زمان مطالعه : ۳ دقیقه

در روزهای اخیر شاهد کاهش قیمت بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتالی بوده ایم، این کاهش قیمت پس از نوسان های کم و قیمت تقریبا ثابت بیت کوین در طی ماه های گذشته اتفاق افتاده است. همانطور که می دانید قیمت بیت کوین به دلیل فشار خرید افزایش می یابد و هنگام افزایش فشار فروش کاهش می یابد. چندین عامل اصلی وجود دارد که می تواند باعث بالا رفتن یا پایین آمدن قیمت شود که عبارتند از رسانه ها، از دست دادن اعتماد به ارزهای فیات، تصویب نهاد یا سازمان، پرش قیمت ارز در بازار و موارد دیگر، در ادامه با رمزینکس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد افت اخیر قیمت بیت کوین در بازار کسب کنید.

افت اخیر قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین

هنگام صحبت از قیمت بیت کوین، مبادله گران معمولاً به قیمت دلار در صرافی های دیجیتالی پیشرو (مانند bitfinex ،Binance و Bitstamp) یا به قیمت ترکیبی ایجاد شده از میانگین قیمت های چندین بورس (مثلاً CoinGecko) اشاره می کنند. هنگامی که مبادله گران در مورد قیمت بورس خاص صحبت می کنند، منظور آنها قیمت آخرین معامله انجام شده در آن بورس خاص است. به عنوان مثال، اگر قیمت بیت کوین در صرافی  Bitstamp حدود ۱۰۰۰۰ دلار باشد، این بدان معنی است که آخرین تجارت انجام شده در Bitstamp با ۱۰،۰۰۰ دلار بسته شده است. پس از انجام تجارت جدید، قیمت بر این اساس نیز به روز می شود.

از آنجا که بیت کوین یک دارایی غیرمتمرکز است که در بسیاری از صرافی ها مبادله می شود و بین افراد بی شماری در سراسر جهان وجود دارد،  در واقع هیچ قیمت واحدی برای آن وجود ندارد. هر صرافی ارز دیجیتالی قیمت بیت کوین خود را دارد، اگرچه این قیمت ها معمولاً مشابه هستند. این باعث می شود تا فرصت های تجاری سازی برای تجار با تجربه با سرمایه کافی ایجاد شود.

بیشتر بخوانید :  جزئیات و ویژگی‌های ارز دیجیتال ملی اعلام شد

شاخص قیمت

از آنجا که قیمت رسمی بیت کوین وجود ندارد، سایت ها و شرکت های خاصی قیمت شاخص ترکیبی را در دسترس قرار می دهند. این قیمت با انواع ارزهای پیشرو بر اساس حجم و ترکیب آنها به طور متوسط محاسبه می شود. به عنوان مثال، شاخص قیمت Coindesk بیت کوین میانگین قیمت بیت کوین را در کل مبادلات جهانی پیشرو که معیارهای خاصی را رعایت می کنند، نشان می دهد. این فهرست ها می توانند مکانیسم های قیمت گذاری مفیدی باشند، زیرا اثر هرگونه فعالیت غیرمعمول تجاری روی یک بورس را از بین می برند.

افت اخیر قیمت بیت کوین

علت افت اخیر قیمت بیت کوین

افت اخیر قیمت بیت کوین، در حالی اتفاق افتاد که بسیاری خواستار شکسته شدن قیمت آن بالاتر از ۲۰،۰۰۰ دلار  در سال ۲۰۱۷ بودند. در ادامه به پاسخ چند تحلیلگر به این سوال پرداخته شده است:

برایان کلی در گفتگو با CNBC، (مدیر اجرایی شرکت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال BKCM) اظهار داشت که این حرکت عمدتا براساس فاکتورهای فنی انجام شده است. وی توضیح داد که به محض سقوط بیت کوین از سطح حمایت اصلی “۹۰۰۰ دلاری” ، “موج فروش” آغاز شده است. در حقیقت، بیت کوین اساساً بدون توقف از ۹ هزار و ۴۰۰ دلار به ۸۰۰۰ دلار سقوط کرد، و همچنان هم بازار روند نزولی خواهد داشت.

Joe DiPasquale، مدیرعامل BitBull Capital اظهار داشته است که این سقوط قیمت ممکن است توسط عوامل اساسی کاتالیز شده باشد. وی در اظهار نظر خود به CNBC گفت که سقوط ۱۵٪ تا حدی می تواند ناشی از راه اندازی “lukewarm” از باکت باشد.

بیشتر بخوانید :  یک توییت از Coinbase باعث رشد 16% قیمت Ethereum Classic شد.

DiPasquale همچنین به این واقعیت اشاره کرد که اخیراً کاهش ناگهانی نرخ هش بیت کوین به وجود آمده است، چیزی که امنیت شبکه را با یک پیش بینی ۳۰٪ کاهش داده است. در حالیکه این امر به معنای تأثیر مستقیمی بر نوسانات روزانه بیت کوین نیست، احتمالاً کاهش نرخ هش توسط سرمایه گذاران به عنوان نشانه کاهش علاقه بیت کوین تعبیر شده است.

احتمالاً قیمت بیت کوین تا زمان رسیدن به پذیرش جریان اصلی در نوسان است. در حال حاضر ، سفارشات خرید یا فروش بزرگ توسط نهنگ های بیت کوین باعث اختلال در بازار می شوند زیرا گنجایش بازار برای تحمل کافی نیست. ممکن است سیستم مالی ناپایدار فعلی در سراسر جهان فشار نهایی است که بیت کوین برای صعود به آن نیاز دارد، با این حال تمامی این نظرات حدس و گمان است.
به نظر شما افت اخیر قیمت بیت کوین ناشی از چیست؟ آیا باز هم قیمت بیت کوین بالا می رود؟ روند افت اخیر قیمت بیت کوین تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید