زمان مطالعه : ۳ دقیقه

همانطور که می دانید تا کنون چندین نوع ارز دیجیتال به بازار ارائه شده است. شما ممکن است مشهورترین و معروف ترین ارزهای دیجیتال را بشناسید، این نوع رمزارزها عبارتند از : بیت کوین، اتریوم، ریپل و … . آیا ارز دیجیتال تزوس (Tezos) را می شناسید؟ بیائید در این مقاله به بررسی این ارز دیجیتال بپردازیم. لطفا با رمزینکس همراه شوید.

ارز دیجیتال تزوس (Tezos) چیست؟

تزوس (Tezos) یک بلاک چین غیرمتمرکز است و از تکنیکی که به لحاظ ریاضی تائید شده است حقیقت کد حاکم بر تراکنش ها را در معاملات اثبات می کند و امنیت حساس ترین و با اهمیت ترین قراردادها و تراکنش های مالی را تضمین و تقویت می کند.

تزوس (Tezos)

علاوه بر این پروتکل تزوس (Tezos) ، مردم را در سراسر جهان با استفاده از پرداخت های کارآمدتر به یکدیگر مرتبط می کند.

درباره ی تزوس (Tezos)

تزوس (Tezos) ارز دیجیتال پلتفرم تزوس است و با علامت XTZ نیز شناخته می شود. بنیاد Tezos برای تمرکز بر آموزش ، تحقیق و محتوای بستر خاص خود گسترده شده است؛ که این نشانه خوبی است زیرا هدف این پروژه رشد و تکامل آن با گذشت زمان است.

تعدادی از موسسات مشهور با تلاشهای آموزشی و پژوهشی این پلتفرم درگیر هستند. برخی از معروف ترین آن ها عبارتند از : INRIA، Cryptium Labs ، دانشگاه کرنل ، فرانسه- IOI و …

تزوس (Tezos) توسط آرتور بریتمن ساخته شده است. او در فرانسه ریاضیات کاربردی و علوم کامپیوتر را فرا گرفت و سپس برای مطالعه ریاضیات مالی به ایالات متحده سفر کرد. کاتلین بریتمن ، همسرش نیز در این پروژه با او مشارکت داشته است. او کارمند سابق یک شرکت نرم افزاری سازمانی است که بر فناوری پایگاه داده توزیع شده تمرکز دارد.

در همین رابطه بخوانید:   کپی تریدینگ (Copy Trading) یا معاملات رونویس چیست؟

تزوس (Tezos) در حقیقت یک پلتفرم جدید است که برای قراردادهای هوشمند و برنامه های کاربردی غیرمتمرکز ارائه شده است.

آشنایی با ویژگی های پلتفرم تزوس (Tezos)

Tezos شبیه سایر قراردادهای هوشمند و سیستم عاملهای dApp از قبیل : Ethereum ، NEO ، QTUM ، ICON ، Waves و غیره است اما یک تفاوت اساسی دارد، یعنی Tezos یک ارز رمزنگاری شده ی خود اصلاح است که می تواند بدون نیاز به صنعت دیگری توسعه یابد.

 در شبکه بلاک چین تزوس، سهامداران حاکم بر پروتکل آن هستند.

این پلتفرم دارای سه لایه است که عبارتند از :

 • لایه شبکه
 • لایه تراکنش ها
 • لایه توافق عام

این لایه ها به صورت ماژولار هستند به این منظور که جابجایی آن ها ساده تر باشد. شبکه ی بلاک چین تزوس با استفاده از این سه لایه کار می کند.

تزوس (Tezos)

آیا می دانید تزوس (Tezos) چه مزیت هایی دارد؟

برای شبکه های بلاک چین تزوس، مزیت هایی وجود دارد که در این بخش از مقاله به ذکر آن ها پرداخته ایم.

 • به روزرسانی های غیر متمرکز و خودکار : Tezos تنها بلاک چینی است که قابلیت ارتقا غیرمتمرکز و خودکار را دارد.
 • ارتقا و به روزرسانی های آن بدون چنگال ای سخت انجام می شود : علت آن است که به روزرسانی ها با قوانین مشخصی که توسط انجمن تزوس تثبیت شده است، انجام می شود. این کمک می کند تا از عدم تحرک آن جلوگیری شود و بهبود بخشی آن حفظ شود.
 • تیم توسعه دهندگان تزوس، تیم شناخته شده ای است.
 • اعتماد بالایی در میان سرمایه گذاران آن وجود دارد.
 • پروتکل PoS سطح بالایی از امنیت سیستم را فراهم می کند.
 • وجود یک بستر مقیاس پذیر و قابل اعتماد مبتنی بر قراردادهای هوشمند. این نوع بسترهای نرم افزاری می تواند به طور بالقوه در هر نوع تجارت مورد استفاده قرار گیرد.
در همین رابطه بخوانید:   استخراج یا ترید: کدام یک بهتر است؟

ارز دیجیتال تزوس را از کجا می توان خرید؟

حال که با ارز دیجیتال و شبکه ی بلاک چین تزوس آشنا شدید، ممکن است این سوال به ذهن شما خظور کند که از کدام صرافی ها می توان این ارز دیجیتال را تهیه کرد؟ صرافی هایی که در زیر به آن ها اشاره کرده ایم، محل مناسبی برای خرید تزوس می باشد.

 • HitBTC
 • Gate.io
 • Coinone
 • Gatecoin

از توجه و همراهی شما عزیزان تا پایان این مقاله بسیار سپاسگزاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید