زمان مطالعه : ۲ دقیقه

چند وقتی است که اتریوم نیز به دنبال بیت کوین پیش روی خود به سمت بالاترین قیمت‌های تاریخی خود را آغاز کرده است. سرعت افزایش قیمت اتریوم در مقایسه با بیت کوین بیشتر بوده است وتوجهات زیادی به خود جلب کرده است. پیش بینی‌ها مختلفی در خصوص اتریوم و قیمت‌های آن عنوان شده است.

در زمان نگارش این خبر اتریوم با قیمت ۱۳۹۲ دلار معامله می‌شود که اگر جدا از جهش کوتاه قیمتی در ۱۰ ژانویه صرف نظر کنیم، قیمت ۱۳۹۲ دلاری بالاترین قیمتی است که اتریوم در سه سال گذشته ثبت کرده است.

این جهش اخیر باعث افزایش قابل توجهی در قیمت اتریوم شده است در حالی که برادر بزرگ آن بیت کوین مشغول تثبیت قیمت در حدود منطقه ۳۶ هزار دلار است. بر اساس داده‌های موجود در سایت تریدینگ ویو بالاترین قیمت اتریوم در ژانویه ۲۰۱۸ و باقیمت‌های زیر ۱۵۰۰ دلار ثبت‌شده است، در حال حاضر، فقط در حدود ۱۰۰ دلار با آن فاصله دارد.

افزایش قیمت اتریوم نسبت به بیت کوین نزدیک به ۵۰ درصد بیشتر است!

قیمت رمز ارز اتریوم عمدتاً با دلار آمریکا اندازه‌گیری می‌شود اما قیمت‌های اتریوم بر حسب ساتوشیس (Satoshis) نیز بیان می‌شود که بر همین اساس و با توجه به عقب نشینی قیمت دلار از ۴۰ هزار دلار، در همین دو هفته بیش از ۵۰ درصد نسبت به بیت کوین افزایش قیمت داشته است.

کارشناس حوزه رمزارزها رایان واتکینز در تحلیلی عنوان کرده است که معاملات اتریوم در این ماه طوفانی شده است. به طوری که در این شبکه، در حال حاضر، ۳ میلیارد دلار بیشتر از بیت کوین پردازش می‌شود. این موضوع بیشتر به فعالیت استیبل‌کوین‌ها بر می‌گردد زیرا اکثر آن‌ها بر اساس استاندارد ERC-20 ساخته شده‌اند. جهت مشاهده قیمت کنونی این ارز دیجیتال وارد صفحه ی قیمت لحظه ای اتریوم شوید.

چرا رشد قیمت اتریوم از بیت کوین سریع‌تر است؟

در خصوص رشد سریع‌تر اتریوم در مقایسه با بیت کوین می‌توان به چند دلیل عمده اشاره کرد که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است.

سوخت رسانی به اتریوم توسط دیفای

توکن‌های دیفای به سرعت در حال افزایش قیمت هستند که این موج افزایش قیمتی توسط توکن‌هایی همچون آوه (Aave) و سوشی سوآپ هدایت می‌شود. رالی قیمتی توکن‌های دیفای تا حدودی به ارز کل قفل شده (TVL) بازار دیفای بر می‌گردد که در واقع مقدار سرمایه به کار گرفته شده در پروتکل‌های دیفای را تخمین می‌زند.

بیت کوین با نقدینگی پایین در حال اصلاح است!

به طور کلی چند روزی است که بیت کوین در حال درجا زدن آن هم با نقدینگی پایین است و همین موضوع این امکان را به بسیاری از آلت کوین‌ها از جمله اتریوم می‌دهد تا خود را به بیت کوین برسانند. این موضوع باعث ایجاد تقاضا برای آلت کوین با حجم پایین و نقدینگی رو به رشد می‌شود.

رالی قیمتی اتر (اتریوم) مصادف با پدیده‌ای است که کارشناسان و تریدرها از آن تحت عنوان فصل آلت کوین‌ها یاد می‌کنند. این بازه زمانی بسیاری از آلت کوین‌ها دچار افزایش زیاد قیمتی می‌شوند اما بیت کوین حرکات کوچکی را از خود نشان خواهد داد.

با نگاهی به گذشته می‌توان عنوان کرد که فصل آلت کوین‌ها در ماه‌های ابتدایی سال رخ می‌دهد که در آن بیت کوین در حال رنج زدن است و سرمایه گذاران در طلب ریسک‌های بالاتری هستند.

در این فصل، آلت کوین‌ها به دلیل نقدینگی پایین خود شاهد تحرکات قیمتی بزرگ‌تری خواهند بود زیرا همین نقدینگی پایین، آن‌ها را در برابر نقدینگی در بازه زمانی کوتاه مدت آسیب‌پذیر می‌کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید