهترین کتاب های آموزش پرایس اکشن

بهترین کتاب پرایس اکشن کدام است؟ ۱۰ مورد از بهترین کتاب های آموزش پرایس اکشن

15:17


الگوی کندل استیک مرد دار آویز (Hanging Man) چیست و چگونه از آن باید سیگنال فروش گرفت؟

الگوی کندل استیک مرد دار آویز (Hanging Man) چیست و چگونه از آن باید سیگنال فروش گرفت؟

14:59


الگوی کندل استیک هارامی (Harami) چیست؟ چگونه بر اساس هارامی صعوی و نزولی ترید کنیم؟

الگوی کندل استیک هارامی (Harami) چیست؟ چگونه بر اساس هارامی صعوی و نزولی ترید کنیم؟

14:41


راهنمای جامع آموزش متاتریدر ۵ از نصب و راه اندازی تا واریز و ترید

راهنمای جامع آموزش متاتریدر ۵ از نصب و راه اندازی تا واریز و ترید

5 دقیقه پیش


وایت پیپر چیست و چرا مهم است؟ چگونه وایت پیپر خوب را از بد تشخیص دهیم؟

وایت پیپر چیست و چرا مهم است؟ چگونه وایت پیپر خوب را از بد تشخیص دهیم؟

18:30


چگونه با کمترین کارمزد ارز دیجیتال بخریم و انتقال دهیم؟ کدام صرافی ایرانی کارمزد کمتری دارد؟

چگونه با کمترین کارمزد ارز دیجیتال بخریم و انتقال دهیم؟ کدام صرافی ایرانی کارمزد کمتری دارد؟

15:46