لوپرینگ یک راه‌حل لایه ۲ است که قصد دارد روش معاملات ارزهای دیجیتال را تغییر دهد و مزایایی را برای همه معامله‌گران ارزهای دیجیتال فراهم کند. سازندگان ارز دیجیتال لوپرینگ امیدوارند با ترکیب کردن جنبه‌های صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز (DEX) یک صرافی قدرتمند جدید ایجاد کند که بتواند تراکنش‌ها را به صورت امن و سریع و با کارمزد کم انجام دهد.

ارز دیجیتال لوپرینگ چیست؟

ارز دیجیتال لوپرینگ یک راه‌حل مقیاس‌پذیری برای اتریوم است. مقیاس‌پذیری به این معنی است که این پروژه بر اساس بلاکچین اتریوم طراحی شده است و هدف آن کمک به مقیاس‌پذیر شدن شبکه اتریوم است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مفهوم مقیاس پذیری به مقاله «مقیاس پذیری در بلاکچین چیست و چرا آینده ارزهای دیجیتال به آن گره‌خورده است؟» مراجعه کنید.

لوپرینگ از قراردادهای هوشمند منبع باز اتریوم برای ایجاد پروژه‌های خود استفاده می‌کند. به طور خاص، تمرکز لوپرینگ بر ایجاد یک صرافی جدید برای معامله‌گران ارزهای دیجیتال است. هدف این صرافی حل کردن مسائل مهم مرتبط با دو نوع صرافی متمرکز و غیرمتمرکز است.

اولین نوع اصلی صرافی، صرافی‌های متمرکز است. روش کار این صرافی‌ها انجام معاملات از طرف سرمایه‌گذار است و صرافی به نوعی امانت‌دار وجوه کاربران است.

مشکل اصلی این سیستم این است که سرمایه‌گذاران به صورت مستقیم بر توکن‌های خود در صرافی متمرکز کنترل ندارند. اگر صرافی هک شود یا مشمول مقررات شود ممکن است بیشتر یا تمام وجوه موجود در صرافی از بین برود. به همین دلیل بسیاری از افراد نسبت به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال از طریق صرافی‌های متمرکز تردید دارند.

بسیاری از توسعه‌دهندگان برای رفع این نگرانی از نوع اصلی دیگر صرافی یعنی صرافی‌های غیرمتمرکز استفاده می‌کنند. در صرافی غیرمتمرکز سرمایه‌گذاران بر تمام سرمایه رمز ارزی خود کنترل کامل دارند.

صرافی‌های غیرمتمرکز این مزیت را از طریق استفاده از کیف پول که راهی برای ذخیره ایمن توکن‌ها در خارج از بستر صرافی است ارائه می‌کنند. اگرچه صرافی غیرمتمرکز ممکن است ایمن‌تر باشد اما کارمزدهای تراکنش زیاد و کند بودن سرعت انجام تراکنش ممکن است از جذابیت آنها بکاهد.

لوپرینگ امیدوار است بتواند ضعف‌های صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز را برطرف کند. این پلتفرم سعی می‌کند با تامین امنیت دارایی‌ها از طریق فراهم کردن امکان ذخیره آنها در کیف پول کاربر و همچنین انجام معاملات به صورت متمرکز مشکلات هر دو نوع صرافی را حل کند. به این ترتیب می‌توان از لوپرینگ انتظار امنیت و در عین حال سرعت در انجام تراکنش‌ها را داشت.

تاریخچه لوپرینگ

ارز دیجیتال لوپرینگ ابتدا در دسامبر ۲۰۱۷ توسط یک مهندس نرم‌افزار و کارآفرین چینی به نام دانیل وانگ منتشر شد. وانگ میلیون‌ها توکن لوپرینگ را به صورت ایردراپ در جریان انتشار اولیه در میان کاربران توزیع کرد.

از آن زمان به بعد دو نسخه جدید لوپرینگ به نام لوپرینگ نسخه ۲ و لوپرینگ نسخه ۳ ایجاد شده است. در این نسخه‌های جدید مدل‌های کارمزد جدید و گزینه‌های بیشتری برای انجام معاملات معرفی شده است.

نقشه راه لوپرینگ

انتشار لوپرینگ نسخه ۱

تاریخ

دسامبر ۲۰۱۷

_____________________________________

اولین ایردراپ لوپرینگ

تاریخ

جولای ۲۰۱۸

دارندگان لوپرینگ توکن LRN را دریافت کردن که نسخه ایردراپ‌شده توکن لوپرینگ در بستر نئو بود.

_____________________________________

دومین ایردراپ دوم LRN

تاریخ

سپتامبر ۲۰۱۸

۱/۵ میلیون توکن LRN به ۷۵۸ آدرس نئو متصل به ۸۹۲ آدرس اتریوم ارسال شد.

_____________________________________

سومین ایردراپ LRN

تاریخ

نوامبر ۲۰۱۸

در مجموع ۲/۱ میلیون توکن LRN به ۸۵۴ آدرس نئو معادل ۱۰۳۹ آدرس اتریوم ایردراپ شد.

_____________________________________

انتشار لوپرینگ ۲

تاریخ

دسامبر ۲۰۱۸

انتشار یک ارتقا برای پروتکل لوپرینگ برای معرفی یک مدل کارمزد جدید و روش‌های بیشتر برای ایجاد سفارش‌ها.

_____________________________________

انتشار لوپرینگ ۳

تاریخ

دسامبر ۲۰۱۹

اضافه شدن اولین پروتکل صرافی غیرمتمرکز دانش صفر به شبکه اصلی اتریوم در دومین ارتقای بزرگ.

فناوری لوپرینگ چگونه است؟

ارز دیجیتال لوپرینگ از یک مدل تبادل دفتر سفارش سنتی استفاده می‌کند اما تمام محاسبات را با استفاده از اثبات‌های دانش صفر (zkSNARKs) به خارج از زنجیره منتقل می‌کند.

زمانی که کاربر می‌خواهد وجهی را واریز کند دارایی‌های خود را به یک قرارداد هوشمند در صرافی ارسال می‌کند. موجودی‌های کاربران به صورت خارج از زنجیره در درختان مرکل ذخیره می‌شوند و در آنجا براساس درخواست‌های انتقال -و نه تبادل واقعی دارایی‌ها- بین کیف پول‌های کاربر به‌روزرسانی می‌شود.

  ارز دیجیتال دای (DAI) چیست؟ بهترین جایگزین تتر برای ایرانی‌ها، از کجا بخریم؟

نحوه مطابقت دادن سفارش‌ها به اپراتور صرافی بستگی دارد اما در هنگام تسویه، پروتکل صرافی با مطابقت دادن دو سفارش و ارسال درخواست به اپراتور که به نوبه خود آن را در یک بلوک قرار می‌دهد یک درخواست تسویه حلقه‌ای ایجاد می‌کند، کارمزد مشخصی را دریافت می‌کند و درخواست را به صورت روی زنجیره‌ای انجام می‌دهد.

کاربران همچنین می‌توانند در هر زمان وجوه خود را برداشت کنند. اگر مدت زمان مشخصی از ثبت درخواست‌های برداشت بگذرد و صرافی هنوز تراکنش برداشت را پردازش نکرده باشد، پروتکل وارد حالت برداشت غیرقابل برگشت می‌شود که در آن صرافی را غیرفعال می‌کند و فقط عملکرد برداشت را فعال می‌کند.

نحوه کار ارز دیجیتال لوپرینگ

پلتفرم ارز دیجیتال لوپرینگ علاوه بر پروتکل مبادله خود دارای سیستم اجرای خودکار است که روی اتریوم اجرا می‌شود و امکان معاملات بین صرافی دارایی‌های مختلف را فراهم می‌کند.

برای این کار لوپرینگ ابتدا سفارش‌هایی را که روی پلتفرم خود دریافت می‌کند را جمع می‌کند سپس آنها را از طریق دفترهای سفارش متعلق به صرافی‌های مختلف به صورت خارج از زنجیره‌ای ارسال می‌کند. در عین حال، پروتکل رایگان لوپرینگ به برنامه‌های غیرمتمرکز امکان اجرای عملکردهای مبادله را می‌دهد.

صرافی‌های غیرمتمرکز و متمرکز می‌توانند از پلتفرم لوپرینگ استفاده کنند و از طریق آن در صرافی‌های متعدد نقدینگی ایجاد کنند. در عین حال، سرمایه‌گذاران می‌توانند به طیف گسترده‌ای از قیمت‌ها در بازار دسترسی داشته باشند و قیمت مناسب‌تر را انتخاب کنند.

در زمینه بلاکچین می‌توان گفت لوپرینگ یک پلتفرم سازگار است به این معنی که می‌توان آن را به راحتی با سایر پلتفرم‌هایی که از فناوری قراردادهای هوشمند استفاده می‌کنند ادغام کرد.

خود ارز دیجیتال لوپرینگ بر روی مجموعه‌ای از قراردادهای هوشمند ساخته شده است که وظایف مختلفی را انجام می‌دهند؛ این قراردادها عبارت‌اند از:

 • قراردادهای ترکیبی برای مدیریت وضعیت سفارشات در حلقه، نظارت بر حجم و قیمت‌ها و اطمینان از تعامل با سایر قراردادهای هوشمند استفاده می‌شود.
 • قراردادهای سفارش برای حفظ پایگاه‌های اطلاعاتی سفارش‌ها و لغو سفارش‌ها استفاده می‌شود.
 • قراردادهای ثبت خدمات صرافی را مدیریت می‌کنند که پلتفرم لوپرینگ و سپرده‌های توکن را اجرا می‌کنند.
 • قراردادهای آماری برای تعیین قیمت بین جفت توکن‌ها و حجم مبادلات استفاده می‌شود.

ماینرهای حلقه‌ای چه کسانی هستند؟

ماینرهای حلقه‌ای نقش اساسی در اکوسیستم لوپرینگ دارند. فعالیت آنها بر اجرای (یا حداقل اجرای جزئی) سفارش‌ها با کمک حلقه‌های سفارش در ازای پاداش متمرکز است. این پاداش‌ها به دو شکل کلی پرداخت می‌شود:

 • کارمزد در قالب توکن لوپرینگ پلتفرم. در این حالت، کاربری که سفارش را ایجاد می‌کند حداکثر مقدار توکن‌های لوپرینگی را که باید به صورت کارمزد به ماینر پرداخت شود تعیین می‌کند.
 • مارجین کم شده از مقدار نهایی یک سفارش خاص. هنگام ثبت سفارش کاربر همچنین می‌تواند درصد مارجینی را که ماینر می‌توان برای یک سفارش خاص درخواست کند تعیین کند و انتخاب بین کارمزد یا مارجین را به خود ماینرها واگذار کند.

سیستم فعلی به گونه‌ای طراحی شده است که ماینرها پاداش کافی برای خدماتی که ارائه می‌کنند دریافت کنند؛ این طراحی به این صورت است که آنها را تشویق می‌کند معاملاتی با بهترین نرخ مبادله را پیدا کنند و در نتیجه سهم مارجین بیشتری کسب کنند.

یافتن بهترین معاملات همچنین تضمینی است که کاربران بیشترین سود را معاملات ارزهای دیجیتال خود کسب کنند تا در نتیجه یک شرایط برد-برد برای هر دو طرف ایجاد شود.

حلقه سفارش لوپرینگ و فناوری‌های اشتراک سفارش‌ها

برای اجرای روان این فرایند تیم لوپرینگ می‌بایست دو فناوری مهم را که در پس‌زمینه اجرا می‌شوند پیاده‌سازی کند:

حلقه‌های سفارش

فرایند جور کردن حلقه شامل گروه‌بندی تراکنش‌ها به شکل «حلقه‌ها» است که امکان انجام تراکنش‌های فوری بین چند کاربر پروتکل لوپرینگ و ارزهایی که استفاده می‌کنند را فراهم می‌کند. حلقه‌های سفارش عمدتاً مختص مدیریت فرایند جور کردن به رضایت‌بخش‌ترین شکل ممکن برای همه طرف‌های درگیر در معامله است.

این همان چیزی است که لوپرینگ را از صرافی‌های معمولی جدا می‌کند زیرا در آن تعداد طرف‌های درگیر در «حلقه» جور کردن سفارش‌ها به دو نفر محدود نمی‌شود.

حلقه‌های سفارش همچنین گروه‌بندی سفارش‌های غیرمرتبط را به شیوه‌ای انجام می‌دهند که بتوانند به صورت هم‌زمان اجرا شوند. پس از اینکه ماینر کار خود را با حلقه سفارش انجام می‌دهد سیستم قرارداد هوشمند بررسی می‌کند که آیا می‌توان سفارش‌ها را به نفع هر دو طرف اجرا کرد و کوین‌های معامله‌شده به عنوان بخشی از سواپ اتمیک به صورت کیف پول به کیف پول منتقل می‌شوند.

  تپ روت بیت کوین چیست؟ آیا باید انتظار صعود قیمت داشته باشیم؟

اشتراک‌گذاری سفارش

اگر بتوان فرایند جور کردن سفارش در پلتفرم ارز دیجیتال لوپرینگ را به خط تولید تشبیه کرد، اشتراک سفارش‌ها را می‌توان با رویه کاری مقایسه کرد که باید کارایی آن افزایش پیدا کند.

همان‌طور که سفارش‌ها در خط تولید قرار می‌گیرند ماینرها می‌توانند سعی کنند همه آنها را به عنوان بخشی از یک معامله واحد پر کنند – اگر این امکان وجود نداشته باشد، قابلیت اشتراک‌گذاری سفارش‌ها به آنها اجازه می‌دهد تا سفارش را به واحدهای کوچکتر تقسیم کنند و آن را به بخش‌های پایین‌تر خط تولید ارسال کنند تا زمانی که در نهایت تکمیل شود. در واقع در این شرایط سفارش‌ها تا زمان تکمیل شدن به حلقه سفارش‌های بعدی اختصاص داده می‌شوند.

توکن‌های لوپرینگ

اینکه گفته می‌شود لوپرینگ بلاکچین سازگار (blockchain-agnostic) است به این معنی است که هر زنجیره‌ای که با آن ادغام می‌شود منجر به ایجاد توکن‌های جدید می‌شود. وجود این زنجیره‌ها موجب آسان شدن مدیریت عملیات معاملات غیرمتمرکز بین توکن‌ها در بلاکچین‌های مختلف می‌شود.

این پلتفرم گاهی اوقات از نام «LRx» برای این توکن‌های جدید استفاده می‌کند که «x» نشان دهنده بلاکچینی است که در واقع آنها را میزبانی می‌کند. در ژانویه ۲۰۱۹ توکن‌های لوپرینگ اجرا شده یا برنامه‌ریزی شده مورد استفاده در این پلتفرم به شرح زیر است:

توکن لوپرینگ (LRC) یک توکن ERC-20 است که روی اتریوم اجرا می‌شود. توکن لوپرینگ (LRC) در واقع توکن اصلی پلتفرم لوپرینگ است که در ابتدا به عنوان بخشی از یک عرضه اولیه کوین که در اوت ۲۰۱۷ انجام شد توزیع شد.

در جریان این عرضه حدود ۴۵۰۰۰۰۰۰ دلار اتریوم جمع‌آوری شد که بخشی از آن به سرمایه‌گذاران بازگردانده شد. استخراج توکن لوپرینگ (LRC) شبیه به مکانیسم اثبات کار انجام می‌شود که در آن ماینرها با اعتبارسنجی و پردازش تراکنش‌ها پاداش‌هایی به شکل کارمزدهای مبتنی بر توکن لوپرینگ (LRC) یا بخشی از مارجین تراکنش دریافت می‌کنند.

در ژانویه ۲۰۱۸ از مجموع ۱۳۷۴۹۵۵۷۵۲ توکن برنامه‌ریزی شده تعداد ۷۸۸۹۸۴۴۹۱ توکن وارد گردش شده بود. در همان ماه، ارزش بازار این رمز ارز کمی بیشتر از ۶۰ میلیون دلار بود.

ارزش بازار لوپرینگ در ژانویه ۲۰۱۸ به بالاترین رکورد تاریخی خود با بیش از ۱ میلیارد دلار رسید. توکن‌های لوپرینگ را می‌توان به راحتی در صرافی‌های ارزهای دیجیتال مانند بایننس، بیترکس و دیگر صرافی‌های بزرگ خریداری کرد.

توکن‌های خریداری شده را می‌توان علاوه بر کیف پول رسمی در تمام کیف پول‌های سازگار با استاندارد ERC20 ذخیره کرد. به منظور حفظ ارزش توکن لوپرینگ و افزایش کمیاب بودن آن در شبکه، تیم لوپرینگ اخیراً مکانیسم «نرخ سوزاندن لوپرینگ» را معرفی کرده است که به موجب آن بخشی از توکن‌های لوپرینگ کیف پول‌ها و ماینرهایی که پاداش کارمزد به صورت این توکن دریافت کرده‌اند به لوپرینگ تبدیل شده (اگر قبلاً لوپرینگ نباشد) و سوزانده می‌شود. توکن لوپرینگ در دسامبر ۲۰۱۸ در وان چِین شروع به کار کرد.

 • توکن LRN توکن لوپرینگ است که در بلاکچین نئو قرار دارد. این توکن به عنوان بخشی از چندین ایردراپ که بین ژوئیه و نوامبر ۲۰۱۸ انجام شد بین دارندگان LRC توزیع شد.
 • توکن LRQ توکن لوپرینگ که روی بلاکچین کوانتوم قرار دارد.

رقبای ارز دیجیتال لوپرینگ کدام ها هستند؟

همان‌طور که گفته شد بنیان‌گذار و مدیرعامل ارز دیجیتال لوپرینگ دانیل وانگ است که قبلاً در سال ۲۰۱۴ یک صرافی متمرکز به نام کوین پورت راه‌اندازی کرده بود.

او که از ضعف‌های صرافی‌های مدل متمرکز ناراضی بود کار روی پلتفرم لوپرینگ را با تیم خود که در میان آنها جی ژو (مدیر ارشد بازاریابی) و جانستون چن (مدیر ارشد عملیات) بودند آغاز کرد؛ این تیم در حین کار برای شرکت‌های معروفی مانند ارنست و یانگ تجارب زیادی اندوخته بودند.

پروژه لوپرینگ همچنین شامل صندوق پیشبرد اکوسیستم لوپرینگ (LEAF) است که برای دادن پاداش به مشارکت کنندگان در پروژه و حمایت از سرمایه‌گذاری در فناوری‌های بلاکچین ایجاد شده است.

در نگاه اول می‌توان گفت که لوپرینگ رقبای قدرتمندی مانند شبکه کایبر یا حتی زیروایکس (0X) پیش رو دارد. اما، تیم لوپرینگ ادعا می‌کند که این پلتفرم‌ها برای کاربردهای متفاوتی طراحی شده‌اند.

برخلاف پروتکل بازارسازی کایبر که نقدینگی را با قیمت‌های تعیین‌شده در یک بازه زمانی تعریف‌شده ارائه می‌کند، تمرکز لوپرینگ بر روی فناوری‌های سفارش حلقه و جور کردن حلقه‌ها است تا سیستم جور کردن به عنوان یک سرویس (MAAS) شخص ثالث خود را اجرایی کند.

پلتفرم زیروایکس (0X) هم نقدینگی خود را از صرافی‌های موجود در پلتفرم خود تامین می‌کند در حالی که لوپرینگ این کار را تقریباً با هر صرافی متصل به شبکه آن انجام می‌دهد.

مزایای پروتکل لوپرینگ چیست؟

مزایای ارز دیجیتال لوپرینگ عبارت‌اند از:

 • مدیریت سفارش خارج از زنجیره و تسویه روی زنجیره‌ای به معنای حفظ کیفیت عملکرد و در عین حال امنیت شبکه است.
 • نقدینگی بیشتر به دلیل استخراج حلقه‌ای و اشتراک‌گذاری سفارش.
 • قراردادهای هوشمند عمومی و رایگان هر برنامه غیرمتمرکزی را قادر می‌سازد تا این پروتکل را بسازد یا با آن تعامل داشته باشد.
 • استانداردسازی میان اپراتورها موجب افزایش کیفیت تجربه کاربر نهایی می‌شود.
 • ادامه فعالیت شبکه با اجرای دفترها سفارش و برقراری ارتباط میان صرافی‌ها
 • کاهش موانع ورود به شبکه موجب کاهش هزینه‌های گره‌ها برای پیوستن به شبکه و کاهش هزینه‌های کاربران نهایی می‌شود.
 • معامله‌گری ناشناس به طور مستقیم از کیف پول.
  ارز دیجیتال سولانا چیست؟ با پرچمدار نسل 4 بلاکچین آشنا شوید!

پیش بینی قیمت توکن لوپرینگ در سال ۲۰۲۲

اگر روند صعودی فعلی ادامه یابد قیمت لوپرینگ می‌تواند تا پایان سال ۲۰۲۲ به ۴/۵ دلار برسد. علاوه بر این، در نیمه اول سال ۲۰۲۲ رشد قیمت سریعتر بوده و انتظار می‌رود قیمت هر توکن تا ۵ دلار افزایش یابد.

سپس سرعت افزایش قیمت کاهش می‌یابد اما به نظر نمی‌رسد قیمت ریزش‌های شدیدی تجربه کند. با توجه به مشارکت‌ها و پیشرفت‌های پیش رو رسیدن قیمت توکن لوپرینگ به ۴/۵ دلار در آینده نزدیک کاملاً خوش‌بینانه است.

پیش بینی قیمت لوپرینگ در سال ۲۰۲۳

قیمت لوپرینگ می‌تواند به سقف‌های بالاتری برسد و محدوده ۱۰ دلار را تجربه کند. اگرچه این اتفاق تنها در صورتی امکان‌پذیر است که بازار روند صعودی خود را حفظ کند. علاوه بر این، عبور قیمت از این محدوده مستلزم آن است که رمز ارز لوپرینگ بتواند از سطح مقاومت روانی ۱۰ دلار عبور کند.

پیش بینی قیمت لوپرینگ در سال ۲۰۲۴

طبق آخرین به روز رسانی‌ها، پیشرفت‌ها، پیش بینی‌های قیمت لوپرینگ و راه‌اندازی پروژه‌های جدید می‌توان لوپرینگ را یک سرمایه‌گذاری بسیار پربازده دانست که قیمت هر توکن آن ممکن است به ۲۵ دلار برسد.

پیش بینی قیمت لوپرینگ در سال ۲۰۲۵

در چهار سال آینده قیمت ارز دیجیتال لوپرینگ می‌تواند تا ۴۰ دلار افزایش یابد. با توجه به پتانسیل این پروژه و نقشه راه آن و به لطف استقبال همگانی از این پلتفرم رسیدن به این سطح برای لوپرینگ چندان دشوار نیست. طبق پیش‌بینی‌ها لوپرینگ به احتمال زیاد در چند سال پیش رو می‌تواند به بالاترین قیمت تاریخی خود برسد.

از کجا لوپرینگ بخریم؟

خرید ارز دیجیتال لوپرینگ از طریق صرافی رمزینکس شامل چند مرحله ساده است که می‌توان به شرح زیر خلاصه کرد:

 • ثبت نام در صرافی
 • ارسال مدارک احراز هویت
 • ثبت کارت بانکی
 • تایید کارت بانکی
 • فعال شدن سطح برنزی
 • فعال شدن واریز ریال و خرید و فروش رمزارز
 • فعال شدن سطح طلایی
 • فعال شدن امکان برداشت ریال و رمزارز

برای شروع به خرید لوپرینگ در صرافی ارز دیجیتال رمزینکس لازم نیست تا تکمیل شدن فرایند احراز هویت صبر کنید و صرفاً بعد از تأیید کارت بانکی می‌توانید بلافاصله اقدام به خرید و فروش لوپرینگ کنید.

از طرفی هم تمامی مراحل از آغاز ثبت‌نام تا خرید و فروش، واریز و برداشت را می‌توانید در اپلیکیشن اختصاصی رمزینکس انجام دهید.

در نتیجه قیمت‌ها بر اساس عرضه و تقاضا و قاعدتاً متاثر از قیمت‌های بازار جهانی تعیین خواهد شد و خود صرافی هیچ نقشی در تعیین قیمت‌ها ندارد.

سخن آخر

چند نکته کلیدی در مورد لوپرینگ وجود دارد که آن را از صرافی‌های غیرمتمرکز و سایر پروتکل‌های صرافی‌های غیرمتمرکز متمایز می‌کند. اولاً، لوپرینگ به دنبال شکست دادن صرافی‌های غیرمتمرکز و متمرکز نیست بلکه تلاش می‌کند به آنها متصل شود.

لوپرینگ پتانسیل افزایش نقدینگی در تمام بازارهایی را دارد که از لوپرینگ استفاده می‌کنند و می‌تواند به لطف جور کردن سفارش‌ها با کمترین قیمت عمل آربیتراژ را خنثی کند.

علاوه بر این، سفارشات حلقه‌ای لوپرینگ را از سایر پروتکل‌های صرافی غیرمتمرکز متمایز می‌کند. جور کردن حلقه می‌تواند نقدینگی را حتی بیشتر از قبل افزایش دهد زیرا سه یا چند سفارش را با یکدیگر جفت می‌کند تا معاملات متعددی را به طور همزمان انجام دهد.

اشتراک‌گذاری سفارش هم مزایای جدیدی نسبت به مدل‌های جور کردن سفارش‌های سنتی دارد و امکان انجام معاملات انعطاف‌پذیرتر را فراهم می‌کند.

به نظر می‌رسد انعطاف‌پذیری یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های لوپرینگ باشد. صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز می‌توانند از این بلاکچین سازگار (به شرطی که بلاکچین دوم از قراردادهای هوشمند پشتیبانی کند) استفاده کنند و لوپرینگ می‌تواند یک سفارش واحد را از طریق چندین مسیر انجام دهد.

به احتمال زیاد به مرور زمان صرافی‌های غیرمتمرکز بهبود تجربه کاربری معامله‌گران محبوبیت بیشتری پیدا خواهند کرد و مسلماً لوپرینگ یکی از بهترین پلتفرم‌هایی است که مکمل این صرافی‌ها و نیز صرافی‌های متمرکز در انجام یکپارچه معاملات خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید